Reklama

Hovory s Bohem - neobvyklý dialog

Obyčejné otázky člověka a "trochu jiné" odpovědi. Boha ? Našeho vyššího já ? Či fantazie ? Rozhodně velmi zajímavá kniha, která stojí nejen za přečtení , ale i za zamyšlení. Naleznete zde otázky, které zajímají většinu lidí a odpovědi, které jsou trochu jiným pohledem na osud, štěstí, vztahy, lásku, zdraví, peníze...


Chceš říci, že všechno špatné, co se nám děje jsme si vybrali sami ?
Na světě nejsou ani oběti, ani lotři. A vy nejste oběťmi rozhodnutí druhých. V jistém smyslu jste všichni vytvořili to, co se vám protiví - a protože jste to vytvořili, vybrali jste si to.

Tohle je vyšší úroveň myšlení, jíž všichni Mistři dříve nebo později dosáhnou. Neboť teprve když přijmou zodpovědnost za všechno, mohou nabýt schopnosti změnit nějakou část.

Dokud si myslíte, že existuje něco nebo někdo, kdo "vám to dělá", zbavujete se schopnosti ovlivnit to. Jedině když si řeknete, "To jsem udělal já," najdete i sílu změnit to.

Zmírnit bolest, kterou spojujete se světskými zkušenostmi a událostmi, můžete jedině tím, že změníte způsob, jak se na tyto události díváte. Nemůžete změnit vnější událost (neboť byla vytvořena všemi a vy nemáte dostatečně vyvinuté vědomí, abyste mohli individuálně změnit to, co bylo vytvořeno kolektivně), a proto musíte změnit svůj vnitřní vztah k této události. To je cesta k dokonalosti.
Nic není bolestivé samo o sobě. Bolest je důsledkem špatného myšlení. Je to chyba v myšlení.

 

Jak mohu překonat své zdravotní potíže? Mám dostatek chronických potíží na tři životy. Proč je mám všechny teď v tomto životě?
Jedno je jasné. Své potíže miluješ. Alespoň většinu z nich. Obdivuhodně jich využíváš k tomu, aby ses mohl litovat a abys získal pozornost druhých. Nemiluješ je jen tehdy, když se ti vymknou z ruky. Když se stanou nepříjemnější, než jsi předpokládal, když jsi je vytvořil. Všechny nemoci si vytváříte sami. I vaši západní lékaři si to dnes uvědomují. Většina lidí to dělá nevědomě. (Nevědí, co dělají.) Takže když onemocní, nevědí, co se děje. Mají pocit, že se jim něco stalo, nechápou, že si něco udělali. Je to proto, že většina lidí žije svůj život nevědomě. Lidé kouří a pak se diví, když dostanou rakovinu. Lidé jedí maso a tuky a pak se ptají, proč mají ucpané cévy.

Lidé jsou celý život naštvaní a pak se diví, když dostanou infarkt. Mnozí lidé mají tolik starostí, že se nakonec utrápí k smrti. Hned po nenávisti jsou starosti tou nejhorší duševní aktivitou. Dělat si starosti nemá smysl. Je to plítvání duševní energií. Vyvolává to biochemické reakce, které škodí tělu.
Vaše zdraví se zlepší, jakmile si přestanete dělat starosti. Starosti si dělají lidé, kteří nechápou, že jsou ve spojení s Bohem. Nenávist je nejškodlivější duševní stav. Otravuje tělo a její účinky jsou prakticky nevyléčitelné. Strach je opakem všeho, čím jste. Proto je škodlivý vašemu duševnímu i tělesnému zdraví. Strach jsou znásobené starosti.

Starosti, nenávist a strach - spolu se svými odnožemi: úzkostí, zatrpklostí, netrpělivostí, hrabivostí a krutostí - to vše napadá vaše tělo na buněčné úrovni. Za těchto okolností není možné mít zdravé tělo. Všechny nemoci vznikají ve vaší mysli.

 

Neale Donald Walsch

Reklama
Reklama

Komentáře

Emila (St, 29. 5. 2002 - 09:05)
Milý Petře, souhlasím s tvou reakcí na tuto knihu, jenže já mám tu smulu, že se pohybuji mezi lidmi, kteří hodně málo čtou. Nemají prý čas. Mají prý moc práce a čas jim nedovolí se zastavit na chvíli nechat mamonu, závisti, shonu a myslí si, že jen materiální statky je uspokojí. Některým ani není srozumitelné co v knize je - odpovídají - blbost a ženou se dál za penězmi. A tak je velmi těžký pokus žit v duševní pohodě. Nevím jak ty, ale mně je z toho smutno, když tuším, že všechno je v nás - tak blízko - a málokdo to najde. Emila
Petr (St, 9. 1. 2002 - 20:01)
Konečně někdo zformuloval vše co by nás lidi mělo zajímat , co všichni víme , ale nejsme sto řídit se těmito skutečnostmi . Po přečtení mnoha různých publikací na tato témata, se konečně našla taká , která je všeobjímající a dle mne správná a pokud se pokusíme v tomto duchu žít, pak se dočkáme konečného a
krásného spojení s bohem , tj se sebou samými .
lucienka (Út, 9. 7. 2002 - 22:07)
Kniha je opravdu KRÁSNÁ! Nejen myšlenkami, ale i čímsi nad tím, nad námi. Je to kniha o SVOBODĚ, LÁSCE V NEJRYZEJŠÍ PODOBĚ... Emily, mně bývá občas také smutno - z nádhery i z hnusu. A můžu Tě ujistit, že opravdu! NIC SE NEZMĚNÍ, KDYŽ BUDEME PLAKAT A LITOVAT SE. Dělám to také - bohužel víc než jen často - a jediné, čeho tím docílím, je přívlastek, že jsem příliš přecilivělá a moc si vše zabírám. NIC A NIKOHO! tím nezměním. Tak si popláču, stále častěji doma a o samotě a vyrazím do světa! S ÚSMĚVEM A VÍROU, ŽE TO JDE ZMĚNIT, ŽE MŮŽU A TAKY TO DOKÁŽU!!! (a dnes už vím, že jediné!, co je třeba měnit, jsem JÁ SAMA!) Přeji všem hodně vytrvalosti a síly!!! NEJSTE SAMI! Lucienka
Sabina (Po, 1. 3. 2004 - 19:03)
Souhlasím s vámi všemi, kteří jste poznali, že to je velmi vyjímečná kniha. Zkusila jsem si na vlastní kůži, že tento neovbyklý dialog je součástí života, každého člověka, jen musí umět poslouchat. Musím si přiznat, že tato kniha mně převrátila veškeré "naučené". Už jsem četla tuny knih, jen proto, abych si pořád dokola ověřovala, že něco podobného jsem přečetla jinde, a že to už stejně dávno vím, i kdybych to nečetla. Jen si vzpomenout!!! Neobvyklý dialog je opravdu fantastická trilogie (ale je jich už víc). Mělo by si ji přečíst co nejvíc lidí, kteří hledají cestu zpátky ke svému JÁ.
jana (Čt, 3. 6. 2004 - 13:06)
Ahoj, pokud by někdo měl zájem popovídat si občas ve skupince lidí okolo této knihy a nového myšlení,případně rozšiřovat novou spiritualitu dále, právě teď se utvářejí v každém kraji skupiny Humanity´s teams.Já jsem kontaktní osoba pro Olomoucký kraj.Můžete také zavolat na 608/177799.To je číslo na organizátora z Prahy. Velmi ráda vás uvítám.J
David Kalioglou (Pá, 17. 5. 2002 - 17:05)
Miluju tuhle trilogii
Robin (St, 19. 11. 2003 - 21:11)
Nejlepší kniha jakou jsem kdy četl.Alespoň pro mě.Připadalo mi jako bych mluvil sám se sebou o věcech,které si dávno myslím,ale musel mi je někdo připomenout.Dobrý pocit z knihy byl prostě ve mě.Líbí se mi také,že je absolutně svobodná a i kdybych ji po přečtení hodil do záchodu nemusím mít výčitky.Stojí za přečtení a kdo se v ní nenajde ať jde klidně dál svou cestou.
Kubík (So, 7. 6. 2003 - 05:06)
Kromě těchto báječných knih bych doporučil i knihy
od Sanaya Roman např. Žít s radostí :-))
D (St, 26. 7. 2006 - 20:07)
Prava ruka Neala Donalda Walsche tu porada seminar, mrknete na www.humanitysteamcz.org ...
dalibor (Ne, 15. 11. 2009 - 14:11)
ahoj všem super knížky mám je prostudované všechny a stále dokola si je předčítám zanechávají ve mně baječný pocit moudrosti.stále v nich nacházím něco stále nové to poselstvý vnich ukryté je pro celé lidstvo je dobré že v každé situaci je řešení BŮH VAM ŽEHNEJ VŠEM LIDEM PAPA
Reklama