Reklama

Vztahy - zrcadlo naší duše

Všechny významné vztahy v našem životě jsou klíčem k odhalení skrytých částí nás samotných. Celistvosti a zdraví dosáhneme tím, že si tyto části naší bytosti uvědomíme, přijmeme je a budeme je milovat.
Vztahy mezi lidmi jsou různého typu a stupně blízkostí:

a) Se svojí rodinou jsme spojeni krevním poutem a tyto vztahy bývají nejpevnější, i když můžeme být rozdílní.

b) Cítíme silnou spřízněnost k osobě, se kterou jsme se potkali během minulých životů a nedokončili jsme svůj společný úkol. Z vnějšího pohledu můžeme mít jen málo společného, ale působí tu přitažlivá síla, které nelze odporovat.

c) Je nám dobře s lidmi, se kterými nás spojují na vědomé úrovni stejné názory. Potvrzují náš hodnotový systém a poskytují nám pocit bezpečí a jistoty. Něco společně sdíleného je nutné pro komunikaci v jakémkoli vztahu. Nemusí se přitom jednat o pozitivní společný zájem, protože dva lidi může spojovat i to, že se vzájemně nesnášejí. Takové spojení je může připoutat těsněji než pouta lásky.

d) Důvod, proč s některými lidmi špatně vycházíme, může být na nevědomé úrovni. To, co nás rozčiluje u ostatních, je často i v nás. Je důležité se dívat na svět jako na učebnu. Každý člověk pro nás má určitou zprávu, která nám má pomoci na naší duchovní cestě.

Reklama

e) Problematický vztah míváme k někomu, kdo vyjadřuje něco, co je pro nás obtížné. Např. dívka, která se rozpláče při sebemenších potížích a říká si tak o soucit, jde nervy schopnému silnému typu člověka, který by ve skrytu duše také stál o pozornost ostatních, ale bojí se odhalit svou zranitelnost. Takový vztah nás má něčemu naučit.

f) Jiným případem je, když nás přitahuje osoba, která má vlastnosti nebo postoje, které obdivujeme. Ve většině případů nám to ukazuje, že stejná vlastnost je i uvnitř nás samotných - jen vědět, kam se podívat.

g) Přitahují nás jedinci opačného pohlaví, kteří mají rysy představující naše vlastní "skryté pohlaví". My všichni jsme muži i ženy nehledě na vnější vzhled, a hledáme tedy svou "druhou půlku", a často to vede k navázání partnerství Duše je bezpohlavní a k tomuto stavu směřujeme i my: nikoli potlačením maskulinity nebo femininity, ale skrze jejich vzájemné spojení, aby se vytvořila nová, obě části zahrnující forma.

h) Často nás přitahuje někdo, kdo uspokojuje oblasti našeho života, ve kterých cítíme určitý nedostatek. To vede k tomu, že si vezmeme někoho, kdo má peníze, inteligenci nebo širokou rodinu - něco, co v našem životě chybí.Také můžeme hledat někoho, kdo je silný a můžeme se o něj opřít. Nebo si můžeme vybrat člověka s duchovními zájmy, které nám chybí.

Zdroj: Dr. Christine R. Page - Léčivá síla čaker

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Pá, 31. 3. 2006 - 18:03)
Muj manzel nema moc zajem o sex je mu tricetctyri let a mne tricet jedna prosim o radu nani mozne ye v tomnto veku je sexsualni zivot jiny jak za mlada jinak nam to funguje v živote
Adriana (Ne, 16. 4. 2006 - 19:04)
Pravděpodobně se do Vašeho vztahu vloudil ten sviňák stereotyp! Jednoduše se ho pokuste odstranit. Zkoušela jste sexy prádélko, nebo podobné triky? A nemá nějakou sexuální úchylku, kterou se bojí prozradit? A nebo jste ho přestala přitahovat? Nechci vás v žádném případě ranit, ale není to třeba tím, že jste přibrala? Pokud jsem Vás naštvala, tak se omlouvám, rozhodně to není účelem a chtěla bych vám pouze pomoci.
Adriana (Ne, 16. 4. 2006 - 19:04)
Pravděpodobně se do Vašeho vztahu vloudil ten sviňák stereotyp! Jednoduše se ho pokuste odstranit. Zkoušela jste sexy prádélko, nebo podobné triky? A nemá nějakou sexuální úchylku, kterou se bojí prozradit? A nebo jste ho přestala přitahovat? Nechci vás v žádném případě ranit, ale není to třeba tím, že jste přibrala? Pokud jsem Vás naštvala, tak se omlouvám, rozhodně to není účelem a chtěla bych vám pouze pomoci.
lenka (Ne, 16. 4. 2006 - 20:04)
Prosimte Adriano,co to meles??Proc by ho mela prestat pritahovat jen proto,ze pribrala?Ja,kdyz jsem ztloustla,teprve pak jsme nasli v sexu to nejhlubsi...A zadne extra pradelko take nepotrebuji.Jedina uchylka,co me napada je,ze ten jeji je buzik...(a uvedomil si to teprve nedavno,jako cela rada dalsich.)
Adriana (So, 29. 4. 2006 - 15:04)
Každý máme sexuální apetít jiný.
Adriana (So, 29. 4. 2006 - 15:04)
Buď ráda aspoň Ti nebude chodit za babami
Pastýř (Po, 25. 9. 2006 - 02:09)
Moudrá slova zde Adriana pronáší. Zcela potvrzuji její slova, že tzv. sexuální apetit máme opravdu každý jiný. Někteří jej zcela postrádají. Stačí navštívit můj kláštěr plný ctnostných panen a věrných služebnic Páně. Amen!
Honza Buka (Pá, 6. 10. 2006 - 05:10)
Plně sdílím názor Adriany... myslím, že ve vztahu záleží i na takových věcech jako je rozdílný sexuální apetit a třeba i nadváha partnera může být nepřekonatelnou sexuální zábranou... jsem sám štíhlý a nikdy bych si s boubelkou ani nezačal... v dobrém dámy, není to prostě můj šálek čaje... :), věřím, že většina lidí přemýšlí nějak podobně...
Soňa (Út, 19. 12. 2006 - 12:12)
To je ovšem zajímavé téma. Souhlasím s Honzou, že nadváha partnera má určité sexuální zábrany, ale pak jak to tedy je v případě článku, výše, ... ? Hledáme každý svou druhou půlku (krásný), ale nehledě na vzled. Jestli to dobře chápu. Nebo je pravidlo, že když se dva najdou (pravé spojení duší), jsou si i fyzicky blízcí? Ale to už je asi další téma.
Ála (Čt, 4. 1. 2007 - 19:01)
Vidím, že diskuse probíhá i po roce dotazu 31-leté dámy. Myslím, že věk mezi 30 - 50 je ten nejkrásnější pro sex....Adriana popisuje techniky odstranění stereotypu i to je možné...já se však přikláním k názoru, že jsme pochodující chemičkou, takže když nám něco nefunguje je třeba se podívat čím náš stroj (naše tělo) krmíme. Co když pan manžel je jen unavený, co když nezájem o sex je jen průvodním znakem skryté nemoci??? Při únavě a nezájmu o sex nám chybí zinek, hořčík (ty potřebují pro své vstřebávání vápník) a taky je třeba dodat vitamín E, A, B...mimo jiné nedostatek Zn, Mg se projevuje negativně na psychice....existuje spoustu literatury na toto téma, které potraviny co obsahují (doporučuji J. Janča). Změňte manželovi jídelní listek a uvidíte. Vždyť už naše babičky říkávaly, že láska prochází žaludkem. Na možnost milenky, či jiné orientace partnera nebo vad na tělesné kráse manželky bych přemýšlela až naposledy...copak vy jste se nikdy nepřistihla, že jste unavená a nemáte chuť?..o:)) Zkuste se vcítit do partnera a nevyčítejte..tím ublížíte nejen jemu, ale i sobě...přeji hodně úspěchů..o:)))
Oli (St, 28. 2. 2007 - 10:02)
Proč tady mluvíte o sexu? Pochopila jsem to tak, že se zde píše o duchovnu a duchovním spojení.
Petr (St, 18. 4. 2007 - 06:04)
Ahoj Oli.Sex není vždy brán jako fyzická potřeba odpuštěných hormonů.Sex má dalekosáhlý význam až na úroven duchovní.Lze ho prožívat s partnerem třeba tantricky a zde může dojít k převibrování a spojení s duchem.Sexuální síla je tvořivý hnací motor vesmíru.Bez ní nelze na teto planetě nic realizovat,nic uskutečnit.
discover (St, 18. 4. 2007 - 13:04)
kdyz mne prijde, ze pred svatbou na sebe daleko vic dbal - mel svaly, postavu. Dneska je to 20 kilo navic a kdykoli ho vidim, tak jen na gauci, s jidlem nebo pred televizi. Kdyz navrhnu nejakou vikendovou zabavu, tak ho boli hlava, nebo je unaveny a pak usne. Nejdej boze, ze chci neco pomoct opravit nebo tak...Driv mi to bylo lito, pomalu se dostavam do stavu apatie... fakt nevim, na sex s nim uz nemam ani pomysleni.
xxa (Čt, 5. 7. 2007 - 13:07)
vy ste idioti vsichni!
zvědavá (Čt, 5. 7. 2007 - 13:07)
Zajímalo by mě ,co je to tantrický sex?
Návštěvník (Čt, 5. 7. 2007 - 13:07)
Tantra je kultem extáze.V tantře podporujeme hluboké extatické prožitky a věříme, že jejich vědomým prožíváním naplňujeme zásadní důvod lidské existence - rozšiřování vědomí.

Z tantrického hlediska je zcela lhostejno s jakým partnerem svých prožitků dosahujeme, zda máme celý život jednoho partnera, či každou noc jiného. Pro krásný hluboký prožitek při sexu není nutná předem uzavřená manželská či jiná exkluzivní smlouva, ale citová a spirituální blízkost a přirozená erotická přitažlivost. Sexuální život tantrika není odrazem jeho smluvních vztahů - tak jak to vyžaduje křesťanská morálka - nýbrž zrcadlí jeho duševní rozpoložení. Jak uvnitř, tak navenek.

Etika sexu tedy v tantře není oddělena od sexu samotného. Každé krásné milování je etické, protože existence je krásným učinila. Naopak nenaplňující sexuální život signalizuje nepochopení, neúctu či jiný rozpor ve vztahu k sexu.

Žádná lidská instituce neumí zařídit, aby byli spolu dva lidé šťastni, aby se eroticky přitahovali, aby jejich sexuální spojení bylo naplňující, aby se milovali. Proto chováme ve velké úctě citové a erotické štěstí člověka. Podle prastaré indické tradice pochází tyto dary od extatického boha Šivy, nejmocnějšího mezi hinduistickými božstvy.

Sexuální spojení je pro tantrika posvátné, je to nejvyšší umění po stránce tělesné, citové i duchovní hodné teoretického a praktického studia. Hluboké prožitky jednoty se sexuálním partnerem připravují na prožitek jednoty s celou existencí. Tantrické techniky vedou adepta k postupnému zvládnutí živočišné stránky sexu - k vědomému ovládání vlastní ejakulace respektive ovulace. Tantrický sex se tímto zbavuje původní reprodukční funkce a stává se meditativní cestou rozvoje jednotlivce.

Že sex je hnací silou naší psýché, víme zásluhou Sigmunda Freuda i v Evropě. Za to, že na sex je zde pohlíženo jako na ostudný zvířecí akt sloužící k rozmnožení věřících či daňových poplatníků, že se červenáme při pouhé zmínce o sexu, a za to, že zobrazení sexu je společenské tabu, vděčíme faktu, že obecnou morálku sexu v Evropě po staletí formovali lidé, kteří se sexu sami vzdali, protože jej považovali za nečistý.
spl (Čt, 4. 10. 2007 - 17:10)
je úžasné , když člověk cítí při milování tu duchovní stránku a není to jen příjemný tělocvik.Ovšem najít partnera, který neni líný a laxní k těmto překrásným možnostem je někdy trochu problém.Duchovních puritánu je stále dost( i když na povrch většinou ukazují jaký jsou machři), že by to bylo mimo jiné i špatným životním stylem,kterým se necháváme pohlcovat...
skl.pop (St, 2. 1. 2008 - 02:01)
zaujal mne druhý odst.- Z tanrického hlediska atd.nějak to nemohu pochopit.Dejme tomu, že se sejdou dva lidé, kteří se navzájem budou přitahovat- vznikne napětí, vztah.Díky tantře láska,která v tomto případě musí zákonitě skončit po pár letech neskutečnou žárlivostí, tedy pokud se jedná o mladý pár.U staršího páru přejde v lhostejnost.Snad proto, že ať se děje ,co se děje,nemůžeme pochopit prvotní základ náboženství na kterém je tantra postavena, jako eskymák nepochopí člověka, který vypracuje plán- co dělat v době tropických veder.A proto si myslím,že v našich polohách to tak trochu zavání promiskuitou lidí,kteří z jakého-koli důvodu jsou sami a nedokáží navázat plnohodnotný vztah.Na závěr bych chtěla dodat, že tantrické sdílení opravdu existuje a je skutečně nádherné- ALE........?
marcela (Út, 3. 6. 2008 - 20:06)
Stále nenacházím toho pravého,už jsi připadám divná ,nebo odsouzená k samotě,co mám pochopit ,či poznat v tomto životě?jsem ve znamení vah 7.10 1960
Michaela (Po, 6. 10. 2008 - 16:10)
Dobrý den, mě je 33let a ten o kterého mám zájem a on jeví i zájem o mě je mu 24let,hodně si rozumíme.Vím,že je dneska běžné,když má ženská mladšího muže a má to však jeden háček,ten muž je totiž bratr mého současného přítele ze kterým už pět let žiji.Dítě žádné nemáme.Prosím poradte mi,může mít vztah s jeho bratrem šanci i přesto,že je to muž mladší než já? a že je to bratr mého současného přítele?,mohla bych si troufnout založit sním i rodinu ?a co jeho vlastní rodina matka atd..,myslíte,že to pochopí?,že začnu žít s jeho bráchou.Poradte mi někdo prosím,nevím si rady.Má tento vztach šanci?a nebo ne.Děkuji Vám.
Martin (Pá, 28. 11. 2008 - 19:11)
Milá Michaela, na tvoju otázku môže dať odpoveď len život. A tvoja ochota niesť dôsledky za tvoje rozhodnutie ako v prípade, že to vyjde, tak aj v opačnom. Je to o tvojej vnútornej sile a rozhodnutí. Láska aj hory prenáša, tak ak je to tak, obojstranne, zváž a skús. No skús aj zhodnotiť situácie, ktoré si s bratom tvojho súčasného partnera prežila, či boli aj problémové, ako sa pri nich zachoval a skús sa na ne pozrieť okom tretej osoby, nie zamilovanej ženy. A spýtaj sa aj svojho vnútra, čo máš robiť, ako sa zachovať, tá odpoveď ti určite napovie najviac. A ak mu dáš dôveru, o ktorú on stojí, a nejedná sa len o sexuálnu príťažlivosť, život ti na tvoju otázku odpovie. Veµa šťastia
Andrea (Pá, 28. 11. 2008 - 20:11)
No Míšo já bych Ti poradila ,abys do toho šla. Hlavně teď dokud nemáš děti . Protože pak už nic neuděláš, právě kvůli dětem. Soudím podle toho, že nějaké svědomí máš a na věku teda rozhodně nezáleží. Teda pokud Ti není -náct.Jestliá máš s jeho matkou dobrý vztah. Tak běž třeba za ní. Možností je spousta. Držím palce.
Zuzana (St, 28. 1. 2009 - 19:01)
Nedávno mi známý řekl, není možné, abych byl zamilovaný patnáct let. Komentoval tak realitu, která dle vašeho vyprávění může trvat maximálně rok a půl. Co vY na to ?
PS : alfa samec bez závad, za tu dobu neznám ženu, která by ho nechtěla, i když tvrdí,že jednou se mu to stalo.
Leona (Čt, 29. 1. 2009 - 18:01)
Mne zaujal bod e)"Problematický vztah míváme k někomu, kdo vyjadřuje něco, co je pro nás obtížné. Např. dívka, která se rozpláče při sebemenších potížích a říká si tak o soucit, jde nervy schopnému silnému typu člověka, který by ve skrytu duše také stál o pozornost ostatních, ale bojí se odhalit svou zranitelnost. Takový vztah nás má něčemu naučit."

Co ma tento vztah toho silneho cloveka naucit? On je nejspis silna osobnost, protoze ma "silu" vysoko na hodnotovem zebricku. Jestli je skutecne silny, tak tu zranitelnost klidne ukaze - ackoli ho v te situaci nikdo nebude litovat, protoze ten clovek je silna osobnost a vyporada se s problemem sam.

Jak to vidite? Mne to nejak nedava smysl ...
Marie (Út, 3. 2. 2009 - 07:02)
Milá Míšo,je mi 32 let a mému manželovi 27.Ano,můj muž je o 5 let mladší.Začali jsme spolu chodit,když jemu bylo 22 a mně 27.V roce 2007 jsme se vzali,narodila se nám nádherná dcera.Manžela jsem musela mnohému naučit a svým způsobem ho nechat dozrát (tento proces ještě neskončil,trvá a bude trvat).Jeho rodina mě nikdy nepřijala,rodiče na svatbu nepřišli.Veřejně matka prohlašovala,že si nepřeje,aby si vzal starou krávu.Trápila jsem se.On rodinu chránil.Nechápala jsem to.Ale byl jejich syn a rodiče byli těmi,kdo mu až do doby,než mne poznal,poskytovali zázemí.Já chtěla dítě,on nebyl připraven.Dva roky jsem se trápila,vztah byl v krizi,ale přestáli jsme to.Dnes jsem zjistila,že má novou kamarádku,jmenuje se Anetka.Když jsem se zeptala,kdo to je?Odpověděl právě v tom smyslu,že je to kamarádka.Dobře se mu s ní povídá.Cože?Nevěřila jsem vlastním uším.Ty máš potřebu si povídat s kamarádkou Anetkou?Doma z tebe páčím každé slovo a ty se chodíš vypovídat jinam?Začala mu chybět společnost,život,který neprožil.To,co ty máš "dávno za sebou",on nezažil.Tento úsek života mu bude chybět.Je otázka,nakolik ho bude chtít prožít.Po zkušenostech jsem došla k závěru,že bych znovu do vztahu s mladším mužem nešla.Pokud si nejsi jistá,že máš dostatek síly,abys mu poskytla prostor pro zrání,pak to nedělej.I kdyby verbálně ventiloval zájem o tebe a případně také o založení rodiny,buď opatrná.Jeho pojímání času je jiné,než-li tvoje.Musíš mít také sílu odolat despektu rodiny a okolí.Nevěř tomu,že budou tolerantní.A ještě jedna věc.Komunikace je ve vztahu to nejdůležitější,ovšem musí to být o komunikaci mezi partnery,tj. musí být splněn předpoklad,že jde o symetrický vztah,vztah mezi rovnocennými bytostmi (mluvím o zralosti).Jinak můžeš mluvit,ale on ti stejně nebude rozumět (ještě nedozrál).Když jsem s ním mluvila o dítěti,nechápal,proč ho chci,vždyť je ještě čas.Ano,on měl čas.Ne já.Konečně,po třicítce se šance na otěhotnění každým rokem snižují.Říkala jsem mu,jsme jako hrušky.Ty jsi nedozrál,já přezrála.Po Anetce,která je čerstvou záležitostí,se snažím najít na něm to dobré,proč nám to až dosud vydrželo.Najednou se ale vynořují bolestné vzpomínky na proplakané noci,sezení u psychologa a tabletky Lexaurinu.Já se trápila,on jenom nechápal.Miluju ho?Důvěra,která mezi námi byla,je otřesena.Rány jsou hluboké.Myslím,že jsem svým způsobem rezignovala.To neznamená,že je konec.Jen už nebudu sedět v koutku a poskytovat mu láskyplnou náruč a pochopení.Nechci.Nemám sílu.Začnu pečovat především o sebe,abych mohla co nejlépe pečovat o dceru.Přeju ti hodně štěstí!Ať tě zdravý rozum neopouští.Máš dvě možnosti:Vsadit na osvědčeného koně nebo nováčka.A zase máš jenom dvě možnosti:Buď vyhraješ nebo ne (je zde vlastně i třetí možnost - nedojede do cíle ani jeden aty zkusíš hledat v jiné stáji).xscullyd"seznam.cz
Petr (St, 18. 2. 2009 - 02:02)
Cau-pisete ze komunikace mezi manz.je zaklad...ale co kdyz komunikovat chce jenom jeden a druhy odmita cokoliv resit k obnoveni spol.souziti.potom trpi nejenom vztah.deti.domactnost proste vse.jak mam zit vedle nekoho kdo na vse a vsechny kasle.ma nekdo radu?ale ja chci zit a ne jenom prezivat.a rozvest se hlavne k vuli komunikaci???hold zivot je pekna svine si s nami takto hrat,..
lada (Po, 16. 3. 2009 - 03:03)
je mi 40 mam problem nevychodi mi sex je za kratky mozna licit na sekundy a chtelo by se vic co mam delat predem dik
Návštěvník (So, 4. 4. 2009 - 21:04)
je to zajimave,ja jsem vdana mame male dite ale ten vztah uz byl jednou nabouran neverou ale daly jsme se dohromady ale mam pocit ze nam to nejak neklape on to samozrejmne vidi jinak nevynaklada energii do toho naseho vztahu ja jsem s malym doma on chodi do prace ale po praci si zajde na povo a to dost casto s nasima znamima mam pocit ze ho nezajimam jde radeji oslavovat nez aby byl obcas i semnou ale jaksi nevim kde mam problem rada bych kdyby se nekdo ohlasil a napsal jak to vypada z pohledu cizich co bych mnela zmnenit velmi dekuji gabina
arek (Ne, 3. 5. 2009 - 11:05)
Hm, co na to rici? Problem je ta nevera ste si uz navzajem odcizeni!
Jakmile vazne komunikace, tak smula!
janulac (Ne, 3. 5. 2009 - 22:05)
moc hezky napsasno
Jana (Út, 4. 8. 2009 - 13:08)
Jsem vdaná 22 let. Naš vztan je založen na tom - rozkaz a já nebo syn jej musíme vykonat - jinak je hádka. Druhým motivem pro hádku je, že manžel hledá na všem chyby - například já uklidim a on zjisti nějakou maličkost, kterou jsem neudělala - tak uklízím na jeho příkaz znovu. Další hádku je třeba příděl peněz na domácnost. Chtěla jsem se rozvést, ale se synem jsme zjistili, že k rozvodu manžel nedá souhlas, protože by takové blbce už nenašel - jeho slova. Kde najít téma ke komunikaci? Jak z toho začarovaného kruhu ven, když se to stále jen horší a když chci mit alespoň klid, tak musíme poslouchat, dělat to co manžel chce a vyjít s tím co dostanu. Beru ho takového jaký je, protože jinak bych se zbláznila - stejně už jsem na práškách a s podlomeným zdravím.
Mildred (Út, 4. 8. 2009 - 16:08)
Co by se Jano stalo, kdyby jsi ho neposlechla? Myslíš, že by tě uhodil? Prostě, kdyby jsi místo opakovaného úklidu seděla v gauči a pila kafe.
kim (Po, 11. 10. 2010 - 19:10)
Co by se Jano stalo, kdyby...Holka tak to je psychické násilí. Neumíš to poznat, protože s tebou manipuluje a ty se už v tom nedovedeš orientovat. Nejdříve si uvědom, že člověk který se tak k tobě chová tě nemá rád a podle toho jednej.
Andrejka (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)
Jsem se svým přítelem od 31.10.2009,tudíš dva roky,2 měsíce a pár dní...na začátku vztahu i déle měl oči jen pro mě,žádných jiných holek si nevšímal,protože ho žádné jiné ani nezajímaly,jenom já. Jenže minulý rok kolem začátku léta si začal stahovat nebo koukat na fotky,kde jsou štíhlé ženské s velkými prsy,ženské samý make-up i platika. Proč najednou začal koukat na takovéhle ,,štětky" ? (omlouvám se za výraz) nejsem pro něj dost pěkná? nestačím mu? Mám se snad jít přeoperovat? velmi mi tím ubližuje a je mi nepříjemné,jak neustále po takových koukálíbí se mu velká prsa, a dokonalé postavy..já jen chci,abych pro něj já byla tou nejhezčí,nejlepší,ikdyž nejsem modelka.co mám jen dělat,aby z hlavy vyhnal takovéhle ,,slepice" a zajímala ho jen já? trápí mě to,prosím pora´dte co mámdělat,předtím tohle nedělal... a opravdu,jsem tohle nikdy u žádného chlapa nezažívala..až minulý rok ...nechci,aby se nedejbože do nějaké jiné zamiloval..ještě do nějaké takové modelky,které já nazývám ku*rvama. Co mám dělat? Nemyslet na to nebo neřešit je u mě těžké.Děkuji moc za radu.
jana (Út, 15. 4. 2014 - 14:04)
Jsem vdaná 22 let. Naš...chtela jsem ti ric jani ser na nej si mlada on davat souhlas nemusi k rozvodu zalezi na okolnostech ukonci tento roskaz a posly ho k vode
běžné (Út, 15. 4. 2014 - 15:04)
Jsem se svým přítelem od...Plno chlapů kouká na porno i ve spokojených vztazích. Řešíš nesmysl.
Jeanette (Út, 15. 4. 2014 - 16:04)
chtela jsem ti ric jani ...Ty máš nějakou poruchu, že píšeš, jak prase?
Týna (St, 23. 5. 2018 - 09:05)
Nejde to vyhovět všem a ve všem. Stokrát, tisíckrát vyhovíš protože chceš pomoci, vůbec to neděláš kvůli svému prospěchu, ani tě tohle nenapadne. Samozřejmě že tě to stojí energii, čas, někdy i finance, kvůli vyhovění někomu prostě šidíš i sebe. Jsou vlastně upíři tvé energie, zvyknou si na to a tvoji pomoc, podporu, považují za samozřejmost. Někdy prostě už nemůžeš nebo svoji pozornost věnuješ jinam kde je to víc třeba protože také už máš dojem že upíří objekt se bez tvé pomoci už dávno obejde a vlastně tě jen zneužívá. A pozor! Upíří objekt tě pak začne považovat za člověka neochotného, zlého, nevděčného apod. Co na to tvoje duše? Podlehne a necháš se manipulovat, protože takový upír manipulovat s lidmi umí a hlavně s tebou protože ví že jsi dobrák. Je třeba říci dost, je třeba v nějakých vztazích určitě zůstat, ale už ne jako otrok ale jako subjekt. Nemyslím tím vztah jen manželství, ale i vztahy v celé rodině, rodiče - děti, sourozenci, pracoviště, ale i sousedi atd. No a může to skončit i tak že na tvém funuse budou řeči byl to dobrák, rozdal by se pro druhé. Stojíme o tohle nebo si uspořádáme svůj život, svoje vztahy tak, abychom mohli žít co nejdéle hlavně spokojeni i sami se sebou?
Reklama