Reklama

O lásce

Láska existuje jen velmi zřídka. Aby se s ní člověk ve svém centru setkal, musí projít svou vlastni vnitřní revolucí. Neboť pokud by se chtěl s někým ve svém centru setkat, musí také dovolit druhému, aby jeho centrum dosáhl. Musíte být citliví, dokonale zranitelní, absolutně zranitelní a otevření.

Je to odvaha, je to nebezpečné riziko, dovolit někomu, aby se dotýkal samotného centra. Člověk nemůže vědět, co s ním druhý udělá, když najednou všechna svá tajemství vydal všanc, když je člověk úplně kompromitován, nikdy neví, co by druhý mohl učinit.

Člověk může někoho vpustit do svého centra jen nemá-li strach. Proto vám říkám, jsou dva způsoby života: jeden je orientován strachem, druhý je orientován láskou. Strachem orientovaná životní úroveň nemůže nikdy vést k hlubokým vztahům. Máte stále strach a nemůžete druhému dovolit, aby pronikl do vašeho středu. Dovolujete mu proniknout jen do jistého bodu - a pak přijde zeď, kde všechno končí. Láskou orientovaný člověk je zbožný člověk. Nemá strach z budoucnosti, nebojí se následků. Žije Zde a Nyní.

To říká Krišna v Bhagavadgítě: "Nestarej se o následky!" Nemysli na to, co by se mohlo stát, buď jednoduše Zde a jednej totálně. Nekalkuluj. Strachem orientovaná mysl se stále chrání, dělá plány, zajišťuje se a promarňuje tím celý život. Když v tomto okamžiku, v této přítomnosti dovedete plně žít, jen pak můžete milovat. Láska je vzácná květina. Objeví se jen ojediněle tu a tam. Miliony lidí žijí v mylné představě, že milují, ale je to jen jejich víra.

Láska je vzácná, neboť může vzniknout jen tehdy, není-li zde strach. To znamená, že láska může vzniknout jen u hluboce duchovních, zbožných lidí. Sex může mít každý. Lásku však ne.

Reklama

Nemáš-li strach, není co skrývat. Pak můžete být otevření, pak mohou padnout všechny hranice, pak můžete druhého pozvat a setkat se s ním v nejhlubším nitru. A nezapomeňte, jestliže někomu dovolíte, aby do vás hluboce pronikl, dovolí také druhý vám, abyste pronikli do něho. Když necháš někoho hluboce do sebe vstoupit, tvoříš důvěru. Nemáš-li sám strach, nebude ani druhý bázlivý.

Když víte, že milujete, pak se již nepotřebujete modlit nebo meditovat, pak nepotřebujete chrám ani kostel; plně rozumíte Bohu, umíte-li milovat. Neboť prostřednictvím lásky je vše ve vás - meditace, modlitba i Bůh. To mínil Ježíš, když řekl: "Bůh je láska".

Láska je však těžká. Nejprve musí zmizet strach. A to je zvláštní. Máte tolik strachu a přitom nemáte co ztratit. Toto tělo vám bude při smrti vzato. Před smrtí jej vezměte a darujte lásce. Nic nemůžete podržet. Proto jde o boj mezi smrtí a láskou. Umíte-li se dát, není smrti. Dříve, než vám může být cokoliv vzato, již jste to odložili. Když se setkají dvě centra, vzniká něco nového. Toto nové je láska. A láska je jako voda - uhasí žízeň každého života. Najednou je člověk spokojen. A to je zřetelným znakem lásky. Není již čeho dosahovati. Člověk je u cíle. Není již cíle. Osud je naplněn.
Hluboká spokojenost je zřetelným znakem lásky. Když někdo miluje, nemůže svou lásku vidět, může však pozorovat hlubokou spokojenost.

Napadlo vás, že stále Boha popíráte, když jste nespokojeni? Jste-li nespokojeni, může celé vaše bytí volat, že Boha není. Ateismus nevzniká z logického myšlení, ale z nespokojenosti.

Když jsi spokojen, říká náhle celé tvé bytí, že Bůh je. Najednou cítíte: celý svět je božský. Když milujete, cítíte poprvé, že stvoření je božské a vše je požehnáním. Ale mnoho se musí učinit, než se to může přihodit, mnoho musí být zničeno, dříve než se to může stát. Musíte zničit všechno, co ve vás tvoří překážky.
Tantry říkají: můžeš-li nalézt milovaného, přítele, muže nebo ženu, který je připraven jít s tebou do vnitřního centra, který je připraven dosáhnout s tebou nejvyššího vrcholu vztahu, pak se tento vztah stává meditací. Pak se druhy stává dveřmi.
Potřebujeme tak mnoho náboženských rituálů, protože nedovedeme milovat.

Zamilujte se a nečiňte z toho souboj. Dělejte druhému největší ústupky, pozvěte ho. Dovolte mu bez jakýchkoliv podmínek, aby do vás pronikl. A náhle druhý zmizí a Bůh je zde.
Když se nemohou vaši milovaní stát božskými, nemůže být na světě vůbec nic božského. Pak jsou všechny vaše zbožné řeči beze smyslu. Může se to přihodit s dítětem, se zvířetem, s tvým psem. Základním klíčem je: musíš dovolit druhému, aby pronikl až do tvého nejhlubšího nitra k základu bytí.

Ve vztahu lásky dáváte stále druhému vinu, když se něco nedaří. Když něco nejde tak, jak by mělo, je druhý zodpovědný. To ruší každou možnost budoucího růstu. Nezapomeňte, že vy sami jste stále zodpovědni a měňte sami sebe. Použijte lásky k vlastní přeměně. Pamatujte, že ve světě vztahů a lásky má druhý vždycky pravdu. Je-li zde láska, cítí oba stále, že já jsem něco špatně udělal.

Bude to těžké, protože již nemůžete mít navrch, nemůžete dominovat, nemůžete být mocní, nemůžete druhého vlastnit. Vaše ego bude narušeno - a proto to bude těžké. Zničení ega je však cílem. Ať se blížíte k vnitřnímu světu z kteréhokoliv bodu - láskou, meditací, jógou, modlitbou, cíl zůstává stejný: zničení ega, odstranění vědomí já.

Prostřednictvím lásky toho můžete snadno dosáhnout. Láska je přirozený vztah, všechno ostatní je víceméně nucené. Nechcete-li pracovat prostřednictvím lásky, bude pro vás těžké pracovat prostřednictvím něčeho jiného.
Láska znamená nalézt cestu prostřednictvím vztahů. Meditace znamená nalézt cestu prostřednictvím samoty. Obě jsou cesty: láska i meditace.
Jeden z největších problémů je, že člověk musí nejprve ego mít, dříve než jej může ztratit. Jen zralé ovoce padá na zem. Zralost je vše. Nezralé ego nelze odvrhnout, člověk je nemůže zničit.

Zdroj: Radžníš - Bílý mrak

Reklama

Komentáře

Tweet (Čt, 29. 5. 2003 - 19:05)
Tento článek mi opravdu sedl přímo na tělo. Ne ve všem, ale ve většině věcí určitě ano. Jenže bohužel, ačkoliv o spoustě věcí, co jsou uvedené, už vím, tak je strašně složité udělat právě ty kroky k tomu, aby se změnilo to "špatné". Ve svém životě jsem zažila už několik zklamání a uvědomuju si, že dělám pořád dokola hodně chyb, které by vůbec neměly být a vlastně hned na samém začátku nového vztahu pořád přemýšlím nad tím, abych zase neudělala to a to, snažím být otevřenější, ale pořád cítím, že jsem ovlivňována zkušenostmi. A moc se soustředím na to, aby to klapalo apod. No co budu popisovat, nejsem jediná, která to pociťuje a váš článek je prostě výstižný sám o sobě!
vera (St, 11. 6. 2003 - 10:06)
Nelíbí se mi, že na konci příšeš, že Bůh je buď zlovolný sadista nebo.... Bůh není zlovolný sadista, vše co se lidem děje, si připravují lidé sami, z neznalosti Příčiny a následku. Kdyby si každý člověk hlídal MYŠLENKY-SLOVA-EMOCE-ČINY, aby byly vždy a za všech okolností vždy jen dobré, ZA CHVÍLI BY BYL NA SVĚTĚ RÁJ. Jenomže to by se muselo o tomhle začít vyučovat už ve školách a čím dříve, tím lépe. Potom by si lidé museli pouze ODŽÍT - tzv. ZRALOU KARMU a bylo by na světě blaze... Ale jak to tak vypadá, rozmáhá se na světě čím dál více ZLO. A pokud si myslíš, že neexistuje, tak věz, že ho dříve nebo později poznáš na vlastní kůži. EXISTUJE ZLO A JEHO OPAKEM DOBRO... PŘESNĚ JAKO V POHÁDCE... A až nebudeš vědět, jak se onomu ZLU bránit, najednou se budeš i ty sám modlit k BOHU, aby ti pomohl... Jindy snad ani ne... Přeji pěkný den. V
Markéta (So, 29. 12. 2001 - 23:12)
Názor, že ateismus vzniká z nespokojenosti je více než omezený. Otázka Boha se netýká lásky, ale víry. Jak lze přece milovat Boha? Ano, zní to naprosto běžně , ale uvědomte si koho opravdu milujete. Jsou to Ti, se kterými večer usínáte, děti, které vychováváte a mnoho jiných nenahraditelných osob, které Vás obklopují. Řiďtě se božími dogmaty, šiřte jeho slova a modlete se pro něj. Milujte jeho zákony, ale nezapomínejte přitom na svoje přesvědčení.
Řekla bych, že víra v bohy obecně, vzniká z nespokojenotsti. Vždyť přece právě tehdy když jste nespokojení začnete věřit v něco vyššího, co
Vám pomůže. Často přinášíte i oběti, a to jenom proto, že se nedokážete sžít s realitou.
A proto milujte své protějšky, rodiny a přátele a dávejte jim to denně najevo. Ale ne proto, že to káže Bible, ale proto, že jste o tom sami přesvědčení. A slovo Bůh odprostěte od své krátkozraké reality vysněného skutečna a zařaďte jej k pojmům "nadpřirozeno".
Azik (Út, 26. 11. 2002 - 23:11)
Myslim ze autor clanku nemyslel konkretniho krestanskeho Boha (i kdyz citoval Jezise, tusim...) ale spis asi takoveho Boha o kterem se pise treba v knihach "Hovory s Bohem". Takovy Buh jsme vlastne kazdy jeden. A nemusime tomu rikat Buh, muzeme tomu rikat treba zdrave sebevedomi... i kdyz to take neni presne.

Umet se radovat ze zivota, nedomyslet prilis zbytecne veci, jak by se mohli vyvijet... uzivat si, byt stastny... najit nekoho s kym si absolutne porozumim, co vic si prat?

"Nastesti" jsou na svete lide nepokojeni, nevyrovnani, rozervani... Lide kteri pak maluji obrazy, skaldaji hudbu, pisou basne, badaji, valci, vrazdi, pomahaji druhym, skodi... stimuluji a posouvaji svet civilizacu dopredu, pred dalsi zkousky. Budme vsichni absolutne stastni Bozi a vymreme... A bylo by to vubec spatne, kdyby cele lidstvo vymrelo nahle prozivajic nirvanu?

Samotna cesta k Nirvane muze byt cil. Nebojme se prilis, vychutnavejme si evoluci vseho, jejiz soucasti sme. Mejme se vic radi, sami sebe, pak muzeme mit radi i ostatni... misto jednoho zamraceneho pohledu na neznameho cloveka jeden usmev... To je podle mne daleko lepsi nez kleceni vecer u postele a modleni se k Bohu ktereho vytvorilo, vyrysovalo krestanstvi... K Bohu, ktery neexistuje... a existuje-li tak je bud, zlovolny sadista a nebo bezmocny pozorovatel :o)))

Prejte si neco a splnite si to... Neproste Bohy, proste si to vytvorte...

A na zaver... budme positivni! ;o)

Ps: Sakra pisu jak nejaky sektar :o)
Michal (Út, 14. 8. 2001 - 22:08)
Můj nejlepší kamarád se teď se odebral studovat a pracovat na 3 roky do Holanska pro nějakou místní příspěvkovou organizaci nebo tak něco. Nikdy sem tomu nevěřil. Je totiž taky tak trošku frrr bádáním v sama sobě, soužití s přírodou a duchovního cítění a pomáhaním druhým a..tak podobně. Vždycky sem si říkal, že je to hm...zvláštní/zratka jinej než ostatní/.
Uplně sem si to přdstavil. Tenhle članek je dokonale napsán/nebo opsán :)/. Přesto, otevírání sama sebe druhým je nesnadné a často hodně bolí, stojí to mnoho sil /teda alespoň podle mých zkušeností/. Jak dosáhnout duševního klidu a spokojenosti_? JA nevím.
Vladka (Ne, 2. 9. 2001 - 12:09)
Jedinečný článek!
Jarka (Po, 10. 9. 2001 - 16:09)
Myslím si , že tento článek má v sobě hodně pravdy, i když je třeba v něm trochu hledat mezi řádky. Láska je
opravdu velmi složitá a největší vtip je v tom, že to co je všeobecně známo a většina lidí se podle toho pravděpodobně řídí, je pouze klam a omyl. Možná proto jsou většinou lidé, kteří jsou v lásce otevření a poctivý, tak často zraňováni a zneužíváni.
Škoda, že tento článek nepřečetli všichni ti, kteří už někoho opravdu zamilovaného zranily, tj. nedokázali se tomu druhému plně otevřít a projevit úctu k důvěře toho druhého.
Tulák (Pá, 10. 6. 2005 - 14:06)
V tom článku je přece odpověď. Zlu se můžeš bránit, jen zbavíš-li se strachu. Až to dokážeš zjistíš, že jsi schopen prožít už jen dva stavy vědomí - prázdnotu, nebo lásku. Láska zde ale není myšlena jako to, co obvykle za lásku označujeme: peklo závislých vztahů založených na strachu. Je tím myšlena láska jako typ velmi vysoké energetické vibrace pocházející od Boha a která je Bůh. (Na počátku bylo Slovo...) Pokud k sobě cítí náklonost dva lidé zbavení strachu a pokročilého stavu vědomí, Láska - neboli Božská energie, která jimi prochází se jejich spojením násobí. O tom se ale taktéž píše ve článku ve zmínce o Tantře.

Lidský mozek je velmi sofistikované zařízení s mnoha netušenými funkcemi. Snižováním psychické energie se některé funkce vypínají, až zbudou jen ty nejnutnější k přežití. Zvyšováním energie se zapínají stále další a další funkce. Člověk se tak proměňuje na bytost vyššího vývojového stupně směrem k Bohu.
Martina (Čt, 10. 4. 2003 - 04:04)
Surfuji v tomto souboru "Astralni sit" okolo peti hodin a z kazdeho clanku se mi libi neco, co si mohu pripasovat do sveho osobniho zivota. Ale jelikoz jsme vsichni jini, vetsinou obecne psychologicke zavery nepasuji zcela presne a je na kazdem si z nich vybrat to spravne... (ci si zajit k psychologovi osobne)...:)
Avsak tento clanek zcela vyjadril to, co citim. Jen mam problem to formulovat do tak peknych vet, jelikoz nejsem ani psycholog ani spisovatel.
Libi se mi i komentare, maji neco do sebe. I kdyz ja vlastne nemam co komentovat na tomto clanku. Uplne souhlasim (i s tim, ze to neni snadna "prace"). Tak tedy chci alespon vyjadrit sve obrovske DEKUJI!!! ...
A to za to, ze jste lidicky a ze se vsichni muzem dopracovat tam, kam kazdy prahne .... a to zkrze lasku, ktera je nadherna, prijemna a pro mne prirozenejsi nez meditace .....
Martina
Adriana (Ne, 16. 4. 2006 - 17:04)
Výbornej komentář! Ty bys mohl klidně psát články. Vypadá to, že máš lidem hodně co dát
Adriana (Ne, 16. 4. 2006 - 17:04)
To bylo pro Azika:-)) Ale jinak máte všichni moc zajímavé příspěvky. O článku ani nemluvě. Skvěle a výstižně napsáno
Adriana (Ne, 16. 4. 2006 - 17:04)
Také je strašně zajímavé, s odstupem kolika let se sem ty komentáře vkládají.
Petr (So, 28. 10. 2006 - 20:10)
Krásnější článek jsem sotva kdy četl.
marcela (Po, 13. 11. 2006 - 21:11)
Je stesti umet cist, protoze mi to dava nove stesti - cist tato slova a vice poznat sam sebe. dekuji.marcela
daila (So, 16. 12. 2006 - 07:12)
.. nadherny clanek.. prekrasny dekuju
k (Út, 26. 12. 2006 - 17:12)
Mně to ale zní spíš jako Osho, jestli si chcete takhle krásně počíst, přečtěte si nějakou jeho knížku
martin (Po, 5. 3. 2007 - 12:03)
jak to prichazi kdyz to clovek zrovna potrebuje slyset
Milena (Pá, 23. 3. 2007 - 07:03)
Všechno je zlatá pravda, sama jsem to prožívala stejně. Moc děkuji za to nové poznání a pochopení LÁSKY.
Mája (Čt, 5. 4. 2007 - 21:04)
"Láska je beze sporu dobrý učitel,jen by měl lépe objasňovat svůj předmět".Proč LÁSKA BOLÍ????!!!!
Návštěvník (Čt, 5. 4. 2007 - 22:04)
O lásce se dá popsat stohy papírů.
Kdo pozná lásku,nikdy se nebude ptát Proč..Májo..:-)
__utmc=40874656 (Čt, 5. 4. 2007 - 22:04)
:-)
Mil* (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)
Myslím, že láska bolí právě proto, aby dokázala v našem životě něco změnít, něco otevřít a probudit v nás ty nejhlubší emoce. Kdo nezažil bolest z lásky, nemůže plně prožít štěstí milovat a být milován....
lena (Pá, 15. 6. 2007 - 20:06)
prosím může mi někdo říct co je to nejhlubší nitro a základ bytí???kdykoli jsem někomu umožnila,aby mě více poznal,odhalila svá slabá místa ublížil mi.něco dělám špatně.řekne mi někdo co?
jana (Pá, 15. 6. 2007 - 20:06)
nesmíš se otevřít hned.Nikomu nedovol,aby se ti zavrtal pod kůži-to se to pak lehce ubližuje.Nech si v sobě svoje já.Já se otevřela manželovi postupně během let našeho žití,ale ještě ne zcela.A když vidím jak rád si do mě rýpne v některých věcech,moje otevírání se skončilo.
Radeczekk (St, 15. 8. 2007 - 10:08)
Láska je dar nejvznešenější ze všech, avšak lidé milovat nedokážou, na vině je ego..
Milují jen ze svých vlastních sobeckých důvodů, milují, ale vzápětí očekávají něco nazpět.. Skutečná láska nic nechce, ta prostě existuje nehledě na to, co tím získá a co ne..
Skutečná láska nám něco ukazuje, ukazuje nám směr, kterým se máme ubírat..
Je načase si to plně uvědomit!!!!
honza (So, 15. 9. 2007 - 09:09)
pro Lenu! Asi úplně nezabráníte tomu, aby Vás někdo nezranil, ale mohu dát radu z vlastních zkušeností. Pokud Vás někdo zraní, vyveďte jej ze své ložnice do předsíně nebo rovnou za dveře, myšleno obrazně, a tam jej ponechte tak dlouho, dokud se nepřesvědčíte, že si na své zraňující chování dá dobrý pozor. Samozřejmě, mu musíte vysvětlit , co vás zraňuje. A to druhé je z bible, kde se říká, aby jsme takovým lidem odpustili. Z toho jednání vyrostla i v mém životě láska, která mě učinila podstatně méně zranitelnějším než dříve. K sebepoznání vám mohu doporučit grafologický rozbor,
Jana (So, 15. 9. 2007 - 11:09)
Mám přítele,kterého moc miluji,ale on mi neustále ubližuje.Nebudu se zde rozepisovat čím.On o tom ví,ví čím mi ubližuje,ale nedokáže s tím nic udělat.Strašně trpím.Každý víkend probrečím.Chtěla bych se s tím vším nějak poprat,vyrovnat,naučit se mu odpouštět,ale je to čím dál horší.Chtěla bych být mín zranitelnější.Co mám proto udělat?Co je to ten grafologický rozbor.Honzo poradíš mi?Díky
Fidorka pro Ra… (So, 15. 9. 2007 - 14:09)
Tvůj názor je moc hezký a opravdu se nedá nic jiného,než s ním souhlasit.:)I já ve svých letech zjišťuji,že se pořád musím o lásce učit.
Ovšem tahle doba je pro lásku příliš konzumní a opravdové lásce moc nepřeje.
Návštěvník (So, 15. 9. 2007 - 18:09)
:-)
Návštěvník (So, 15. 9. 2007 - 19:09)
Miluju toho nesprávného, bohužel, ještě nejsem dost silná na to, abych se ho dokázala vzdát. Ale jsem každý den o něco silnější a doufám, že už to brzo vyřeším.
Lilly-Rose (Ne, 16. 9. 2007 - 19:09)
Taky jsem zamilovaná do toho nesprávného, brečím a jsem strašně slabá...Musím se nějak ozbrojit, proti tomu...ale je to strašně těžké...a strašně to bolí...Musíme být silné...a překonat tu bolest...jen čas...:-(((
Návštěvník (Ne, 16. 9. 2007 - 20:09)
Tohle je téma o lásce a ne o trápení.
ajáj (St, 31. 10. 2007 - 00:10)
moc děkuji za vaše slova, máte spoustů darů a je dobř že dáváte najevo skutečnou pravdu a rady pro ,,bezstarostný,, život
Judge (Po, 5. 11. 2007 - 21:11)
Imperare sibi maximum imperium est.
Judge (Po, 5. 11. 2007 - 21:11)
Imperare sibi maximum imperium est.
Judge (Po, 5. 11. 2007 - 21:11)
Imperare sibi maximum imperium est.
Nelča (So, 17. 11. 2007 - 09:11)
jak zjistím zralost svého ega?
Dědek (St, 5. 12. 2007 - 23:12)
ale dobře píšeš :)
Dědek (St, 5. 12. 2007 - 23:12)
ale dobře píšeš :)
akrim (St, 13. 2. 2008 - 18:02)
14.2.2008
Děkuji- kdo čte srdcem ten rozumí
DJ Janky (St, 13. 2. 2008 - 20:02)
Máš naprostou pravdu. I když každý ze sebe dělá machra ale když dojde na city tak už takový mach není.
akrim (Čt, 14. 2. 2008 - 18:02)
To bude nejspíš tím,že se uvnitř opravdu bojíme zranění.
ela (Čt, 14. 2. 2008 - 19:02)
laska,mne stacilo nenecham si viac ublizovat vzdy som sa branila nezamilovat dlhe roky a ked to na mna spadlo tak to aj odpadlo))takze moj ciel na najblizsich 156,78 roka nezamilovat sa laska je krasna ale len ked o nej citam))
akrim (Čt, 14. 2. 2008 - 20:02)
Nemohu s Tebou souhlasit,je to všechno úplně jinak než si většina lidí představuje.Již delší dobu cítím přesně to o čem ten článek je.Většina lidí jsou Robinsoni,žijící svoji osamělost ve vztazích.Vůbec netuší co je to za pocit zažít souznění duší.
Andrea (Pá, 25. 4. 2008 - 11:04)
Laska je krásná,ale i bojestná.
Nibiru (Čt, 12. 6. 2008 - 23:06)
Ano taková láska existuje, je nádherná a hodně bolí a domnívám se, že je výjmečná. V mém případě trvala rok a nikdy se už neopakovala právě v tom setkání v nejhlubším nitru. Proto dnes vím, že mi bylo "někým"- snad bohem dopřáno, prožít ten nejhlubší pocit, který stále vnímám jako zázrak,a který pro mě bude stále živou vzpomínkou.
Aknah (So, 27. 9. 2008 - 16:09)
Nesouhlasim,laska je kasna,a pokud se ve vztahu nekdo trapi tak to neni laska.
Návštěvník (Ne, 14. 12. 2008 - 16:12)
Právě to zažívám, lásku, která nemá nic společného s touhou vlastnit, omezovat, měnit druhého.
Je bezpodmínečná a čistá. A ano, je to velmi těžké. Potlačit ego je skutečný boj. Ale myslím, že oba obstojíme, protože nás spojuje něco nádherného.
Otevřeli jsme se jeden druhému a jsme jedno.
Láska je v každém z nás, stačí uvěřit, dávat a přijímat.
Kéž by ji každý mohl poznat tak, jak ji znám teď já.
lenka (Ne, 14. 12. 2008 - 17:12)
nekolikrat v zivote jsem si myslela,ze miluju a dneska vim,ze jsem si to myslela spatne.
xXx (Po, 16. 3. 2009 - 19:03)
Čo je to podµa mňa láska ???

To keď kokot v piči mµaská..... :D:D:D
Reklama