Reklama

Histriónští upíři

Histriónští upíři bojují o pozornost a uznání. Jejich silnou stránkou je krásný vzhled. Všechno ostatní je vedlejší. Histrióni se přetrhnou, jen aby vám pronikli do života nebo do podniku. Ovšem pozor, označení histriónský se totiž rovná velkému dramatu. To, co vám předvádějí, je jen a jen velkolepé divadlo.

Tito upíři nevidí svůj obraz v zrcadle. Proč? Protože nevidí ani to zrcadlo. Jsou odborníci na zahalování motivace chování i před sebou samými. Jsou přesvědčeni o tom, že nikdy nedělají nic nepřijatelného, nikdy se nedopouštějí chyb ani o druhých nesmýšlejí negativně. Zastávají názor, že jsou milí a jen se snaží pomáhat. Zkusíte-li jejich postoj zpochybnit, se zlou se potážete. Pak se nestačíte divit, jak zkázonosní dokážou být tak milí lidé.

Liz běží chodbou za upírkou Gail. "Gail, počkej minutku, prosím tě. Máš připravenou tu kalkulaci, o kterou jsem tě žádala?" "Jakou kalkulaci?"
"Přece na jednání s Lawtonem. Mluvily jsme o ní na schůzi minulý týden, pamatuješ si na to, ne? V úterý jsem ti kvůli ní posílala ještě e-mail."
"Žádnýjsem nedostala."
Liz přeběhne po zádech mráz. "Znamená to, zeji nemasr
"Myslela jsem si, že mi Jeffmá nejdřív dodat podklady ke změnám výrobních nákladů. Lekala jsem, až se mi ozve."
"Gail!" vykřikne Liz vyděšeně. "Tu kalkulaci jsem potřebovala už včera. Okamžitě se do ní pusť, musí být hotová co nejdřív."
"Jasně," odpoví Gail jakoby nic. "To je v pohodě."
Za dvě hodiny Liz horečně připravuje podklady pro jednání, snaží se v nich neuvádět žádné konkrétní sumy. Zazvoní telefon. Volají nadřízený. "Liz, prosím vás, ihned ke mně přijďte. Jedna z vašich podřízených právě podala na personálním oddělení stížnost za slovní napadení."

Ve světě histriónských upírů není nic tak, jak se na první pohled zdá. Je důležité uvědomit si, že jejich chování má za úkol v první řadě ošálit je, teprve až ve druhé řadě zmást vás. Budete-li se snažit dovést je k náhledu na jejich chování, vyjdete z toho mnohem hůř než oni. Zkuste to jinak, chraňte sami sebe tím, že využijete jejich hereckých dovedností a napíšete jim scénář pro méně devastující roli. Jako vodítko vám mohou posloužit kapitoly o histriónských upírech v této knize. S trochou tvořivosti byste se jejich zkázonosnému "pomáhání" mohli vyhnout.

Zdroj: Albert J. Bernstein - Citoví upíři, nakladatelství Motto

Reklama

Reklama

Komentáře

Reklama