Reklama

N. D. Walsch - O lidských vztazích

Všichni máme vztahy. Máme vztah ke všem a ke všem, stále. Máme vztah k sobě, k rodině, k okolí, k práci, jeden k druhému. Vše, co o sobě víme, chápeme v souvislosti vytvářených našimi vztahy. Z tohoto důvodu jsou všechny vztahy posvátné. A někde v nejskrytějších hlubinách svých srdcí a duší to víme. Proto tolik po vztazích toužíme - po vztazích, které by něco v našem životě znamenaly. Kniha "O lidských vztazích" je zábavný pomocník pro orientaci v rozličných formách vztahů. Ukázka:

Jednou, to už jsme spolu byli asi tři roky, jsem řekl Nancy něco, co mě samotného překvapilo. Bezděčně jsem se na ni podíval a řekl jsem: "Žít s tebou je totéž jako žít sám." 

 

Moci něco takového říci je skvělé. Protože člověk je nejopravdovější, nejvíc sám sebou, když je sám. Mohu vstát z postele a chodit po domě nahý třeba deset minut. Dokonce tak mohu seběhnout do kuchyně, nebo skočit do bazénu. Mohu říkat určité věci, mohu si zpívat, mohu... Mohu se třeba předvádět, prostě se mohu chovat tak, jak mě napadne a jak se mohu chovat, jen když jsem úplně sám. Stejně se ale cítím se svou skvělou ženou, protože být s ní, je totéž jako být sám.

 

Navrátila mě sobě samému, řekla mi: "Víš, jakého tě mám nejvíc ráda?"

"Nevím. Jakého?"

"Takového, jaký jsi zrovna teď."

"Chceš říci s mými kily navíc a se vším dalším? Kromě jiného i s mým příšerným smíchem?" 

"Nejen že tě mám ráda i přesto, jak se směješ, ale mám tě ráda kvůli tomu. Nejen že tě mám ráda i navzdory tvým domnělým chybám, ale mám tě ráda kvůli nim."


Taková je láska. Vše ostatní je jen její náhražka.Taková je láska. 


Zdroj:N. D. Walsch - O lidských vztazích, nakladatelství Pragma

Reklama
Reklama

Komentáře

čtenářka (St, 16. 9. 2009 - 12:09)
Tohle by lidi měli číst jako " povinnou "četbu. Ale nekterým by se k této a podobným knihám měla ještě dávat baterka,aby se jim rosvítilo v hlavě,to myslím bez urážek.Pro hodně lidí je toto téma složitější než vyuka cizího jazyka,bohužel.
Allica Begyew (Ne, 18. 8. 2013 - 14:08)
MOUDRÁ POVÍDÁNÍ-NINA TRHISTAN: VÝŇATEK...jo,nostalgie,kde jsou ty časy,a to je mi teprv šedesát,taky moc nepamatuju,vzdychla si mohutným poprsím a šla odevzdat na plac dvěma manželum dva ovocné čaje.Jinak byla hospoda prázdná,občas se pod oknem mihl starej,obrovskej čuvač..ten páreček byl vůbec zajímavej,seděli potichu,vypadaj na rozvod.ZASE bolestně vzdychla s utěrkou v ruce a kolébala se malátně k dřezu...HELE,MAMKO,ZAŘVALA NA HOLKU POD OKNEM,TĚHOTNOU K PORODU!CO STAREJ,JE TO VŮBEC JEHO?DÍVKA SE ZASMÁLA A ŘEKLA,DEPA,MAŘKO,COPA SEM BLBÁ?JE TO INŽENÝRA,BUDE CHYTREJ...MY SME SE STARÝM DOMLUVENÝ,NEMŮŽE MÍT DĚTI.JE PO BOURAČCE,TAK CO S PRACHAMA.
Saša (Čt, 29. 8. 2013 - 17:08)
Lednice lidského chtíče má ozonovou strukturu kyvadla.Kyvadla tak monotónně kmitajícího,že jedinec nepostřehne jeho pohyb.Laskav je jen monotónní prodavač novin.Jeho hlas zapadl do rámce-á 2,tři...
Deejs (Ne, 22. 9. 2013 - 19:09)
Barraw...SKLENĚNÁ ATMOSFÉRA../ ..dej,prosila jsem tenkrát boha,dej mi muže,aby byl věřící v TEBE! NEDAM,DASSY,hele,dejzy,nekecam,fakt:tenle je vůl, moje první fuj várka.../ fakt,tjo-Nedal... mám ho,prostě jsem jím on mnou,@..bože?N O?!...Hele,bože,jsem chlap,nebo žena?+ KDY!!?...V r.2006..+CHLAP,dejzy,tvrdej chlap!JEJICH!
Jo? (Pá, 21. 8. 2015 - 13:08)
Vztah = jeden + jeden/takto já nehraju.
Reklama