Reklama

schizofrenie!

Kveta (St, 1. 10. 2003 - 06:10)

Myslite si, ze je to schizofrenie, kdyz clovek misto aby zil skutecny zivot, sedi jen u netu a cte ruzne prispevky, pta se a pise si na randeti s ruznymi lidmi? Ze v tomto svete se citi lepe nez ve skutecnem? Ze prestava a vlastne neni kvuli tomu uz vubec pracovat a hlavne zit svuj vlastni zivot? Dekuji za nazor?

matka (Út, 30. 9. 2003 - 21:09)

Děkuji za Vaši odpověd a nabídku, což mi udělalo velikou radost.Jsem ráda, že jste v sobě nalezla tolik síly a zvítězila . Přála bych toto i svému synovy, a tak tedy posílám icq, kde můžete své poznatky a prožitky probrat.Jěště jednou moc děkuji, že jste se ozvala.ICQ 309748897

Moje já (Pá, 5. 9. 2003 - 14:09)

Dobrý den matce.Omlouvám se, že se ozývám bezmála s měsíčním skluzem.Já si myslím, že schizofrenik nejsem :) akorát jak jsem tak pročítala příspěvky na těchto stránkách, tak jsem si uvědomila, že vlastně podobné pocity občas mívám. Ovšem začala jsem nedávno nový život, šťastný život a připadám si jako v ráji, jakoby tohle byla satisfakce za vše zlé co jsem si prožila.Každopádně, velmi ráda si s vaším synem popovídám na nějakém chatu nebo přes icq - pokud ho máte.Chtěla jsem vám napsat e-mail, jenomže nemám nastavený outlook, takže nějak nemůžu. Prosím napište mi svou e-mailovou normálně k textu, jinak se nemohu ozvat. Děkuji.

Matka (So, 9. 8. 2003 - 14:08)

Moje já jestli se ti bude chtít popovídat si po Netu s mým synem ,kde by jste si vzájemně popovídali o svých pocitech, bylo by to i fajn. Synovým koníčkem je právě PC a konverzace tímto způsobem je i psychoterapie, jak nám zdělil doktor.Přidají-li se i další, bude to jenom dobře.

Matka (So, 9. 8. 2003 - 13:08)

Přečetla jsem si tvúj příspěvek a velice mě oslovil z toho důvodu, že co popisuješ to prožívá s největší pravděpodobností i můj syn. Schizofrenie se u něj projevila v lono v červnu a nyní má druhý atak. Je uzavřený, nesmělý, stydí se navázat kontakt s dívkou,prostě žádná sebedúvěra v něm není. Nyní v tomto stavu kdy pod práškama pomalu odeznívá atak, je jěště více nesmělý.

moje já (St, 25. 6. 2003 - 11:06)

Ahoj. Ještě sem nikdo nenapsal čím může být schizofrenie způsobena.Může to být vyvoláno například dlouhodobým psychickým tlakem ?Dříve jsem bývala velmi veselá, komunikativní a přátelská osoba.Již od mala jsem vystavována silnému psychickému (řekněme) týrání nebo jak to nazvat.Jeden čas jsem kouřila marihuanu (v míře), ovšem po určité době jsem si z ničeho nic uvědomila, že se moje "já" velmi změnilo, moje psychika se velmi změnila.Najednou už to nebyla ta veselá, komunikativní a přátelská osoba, ale někdo, kdo jenom tak sedí a zjišťuje, že si se svými přáteli nemá co říct.Začala jsem trpět velmi silnými depresemi. Nic mě nebavilo, nebavil mne život.Prožila jsem si cca ROK jedné velmi nesnesitelné, ubíjející deprese. Uzavřela jsem se sama do sebe, přestože jsem komunikovala se svými kamarády, začala jsem na ně jinak nahlížet a již mi nepůsobilo takovou radost s nimi být a někam chodit.Kladla jsem si neustále otázky co se života a smrti týče. Připadala jsem si, že můj život smysl nemá, že na tomto světě jenom trpím a nemám absolutně žádnou radost, jenom neustálý psychický tlak (rodinné důvody). Tyto důvody mne vedly k tomu, že jsem mockrát uvažovala o sebevraždě, párkrát jsem i pohladila zápěstí žiletkou a nakrmila jsem se práškama, nikdy jsem však nic nedotáhla do konce. Myslím, že jsem se bála si něco udělat nebo spíš to bylo kvůli tomu, že jsou dvě osoby, které by velice zranilo, kdyby se mi něco stalo, z čehož mou matku by to zabilo. Nebo jsem se jen okolí snažila tímto způsobem upozornit na to, že trpím :-/Faktem je, že jednou jsem si nařízla zápěstí a v tu chvíli jsem opravdu měla sobeckou (!) chuť všechno skončit, ovšem shoda náhod mne z toho dostala (přátelé). Nestalo se mi v podstatě vůbec nic. Dost silně jsem uvažovala o tom, že musím zajít k psychiatrovi, protože ten jediný mi může pomoci. Ale nešla jsem.V té době jsem potkala po dlouhé době svou velmi dobrou přítelkyni, kterou jsem neviděla opravdu velmi dlouho. Začaly jsme se opět stýkat a krůček po krůčku jsem se z těch strašných depresí dostávala.Snad to bylo tím, že ona je člověk velice chápavý a o všem jsem s ní hovořila, vykecala jsem se a pocit, že se mám o koho opřít mi velice pomohl. Nebylo to však pouze tím. Zatla jsem zuby a začala se hodně zajímat o vědomí a podvědomí člověka a jakousi autosugescí jsem se sama pomalu stavěla na nohy.Byla jsem pevně přesvědčená o tom, že můj celkový psychický stav rozbourala marihuana a začala jsem se této věci stranit, přestože to bylo velmi těžké, neboť všichni moji kamarádi to kouřili. Ale úspěšně jsem to zdolala, ať už mi nabízeli sebevíc.Velmi mi pomáhalo psaní. Psala jsem si deník, kam jsem mohla napsat cokoliv. Všechny svoje pocity a trápení. Když jsem byla hodně rozrušená, tak jsem si sedla a psala a psala a psala. Paradoxem je, že v té době moje literární stránka velmi vrostla, psala jsem také poezii, přestože to bylo velmi depresivní, tak pár lidem, kterým jsem dovolila do toho nahlédnout, se to velmi líbilo. Taková očista mozku, při které jsem dospívala k seberealizaci.Z toho nejhoršího období -zhruba roční těžké deprese- jsem se dostala, ale velmi -opravdu velmi- mne to poznamenalo.Ovšem psychický tlak doma přetrvává.Zpozorovala jsem na sobě ale také to (myslím, že to je tím domácím zázemím), že když mne něco rozruší, začnu se třást a je mi zima, někdy dokonce taková, že cvakám zubama (i když je venku opravdu horko) :(Na veřejnosti je to velmi trapné, když například zajdu s přáteli někam do kavárny a něco mne vyruší, klepou se mi ruce, takže je to značně vidět třeba když držím v ruce cigaretu nebo když si ji chci zapálit.Zní to strašidelně, ale neřekla bych že je to zase tak strašné, každý den se mi to rozhodně nestává.Kolikrát mám pocit, když jedu například v autobuse a zaslechnu část něčího rozhovoru, že se o mně dotyční baví. Nebo když se v metru někdo zasměje, mám pocit, že se vysmívají mně. Věřte mi, že je to strašné. To se pak celou cestu koukajíc do země modlím, abych už mohla vystoupit.Také jsem dříve byla velmi přející člověk, opravdu velmi obětavá dívka.Ale teď to tak není, již nějaký čas na sobě pozoruji, že mne přepadají naprosto děsivé a mne ubíjející myšlenky. Je to příšerné, nemůžu to sem ani napsat, co mne někdy napadá.Kolikrát se mi stalo, že jsem se v sobě hádala. Na jednu stranu mi hlavou prolítlo něco příšerného a hned na to jsem se to z hlavy snažila dostat :( Třeba se stane něco strašného a mně prolítne hlavou že je dobře že se to stalo (ale to nejsem já !! já bych takhle nikdy neuvažovala) a hned na to si říkám, že to dobře není, že jsem strašná když mě něco takového napadne. A pak zase ten první hlas mi říká "je to dobře", druhej hlas "není to dobře" a tak pořád dokola .. dokonce jsem se z toho párkrát rozbrečela, protože se hádám sama se sebou a nechápu jak je možné, že zrovna mne, napadají tak strašné věci :((Někdy jsem z toho vážně zoufalá.S klidem můžu říct, že nynější období, které prožívám je nejkrásnější za celý můj "podělaný" život bez kouska radosti.Mám skvělého přítele a teprve s ním poznávám, že ze života se můžu radovat, užívat si krásy života.Myslím, že když má někdo nějaký psychický blok, problém nebo deprese jakéhokoliv druhu, pak jednou z nejdůležitějších věcí je ta, aby se měl na koho obrátit a aby měl "psychickou" podporu.Na závěr bych ráda dodala, že pokud jste si můj příspěvek přečetli, pak to berte s rezervou, protože jsem sem vypsala konkrétně ty stavy, které občas prožívám. To se neopakuje každý den. Vedu teď normální život, jenom sem tam příjde ten třas a ty hrůzné myšlenky, jinak si připadám vcelku okej.Zkuste se radovat z maličkostí a vážit si jich, nic neberte jako samozřejmost.Všem přeju opravdu hodně zdaru při překonávání depresí, vím o čem mluvím.Přeju krásný den a šťastný život plný radosti.

Nick (Út, 24. 6. 2003 - 20:06)

Urcite si prectete clanek o schizofrenii na www.chvala-blaznovstvi.cz ... mimo jine se dozvite, ze je z 33% uplne bez nasledku vylecitelna!!!

Michal (St, 30. 4. 2003 - 16:04)

Touto diskusí bych vám chtěl osvětlit příznaky Schizofrenie je odvozeno z řeckého slova rozštěpení. Klinický obraz je velice mnohotvárný a to vedlo mnohé odpůrce schizofrenie k jejímu odepření v dnešní době pomocí Emila Kerpelina byla potvrzena. I samotní psychologové se zabývající touto chorobou mnoha let a není lehké to jednoznačně shrnout v této diskusi. Já sám je o tuto problematiku zabývám i se svým kolegou který právě přijel z mezinárodního semináře (hlavní téma schizofrenie). V nejednodušším slova smyslu je Schizofrenie jakési vzdálení od reality. Nemocný žije pod určitou clonou tato choroba nejčasněji vypuká v raném věku pokud tedy se nejedná o schizofrenii způsobenou drogově závislými látkami. Tato nemoc je často doprovázena jak sluchovými tak vyzuálnímy vjemi. Nemocný slyšívá hlasy které mu radí co má dělat. Někdy může mít pocit že okolí se staví proti němu. Vašemu příteli bych doporučoval včasnou návštěvu psychiatra! protože pokud je nemoc podchycena v čas snadněji a lépe se léčí. Ve světě jsou velice osvědčené psychotika které psychiatr nasadí dle akutnosti daného pacienta. Vedlejší účinky těchto léků jsou zanedbatelné může jít například o sucho v ústech nebo rozmazané vidění a to jen ojediněle. V případě dalších dotazů se mě i mému kolegovi můžete obrátit na tyto E-mail:LJirka"seznam.cz-kolega SitekM"seznam.cz

Michal Sitek (Út, 29. 4. 2003 - 10:04)

Dobrý den, Píši Ván na Váš E-maili,na odpověd dotazu ohledně schizofrenie-v přrkladu znamená rozstepení ,ale jde spise o rozpolcení,patří meqzi psychozy a dnes mame velmi kvalitní leky na jeji uspesnou lecbu.Tuto chorobu vetsinou doprovazeji halucinace,sliseni vnitrnich hlasu a mnoho daLSICH,TVE KAMARADCE BYCH DOPORUCIL URYCHLENOU NAVSTEVU PSYCIATRA,MUZU TI ZASLAT JAKEKOLIV INFORMACE mICHAL SITEK vALTICKA 69 BRECLAV 69141 jO A POPIS MI TROCHU BLIZE CHOVANI TVOJI KAMARADKY,NEBOT NAVSTEVA PSYCHIATRA JE NEZBITNA,POKUD SE TATO CHOROBA VCAS PODCHYTI DA SE VELMI USPESNE LECIT,NAPIS MI JEJI DATUM NAROZENI,NEJCASTEJSI VYPU

petr (Pá, 18. 4. 2003 - 15:04)

Ahoj blueberry, tvoje kamarádka má podle popisovaných příznaků pravděpodobně schizofrenii (slysi hlasy,nespi,pripada ji ze ji vsichni sleduji,vidi veci ktere vubec nejsou,vykyvy nalad jsou u ni velmi caste ) a měla by vyhledat pomoc psychiatra, který by ji vyšetřil a stanovil způsob léčby. Schizofrenie(množné číslo) jsou soubory příznaků charakteristických změnami v chování, halucinacemi pocitem pronásledování popř. mnoho jiných. Může se vyskytovat více nebo méně těchto příznaků současně. Pro potlačení paranoi a halucinací je nezbytné podávání antypsychotik(dříve neuroleptika), z nichž ty novější mají jen málo, nebo téměř žádné vedlejší účinky. Já sám jsem prošel dvěma ataky schizofrenie s podobnými příznaky jako má tvoje kamarádka a nyní již dva roky pobírám antipsychotika a vrátil jsem se do normálního života, tedy až na to že mně opustila manželka, která neunesla skutečnost že jsem prodělal duševní nemoc. Přeji tvojí kamarádce hodně štěstí a rychlé uzdravení.Petr

blueberry (St, 16. 4. 2003 - 19:04)

Ahojky.Chtela bych se zeptat,jak se da definovat schizofrenie?A muze byt kombinace ji a mnoha poruch?Mam jednu kamaradku,ktera si pripada,ze ma mnoho casti,nektere spolu bojuji,nektere prijima,pak dve casti jejiho ja,v nichz si po navraceni do stavu te druhe casti nepamatuje vubec co delala...a taky rikava ze slysi hlasy,nespi,pripada ji ze ji vsichni sleduji,vidi veci ktere vubec nejsou,vykyvy nalad jsou u ni velmi caste a sama o sobe rika ze je jaksi rozdelena,ale jeste nevi jak,a rozhodne neni nemocna.co to muze byt?

Ales (Po, 14. 4. 2003 - 20:04)

To je zajímavý, Tony, mám známýho, kterej, když nedostande injekci flupentixolu, tak je pevně přesvědčen, že je archanděl, ale když neuroleptikum dostává, je prakticky normální. Neuroleptika samozřejmě nepomůžou každýmu a maj hodně nežádoucích účinků, ale maj jich pořád míň a míň a jsou stále účinější. Schizofrenie je úplně normální onemocnění, jako každý jiný, nepostihuje třeba játra, ale mozek, to jenom hloupý lidi se lidem s postiženým mozkem smějí a přisuzují jim např. zvýšenou agresivitu apod., lidé se schizofrenií jsou naopak obvykle staženi do sebe a nejčastěji mohou ublížit pouze sami sobě.

leila (Ne, 9. 3. 2003 - 17:03)

Mam pocity, ze sama trpim schizofenii, mam vybusne nalady, nadavam,mam obavy z toho co si o me lidi mysli, nedokazu se soustredit.atak..moje babicka je psychicky nemocna, nevim co ma za nemoc a asi se to nikdy nedozvim, ma to pry z valky, trauma,myslim si ze je schizofrenik a bojim se ze je to dedicne. co si o tom myslis?

Tony (St, 12. 2. 2003 - 15:02)

Schizofrenie neexistuje. Existuje pouze v představách psychiatrů, kteří nařizují mozek vymývající pobyty v léčebnách a tzv. neuroleptika, která způsobují debilitu a neurologické potíže. Existují samozřejmě projevy, které označujeme za schizofrenii, ale jejich příčinu neznáme. Neuroleptika neléčí schizofrenii. Potlačují jakékoli projevy člověka, tedy i ty o kterých zde mluvíme. Smyslem jejich účinku je plánovité poškození mozku, které vede k utlumení jakýchkoliv projevů, tedy i schizofrenických. Pacient bohuzel potom trpí jeste víc. Pouze má strach dát to najevo, protoze by prisla dalsi neuroleptika a dalsi "lecebny pobyt".

František Novot (So, 1. 2. 2003 - 18:02)

Dr. Clarková uvádí ve své knize "Revoluce v léčení všech nemocí" že u případů schizofrenie byla zjištěna mnohem častěji přítomnost plísňových toxinů. Schizofrenici mají ve svém těle většinou čtyři a více toxinů najednou. Dále jsou všichni schizofrenici napadeni parazity - měchovci. Tito paraziti napadají mozek. V knize je popsán způsob léčby - a to velmi rychlý. Je nutné použít přístroj Zapper - ničí plošně plísně a parazity v lidském těle. Stav se údajně začne zlepšovat již po týdnu!!Přístroj nabízí několik firem. Zkuste vyhledávač.

Vlaďka Francová (Pá, 31. 1. 2003 - 18:01)

Dnes jsem se náhodou dostala na tyto stránky a se zájmem si přečetla vše o schizofrenii,protože tuto nemoc má můj 26letý syn.Bohužel ji zdědil po svém dědovi z manželovi strany.Nemoc propukla po kouření marihuany,ke které se dostal v jeho 24letech.Změny osobnosti,ale začaly mnohem dříve aníž bychom si to uvědomovali.Jsem zdravotní sestra a jeho změněné chování mi bylo divné.Vždy to byl veselý a společenský kluk.Pak s námi přestával komunikovat a uzavíral se do sebe.Začal mít problémy v zaměstnání,která střídal.Poslední bylo mimo domov,kde se dostal právě mariance.Přijel na vánoce a vydržet s ním bylo velmi těžké.Pak přijel až po novém roce/2000/ v hrozném stavu,kdy už měl halucicanace/slyšel hlasy/.To už mi bylo jasné,že se jedná o schizofrenii,protože při jeho změně chování jsem si přečetla jaké jsou příznaky a ty odpovídaly těm jeho.Vzhledem k rodiné dispozici.Hned druhý den jsem ho odvezla na psychiatrii,kde nám po vyšetření tutu dg.potrvrdili.Naštěstí mu nasadili lék Risperdal,který pomohl.V nemocnici jsme ho nechali pouze 4 dny,protože jsme odjížděli na hory a jeho vzali sebou.Moc rád lyžuje a pobyt venku a s námi mu pomohl více řnež být zavřený na psychiatrii.Od té doby hospitalizován nebyl.Samozřejmě smířit se s touto dg.bylo pro nás těžké.Probrečela jsem mnoho dní a nocí,ale hlavně jsme mu chtěli pomoci i když s těmito pacienty to není vůbec jednoduché.Jeho další záchranou bylo,že si našel Lucku,která studovala psychologii a měla s ním a má velkou trpělivost.My jsme se s tím už také vyrovnali,protože si říkáme,že jsou horší nemoci.Nyní je jeho stav stabilizován/právě je s Luckou na horách/,pracuje sice jen na 6hod.,má částečný ID a plánují si společný život.Moc mu to přejeme,protože láska,pocit bezpečí a to,že někam patří a mají rodiné zázemí je pro jejich duševní stav velmi důležité.Docela jsem se rozepsala,ale chtěla jsem se vámi podělit o své pocity a problémy,které také prožíváme.Přeji všem,kteří onemocněli touto dg.i těm v jejich okolí pevné zdraví a nervi.

Katka C (Čt, 2. 1. 2003 - 20:01)

Můj nevlastní otec/ročník 57 /trpí maniodepresivní schizofrenií. Víme o tom dva roky. Asi rok a půl užíval léky, než mu přišly mužské sexuání problémy. Totální pokles jehou sex aktivity. Nechce se léčit. Tvrdí, že mu nic není, nechce užívat léky. jak na něj. Pokud léky užívá je v pohodě. Nyní je momentálně hospitalizován na psychiatrii a bojíme, se že podepíše revers a přijde domů. Co potom s ním. Má sedmnáctiletého syna a družku- mojí matku. Svými stavy ubíjí okolí. Máme strach co bude dál pokud nebude brát léky. Díky za odpověď

Návštěvník (Po, 30. 12. 2002 - 18:12)

Ahoj.Ptala ses na to jestli se da schizofrenie zjistit pristroji, ze? Tak ja ti na to odpovim. Samozrejme neda! Musis jit na psychologicke vysetreni ktere trva asi 2 dny po 3 hodinach a pak z techto testu zjisti tvou diagnozu. Ja jsem si nejdriv myslel ze trpim jen depresi a uzkostmi, ale psych. vysetreni ukazalo ze trpim schyzoafektivni psychozou. To byl teda velkej sok, jak pro me, tak pro celou nasi rodinu. Ale uz jsou to 2 roky a uz si na to nasi zvykli. Pokud budes chtit, tak si muzem dopisovat. Byl bych moc rad. PS. To co jsi psala ale nevypovida na schizofrenii, spise na nejakou neurozu.Mej se fajn a ozvi se.

Návštěvník (Po, 25. 11. 2002 - 09:11)

Ahoj všichni, zajímalo by mě jak se taková choroba dá s určitostí zjistit? Na přístrojích? EEG, CT, Magnet. rezonance? Mě se občas stávají takové stavy kdy myslím na úplné blbosti, které se mi samovolně vybavují např. před spaním, jsem neklidná, nemůžu usnout nebo se několikrát probudím a nutí mě to vstát a projít se. Vyšetření "přes hlavu" jsem prodělala v jiné souvislosti a vše bylo OK. Poraďte.

Návštěvník (Ne, 24. 11. 2002 - 13:11)

Precetla jsem si poprve tyto stranky.Jelikoz jsem si myslela ,ze mam jen deprese, ale zacly mi nutkave myslenky vkradat se do mysleni.A dozvedela jsem se od psychiatra, ze trpim i nejakou schizoafektivni poruchou.Prislo to na me pred dvema lety vsechno pomaloucka ze dne na den.Drive jsem byla absolutne zdravy clovek.Ted ve St nastupuji do psychiatricke lecebny, protoze po dvou letech ambulantni lecby neni muj stav stale stabilni.Nikdy jsem si nemyslela ,ze me neco takoveho potka.

Reklama

Přidat komentář