Reklama

schizofrenie!

Návštěvník (Ne, 17. 11. 2002 - 17:11)

Ses nechutnej Kefale, sam jses obluda bez citu a pochopeni. Chces mi rici, ze kdyby se u nekoho z tve rodiny objevil napr. Alzheimer, kdy u postizeneho dochazi k rozpadu osobnosti, ztrate kogniticnich funkci atd. atd., ze by jsi ho opustil jen proto, ze starat se o tezce nemocneho at uz dusevne nebo psychicky by bylo na ukor kvality tveho zivota? Radsi bych mel partnerku se schizofrenii nez tebe jako kamarada!!! Je mi z tebe a z toho co jsi napsal na zvraceni, nechci se tady moc rozepisovat, protoze vazne pochybuji o tom, ze by si to tvuj ubohej mozecek dokazal prebrat, ale kdyz od nemocneho utikas namisto toho aby jsi se mu snazil pomoci chovas se jak zvire!!!

Návštěvník (So, 16. 11. 2002 - 18:11)

Rianko, nevim jestli je tvuj otec schyzofrenik, ale v kazdem pripade je to hrozny despota. Zivot s takovym clovekem je vzdy horsi nez bez nej, ikdyby to znamenalo zhorseni socialni situace. Ten stres rozezere dusi, znici vsechno pekne. Z otce se stane obluda, ktera muze i zabit. Odejit je jedine vychodisko. V podobnych pripadech muze pomoci azylovy dum pro zeny. A pak teprve rozvod.

Návštěvník (Po, 4. 11. 2002 - 01:11)

Mojmu otcovi zistili schizofreniu pred cca10 rokmi,ked som bola prave v obdobi dospievania(teraz mam 22) a ani nechcem radsej spominat na to ako to u nas doma vyzeralo.Agresivny ako besny pes a to presne.Zaobchadzal s mojom matkou ako so spinavou handrou ako ju bil a vsetko to tyranie,hlavne psychicke.Potom si uvedomil co spravil a plakal jej tam pri kolenach,a takto to islo dokola.Ani neviem presne kolkokrat som mu povedala ze ho nenavidim a podobne reci.Ale on si to absolutne neuvedomil,co som mu vlastne povedala.Bohuzial je to chory clovek.Ta agresia mu zostala doteraz, chvalabohu nie az v takej forme.Ale stava sa ze ho hocico dokaze rozculit a uplne vybuchne ako casovana bomba.Vsetko musi byt tak ako on povie,a on ma 100%pravdu a to my sme ti ktori sa potrebuju ist liecit.A tieto reci opakuje vzdy.Teraz som si uz zvykla,co ine mi zostavalo vsak?Po tom vsetkom nemam k nemu ziadny vztah ani som nikdy predtym nemala.Poviem mu maximalne ahoj a moja komunikacia s nim konci.A odchadzam do svojej izby,aby som snim nemusela byt v kontakte.Obdivujem moju matku,ktora to vsetko chuda pretrpela a vydrzala.Rozvod by nic nevyriesil,pretoze on by z domu neodisiel,pretoze to je vraj z jeho a z jeho penazi...to si on tvrdi.Museli by sme odist my a to tiez nejde.Takze tolkoto odo mna zo zivota s otcom schyzofrenikom.Ahojte.

Návštěvník (Út, 8. 10. 2002 - 20:10)

Ahoj Leni, s Tou kamaradkou je to dost vazne. Mela by zajit k psychiatrovi, nemluvila jsi s ni o tom? Jaky na to ma nazor? A byla takova uz hned jak prijela nebo az postupne? Zkus si s ni promluvit o navsteve toho lekare, melo by ji to pomoct. Ja jsem se taky vratila s ciziny "spatna", mela jsem pocity pronasledovani, stale v sobe nejaky tlak. Pomohly mi prasky, ale co mi to vzalo odvahy, nez jsem je zacala brat. Myslim, ze navsteva u psychiatra by ji urcite pomohla. A hodne komunikace. Drzim palce!

Návštěvník (Út, 8. 10. 2002 - 20:10)

dobry den,mam kamaradku o niz si myslim,ze ma taky schizofrenii.Hodne cestovala po svete a najednou se strasne zmenila ifyzicky,velmi zhubla,je strhana jakoby brala drogy,uzavrena do jakehosi bizarniho sveta,porad dokola proziva jakysi pribeh o tom ze ji nekdo chtel zamenit identitu,mluvi si sama pro sebe,porad neco divnyho vysvetluje,rozcili se tak,ze z ni jde strach nad nepochopúitelnyma vecma jez jsou soucasti jejiho pribehu,ve kterem je uzavrena a proziva ho porad dokola,prakticky nicc jineho normalnioho neni schopna prozit,jeji slovni zasoba je velmi chuda,povrchni.Je velmi nesoustredena a roztekana,nikde nevydrzi,nepracuje nebo ji z prace vzdycky vyhodi.V obliceji ma porad vyraz utrpeni.Nekdy ma obdobi ze se zklidni a mluvi jakoby normalne s nadhledem,je schopna dokonce o svem stavu mluvit jako o nemoci a jakychsi smyslenych lidech(porad mluvi o nejakych neurcitych lidech,kteri ji ruzne ublizuji)a z toho zase vypada strasne utrapene,porad ma nutkani nekam odbihat kde bude sama(treba na zachod)a tam musi mluvit,poradte mi jestli se jedna opravdu o schizofrenii,rada bych ji pomohla,ale je tezke se s ni o tomto problemu otevrene bavit.

Návštěvník (St, 4. 9. 2002 - 09:09)

Nejsem lekar ani pacient, ale ciste informativne by me zajimalo, jak se projevuji ony sluchove halucinace u postizenych, jestli onem hlasum rozumi nebo je to jen mumlani. Je to jeden hlas nebo vice najednou? Dekuji za pripadnou odpoved. Ocenuji prispevek p. Risi. Myslim si, ze ma v mnohem pravdu. Jsem toho nazoru, ze ve vetsine PL (pokud ne ve vsech) vladne jen rutina a lhostejnost k pacientum (hlavne proto, ze chybi dostatecna penezni motivace personalu). Urinotherapii bych pokladal za celkem seriozni zalezitost (nemam osobni zkusenost). Existuje vice objektivni literatury na toto tema. Moc neni vykal, je temer sterilni (o nic vice bakterii nez potraviny). Je dost logicke, ze nadmerna pharmaka otravi zvolna organismus (tak jako jine drogy). Koureni v lecebnach je hnus. Preji vsem, aby se citili co nejlepe. Bohuzel existuje na svete i mnoho trapeni.

Návštěvník (Ne, 1. 9. 2002 - 10:09)

Milý Radku,myslím si, že Tvoje osobní určení diagnózy, nemusí být úplně přesné. Vůbec u Tebe totiž nemusí jít o schizofrenii, může to být např. těžká forma deprese, kde se určité bludy také vyskytují nebo i něco jiného jako např. vygradovaná forma panické poruchy (panika + deprese). Nedělej předčasné závěry, zajdi k psychiatrovi a vše mu řekni. Mluvím z vlastní zkušenosti, trpím panickou poruchou a prožila jsem si období těžší deprese, také jsem neustále hledala informace na netu až jsem dospěla k závěru, že to musí být něco horšího, např. nějaký druh psychozy. Moje sestra totiž trpí paranoidní psychozou, takže jsem si neustále namlouvala (když přišly mé psychické problémy), že se začínám mít stejný problém. Ale vem si základní příznak psychóz: většina nemocných si svůj stav nemocnosti vůbec neuvědomuje, kolik lidí v pychotické atace, píše na tento chat, skoro nikdo. Radím Ti - míň zkoumat svůj psychický stav (vím sama, že je to velice těžké), zkusit víc žít a hlavně nebát se vyhledat pomoc: čím dřív - tím líp (i kdyby šlo o psychozu - může se včas zastavit léky). Přeji Ti hodně síly do Tvého boje.

Návštěvník (Pá, 23. 8. 2002 - 16:08)

Radek, prečo by si sa nemal dožiť 20 rokov? Dožiješ sa nielen 20 rokov, ale ešte ove?a viac. Vieš, skončiť život samovraždou nie je žiadne víťazstvo. Život nie je prechádzka ružovou záhradou, ale je to neustály boj. Každý má problémy, niekto menšie, niekto má tú smolu (ako Ty), že tie problémy sú väčšie a dlhodobejšie. Teraz sa Ti možno zdá, že všetko je zbytočné, nič nedáva zmysel a že sa len trápiš. Vieš, Radek, takéto chvíle v živote nastávajú. Vtedy sa môžeš možno chví?u ?utovať, vzpierať sa osudu, možno sa mu aj rúhať, ale aj tak potom musíš vstať a bojovať a ......víťaziť. Pokia? sa Ti to podarí, čaká Ťa dlhá cesta, mnoho pádov, neúspechov, zúfalstva z nezvládnutých a depresívnych dní, ve?ké depresie a otázky o zmysle života. Tento cyklus pôjde viackrát dookola, bude sa Ti zdať ako začarovaný kruh. Život si Ťa vyskúša zo všetkých strán, overí si, či si ho hoden. Ale neboj sa, je to prirodzené. Je jasné, že Ty si hodný života, a to nielen hociakého živorenia, ale života "v plnosti". Radek, uvedom si, že si jedinečná osobnosť, ktorá sa už nikdy nebude opakovať. Preto svetu ukáž, v čom si úžasný. Nenechaj sa zničiť chorobou, nauč sa milovať život. Nauč sa najprv milovať seba, dožič si to, čo máš rád - športuj, čítaj, cestuj, zabávaj sa, dopraj si ob?úbené jedlo, počúvaj hudbu. Stále niečo rob, buď v pohybe a činnosti. Neoddaj sa ničnerobeniu, vylihovaniu a prílišnému sa zamýš?aniu nad sebou. Ono to najprv pôjde stráááášne pomaly, ale čím skôr začneš, tým skôr sa Ti budú otvárať krásy života - najprv napr. budeš bez depresívnych myšlienok, potom budeš stále veselší, budeš vo?ný a slobodný, potom si nájdeš dievča. No nie je to skvelá vízia Tvojho (blízko) budúceho života? Je pravda, že to nejaký čas potrvá, že budú aj ve?ké krízy, ale ten výsledok stojí za to. Ver mi, viem, o čom píšem. Nemala som síce schizofréniu, ale depresie. Nikdy som sa nevzdala, bojovala som dlho a keď sa mi nedarilo, nezúfala som si, ale vždy som si hovorila, že sa nesmiem vzdávať, musím bojovať, veď chcem predsa ŽIŤ a nie iba prežívať. Ešte som boj celkom nevyhrala, ale už konečne po nieko?kých rokoch (asi 6 rokov) opäť milujem život a to ve?mi a už nechcem stratiť ani kúsok zo svojej mladosti. Nebojím sa (a to je hlavné), i keď žia? viem, že už nikdy nebudem úplne zdravá. Viem, že sa to môže hocikedy vrátiť. Ale aj vtedy existuje riešenie. Neotá?ať sa s tým zveriť sa niekomu, liečiť sa, proste niečo proti tomu robiť hneď, keď pocítim, že sa necítim dobre. Radek, neviem, či som správne pochopila, ale myslím, že si nevyh?adal odbornú pomoc. Neboj a nehanbi sa, veď ide predsa o TEBA, o Tvoj život. Keď Ti nepomôže jeden lekár, h?adaj takého, s ktorým si budeš rozumieť a ktorý Ti pomôže. Žia?, ako som sa už zmienila, nedá sa to celkom odstrániť, ale dá sa to upraviť do stavu, kedy sa budeš môcť úplne tešiť zo života bez toho, že by si bol akoko?vek obmedzovaný. Fandím Ti a Tebe aj všetkým držím palce.Julka

Návštěvník (Čt, 22. 8. 2002 - 19:08)

HOJ Jirko a ti dalsi! Jmenuji se Radek je mi 19 a zda se ze trpim take schizofrenii. Vim jen ze se mnou neni neco v poradku a proto jsem si zasel na net a hledal. Narazil jsem nahodou na tuto nemoc(mystika a schizofrenie (pres seznam)) a po blizsim zkoumanim symptomu teto nemoci jsem urcil nechci prehanet cca 70% stejnych nebo podobnych ''pocitu ci vlastnosti´´. Nahodou jsem nezacal hledat na internetu. To co me dohnalo je pocit nevim kde uz jsem ho vzal jestli z predstav nebo jsem si ho vsugeroval ze spanku je to uz dlouho co to ¨vím¨. Vim ze se nedoziji 20 let. Tudiz mam pred sebou jeste pul roku. A smrt tu bych videl bud v sebevrazde nebo by to byla druha pohroma jako v Nemeckou ( vis ten synek jak tam strilel na te univerzite). Mozna ze uz sem nechodis na tyto stranky, tak ani nedoufam ze mi odepises.Nakonec muze odepsat kdokoli!No vidis malem bych zapomnel na par ¨zbytecnych¨ otazek : - Proc musis uzivat tolik leku?- Kolik z techto leku ma vedlejsi ucinky?- Kolik z tveho byvaleho JA prezilo?- Jses si jisty ze se TO uz nevrati?- Dokazal jsi mit nejakou holku kdyz jsi mel schiz.? Ja jo 1/2 roku ale zacal jsem byt agresivni, neublizil jsem ji ale okamzite bez udani duvodu jsem se sni rozesel.- Mel jsi hodno snizenou schopnost soustrdit se?- Chces abych uz skoncil?JO ta posledni otazka je Joke (vtip). Tak doufam ze mi napises............................................................................................................................. HOJ.

Návštěvník (Čt, 8. 8. 2002 - 22:08)

Ahoj, schizofrenie je duševní nemoc, která má několik forem podle toho, jak se projevuje (agresivita/nijakost v chování/ stihomam, bludy/ ztuhnutí pohybů a podobně). Je poněkud záludná v tom, jak může takový člověk dopadnout - může se úplně vyléčit (nemoc se objeví jednou a už nikdy a po nemoci je ten člověk jako před ní), může se na chvíli hodit do pohody s tím, že se nemoc vrací, no a za třetí být nemocen pořád. Svoje nenormální chování si nemocný schizofrenií většinou neuvědomuje = myslí si, že je OK (nepovažuje se za nemocného), ale okolí vidí, že ani náhodou není. Je potřeba, aby se takový člověk poctivě léčil u psychiatra, aby získal náhled (aby si všiml, že je nemocný) a aby se nemoci zbavil nebo aspoň její projevy omezil. V současnosti existuje několik možností, jak schízu léčit, od tabletek po psychoterapii, většinou se to kombinuje. Odborníci poradí a rodinám a kamarádům, jak se mají k nemocným chovat a podají další informace. Jestli se bojíš, co bude s Tvým kamarádem, tak nejlepší asi je zeptat se jeho lékaře, jak to s kamarádem výhledově vypadá a poradit se, jak se k němu máš chovat a co dál. Důležité je, že i když se kámoš choval dost divně, s léčbou se jeho normální dušička může vrátit zpátky, takže pokud všechno dobře dopadne, o kamaráda, jak jsi ho znala z dřívějška, nepřijdeš. Možná to ale bude trvat dlouho...tak Ti přeju hodně síly a optimismu a ať to dobře dopadne. :)

Návštěvník (So, 27. 7. 2002 - 21:07)

Byla mi stanovena dg. schizotypální porucha v. s. Jedna se o schizofrenii??? Pokud yeah, je mozne lecit se ambulatne /doma/??? Je to dost nesnesitelny, protoze me to udelalo uplne off, nemuzu vubec nic... Mezi moje hlavni problemy patri kolisava, ale stala derealizace a depersonalizace, dny co prozivam mi pripadaji jako sny... Beru denne Neurol 0.25 3*1 tablety za den, coz me docela spolehlive zbavilo uzkosti, depresi a antipsychotikum Prosulpin 200 2*1/2 denne, bez efektu... Uz to trva 8 tydnu, doma jsem to nemohl vydrzet, psychous mi doporucil hospitalizaci, ale kdyz jsem videl /na psych. odd. VN, Brno/ ten masivni brainwashing, rozhodl jsem se v zadnem pripade nemocnicni pobyt neakceptovat /nikdy nespolehejte na REVERS!!!!!!/. Jestli nekdo zazil, resp. zaziva podobny problemy jako ja, ozvete se, plis na Lubomir12"post.cz nebo na 0605 / 962242. Privitam kazdou info, zkusenost nebo radu... Predem dekuji... Lubosh

Návštěvník (Čt, 20. 6. 2002 - 16:06)

Ahoj,poprvé mne schizofrenní ataka zastihlazcela nečekaně v roce 2000, následoval pobyt v PL a vyhazov ze zaměstnání, jelikož mi můj psychiatr vysadil neuroleptika, následovala v roce 2001 druhá ataka nemoci opět pobyt v PL opět vyhazov ze zaměstnání a tentokrát i rozvod. S ročním odstupem při užívání antypsychotik je můj stav celkem stabilní, až na nepříjemné pocity ze ztráty nejbližších. Musím říct z vlastní zkušenosti, že pravidelné užívání léků a vedení klidného a pokud možno vyrovnaného způsobu života (práce, domov, záliby, žádný alkohol atp.) je nejlepší cestou k uzdravení a doufám, že se mi další ataka schizofrenie už nevrátí. Nemohu souhlasit se zcela zcestnými názory Ríši na léčbu, podle toho co píše je na nejlepší cestě k psychiatrovi, nevím zda konzumace vlastních výkalů (urinoterapie) je tou nejlepší cestou k uzdravení, rovněž vegetariánská strava asi nebude to pravé ořechové,při svých pobytech v PL jsem se setkal se dvěma vegetariány, kteří touto chorobou rovněž onemocněli. Schizofrenií onemocní cca 1% populace bez jakéhokoliv rozdílu rasy, kontinentu na kterém pobývají či způsobu stravování. Příčiny jsou nejasné. Zatím jedinou osvědčenou metodou léčby je používání antypsychotik, podpůrná psychoterapie a klidný způsob života. To je podle mne asi tak vše co se s touto zákeřnou chorobou dá dělatPetr

Návštěvník (Pá, 31. 5. 2002 - 11:05)

Ahoj Riso,diky moc za tyto informace. Snazim se o schizofrenii co nejvic cist, nebot touto nemoci trpi muj braska. Je mu devatenact a uz rok se leci v psychiatrickych lecebnach. Je to k zoufani. Ma za sebou uz pokus o sebevrazdu a myslim, ze toho ani nelituje, co si zpusobil. Rodina je zcela zdrcena, nebot vzdycky, kdyz uz to vypada O.K. zase se vrati zpet do blazince. Prominte mi vsichni ten vyraz, ale myslim, ze to ani lecebna neni. Ja jako zdravej clovek si na navsteve pripadam, jako v nejakym vezeni. Nechapu, jak si tam mohou lidi lecit sve nemoci. Snad uz se tam braska nikdy nevrati. Pokusim se o vsechno mozne, abych mu pomohla. Petra

Ríša (Čt, 30. 5. 2002 - 13:05)

Já to nevidím tak černě. Současná léčba schizofrenie je zcela nevhodná, především ústavní léčba pacienty spíš poškodí, než jim pomůže. Vím o čem mluvím chodím na návštěvy za blízkými do psychiatrické léčebny skoro každý den a nemám zavřené oči. Pokud mají vycházky tak je tráví na lavičce a vykuřují, pokud jsou uvnitř pavilonu, tak žebrají cigarety od návštěv nebo od druhých pacientů a hlavní společenskou místností je kuřárna. Takže po několika týdenní léčbě se naučí kouřit i ti co sem přišli jako nekuřáci. Strašné! Přitom je bezpečně prokázáno, že kouření a další závislosti výrazně zvyšují četnost atak (relapsů) psychóz. Začarovaný kruh. Léky mají spoustu vedlejších účinků. Je potřeba léčit příčiny nikoliv projevy a následky! Je třeba odstranit příčinu disharmonie množství dopaminu a jiných regulačních látek v mozku. Nejpravděpodobnější příčinou jsou právě alergie mozkové tkáně na některé látky přijímané potravou. Nejčastějšími alergeny s těmito tragickými následky jsou pasterované mléko a mléčné výrobky, veškeré výrobky z pšenice, bohužel i včetně tolik proklamovaného celozrnného chleba, tepelně zpracované maso, káva a veškeré vyskozpracované produkty (bonbóny, čokoláda, ostatní sladkosti a slané pochutiny). Říkáte si to se mám všech vzdát "radostí" ? Ne položte si otázku jinak je lepší se duševně i tělesně uzdravit a jako hlavní potěšení mít čerstvý vzduch, slunce, přírodu, pohyb a pocit dokonalé kontroly nad svým tělem a nebo si ponechat stávající "radosti" a zničit si tak úplně život. Něco Vám řeknu chodím do ústavu každý den na návštěvy svých blízkých a je pro mne utrpení vidět tu beznaděj pacientů, žebrajících o cigarety a to za cenu pochybného potěšení z jídla. Jedině zdraví a silní budete schopni začít další lidi milovat a dobře pečovat o svoje děti. Je podle mě zbytečné trápit duševně nemocné pacienty postupným vyřazováním a testováním potravin na co jsou alergičtí, proto je vhodné jim rovnou začít dávat pouze živé potraviny (čerstvé ovoce, zeleninu, naklíčená semena, kvalitní ořechy). Největším problémem je, že pacienti se schizofrenií nemají snahu se vyléčit. Budete asi potřebovat někoho, kdo Vás podrží (asi několik týdnů) stranou od kouřících, pokud možno v přírodním prostředí a půjde dobrým, vím těžko se někdo takový hledá. Tak zkuste to sami, stojí to zato. Podle mého názoru se za tu dobu mozek pacienta dokáže zrestaurovat natolik, že si uvědomí, že živé potraviny a další léčebné metody ho vrátily zpět do života. Vrátí se jim vůle a tím získají plnou kontrolu nad svým tělem. Únava zmizí a spát budete 4-6h denně. Pak již nebudou mít problémy abstinovat od kouření, alkoholu a pití kávy a dalších drogových závislostí. Navíc se Vám pomocí syrové stravy postupně vyléčí i všechny další zdravotní potíže, jako mě se podařilo bez léků vyléčit silnou pylovou alergii (už se zase válím v trávě bez salv kýchání a strašného svědění očí). Jako pomocné léčebné metody jsou velmi vhodné výplachy střev (klystýry) -očisťují organismus od špatné potravy, urinoterapie při niž, vracejí se užitečné látky zpět do těla - vitamíny, hormony, voda a dochází ke zvýšení imunity a vitality organismu (u urinoterapie je potřeba pamatovat na to, že recyklují i léky, proto aby nedošlo ke zvýšení jejich koncentrace v krvi je potřeba je vysadit, nebo alespoň výrazně snížit dávku s ohledem na množství zpětně přijaté moči)-podrobnosti viz diskuse o urinoterapii a klystýrech, na Internetu se dá toho najít dost, rovněž jsou zde katalogy knihoven.A na závěr se ptáte, proč se tak dávno neléčí? Většina lékařů a všichni farmaceuti by ztratili práci, rovněž potravinářský průmysl by to nepřežil, zato ekologické zemědělství by jenom vzkvétalo, zbylo by více prostoru na lesy a přírodu. Lidé by totiž byli zdraví a šťastní, případné zdravotní potíže by si uměli vyléčit sami bez utrpení a levně. Proto Vás raději budou držet v blázinci pod práškama a zacpou si uši, jde jim především o prachyPřeji Vám všem šťastné a úplné uzdravení a brzy se ozvu s dalšími praktickými poznatky při léčení této zákeřné nemoci. Léčí se s ní moje máma a nyní a také jsem si tam našel holku, které chci pomoci uzdravit.

Návštěvník (Út, 23. 4. 2002 - 17:04)

Možná vás to překvapí, ale asi 5% lidí má nějakou podobu schizofrenie. Velice doporučuji knížky od Koukolíka (top one vědecká osobnost u nás), např. Mozek a jeho duše. Schizofrenie bude souhrnné označení pro řadu různorodých typů poruch fungování mozku. A zároveň vysvětlení této nemoci neurologům stále uniká. Pro populárnější pohled doporučuji oskarový film Čístá duše (Beatiful Mind). Originální název je daleko lepší, mysl člověka vymykajícího se normálu může být krásná. Je prostě jiná.

|Lucie (Út, 16. 4. 2002 - 17:04)

Shizofrenie je nemoc která je způsobena chemickou nerovnováhou v mozku.Při propuknutí nemoci se zvyšuje hladina dopaminu, který přenáší informace na senzory(to jsou takové částečky v mozku). Tím vzniká stav zvaný psychóza.Je to vlastně vnímání reality úplně jinak.Tento stav je hrozný nejen pro pacienta, ale i pro jeho okolí.Stáváte se paranoidním, trpíte halucinacemi (sluchovými, chuťovými a tak).Vaše jednání kterému nikdo z vašich blízkých nerozumí může vést od "trapasů" až třeba k sebevraždě. Nejhorší je, že si pacient neuvědomuje,že s ním něco není v pořádku, odmítá léčbu.viz Lucilla.Promiň, ale je to tak. Pro ty kteří chtějí pochopit tuto nemoc,( i když si myslím, že kdo neprošel psychozou, jen těžko pochopí o čem to je) doporučuji film Andělé všehomíra, který je vskutku sugestivní a až hořce pravdivý. Existují ještě jiné druhy psychoz, např. maniodepresivní.Nejsem lékař. Jsem pacient.

|Lucie (Út, 16. 4. 2002 - 16:04)

Jo a ještě.Ty máš nějakej vztah ke Španělsku že se podepisuješ španělsky s dvouma l

|Lucie (Út, 16. 4. 2002 - 16:04)

Jo a porucha osobnosti zní dost hnusně.Ve své podstatě jde o to, že tvůj mozek reaguje v dané situaci(stres) jinak než mozek jiného jedince.Zvyšuje se látka zvaná dopamin a ta zapříčinuje ty tvoje divný stavy a to že si nerozumíš se svým okolím. Být tebou tak to nepodceňuju, i když vím, že člověk v psychoze má nejsilnější pocit, že je normální a nenormální je jeho okolí.

|Lucie (Út, 16. 4. 2002 - 16:04)

Drahá Lucie, zákeřnost této choroby je v tom, že si ji nepřiznáš.Třeba se lékaři skutečně spletli, ale přijde mi to hodně nepravděpodobné.Po své první attace(stav psychozy) jsem si taky myslela, že to byl jen zlý sen.Ale věř mi že přiznat si že máš určité psychické problémy je poloviční cesta k uzdravení,i když tato nemoc je úplně vyléčitelná tak ze 25%.Časem zjistíš, že to že musíš užívat léky třeba i celý život vlastně není tak hrozné.Myslím si že psychoza je daleko horší.

Betka (Čt, 11. 4. 2002 - 13:04)

Ahoj. Nemate nahodou nekdo psychozu? Nevite o ni neco podrobnejsiho?

Reklama

Přidat komentář