Reklama

Falešná láska

Láska muže a ženy by měla být osvobozující a měla by přispívat k osobnímu dozrávání a dovršení životní zkušenosti dospělé osoby. Avšak opravdového sjednocení, z něhož vychází požehnání, není snadné dosáhnout. Španělský existencialistický filozof Ortega y Gasset popisuje tři odlišné podoby falešné lásky, které mohou existovat mezi mužem a ženou. Falešná podoba lásky spíše člověka deformuje, než aby přispívala k rozvoji lidské osobnosti.

1. Fyzické dobývání. Jeden z partnerů (nebo oba dva) pohlíží na druhého jako na zdroj fyzického sexuálního potěšení. Partner je považován za objekt, předpoklad a zdroj mého vlastního uspokojení.

2. Psychologické dobývání. Druhá falešná představa o lásce je ještě pokřivenější než ta první. Jejím cílem je dobývání pomocí znalosti lidské psychiky. Jasný směr a správné kroky jsou v tomto případě mnohem subtilnější a jsou určeny k psychologickému svádění partnera, aby se zamiloval, padl k nohám svého dobyvatele, byl ovládnut a podřídil se nejen tělesně, ale celou svou osobností. Jestliže tato strategie slaví úspěch, předstíraný milovník téměř okamžitě ztrácí zájem o druhou osobu, nad kterou zvítězil. On nebo ona se stanou pouhou trofejí v jeho vzpomínkách. "Když je ryba v síti, lov skončil."

3. Vytvořená představa. Když se muž nebo žena poprvé zamiluje, obvykle nezná svého partnera, jaký je ve skutečnosti. Zamiluje se však do své "představy" o tom, jaký by ten druhý měl, být. Představa bývá vytvořena podle matky či otce

Zdroj: Tajemství setrvání v lásce - John Powel

Reklama

Reklama

Komentáře

martina (Pá, 1. 9. 2006 - 17:09)
falešnou láskou ubližuje člověk hlavně sobě,protože co dává to také dostává.Já osobně pracuji na bezpodmínečné lásce i když je to dlouhá cesta,tak stojí za to.
kitty (Ne, 5. 11. 2006 - 15:11)
falošná láska môže existovať aj medzi matkou a dcerou,zda sa,že je všetko v poriadku a pritom matka vlastní dcéru,nedokáže sa podeliť snou,nedokáže ju pustiť a ani nevie ako veµmi ju pritom rani
lubomira (Po, 12. 11. 2007 - 19:11)
nikdy sem si nemyslela,že by mohl člověk žit jen ,aby ziskak majetek,dlouhé roky vydržel čekat než dosahl svého,dnes se ztoho sotva dostávám
copak je po jméně (St, 12. 8. 2009 - 14:08)
mám pocit, že láska je tak nějak obecně prostě falešná záležitost
Majka (Út, 9. 8. 2016 - 08:08)

V dnešní době se všichni ohání pojmem láska, hlavně v duchovním světě. Říkám si: "Dá se to nazvat slovy?" Pozoroval jsem pejska. Ten má obrovskou radost. Skáče, vrtí ocasem a člověk přesně cítí a ví. Malé děti to umějí perfektně. Je to jejich spontánnost. Proto se stává, že jim dospělí lidé někdy moc nerozumí. Starší člověk se vlivem doby, situace, politických a morálních kodexů uzavřel. Jsou i výjimky. Pozná se to na krásných, čistých očích.
důvod (Út, 9. 8. 2016 - 08:08)
nikdy sem si nemyslela,že by...Copak, copak, nakonec jsi to nebyla ty, kdo dědil?
Falešná láska (Ne, 5. 3. 2017 - 10:03)
By se měla zakázat. Ničí to zbytečně mezilidské vztahy. Buď říct: ,,Mám tě rád
či miluji tě nebo nenávidím". Nic mezi...
Tomáš (Čt, 7. 3. 2019 - 16:03)
Zamiloval jsem se do holky falešnou láskou, bod č. 2, existuje nějaká šance, abych ji měl rád pravou láskou nikoliv tou falešnou?
Dalibor (Čt, 3. 9. 2020 - 15:09)

Akoholismus (pl = polévková lžíce, čl = čajová lžička) Narkolog Alexandr Antonov sděluje Lidský organismus vyrábí denně kolem 10 gramů lihu, což vydá za 50 g vína. Při pravidelném užívání alkoholu tělo přestává líh tvořit a potřebuje ho dostávat zvenčí. Lze od alkoholu odejít, ale ženský organismus je považován za téměř nevyléčitelný ze závislosti na alkoholu. Léčení trvá mnoho let, někdy až třicet, než se změní chemické pochody v organismu. Je to velmi těžká nemoc. Čaj na odvykání od alkoholu 1pol.lžíce přesličky rolní, 1 pl kořene lékořice, půl pl pelyňku, 1 pl mateřídoušky, na to 1 l horké vody – asi 90 – 95 stupňů, nejlépe do termosky, nechat stát přes noc. Ráno scedit. Pít před jídlem po jedné třetině sklenice 3x denně. Pelyněk léčí játra při alkoholismu i při hepatitidě. Odvykání od alkoholu napomáhá při tomto čaji měnit chuť, alkoholikovi přestává alkohol chutnat. Lékořice posiluje působení ostatních bylin. Čaj proti alkoholismu Do termosky, nebo vařit na velmi malém ohýnku: 2 pl třezalky, 2 pl řebříčku, 2 pl měsíčku lékařského, 2 pl kukuřičných vlasů, 2 pl pelyňku. Kukuřičné vlasy podporují funkci ledvin. Zalít půl litrem vařící vody. Pije se před jídlem po půl sklenici. Po 4 měsících se těžká alkoholička zbavila závislosti na alkoholu. Hodnocení lékařkou fytoterapeutkou: Je nutná velmi silná motivace. Pacient to musí sám chtít! Z hlediska WHO 100 g červeného kvalitního vína je léčivé pro kardiaky, protože kvalitní suché červené víno obsahuje kumariny, které kladně ovlivňují krevní obraz a brzdí rozvoj ischemické choroby srdeční. Ale je riziko návyku! Třezalka je bylina na sto chorob, včetně alkoholismu. Čaj proti závislosti 3 pl třezalky, 2 pl ostropestřce mariánského, 3 pl šípků, které jsou dobrým prostředkem pro vitamín C, 3 pl máty peprné, promíchat, 1 pl této směsi zalít 1 skl.vařící vody, stát zakryté 30 min. Přecedíme a vymačkáme, pak přidáme šťávu ze tří citrónů, 50 g medu. Po 1 třetině skl. 3x denně 30 min. před jídlem. Pít 2 – 3 měsíce. Nebudete pak ve stavu závislosti. Játra poškozená alkoholem Při poškozených játrech (alkohol) ráno nalačno půl čaj. lžičky rozemletých semen ostropestřce mariánského.
Reklama