Reklama

menstruační potíže

Návštěvník (Po, 18. 11. 2002 - 20:11)

Nevím, slyšely-li jste někdy o takových bylinkových přípravcích, jako je Tang Kuei, proto bych na ni rád upozornil. Je výborná jak na pravidelnost, tak na všechny problémy od cyst přes bolestivost až po problémy s přechodem. Hlavní složkou je Andělika a pomáhá upravit hladinu hormonů a vyčistit gynekologické cesty. Menstruace se pak dá počítat na minuty. Mé klientky si ji velice chválí.'

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 07:10)

Ahoj, ja jsem zacala menstruovat az v 17 letech a pak jsem to mela dost nepravidelne. Brala jsem ruzne prasky a byla na ruznych vysetrenich a stejne si me telo delalo, co chtelo. Ted je mi 29 let a mam dve deti. V obou pripadech jsem otehotnela temer okamzite. Takze se moc nestresuj. Nepravidelnosti v mens. nemusi zpusobovat nic strasneho. Ahoj Petra

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 07:10)

Když mi bylo 15 a hodně jsem zhubla, tak mi přestala i menstruace, takže jsem chodila na gyn. na injekce. Asi by to chtělo tam zajít. Ale chci napsat, že jedna moje známá dostala 1. menses až v 18 letech, nyní je jí 36 a má 5 dětí. Třeba to chce čas, každý jsme jiný.'

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 07:10)

Je mi 17 let a stále mám velmi nepravidelnou menstruaci. Většinou ji dostávám tak jednou za půl roku. Může to souviset s tím, že jsem velmi štíhlá?Také mi ještě téměř nezačala růst prsa. Začínám být ze všeho už zoufalá. Můžete mi prosím poradit, jak vyřešit mé problémy??Děkuji'

Návštěvník (Ne, 15. 9. 2002 - 22:09)

Taky mivam problemy s krvacenim popohlavnim styku,sice slabe,ale presto je to dost neprijemne.Obcas mivam i bolesti.Kvuli tomuto problemu jsem podstoupila laparoskopickou operaci, ale na zadnou pricinu se neprislo.Pry snad me problemy prameni od zad, s nimiz ovsem nemam zadne zvlastni problemy.Muze se nekdo podelit se zkusenostmi s podobnym problemem? Dekuji moc, ahoh Gabina

Návštěvník (Po, 29. 7. 2002 - 12:07)

Ahojky,po šesti letech jsem vysadila antikoncepci a menstruace se mi v podstatě vrátila do starých kolejí a to v tom, že velice silně krvácím asi pět dní a to hned od prvního dne menstruace.Někdy mám i dost silné křeče. Používám tampony, protože vložka absolutně neobstojí(chodit totiž každou půlhodinu na záchod je k zbláznění).Jenže háček je v tom, že mi začíná vadit i časté měnění tampónů, i když používám gel k snadnějšímu zavádění. Prosím o jakoukoliv radu (čaj,vitamíny,...). K hormonální antikoncepci a hormonům vůbec se již vrátit nechci.Děkuji Káťa'

Návštěvník (St, 27. 3. 2002 - 18:03)

Můj problém spočívá v tom, že mívám občas spíše slabší krvácení mimo pravidelnou menstruaci. Většinou se toto krvácení dostaví do 24 hodin po pohlavním styku (pravděpodobně v období ovulace). Užívám Novynette, prodělala jsem léčbu cysty na vaječníku (úspěšnou) a různé záněty.Co způsobuje moje problémy?'

Návštěvník (Pá, 8. 2. 2002 - 09:02)

Přečetla jsem příspěvek pani Jany Kotásové a překvapily mně stejné problémy jako mám já po stejném zákroku. Také jsem byla na plastice děložního čípku, při které se už asi automaticky provádí kyretáž (výškrab) a to v dubnu 2000.Před každou menstruaci týden slabě krvácím. Moje lékařka navrhla hormonální léčbu. Po roce neúspěchu a řekla bych i zhoršení, mi nakonec řekla, že se bohužel stává, že při totmto zákroku lékař někdy naruši sliznici dělohy a po podrobnějším vysvětlení, kdy mi byl schopen někdo říci pravdu, jsem další léky vzdala. Piji ženské čaje, ale ty můj problém neřeší. Takže lékař, který pani Kotásové tvrdí, že tyhle problémy nesouvisí s touhle operací, buď vědomě nebo i nevědomě lže.'

Renata (St, 2. 1. 2002 - 06:01)

Ano, mám to přesně takhle (a to je mi o pár let míň). Zatím mě nenapadlo, že bych se kvůli tomu měla znepokojovat.'

Hana (Út, 1. 1. 2002 - 13:01)

je mi 40 let a menzes se ni zkrátil na 3-4 dny z původních 6-7 dnů. zato každý měsíc vím.kdy mám ovulaci ,bolí mě břicho a objevuje se výtok, ovulace přejde a je pokoj.antikonc.neberu žádnou,před mestr. to 2 dny špiní pak teprve příjde.má někdo podobné zkušenosti?'

Návštěvník (St, 21. 11. 2001 - 00:11)

Dát do pořádku hormonální systém bývá složité. Pokud odmítáte hormonální léčbu, doporučila bych vám najít ve svém okolí zkušeného konstitučního nebo klasického homeopata (viz. www.homeopatie.cz nebo www.osud.cz/homeopatie ), který by léčil váš organismus jako celek.'

Návštěvník (St, 21. 11. 2001 - 00:11)

Menometrorhagie recid. znamená silné, prodloužené krvácení z dělohy, mimo menstruační cyklus, které se opakuje (je rcidivující) cystis ovar znamená cysty na vaječnících.'

Návštěvník (Út, 20. 11. 2001 - 09:11)

Letos v dubnu jsem byla na plastice čípku. Od té doby vždy již týden před nástupem menstruace slabě krvácím. Před operací tyto problémy nebyly. Stěry jsou teď vpořádku, lékař říká, že to s operací nesouvisí a že je to hormonální porucha. Nabídl mi hormonální léčbu, což se mi moc nezamlouvá. Zkusila jsem užívat dvě balení Gynexu a asi měsíc pití kontryhelového a řebříčkového čaje. Potíže mám stále. Je to nepříjemné, prosím o radu. Děkuji.'

Návštěvník (St, 26. 9. 2001 - 09:09)

Potřebovala bych vysvětlit pojem menometrorrhagia recid. a systis ovar.?? diky iva'

Návštěvník (Ne, 9. 9. 2001 - 06:09)

Pro vsechny . Radne vysvetleni je obsirnejsi , ale spolecnym problemem je mikroobeh . 10 gramu komonice lekarske louhujte 9 dni v 1 litru cerveneho sucheho vina a po scezeni uzivejte 3x1 polevkovou lzici do vybrani . V pripade drive uzivanych hormonu bude mozna nutna dalsi pomoc .

Návštěvník (So, 8. 9. 2001 - 17:09)

Je mi 22let a trpim bulimii,vazim 51kg pri 166 cm.Muj problem je velmi casta a silna menstruace, kazdych 19-20dni.Chtela bych se zeptat,jestli to muze nejak souviset s mou bulimii nebo kde by pripadne mohl byt problem.U poruch s prijmem potravy byva totiz spise opacny problem,a to chybejici menstruace.Vim,ze nezavisi jen na vaze,ale hlavne na obsahu tuku v tele a ja mam kol.10% a takto castou menstruaci jsem zacala mivat od doby,kdy jsem zhubla asi na 44kilo(ani tehdy mi nevymizela,coz je vlastne pro me stesti).Moc dekuji za pripadnou odpoved.

Návštěvník (Ne, 10. 6. 2001 - 18:06)

Již několik let trpým poruchou menstruace, mám to tak dva dny za dva měsíce a to je mi prosím 37 let.Poradte, gynekolog mi neporadil a hormonální léčbu mi taky nenapsal.Dík'

Návštěvník (Ne, 3. 6. 2001 - 16:06)

Pulmicort je kortikosteroid, který může při delším užívání způsobit plno nežádoucích účinků. Mezi hlavní vedlejší účinky kortikoidů nepatří poruchy menstruačního cyklu, ale souvislost ve vašem případě se nedá vyloučit. Kortikosteroidy snižují též imunitu a pokud je organismus celkově oslaben, popř. byla-li vaše nevolnost spojená s úbytkem váhy, mohl váš organismus v důsledku toho přestat menstruovat. V každém případě byste se však měla poradit se svým gynekologem.'

Návštěvník (Čt, 24. 5. 2001 - 09:05)

Milá paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, užívám dlouhodobě Pulmicort Turbuhaler 200 mg, v lednu jsem byla hospitalizována v nemocnici a tam mi pan doktor zvýšil dávky na 3 vdechy ráno a 3 večer, za měsíc mi tuto dávku měla moje plicní doktorka snížit což neudělala vlastní nedbalostí a já jsem tuto dávku užívala až do května. Mimo jiných vedleších problému ( otok jazyka, modřinky po těle, zvracení atd.) Jsem měla od února menstruační poruchu a to že jsem menstruovala 2dny vždy po čtrnácti dnech asi do března, teď už 2 měsíce nemám mens. vůbec. Chtěla bych se Vás zeptat jestli je možné, že tyto problémy způsobil již zmíněný lék. Jiné léky neužívám. Těhotná nejsem. Moc prosím o radu.'

Reklama

Přidat komentář