Reklama

Čtvrtá čakra

Vaše čtvrtá čakra je zónou vašich emocí a řídí váš smysl pro harmonii a lásku. Porozumět energii čtvrté čakry znamená naučit se duchovně sofistikovanou cestou vyrovnat se s odpuštěním.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Čtvrtá čakra

Orgány: srdce a oběhový systém, plíce, ramena a ruce, prsa, bránice, brzlík. Mentální a emoční témata: láska a nenávist, nelibost a hořkost, smutek a žal, pocit osamělosti a věrnost, vnitřní rovnováha, odpuštění a soucit, naděje a důvěra.

Vaše čtvrtá čakra je zónou vašich emocí a řídí váš smysl pro harmonii a lásku. Porozumět energii čtvrté čakry znamená naučit se duchovně sofistikovanou cestou vyrovnat se s odpuštěním. Jestliže se držíme negativních vzpomínek a emočních zranění nebo jestliže nejsme schopni nechat ukončit staré vztahy, ztrácíme touto minulostí životní energii čtvrté čakry.

Energie čtvrté čakry obsahuje obřad přechodu do vyššího já a poskytuje mocné lekce o přirozenosti lásky k sobě a ostatním. Soucit, odpuštění a bezvýhradná láska jsou znaky zralého srdce.

Reklama

Následující seznam obsahuje nejběžnější zážitky strachu, zlosti a jejich následné vzorce chování, které mohou znečistit energii čtvrté čakry. Strach, že nejste milováni nebo víra v to, že si nezasloužíte, abyste byli milováni.
Pocit viny, který se objevuje, když se člověk osobně účastní jednání, při němž dochází k zavržení někoho či emočnímu zanedbání. Nelibost, která se rozvíjí, když vidíte, že se jiným dostává více lásky a pozornosti než vám samotným. Strach dát najevo nebo podělit se o své city.
Rozvíjení pocitů viny jako důsledku užití zlosti, nepřátelství nebo kritiky jako náhrady za lásku. Pocit emočního ochromení prožíváním příliš veliké samoty. Zkušenost emočního znečištění, které se objevuje, když v sobě nosíte příliš negativních a odsuzujících pocitů týkajících se jiný ch lidí nebo jiných forem života.

Zkušenost emočního znečištění, jenž se objevuje, drží-li se člověk starých křivd a špatných nálad, které patří minulosti. Rozvíjení emočních strachů a hořkosti, které se objevují, věříte-li, že nemůžete odpustit nebo přímo odmítnete odpustit. Nepřetržité vytváření vztahů, které jsou emočně neuspokojivé nebo nesprávné Vina z pocitu, že jste nebyli úspěšní v naplnění svých emočních závazků. Dělání něčeho nebo setrvávání s někým, když vaše "srdce není s vámi". Příliš mnoho žalu vycházejícího obrazně řečeno z rozvoje "zlomeného srdce". Tato emoční traumata a strádání vytvářejí "emoční přetížení" nebo to, co je často popisováno jako emoční bloky. V závislosti na dysfunkčním emočním chování, které vyplývá z těchto vzorců negativity, reaguje i materiální tělo na tato napětí.

Častěji se objevující tělesné nemoci se týkají stavu srdce. Sem patří srdeční záchvaty, hypertrofie, výhřez srdeční chlopny, kardiomegaly, srdeční selhání. Mezi další často se vyskytující nemoce patří astma, alergie, plicní problémy včetně rakoviny, potíže s průduškami, zápal plic, poruchy krevního oběhu, a všechny problémy spojené s horní částí zad a s rameny, rakovina prsu.

Reklama

Komentáře

Laura (St, 7. 3. 2007 - 07:03)
Preco sa tu nepise,co s tym?!? AKO si rozvijat stvrtu cakru?
Karolína (Po, 12. 3. 2007 - 22:03)
Myslím si,že nejvíce pro svou srdeční 4 čakru uděláme, když budeme mít své přátele a blízké rádi, budeme na ně milí a budeme rozdávat lásku a pohodu, nebudeme se rozčilovat a druhým budeme pomáhat.
Marián (So, 21. 4. 2007 - 11:04)
Som presvečený že µudská duša-4 čakra je sila života ako v prírode je jar jarou.
Miri (St, 8. 8. 2007 - 02:08)
Takebych rada vedela,jak "na to"...jak odpustit!
Venda (Čt, 13. 9. 2007 - 21:09)
Mam podobny problem či poci či jak to nazvat,...mohu se podělit o svoji zkušenost s budovanim/posilenim 4. čakry...
Barbora (Ne, 28. 10. 2007 - 12:10)
S odpouštěním nedělám nikomu těžkosti, není třeba do světa troubit, že odpouštím,vnímám to jako nadějnou šanci pro soužití...Na základě web.diskuse jsem si uvědomila,že jsem o odpuštění nikdy nebyla žádána, ani o omluvu či o prominutí.
Jednám správně?Když se protějšek nikdy neomluvil, i když jsem třeba i dala najevo, že je to namístě, zabolelo mě to a teď si to vlastně vysvětluji,že mu za to nestojím a cítím se ohrožena.Podělte se o svoji zkušenost.milena (Čt, 20. 12. 2007 - 22:12)
Já taky odpouuštím každému a všechno i když ublížil a nepožádal o to. Ale je to asi proto, že si myslím, že to tak má být. Dává mě to pocit spokojenosti, no a to ostatní není už moje starost.
slunce (Pá, 18. 1. 2008 - 19:01)
ahoj,
kdosi mi říkal: odpustit = od---pustit, čili pustit, to mi pomohlo, nejdřív jsem všechny, jenž mi ublížili, nenáviděla, teď už to od----pouštím.
No, tak já nevím, ale nevím, zda je zdravé pro psychiku se vyhýbat procitování negativních emocí. Dokonce bych se domnívala, že to může být zdraví škodlivé. Zaměřovat se jen na pozitivní emoce a negativní neprocitovat, to nás snad může psychicky zatížit ještě více, než tu energii prostě nechat vyproudit ven a prostě je uvolnovat, od toho ta 4. čakra snad je, ne? pokud ji nebudeme k proudění používat, tak se zasekne, ne?
jak odpustit (St, 2. 9. 2009 - 10:09)
no mě bylo řečeno že je to cesta jak být
moudřejší, že se máme poučit a jít dál, odpustit je nejvyšší dar hlavně SOBě. Jsme pak volnější a i šťastnější....
Mirieam (St, 20. 12. 2017 - 09:12)
Emoční rovnováhu je možné znovu nabýt na některém z kurzů Andrei Máčalíkové nebo můžete rovnou podstoupit terapii..u mě se výsledky opravdu dostavily, a to v podstatě ihned-

http://www.cestavnitrnisvobody.cz/
Katka (Po, 18. 1. 2021 - 20:01)
Můžete mi poradit, jak zvýšit a vyvážit vibrace čaker? Zajímám se o tento problém teprve krátce, tak bych chtěla zjistit co nejvíce informací a zkušeností od ostatních.
Markéta (St, 20. 1. 2021 - 12:01)
Sama jsem s tím také začínala a vím, jaké to je, když si člověk svoje nitro začne uvědomovat, ale nemá dostatek informací. Já jsem tehdy začínala na proceduře křišťálové postele, kam docházím i teď pravidelně. Postel obsahuje 7 speciálně broušených krystalů. Každý ze sedmi krystalů je zaměřen na jednu ze sedmi odpovídajících čaker.
Katka (Čt, 21. 1. 2021 - 20:01)
Nikdy jsem o tom neslyšela, kde to mají?
Markéta (Ne, 24. 1. 2021 - 22:01)
Ano, také mi trvalo nějakou dobu, než jsem na to narazila. Podívejte se na stránky kristalovapostel .cz , najdete je na adrese v Hradci Králové, Nerudova 940/7.
Reklama