Reklama

menstruační potíže

jenny (Út, 7. 9. 2004 - 12:09)

uz asi tri mesice mam problemy s krvacenim mimo menstruaci,treba i dva tydny v kuse.krvaceni je nekdy silne jako mesicky,jindy jenom spineni.muze mi nekdo poradit co mam delat?uzivala jsem lék PAMBA ale bez vysledku..'

Hana (Po, 9. 8. 2004 - 11:08)

Milá paní doktorko, prosím Vás o Váš názor. Je mi 26 let, beru Yadine. Mám menstruaci vždy v pauze mezi prášky -normálně a kromě toho mám menstruaci nebo špinění vždy cca od 3 až 4 dne cyklu třeba s 3 denní pauzou někde uprostřed a pak zase až do další "pravé menstruace". Takže ji mám téměř pořád. Rakovinu děložního čípku nemám, mimoděložní těhotenství také ne, prášky jsem už zkoušela všechny možné. Někdy si myslím že špinění začne po pohlavním styku. Přítel je v pořádku. Také jsem se chtěla zeptat zda na to má nebo může mít vliv marihuana- kouřím denně několik let. Děkuji a přeji hezký den. Hanka'

webmaster (Čt, 29. 7. 2004 - 18:07)

Předmět: DIVNA MENSTRUACE Autor: Balu Datum: 21.6. 2004 21:22:01 Ahoj - potrebovala bych pomoc odbornika. Mela jsem predmenstruacni syndrom, bolesti bricha a i vyprazdnovani jak to u zacatku menstruace byva ale ... ona se NEdostavila - tedy jo ale tak ze jen spinim tmavou krev. Nevim co to je - jsem z toho nervozni. Antikoncepci neberu, tehotna nejsem, nejsem anorekticka, necvicim atd.... mam tedy rok a pul starou holcicku. Jeste se mi to nikdy nestalo. Mohl by mi nekdo pomradit nez dojdu k lekari? Dekuji moc. Blanka 32 let Předmět: DIVNA MENSTRUACE Autor: Najáda Datum: 22.6. 2004 11:49:05 Utíkej k lékaři!!! Tohle se mi stalo a byla jsem TĚHOTNÁ!!! Bohužel jsem otálela a o miminko přišla :( Předmět: DIVNA MENSTRUACE Autor: Karel Datum: 22.6. 2004 13:18:40 Stejné symptomy měla před 16 lety má manželka a po osmi měsících se nám narodila holka. '

Markéta Tupa (St, 26. 5. 2004 - 20:05)

Uz dlouho se mi zpožduje menstruace,opakuji se mi zanety,ted mám i plísen.Vitok mám silny a někdy i páchnoucí,už nevi kam jít.Byla jsem i na operaci se žlučníkem.'

Natálie (Út, 25. 5. 2004 - 09:05)

Tak jsem si přečetla všechny Vaše příspěvky, ale zajímalo by mě, jak jste dopadly Vy, které jste nadměrně krvácely.Tento problém totiž řeším již asi 3 roky, podotýkám, že je mi 23 let a můj lékař na mně vyzkoušel asi 7 druhů HA a bylo to stále horší. Nyní jsem 3 měsíce bez HA a kvácím v podstatě pořád. Mám doslova obrácený cyklus. Nevím si rady.'

Marie (Čt, 20. 5. 2004 - 12:05)

Paní doktorko, chtěla bych se zeptat na následující. Je mi 44 let, asi před rokem jsem začala na doporučení svého gynekologa brát Klimonorm. Díky tomu se mi srovnaly potíže - návaly horka, pnutí v prsou, nepravidelná menstruace. Vždy po dobrání poslední tabletky jsem za dva dny dostala menstruaci. Začátkem dubna jsem měla nechráněný pohl.styk a bohužel jsem si byla vědoma,že se stala chyba. Celou dobu do dalšího data menstruace jsem se bála, že jsem těhotná. Skutečně jsem dobrala klimonorm a menstruaci jsem nedostala ani pátý den. Běžela jsem ke svému lékaři, vše jsem mu sdělila a on mě prohlédl. Následoval trapas - řekl, že dle prohlídky menstruaci dostanu nejpozději následující den, že to byl planý poplach, a že by bylo málo pravděpodobné abych otěhotněla, když beru klimonorm. Skutečně jsem dostala menstruaci a asi po třech týdnech jsem přišla na běžnou preventivní prohlídku. Vše prý vypadá normálně, za čtrnáct dní si mám volat pro výsledky.Teď mám na platíčku ještě jeden prášek a co se nestalo, včera jsem měla bolesti v podbřišku a dnes krvácím. Nevím, zda je to už menstruace - ale tu bych měla dostat až po dobrání klimonormu? Nemůže to být třeba mimoděložní těhotenství?Asi už blbnu, ale když mě v úterý prohlížel gynekolog, snad by si něčeho všiml? Jak se pozná mimoděložní těhotenství? Děkuji za odpověď.'

Lenka (Pá, 14. 5. 2004 - 19:05)

Ráda bych se optala já začala menstruovat až v 18letech coz uz jsem se celkem bála že jsem nemocná moje kamarádky z okolí to uz všechny měli okolo15roku ted mi 27 a moje menstruace je stále nepravidelná jsem vdaná ale otěhotněn se mi normálně asi nepodaří jsem celkem nervní človíček atak si myslím že je to tím ale dříve jsem nerváček nebyla a stejně to nebylo vpořádku přášky jAKO je provera jsem bravala ale přestaly fungovat antikoncepci uz nechci ani vidět po jejím vysazení mám akné a jestě větší problémky spřestávkami mezi menstruacemi jinak prohlídky mám celkem ušlé malé problémky s čípkem a ultrazvuk prej v normálu.'

Petra (So, 8. 5. 2004 - 10:05)

Milá paní doktorka mám dva dotazy: 1) Před měsícem jsem začala brát antikoncepci (Diana 35)a od té doby mám menstruaci, teda abych to upřesnila, někdy je to silnější a někdy je to méně. Současně s antikoncepcí jsem brala prášky na Mykozu. Nevím jestli je to normální, protože všude se píše že při braní antikoncepce je špiněné zcela normální. 2) Někdy při dokončování malé potřeby (čůrání) mě bolí v podbřišku. Nevím zda to má nějakou spojitost s prvním dotazem. Prosím odpovězte. Děkuji Petra'

H.vacovská (Čt, 22. 4. 2004 - 22:04)

Paní doktorko,chtěla bych se zeptat na problém týkající se myomu v děloze.Byla jsem hosp. v nemocnici,kde mi doporučil lékař odstranění dělohy,vzhledem k velmi silné menstruaci.Nemá tento zákrok v budoucnosti nějaké nepříjemné následky?'

Janula (St, 17. 3. 2004 - 09:03)

Mila doktorka, chcela by som poprosit o radu. Mam pomerne silny menzes s velkymi bolestami vzdy na zaciatku, ktore trvaju, niekolko hodin. Bezne to riesim podavanim surgamu. Tentokrat ale menzes pokracuje oproti beznym 8 dnom uz 12 den. Z coho to moze byt??

Lenka (Út, 9. 3. 2004 - 10:03)

ahojky,ja jsem to nakonec vyresila tim, ze jsem mela private medical care a tim, me vzali na soukromou peci. Nic me stejne nenasli. Ale jsou tady walking clinic kam muzes jit a meli by te tam vysetrit. Zeptej se u sveho GP. Lenka

Evka (So, 28. 2. 2004 - 12:02)

Mila pani Doktorka.Ja mam 24 rokov,momentalne uz rok a pol mam zvysene teplotyod vtedy ako som sa infikovala epstein-barovej virusom.mam vaznuporuchu imunity..predtyzdnom mi skoncila menstruacia, i kedjepravda,ze bola slabsia akoinokedy a trvala okolo5 dni ale po tyzdni ju mamznova a velmi silnu..ja viem,ze mam v tele zapal,ale lekari nevedia kde.mohlo by to byt len z toho ze telo je v strese?..dakujem

Vera (So, 7. 2. 2004 - 15:02)

Ahoj Lenko. Ja taky ziju v Anglii (a o lekarske peci se taky radsi nebudu rozsirovat ;o)). Pred pul rokem jsem prestala brat antikoncepci a ted slabe spinim tak tyden pred menstruaci. Doktorka mi rekla, ze je to tou antikoncepci a ze se to casem srovna - nijak se to ale nerovna, tak bych si chtela udelat nejaky dalsi vysetreni, ale nevim kde. Posilaji me od certa k dablu. Nemas nejaky tip? Diky!

lucka (Út, 3. 2. 2004 - 15:02)

Ráda bych se poradila, asi 23 den cyklu jsem začala nejprve slabě špinit, ale už je to 3 dny kdy mám silnější krvácení, lékař mi řekl, že je to zvýšeným tlakem a nasadil mi ascorutin a norethisteron, mám strach, že bych mohla být MT, ale předchozí menstruace byla v pořádku. Díky'

Marcela (Pá, 23. 1. 2004 - 11:01)

Ahoj Petro, i ja jsem vysadila pred rokem HA, abych mohla mít mimco.Menstruace byla zpočátku trochu nepravidelná, ale v září se objevilo krvácení mezi cykly a měla jsem měla nástup do nemocnice s podezřením na mimoděložní těhotenství, které doktoři vyloučily z rozboru krve.Prý je to zánět.Ale má doktorka má stále v hlavě MT.Od listopadu krvácím přesně tak jak Nika prvních 5 dní slabé a později tak 3 dny silné krvácení a to prý tomu může i odpovídat. Na kontroly chodím od září každý měsíc a ve středu mi opět doktorka musela nasadit HA,aby se mi menstruace srovnala, prý je to způsobeno hormony.Tak uvidíme.'

Theresa (Po, 17. 11. 2003 - 14:11)

Mám jeden problém. Je mi 17 let, první menstruaci jsem dostala v 11 letech. Menstruaci mívám po 30 dnech, plus mínus 4 dny. Stává se mi ale, že menses dostanu třeba po 15 dnech nebo naopak po více než 40 dnech, v druhém případě mě asi 14 dní před bolí břicho. Ptala jsem se mamky a ta mi řekla, že to mám po ní. ¨Má to tak prý už celý život a nedá se s tím nic dělat. Já se ale s tím nechci smířit! Doopravy neexistuje nic, co by to mohlo srvonat?'

Julie (Čt, 30. 10. 2003 - 16:10)

Prosim o radu, nemate nekdo zkusenosti s vysetrenim pomoci sondy ? Nemam totiz ani po hormonech menstruaci a muj gynekolog mi rekl, ze mi udela sondaz a ja vubec nevim, co to je. Muzete mi nekdo odpovedet, co se vlastne tim vysetrenim ma zjistit a jestli to boli ??

Lenka (Pá, 24. 10. 2003 - 11:10)

Vazena pani doktorko, ziji v soucasne dobe v Anglii a co se tyce lekarske pece, nemam slov. V dubnu jsem musela vzit postinor, jelikoz jsme meli konodomovou nehodu s manzelem. Od te doby mam silnejsi a delsi menstruaci. V cervenci jsme mela bolesti v podbrisku, ktere podle lekare byly zpusobeny dalekym cestovanim a zmenou klima a stres. Od te doby prekonava silna a dlouha mensturace. byla jsem na vnitrnim ultrazuku a steru a testech na chlamydii a vsechno bylo v poradku. Nechci brat antikoncepci. Menstruaci mam pravidelnou, 28 dnu coz a vim kdy mam ovulaci. Je mi 29 let. Menstruaci jsem mivala slabou a jen 5 dnu. Po vziti prasku ji mam 6 dnu a silnou. Dekuji za vasi radu.

Renata Přidalov (Ne, 7. 9. 2003 - 21:09)

Beru antikoncepci Novynnet a 2x po sobe jsem si vynechala menstruaci, tyden pred tim nez jsem ji ted dostala, jsem zacla spinit, jinak beru antik. pravidelne. Je riziko, ze bych mohla otehotnet. A jeste neco, kdyz si zmacku pravou bradavku, dost to boli.

alena (Pá, 5. 9. 2003 - 11:09)

Ahojky, pred mesicem jsem prestala (po 7 letech) uzivat HA. Nyni, kdyz se ma dostavit mentruace, stale nic. Pouze napeti v brise. V ocekavany den se navic po styku objevil krvavy vytok, ktery posleze ustal, pri dalsim styku opet. Tehotensky test je negativni. Mam cekat, nebo spechat k doktorovi? Diky za radu.

Reklama

Přidat komentář