Reklama

Negativní lidé a energetičtí upíři

Negativní lidé jsou jako černá díra. Z ničeho nic se objeví a vysají z vás všechnu energii. Snažíte se zůstat pozitivně naladěni a ve svém středu, ale jejich negativita vás odebírá o životní energii, začínáte být vyčerpaní a kolikrát začnete propadat depresi.

Co s tím? Nejprve je potřeba zvážit, kdo z lidí, s nimiž se v životě stýkáte, je negativní. To však nemusí být tak snadné, jak se na první pohled jeví.
Někteří lidé se zdají být milí a příjemní, avšak ve skutečnosti to jsou jacísi „energetičtí upíři“.

Jak je poznáte?
-    máte najednou pocit, jako byste byli vystaveni nějakému neviditelnému nebezpečí
-    cítíte se nejistí, nervózní, nebo ve střehu
-    pociťujete mrazení, naskakuje vám husí kůže, i když je teplo, těšíte se, až se rozloučíte
-    udělá se vám nevolno
Mezi tyto lidi patří ti, kdo si neustále na něco stěžují, nezavřou pusu a nepustí druhého ke slovu, dramatizují a přehánějí, staví se do pozice oběti, které není pomoci, celý svět se proti nim spikl, nikdo je nemá rád atd.
Také si všímejte, o čem lidé hovoří. Hledají na všem neustále nějaké chyby? Stěžují si, aniž by pro zlepšení stavu něco udělali?

Jakmile zjistíte, kdo z vás vysává energii, můžete učinit opatření, jak se před nimi bránit. Navrhuji deset strategií, jak zacházet s negativními lidmi:

1)    Odkud jejich negativita pochází?
Rozumíte tomu, proč je dotyčná osoba tak negativní? Protože nemá ráda svoji práci, je frustrovaná, cítí se chycena do pasti, chybí jí sebevědomí, takže jediným způsobem, jak ho získat, je druhé zraňovat a urážet? Objevíte-li příčinu jejich negativity, snáze jejich přístup pochopíte. Někdo se domnívá, že jediným způsobem, jak něčeho dosáhnout, je pomocí manipulace. Myslí si, že když nebudou naříkat a stěžovat si, nikdo je neuslyší a nebude jim věnovat pozornost.
Nezapomínejte, že jejich negativní chování je odrazem jich samých a vyzrazuje to, s čím se potýkají; odraz toho, čím jste vy, to není!

Reklama

2)    Usmívejte se a nenechte se do jejich hry vtáhnout
Jakmile začnou své bolestínské projevy, jenom se usmívejte a nijak to nekomentujte. Nenechte se do jejich problému zatáhnout. Pokud můžete, odejděte z místnosti. Negativní lidé se vás pokoušejí vytočit, aby si z vás mohli cucnout energie. Nechyťte se do jejich nastražené sítě negativity, protože jak to dopustíte, začnou z vás vysávat energii. Vydržte v pozici pozorovatele. Jako pomůcku si můžete říkat, že vás mrzí, jak je ona osoba nešťastná. Pošlete jí světlo., Pokud ho přijme, je to dobře, pokud ne, není to váš problém.

3)    Navrhněte, abyste se začali bavit o něčem hezkém
Jakmile se dostanete ke slovu, zeptejte se např., co hezkého dneska prožili. Někdo si vůbec neuvědomuje, že se chová negativně. Prostě v takovém prostředí vyrůstali a žijí, takže se to pro ně stalo druhou přirozeností a životním stylem. Když jim to nenápadně připomenete, je naděje, že si uvědomí, jací jsou, a začnou smýšlet pozitivněji. Pro chronické stěžovatele a permanentní oběti tak navíc přestanete být přitažliví.
 

4)    Představte si, jak vás obklopuje bílé světlo (nebo že jste zahaleni do ochranných křídel andělů)
Může se to zdát jako drobnost, ale schválně to vyzkoušejte a uvidíte, že to funguje. Zjistíte, že se vás jejich energie nemůže dotknout, protože jste pod ochranou ochranného štítu bílého světla.
Tato technika je účinná i v případě, že negativní osobou je někdo, s kým se nemůžete přestat stýkat. Také se mi osvědčilo opakovat si „Jen když to dovolíš“ - čímž mám na mysli, že někdo nás může zranit jenom tehdy, když mu to dovolíme.

5)    Je to znamení?
Jste-li na duchovní cestě, zvažte rovněž, zda to není znamení k odchodu a posunu dál. Sama jsem vypozorovala, že někdy mi osud do cesty posílá lidi, když jsem se v nějaké situaci ustálila a nepřináší mi nic nového. Může to být něco jako posel, abychom se nenechali lapit do zlaté klese a pokračovali dál v naplňování svého snu. Tito lidé nám vlastně prokazují službu, protože nám poskytují „nakopnutí“, abychom se konečně rozhoupali.

6)    Co to vypovídá o vás?
Negativní lidé se z vás snaží vydolovat nějakou reakci. A jediným způsobem, jako toho mohou docílit, je najít vaši Achillovu šlachu, vaše zranitelné místo. Často to bývají pocity viny nebo výčitky, litování něčeho, co jste (ne)udělali, připomínání vašich minulých chyb, abyste cítili provinění či lítost, nebo abyste získali dojem, že vás nikdo nemá rád či že nejste dost dobří. Takže na místě je položit si otázku: „Proč se mě to tak dotýká?“ Někdy se můžete o sobě dozvědět díky rozboru pocitů, které ve vás negativní člověk vzbudil, opravdu hodně. Navíc tím, že si to uvědomíte a začnete na tom pracovat, připravujete ony osoby o svůj „energetický spouštěč“.

7)    Potřeba pocitu potřebnosti
Zvažte, zda to, že trpělivě nasloucháte stížnostem druhého není maskovaným pocitem, že chcete být užiteční. Máte pocit, že vás ten druhý potřebuje? Pokud ano, pak se snažte sami sebe více oceňovat a zjistíte, že se vám to už tak často nestává. Vybírejte si, komu pomůžete. Když budete jenom dutou vrbou, které druzí svěřují své neustávající stížnosti, pak tím nikomu nepomůžete. Dobrým testem je zkoumání pocitu, jak se cítíte po té, co jste někomu „pomohli“. Pokud jste utahaní, otrávení, znechucení nebo smutní, pak jste jim dali kus své energie. A to ani jednomu z vás neprospívá.

8)    Opakujte stále dokola „Já vím, hm, ale prosím tě“ apod.
To vám pomůže vystavět si ochranný val, jakousi stěnu, a druhého by to mělo teoreticky přestat bavit. Je to jenom teorie,. Ale pokud vám ostatní techniky selžou, pak stojí za vyzkoušení.

9)    Vaše chyba to není
Možná máte dojem, že byste problémy toho druhého měli vyřešit, nebo jim v tom aspoň pomoci. Ovšem vy nejste za negativitu druhých, ani za jejich život zodpovědní. Nemusíte se cítit vinni, když oni jsou nešťastní. Zbavte se potřeby jim pomáhat nebo za ně řešit jejich záležitosti. Oni stejně žádné řešení nehledají; chtějí jenom vaši energii, takže musíte být silní a nedat jim ji. Můžete jim zkusit říci, že máte nějakou práci, a tak jim nemůžete dlouho naslouchat. Pokud toho nedbají, rázně hovor ukončete. Možná se vám to na první pohled jeví jako bezohledné a nelaskavé, ale proč byste se jimi měli nechat stáhnout? Když se oba ocitnete na dně, kdo vám pomůže zpátky nahoru?

10) Udržujte si elán a soustřeďte se na svoji vlastní energii
Tím, že se budete snažit zůstat vitální a budete si představovat, že jste pod ochranou, pomůže vám to udržet se ve svém středu a nepustit si druhé příliš blízko k tělu. Také platí, že čím méně pozornosti negativním lidem věnujete, tím méně je k sobě budete přitahovat.
„Energetičtí upíři“ se z času na čas objeví v životě každého. Je potřeba se naučit s nimi efektivně jednat, a to nejlépe dřív, než se v takovéto situaci ocitnete. Pokud se na to nepřipravíte, připraví vás oni o vaši cennou energii, ať si toho budete či nebudete plně vědomi. Také mají silný vliv na to, zda se nám podaří naplnit svoje sny a přání.
Když si budete sami sebou jistí, nikdo z vás - pokud to nedovolíte - vaši energii nevysaje.

Autor: Ivana Muková - zdroj: jitro.bloger.cz

Reklama

Komentáře

Jan Hlawaty (Út, 17. 6. 2014 - 14:06)
nebo jim dat pres hubu
raw-rabbit (Út, 17. 6. 2014 - 14:06)
nebo jim dat pres hubuT5o už by ses nechal unést na negativní vlně taky, to nemá cenu.

Já jsem dneska zjistila, že mi jeden člověk v okolí zcela úmyslně škodí. A pak jsem si s překvapením uvědomila, že se na něj za to vlastně vůbec nezlobím. Prostě je mi on i jeho chování naprosto lhostejné. Dokonce se z jeho strany necítím ani ohrožená - tak dokonale na něj kašlu. A to je to nejlepší, co pro sebe můžu udělat. Nějakým rozčilováním bych ubližovala jenom sobě.
A co má být? (Út, 17. 6. 2014 - 18:06)
Je úplně jedno, jestli na někoho kašleš nebo ne. Tato informace má nulovou informační hodnotu.
jednaznejreakci (Út, 17. 6. 2014 - 22:06)
"Já jsem dneska zjistila, že mi jeden člověk v okolí zcela úmyslně škodí. A pak jsem si s překvapením uvědomila, že se na něj za to vlastně vůbec nezlobím. Prostě je mi on i jeho chování naprosto lhostejné. Dokonce se z jeho strany necítím ani ohrožená - tak dokonale na něj kašlu. A to je to nejlepší, co pro sebe můžu udělat. Nějakým rozčilováním bych ubližovala jenom sobě." - TOHLE BY SE MELO NAPSAT TUCNOU KURZIVOU, respektive testat do kamene. Je to nekompromisni spravnost, vycentrovana a vyvazena po vsech strankach, zuzena do jedineho bodu cire koncetrace pravdy ve ktere neni prostor pro dohady, kdy tohle si clovek jenom precte a nekomentuje, protoze k tomu uz neni co vic dodat. Naopak to je informace s velmi vypovidajici hodnotou, pro toho, kdo se ji ridi. Podstata textu je jasna, kdo pochopil, tak vi sve.
Protoze si staci precist tu reakci hned nad tou moji, ktera svou bezmocnou bezzubosti ukazala, jak padnej to nazor a postoj je, aneb pravda v plne nahote ukazana v praxi. Dokonale kaslat na nekoho je ignorovat existenci tak jako by ten clovek snad ani nebyl.
Shogun (St, 18. 6. 2014 - 01:06)
"Já jsem dneska...Tak jsme si přečetli ódu, a teď buďme realističtí. Když někdo škodí, tak potřebuje dostat přes držku. Dělat, že mi to nevadí, je strategie želvího krunýře - v horším případě strategie pštrosí hlavy v písku.
raw-rabbit (St, 18. 6. 2014 - 07:06)
Tak jsme si přečetli ódu,..."strategie želvího krunýře - v horším případě strategie pštrosí hlavy v písku"

Říkej si tomu, jak chceš, ale pravdou zůstává, že přesně tenhle přístup takové lidi vytáčí nejvíc. Jim totiž jde právě o to, dohnat někoho buď ke zhroucení, nebo k zuřivosti. Když nereaguješ a tváříš se na ně neutrálně, jako by se nic nedělo, tak jim "ublížíš" nejvíc.

Ale o nějaké ubližování ostatním mi samozřejmě nejde, oni už jsou na tom chudáci špatně i tak.
gobi (St, 18. 6. 2014 - 08:06)
"strategie želvího...Tak si tak říkám, že pokud bys byla v pohodě, ve skutečnosti bys se tím nezabývala a neměla potřebu to sem psát. Známá také pořřád o jistých jedincích tvrdila totéž, pravda byla ovšem taková, že to bylo, jak Shogun hezky napsal, strkání hlavy do písku. Dělala, jak jí to neva, nalhávala to i sobě ale přitom o tom pořád mlela, takže jí to asi tak jedno nebylo. A ty se chováš přesně stejně.
jednaznejreakci (St, 18. 6. 2014 - 08:06)
Souhlasím s raw-rabbit. gobi a shogun, vase nazory jsou zvlastni.. Jsou lide kteri otravuji jen proto, ze si mysli, ze to ma nejakej efekt. Pravda je takova, ze nekteri jsou taci, jejiz moznost se nekoho dotknou zavisi na tom, jestli si jich dotycna osoba vsima nebo ne. Za dalsi, je obvykle, po tisice let, ze clovek si sam utvari nazor na cloveka a tim tak v sobe selektuje koho bere vazne a koho ne. Pres drzku potrebuji ti, kteri nas otravuji v realnem zivote, protoze ti si to pak netroufnou. Ale proc by mel dostat pres drzku nekdo, kdo me treba v zivote nikdy neuvidi? Jaka je toho logika? Vychazejme z toho, ze nekdo me otravuje, me, ale ten clovek nezajima, ja si jdu svoji cestou, on je ten co dolejza, kdy vychozi pozice jsou takove, ze ja se ani nemusim otacet, zatim co ten otravujici muze jen cekat zda li na nej budu reagovat. Obecne, se sila jedince pozna v tom, jak dokaze zit svuj zivot, obecne taktez plati, ze clovek, a tohle se rika detem uz od malicka, ze clovek, aby pohnul se svetem musi zacit u sebe, a tady se nabizi otazka jakej je realnej dopad vlastniho pusobeni. Rozumnej, bystrej, zdrave smyslejici clovek si dokaze dat dohromady kolik je jedna a jedna. Jinak k te potrebe to sem psat. Ja si myslim, ze ona je v pohode, a ze to nepsala kvuli sobe, a dokonce to ani nepsala aby neco davala nekomu na vedomi, ze ji zadne otravovani nevadi. Ona sama nejlip vi, jak to v sobe citi, a myslim, ze je to shogun a gobi, kteri ji podsouvaji neco, co se nedeje. Strkani pstrosi hlavy do pisku? Proboha pred kym? Takze to, ze nekdo nekoho ignoruje, protoze uznal za vhodne ze nema smysl a ze pro nej bude nejlepsi, kdyz nekoho otravneho bude ignorovat, je strkani hlavy do pisku? Prosim, rozvest myslenku, opravdu jsem zvedavej cos tim myslel. Myslim, ze clovek by mel zit podle sebe, ne podle druhych, taky jsme cetl o dvouch sousedech, kteri se nemeli radi a delali si vzajemne naschvali tak dlouho, dokud jeden nezemrel a druhy neskonci jako dusevni troska a takhle asi nikdo nechce skoncit. Jinak je pravdou, ze ten co chce otravovat, tak mu nejvic vadi to, ze na nej nikdo nereaguje, ale to neznamena, ze to je ten duvod ignorace samotne, kdy mam za to, a vazne tomu verim, ze clovek druheho cloveku ignoruje uz pro samotnej fakt, ze ma vic moznosti kde nebo na koho soustredit svuj zajem, vic moznosti, ktere jsou pro nej daleko lepsi. To jsou fakta.
raw-rabbit (St, 18. 6. 2014 - 09:06)
Tak si tak říkám, že...Psala jsem to proto, že to podle mě souvisí s tématem, min. stejně jako tvoje rozbory tvé známé.

Ale nepřekvapuje mě, že tu převládají takové reakce na můj komentář... ;)
Nero (St, 18. 6. 2014 - 09:06)
Souhlasím s raw-rabbit. gobi...Shogun a Gobi to podle mne náhodou vystihli dobře.
jednaznejreakci (St, 18. 6. 2014 - 09:06)
Tak ono je asi tak nejak zahodno drzet se tematu. Nekdo prijde do diskuze a drzi se tematu, pise za sebe, v pohode. A nekdo jinej napise do one diskuze, ne kvuli tematu samotnem, ale treba jen kvuli reakci, ktera byt je sebepravdivejsi, tak muze popudit, protoze nikdo nerika, ze pokud tema klade nepsanou otazku, jakej je nej postoj k energetickym upirum, tak, ze tady zadnej takovej upir nenapise. A popravde si myslim, ze to co napsala raw-rabbit neni nic noveho a ze je to pravda overdna casem, kterou se ridi spousta lidi, a to od mladeze az po dospele. Nejvice potesi a zaroven nejvice zaboli pravda, nebo spis, kdyz nekdo uhodi hrebicek na hlavicku.
jednaznejreakci (St, 18. 6. 2014 - 09:06)
To nero: Ano, kazdej ma pravo na svuj nazor. Nekdo rika veci tak jak se mu hodi a nekdo tak jak veci proste a jednoduse jsou v duchu logiky a zdraveho rozumu.
jednaznejreakci (St, 18. 6. 2014 - 09:06)
Je treba videt veci tak jak jsou obecne a pak treba i zvlast prihlednout k jednotlivym pripadum, a pak treba samozrejme i ta dobre umistena pest, nebo adekvatni "nakladacka" muze mit svuj smysl, uz i jako prevence.
rabbit (St, 18. 6. 2014 - 10:06)
Stejně ale, nejlepší králík je králík na msetaně.
pac (Ne, 22. 6. 2014 - 18:06)
Všechno je dobrý, ale co dělat, když takovým upírem je Vaše matka. Speciálně ubližuje, ponižuje, psychicky vydírá, kritizuje, vysmívá se všem svým dětem. Co dělat? V dospělosti se s ní můžete přestat stýkat, ale uvnitř to bolí. Nejvíce to postihlo bratra, který je napokraji deprese. Co s tím udělat?
. (Ne, 22. 6. 2014 - 19:06)
Všechno je dobrý, ale co...Taky to tak mám. Od rodiny jsem se po maturitě odstřihla, tisíce snah, jak k sobě vzájemně nalézt cestu bylo k ničemu, nic jiného nezbylo. od té doby mám klid, úspěšný život, spokojenou vlastní rodinu. Stýská se mi, to ano, ale proč tam vůbec jezdit, když bych dostala hned ve dveřích sprďana, že jsem debil, kráva, jak jsem špatná, že ona, ona, ona...Ne, už ne.
Tom (Po, 23. 6. 2014 - 09:06)
Všechno je dobrý, ale co...Nad tímto si lámu hlavu již asi 20 let. Opravdu. Závidím lidem, kteří mají alespoň trochu normální rodiče a mají s nimi pěkný vztah.
Jsem totální bílá vrána, protože svou matku bytostně nesnáším, jenže to nesmím ani naznačit, protože všichni pznámí matky se nad ní rozplývají, jaká je perfektní atd.
Jenže je to energetický upír, který například nedělá při návštěvě nic jiného, jenom mele o svých nemocech. Ji vůbec nezajímají obyčejné věci, ona nekomunikuje, pouze vede monolog, kde hraje hlavní roli ona, její statečnost (rozuměj v boji s nemocema) a její genialita.
Tereza (Po, 21. 7. 2014 - 19:07)
Nad tímto si lámu hlavu...Mám taky takovou matku, jsem z toho nešťastná, ale po pár chvílích v její společnosti se mi začíná špatně dýchat a jsem ve stresu.
raw-rabbit (Út, 22. 7. 2014 - 08:07)
Mám taky takovou matku, jsem...Na mě začal poslední dobou úplně stejně působit jeden člověk, a to i při telefonickém kontaktu - prostě úplně fyzicky cítím, jak mě hovor s ním vyčerpává. On to přitom nemyslí zle, určitě mi nechce nijak ubližovat a jistě mi nechce vědomě brát mou energii, ale já z něj cítím tu negaci, nespokojenost, zatuhlost... a prostě to na mě má tenhle efekt. Ale takových lidí je překvapivě hodně, nebo aspoň kolem sebe jich vidím dost. Fakt je, že mám pocit, že ačkoliv jde často o moje nejbližší, tak to prostě už dlouho nesnesu a budu se od nich muset nějak odstřihnout, aby mě svými negativními myšlenkami a životním přístupem neničili.
maruška (Út, 22. 7. 2014 - 10:07)
Mám taky takovou matku, jsem...No vidíte,já mám tento pocit ze své dcery.
vladimír (Po, 22. 9. 2014 - 11:09)
co když jsem já! upír??
Mautin (Út, 7. 10. 2014 - 10:10)
Ahoj,
i já mám kolegyni,...No tak podlézat a dávat dárečky no to snad ne.
janča (Po, 6. 4. 2015 - 11:04)
Tak jsme si přečetli ódu,...(y)
holka modrooká (Po, 6. 4. 2015 - 17:04)
Bohužel můj muž je asi také energetický upír a trašně negativní člověk, i když jsem si to dlouho nechtěla přiznat. Pořád na všechno nadává, všechno je špatně, všechno je blbě, na nikom nevidí nikdy nic dobrého. Vždycky, když přijde, tak hned spustí tu svou písničku, no, kolikrát už ani nemusí nic říkat a najednou mám strašné bolestri hlavy, deprese, jsem úplně bez energie a bez síly. Dlouho jsem se bránila tomu sem tohle napsat a sama sobě to přiznat, poslední měsíce ale bilancuji a s hrůzou jsem zjistila, že po 10 letech soužití ze ze mně, coby optimistického člověka, plného síly, nadšení, inspirace a zájmů stal totálně vyždímaný hadr. Už se bojím pro něco nadchnout, nic mě nebaví, netěší, mám deprese. Párkrát se stalo, že musel vycestovat na cca 2 týdny a někdy i na měsíc, dva, pryč a tyto problémy začaly odeznívat, ale jak se vrátil, zase jsem do toho spadla. Mažela mám ráda, opustit ho rozhodně nechci, ale také vím, že ho nemohu předělávat, ale zároveň vím, že takový život mne strašně ubíjí. Nevím, jak to změnit, co dělat. Párkrát mi ujely nervy. Kdy jsem mu vyčetla, jak je pořád negativní a že nic mu není dobré a nikdo není dobrý a jen ho vidím, je mi z něj nanic, ať se nediví, že ostatní lidé na něj reagují, jak reagují (protože nejen na mně takto působí). Nečekala jsem, že se něco změní, spíš to už bylo v zoufalství a hněvu, no, samozřejmě mě to hrozně mrzí. Tak poraďte, co s tím :-(.
Není (Po, 6. 4. 2015 - 18:04)
Bohužel můj muž je asi...spokojený,proto je tak negativní.Nestrádáte třeba ve financích? Tohle zapříčíní,že jsou pak doma samé hádky,i když není důvod.
holka modrooká (Po, 6. 4. 2015 - 18:04)
spokojený,proto je tak...No, my se vlastně ani nehádáme, jinak máme celkem pěkný vztah, až na to jeho věčné remcání a nadávání. A nedostatkem peněz netrpíme. On byl takový morous když o tom tak přemýšlím, i ze začátku, jen mne to tak nedeprimovalo.
A (Po, 6. 4. 2015 - 19:04)
jo,tak o to je to horší,že to asi těžko změníš,když takový byl od samého začátku.Promluv si s ním,že ti to opravdu moc vadí,když nemáte žádné starosti a přesto nad vším brblá.
Jirda (Ne, 20. 1. 2019 - 13:01)
Již sedm let se účastním óm-chantingových (óm healingových) sezení. Prakticky všechny lidi, které z těchto akcí znám, mám upřímně rád - až na jednu výjimku. Zamýšlený na daná sezení občas chodí, nicméně velmi část zpěv slabiky óm bojkotuje.

Jednou jsem seděl v jeho bezprostřední blízkosti a celý další den jsem strávil ve stavu blízkému kocovině po středně těžké alkoholové dispozici. (energeticky velmi vyčerpán). Pozn.: Na daná sezení je nutné chodit "ve stavu způsobilém k řízení vozidla". Pro doplnění uvádím, že s podobnou zkušeností se mi svěřila jedna další účastnice těchto akcí.


Je možné, či dokonce pravděpodobné, že jde o energetického upíra?

Děkuji za případnou odpověď a jsem s přátelským pozdravem.
Jiří (Út, 16. 4. 2019 - 15:04)
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda v ČR existuje specialista na energetické upíry, který se této problematice už alespoň několik let věnuje. Děkuji za odpověď a jsem s přátelským pozdravem.
Shogun (So, 20. 4. 2019 - 16:04)
Na těchto tzv. upírech ve skutečnosti není nic magickýho. Jsou to prostě lidi, kteří nám z nějakýho důvodu nesednou, ale přesto nás vyhledávají. To, co tu radí autorka, je čistě její přístup, se kterým já rozhodně nesouhlasím. Rád jednám s lidma na rovinu a nemám nejmenší potřebu se takhle přetvařovat.
Když mi někdo nesedne, tak se ho pokouším nejdřív odpálkovat slušně, a pokud to nezabírá, na rovinu mu řeknu, že mě tyhle jeho kecy serou a ať s tím jde do prdele. Tahleta nevyřčená autorčina zásada "nebýt za žádnou cenu agresivní" škodí akorát jí samé. Koho jednou vyfakujeme, sotva k nám přijde podruhé, aby nás "vysával". A pokud to udělá, potom nemáme nejmenší důvod s ním v diskusi setrvávat. Tím zcela odpadá veškerá pracná strategie typu "hmm, hmm, nepovídej".
D (So, 20. 4. 2019 - 16:04)
To zní sice hezky, nicméně někteří z takových lidí mohou být vlivní a mstiví. A mohou to být i tvoji rodiče, učitelé či nadřízení. Takže je poslat do prdele nemusí být vždy snadno proveditelné. Někdy to vůbec nemusí přicházet v úvahu, jindy to může být nebezpečné a kontraproduktivní. A vhodné je to zařídit tak, aby člověku takoví lidé co nejméně ubližovali i v případě, že na něj mají své mocenské páky.
Shogun (So, 20. 4. 2019 - 17:04)
Tím ale nastoluješ problém ani ne tak energetických upírů a negativních lidí, ale přímo duševních vykořisťovatelů a teroristů. Původním tématem jsou lidi, kteří tě vysávaj, protože na tebe přenáší depresi a negativno nebo si pořád na něco stěžujou. Nikde se neříká, že by nad tebou měli moc. Někdo, kdo se takhle chová, těžko může mít nějakou reálnou moc. Naopak autorka zcela kategoricky propaguje jakousi strategii "slušného asistenta prodeje" nebo jak to nazvat, prostě vybízí k falešné hře za každou cenu. Abychom se "nenechali vtáhnout do jejich hry", tak se křečovitě drží svojí vlastní hry na přetvářku. To je jakási její cesta, která funguje jen těm, kdo jsou zvyklí se přetvařovat a nevadí jim to.

Ve skutečnosti většina takových lidí okamžitě odpadne, jakmile jim dáš jasně najevo, co se ti líbí a co ne. A potom nemáš s upírama žádnej problém. Pokud jsou to tví příbuzní, je to složitější, ale člověk by měl umět používat citlivě odstupňovanou agresivitu, aby si vymezil hranice i s lidma, se kterýma komunikovat musí.
D (So, 20. 4. 2019 - 21:04)
Nevidím důvod, proč by někteří negativní lidé nemohli získat postavení, ve kterém by mohli řadě lidí kolem sebe účinně škodit. Pokud jde o tu tvou "citlivě odstupňovanou agresivitu", je to jinými slovy to, o čem autorka článku mluví. Samozřejmě, že repertoár možných či vhodných reakcí na podobné lidi může být i širší, než jak to dotyčná autorka prezentuje, a samozřejmě že je někdy vhodnější dané otravy poslat třeba i přímo do prdele či jiné tělní dutiny. V situacích, kdy to možné či vhodné není, se však opravdu může hodit nuancovanější přístup, jenž může někdy zahrnovat i některou z jemnějších a méně upřímných technik, kterou doporučuje autorka.
Shogun (So, 20. 4. 2019 - 23:04)
D: "Pokud jde o tu tvou "citlivě odstupňovanou agresivitu", je to jinými slovy to, o čem autorka článku mluví."

Ne, o tom právě autorka nemluví. Zcela kategoricky propaguje taktiku "slušného asistenta prodeje", čili někoho, kdo má problém (nebo vnitřní zákaz) na rovinu sdělovat svoje pocity. Nejspíš proto, že bychom se tím "snížili na úroveň jeho negativity", což by podle její teorie upíra nejspíš "živilo". Není tomu tak. Tímhle potlačováním vlastních negativních emocí můžeme takový upíry jedině přitahovat.
D (Ne, 21. 4. 2019 - 00:04)
Agresivita může být i pasivní. Pokud na příslušného otravu ani fyzicky, ani verbálně neútočíme, ale záměrně mu odepřeme, čeho si od nás ve skutečnosti žádá, nejednou jej opravdu přimějeme, aby se místo na nás soustředil na druhé. Ale opět zdůrazňuju, že obranných taktik je celá škála, a že nejvhodnější v té které situaci může a nemusí být některá z těch, které daná autorka ve svém článku doporučuje.
IJ (Ne, 5. 4. 2020 - 12:04)
Jenže jsou ještě lidé, kteří programově někomu škodí vysáváním energie, přitom poškozený nemá o nich dlouhá léta ani ponětí.Dělají to zejména v noci (a nejenom) a může to být třeba někdo ze sousedů v baráku.Proč se člověk ve svém bytě ráno budí často s nepochopitelnou depresí a nechutí do ničeho, přitom když spí někde jinde, třeba na rekreaci, tak takové problémy najednou nemá? Anebo když soused není doma, tak je najednou všechno záhadně v pohodě? Někdy tyto sousedé mohou navíc vykazovat podezřelé chování, buď člověka pozdraví s takovým nepřirozeným pochlebujícím úsměvem a nebo se s ním raději nezdraví.Takže v případě problémů si můžete všímat i svého zdánlivě nenápadného okolí.
Karol (St, 8. 4. 2020 - 13:04)
Toto už mne též párkrát napadlo, že někdo může škodit v noci a způsobovat problémy se spánkem.
Marek (Po, 13. 9. 2021 - 12:09)
Existuje nějaký návod pro upíry, aby jimi být přestali?
! (Út, 14. 9. 2021 - 21:09)
Zajisté. Nejúčinnější je česnek a probodnutí srdce dřevěným kolíkem. Klinicky vyzkoušeno. Tisíce děkovných dopisů.
nona (Út, 14. 9. 2021 - 22:09)
Přesně tak
paradiso2 (Po, 6. 10. 2014 - 15:10)
Ahoj,
i já mám kolegyni, která ze mě naprosto vysává energii. Je jí 48 let, tedy skoro o 18 let starší, než já, a myslí si, že se všechno točí jenom kolem ní. Všechno musí být po jejím, je povýšená, arogantní, někdy až agresivní. Se všemi se "kamarádí", ale když se zavřou dveře, dokáže dotyčného pomluvit. Od všech jenom sosá pro svoje dobro, ale pro nikoho nic neudělá. Dokáže se na mě usmívat a v zápětí mě pomlouvat. A že ty pomluvy stojí za to! :-( Neumí říkat prosím ani děkuji. Každý, kdo s ní nesedí v kanceláři, si myslí, jak je skvělá, ale bohužel je to jen její hra. Dovolila jsem si požádat vedení, jestli by mě nemohli dát do jiné kanceláře, ale díky tomu, že tady je pěknej babinec, se to k ní doneslo a dala mi to pak náramně sežrat.. že si chodím ztěžovat a bla bla. Jenže, když jsme předtím měly spolu "důvěrnější rozhovor", vydržela se chovat normálně tak týden a potom to jelo nanovo. Teď už se o nějaký rozhovor ani nesnažím, protože vím, že to nemá cenu. Nevím, jestli i ve mě vidí nějakou konkurenci, že bych její práci zvládla mnohem líp, než ona, jelikož jí dělám zástup, ale chová se tedy jako generál, kterému se nesmí odporovat. Navíc je tak sobecká! Těžké popsat do detailu vše, jak se předvádí a chová, ale díky ní se mi vůbec nechce chodit do práce, stresuji se a mám po náladě. Neexistuje s ní domluva, milá a příjemná je jen tehdy, když je všechno po jejím a nejlíp jí lézt do pr.. a nosit dárečky. Lidi, poraďte, co s takovou kolegyní?? Já už fakt nevím. Snažím se jí moc nevšímat, neříkat před ní osobní věci, ale kdo to má vydržet - sedět s někým takovým 8 hodin denně v kanceláři... bojím se jí cokoliv říct, protože to by bylo ještě víc k nevydržení.. ty její pohledy, chování, komunikace po pracovní stránce.. bohužel nemám takovou povahu, že bych nad vším jen mávla rukou a myslela si svoje. Však nemusíme být kamarádky...ale tohle je teda opravdu už nesnesitelné :-(
Default User Image
Jituš (Čt, 31. 8. 2023 - 11:08)

Alsolutně mne vysává má tchyně. Neustále mluví a vůbec mne nepustí ke slovu. Když něco začnu říkat, tak mi do toho skočí a začne vykládat, jak to má ona. Vždy jsem po telefonátu s ní nebo po návštěvě děsně unavená.

Reklama