Reklama

menstruační potíže

Líba (Út, 27. 12. 2005 - 12:12)

Je mi 43 let. Mám 2 děti a dosud jsem nikdy neměla sebemenší problémy. Poslední 2 měsíce se ale mezi jinak pravidelnou mestruací objevuje slabé krvácení a špinění, hlavně po nánmaze, např. při zácpě. Je to velmi nepříjemné. Má někdo podobné zkušenosti, na přechod je snad ještě brzy?!'

Jana (Po, 14. 11. 2005 - 13:11)

Dobrý den, můj problém se týká nepravidelné menstruace. Jem mně 40 let, menstruaci mám od 12 let. Mám 2 dospělé děti. Od 40 let věku mám neustále menstruaci až za 50 dnů, několikrát mně lékařka píchla Agolutin.Moje babička i matka měli menopazu kolem 40 roku.Na žádost gynekoložky jsem si nechala udělat odběr krve na štítnou žlázu. Ten je v pořádku. Chtěla bych, aby mi gynekoložka udělala test na hladinu hormonů, abych věděla, zda jsem v přechodu či ne. Ta se tomu ale brání, protože se prý jedná o drahé vyšetření. Chtěla bych se proto zeptat, zda mám na takové vyšetření nárok. Děkuji.'

zuzana (Út, 11. 10. 2005 - 16:10)

Dobry den pani doktorko i vsichni navstevnici, me potize se tykaji velmi silne menstruace. Pokud si pred prichodem menstruace nevezmu nejaky silnejsi pripravek(a i to vzdy nezabere) jako treba Ibalgin 400, tak rano zvracim, mam zazivaci potize a bolesti bricha ze by clovek nejradeji nebyl. Potize jsou nejsilnejsi rano, jako kdyby mi vadilo, ze lezim a nehybu se. Priznaky po propuknuti bohuzel zabrani vzit si nejaky prasek, protoze okamzite zvracim. HA jsem v minulosti brala, nektera pomohla trochu nektera vubec. V rodine mame poruchy v cevnim systemu, tak bych nerada tento problem resila silnejsim hormonalnim pripravkem. Menstruace pro me vzdy znamena 1-2 dny kdy nemuzu nic. Co budu delat jednou v praci nevim. Ted studuji. Menstruace trva i 8 dni a je dost silna. Tuto potiz ma i ma teta. Existuje nejaka metoda, jak mit trochu normalni prubeh mens.? Predem dekuji za odpoved.

JANA DADAKOVA (Čt, 28. 7. 2005 - 22:07)

Pani Jano,nechte si vyšetřit krev a ť zjistíte zda vám nechybí důl.minerály a vitamíny.Jinak byliny na ž. ústrojí jsou:řebříček,jitrocel,kontryhel. nejprve si dejte dopořádku menstruaci a potom přemýšlejte o početí.Pokud budete potřebovat tak napište na můj email.Hodně zdraví JANADADÁKOVÁ'

katka (Čt, 28. 7. 2005 - 21:07)

zeptej se doktora ten poradi

alena (Čt, 28. 7. 2005 - 17:07)

V auguste cestujem na dovolenku,last minute.Mám presnú menštruáciu a viem,že menzes dostanem 12.8.Zaujímalo by ma,či lieky na pozastavenie krvácania počas dovolenky majú nepriaznivý účinok na organizmus.Prosím odpíšte mi.'

Jana Genšorová (Út, 12. 7. 2005 - 20:07)

Mám problém s tím,že menstruaci mám až 9 dní.Není nijak silná,spíše naopak.První 4 dny krvácím jen trochu a teprve 5 den je to silnější.Díky prodloužené menstruaci mám ale i později ovulaci a to asi 19 až 20 den cyklu,protože můj cyklus je dlouhý asi 26 až 28 dnů,tak tím pádem nemůžu otěhotnět,protože vajíčko má málo času na uhnízdění.Dá se to pomocí bylinek nějak ovlivnit?'

Sona (Po, 9. 5. 2005 - 17:05)

Je mozne ,aby velky stres, lieky ktore pol roka uzivam agapurin ,anopyrin lokren lyphantyl prestarium, vit A ,E mi po 1.5r sp"sobili 5dnove menzez Na gyn kontrole som bola pred 2mesiacmi. Dakujem

Vladunka (Út, 19. 4. 2005 - 08:04)

Dobry den, potrebovala bych poradit s timto problemem: jiz radu let uzivam bez problemu HA Cilest. Nyni se u me objevilo slabe krvaceni mimo cyklus, spojene se silnou bolesti v krizi. Muze byt toto priznakem nejakeho onemocneni, nebo neni nutne se znepokojovat? Predem dekuji za odpoved.

zuzana (Út, 22. 3. 2005 - 17:03)

Je mi 23 let. Menstruaci mivam vzdy vice mene pravidelne (obcas 1-2 dny) pozdeji. Vzdy mam jeden mesic silne krvaceni po 3-5 dni a dalsi velice slabe na 5-7 dni. Tento mesic jsem vsak dostala mesicky o 1,5 dne dele. Ale je mi nevolno od toho dne, kdy jsem mela mesicky dostat puvodne. Pocituji silne buseni srdce, pocit na zvraceni, pocit "motavosti" (napr. jako po nadmernem poziti alkoholu), dychavicnost a bolesti v podbrisku a bolesti v brise (pocit plnosti) ackoli na velke jsem jiz nekolikrat byla. Muzete poradit? Dekuji.

zuzana (Út, 22. 3. 2005 - 17:03)

Je mi 23 let. Menstruaci mivam vzdy vice mene pravidelne (obcas 1-2 dny) pozdeji. Vzdy mam jeden mesic silne krvaceni po 3-5 dni a dalsi velice slabe na 5-7 dni. Tento mesic jsem vsak dostala mesicky o 1,5 dne dele. Ale je mi nevolno od toho dne, kdy jsem mela mesicky dostat puvodne. Pocituji silne buseni srdce, pocit na zvraceni, pocit "motavosti" (napr. jako po nadmernem poziti alkoholu), dychavicnost a bolesti v podbrisku a bolesti v brise (pocit plnosti) ackoli na velke jsem jiz nekolikrat byla. Muzete poradit? Dekuji.

Mia (Pá, 18. 3. 2005 - 09:03)

Mas spatneho gynegologa. Je zjisteno ze mnohe zeny trpi bolestmi, jelikoz maji velmi uzke cevky a krev spatne prechazi a to hlavne pusobi bolestive. Zkontroluj bylinkove leceni a nebo navstiv zdelaneho gynegologa. Myslim i zde na doktorce muzes najit uzitecne informace ci internetu. Preji vylepseni

Eva (So, 5. 3. 2005 - 17:03)

Dobrý den,je mi devatenáct let a první den kdy začnu menstruovat mám velmi silné bolesti,zvracím a dokonce i omdlévám.Nepomáhají mi ani žádná analgetika.Antikoncepci neberu.Můj gynekolog mi řekl,že to je normální,ale já kvůli menstruaci nechci proležet celý den v bolestech v postely.Co mám tedy dělat?Děkuji předem za odpověď.'

jiřina (Po, 28. 2. 2005 - 18:02)

Mám od srpna minulého roku problém stím že krvácím nepřiměřeně často-v období srpen a září dokonce 5x. brala jsem HA cilest,ale dr.mi řekla že to může být i stresem. V souč.době HA neberua stav se nezlepšuje (krvácela jsem 25.1.-30.1, 2.2.-9.2. a teď od 26.2...).Poraďte prosím co to může být. Děkuji Jiřka'

LUCY (St, 16. 2. 2005 - 18:02)

V prosinci 04 jsem vysadila hormonální anitikoncepci a je únor a já stále nemám menzes. Gynekolog už mi píchl injekci na spuštění. Je to 14 dní a stále nic. Čím to může být způsobeno. Bolesti žádné nemám. Těhotná být taky nemůžu. Ale plánujeme početí na léto..jestli to půjde. Poraďte mi prosím.'

soňa (Po, 29. 11. 2004 - 13:11)

Hezky den,mam na Vás dotaz, již rok neberu HA, při styku se chráníme kondomem. V listopadu jsme měli začatkem měsíce pohl.styk s kondomem, ale ještě před tím než si partner kondom nasadil do mě vnikl bez něj. Dale jsme pak již kondom nasadili a pokračovali jen s nim. Vždy kolem 15 až 18 dne v měsici mam pravidelnou menstruaci, ale teď se mi nedostavila. Dělala jsem si tři těhotenské testy a všechny byli dosud negativní. Je to již dvanact dnů co nemám menstruaci a jsem z toho hodně nervózní. Nevím zda-li můžu být těhotná nebo co by mohlo způsobovat takové zpozdění. Nikdy předtím se mi to nestalo. Mám menzes na dva tři dny hodně pravidelný. Bohužel jsem v takovém časovém pressu, že nemám možnost jít k lékaři, až tak za čtrnáct dnů. Vím, že by to bylo nejlepší řešení, ale momentálně to hned nejde.Takže prosím o radu, co by mohlo způsobovat takové zpozdění menstruace, jsou-li nějaké závažnější důvody než těhotenství a také je možné abych byla těhotná i když byli tři těhotenské testy negativní??Děkuji moc předem za jakoukoliv radu.S pozdravem Soňa.'

Naive (So, 13. 11. 2004 - 13:11)

To už by teoreticky mohl být přechod, respektive náznaky, že se to blíží. Tyhle věci bývají mimochodem u dcer podobné jako u matek, často se to dědí. Nebo ti mohlo rozházet hormony i něco jiného. Jestli tě to nějak neotravuje, tak bych to zatím nechala plavat, kdyby se přidaly nějaké otravnosti, šla bych k doktorovi...'

helena vejnarov (Út, 9. 11. 2004 - 16:11)

chtěla bych se optat je mi 46 let a nyní mám nepravidelný měsíční cyklusměla jsem to vždy pravidelně po 28 dnech a ted mě to zlobímám to za 48 dní a potom opět ta 14 dní znovu a nyní opět je to 38 den co jsem to nedostala může se již v mém věku jednat o přechod a existují nějaké vitamíny nebo kapky na srovnání nebo se nemám neklidnovatužívám léky na tlak...dopegyt..vasocardin a diazepama mám vyšší krevní cukr od r.1998 6,2 v průměru může se již v mém věku jednat o klimakterium není to brzoa mám váhu 80kg/170cm výšku'

Petra (Ne, 3. 10. 2004 - 23:10)

Mám dotaz ohledně problému týkajícího se menstruace a zajímalo by mě, zda je to normální. Před 4 měsíci jsem začala brát antikoncepci yadine. Předtím jsem měla stále problémy se špiněním. Na začátku s touto antikoncepcí sice také, ale pak se to srovnalo. Nyní jsem brala prášky dva měsíce bez pauzy a občas jsem měla menší špinění. Přibližně tři dny před tím, než jsem měla dostat menstruaci jsem měla pohlavní styk a začala jsem silně krvácet. Ale regulérní menstruace mi nezačala. Jiné problémy nemám. Myslíte, že by to mohlo být způsobeno menstruací a hormonálními problémy?'

webmaster (Čt, 30. 9. 2004 - 11:09)

Předmět: Menzes Autor: Lucie Datum: 30.9. 2004 1:44:04 Dobrý den píšu protože mám problém s menstruací.Již 2 roky mám při menstruaci horečku, zvracím a mám silné křeče.Obyčejné prášky mi už nezabíraj a antikoncepcí jsem od scích 13 let vyzkoušela všechnu.Ale ani jedna mi nevyhovovala.Niní mi je 20 let pracuji v¨nemocnici v Kolíně jako ošetřovatelka na jipce. Vzala jsem si domů už i nějáké injekce-mabron-ale ten mi zabere až po 3 hodinách.Prosím poradte mi.Děkuji za odpověd LUCKA Předmět: Menzes Autor: Libushe Datum: 30.9. 2004 3:51:42 No ja znam takovou holku taky a lekarka ji rekla ze jedine co ji opravdu pomuze je porodit dite. A to bez legrace....neco by se melo v menstruacnim pochodu zmenit a bolesti zmizet. Pred par lety tato holka mela dite a dodnes nevi co to je bolest. Z teto rady asi moc velkou radost nemas .....co? :-)) '

Reklama

Přidat komentář