Reklama

Poslouchejte, co říkají vaše sny

Když se vám občas zdá nějaký sen, neřekli byste, že je mezi jednotlivými sny nějaká souvislost. Když si však dáte pozor, sny si budete zapisovat a nasbíráte jich větší množství, budete vidět, že se témata a symboly opakují, ale že se neopakují stále stejně, nýbrž že se pomalu mění a vyvíjejí.

V určitém životním období se objevují témata, která pak mizí, aby se zas po čase objevila na jiné úrovni. Z těchto souvislosti vypozorujeme, že náš mimovědomý vnitřní vývoj jde určitým směrem, jakoby k nějakému cíli a sny tento směr a cíl zřejmě znají. Pro individuaci jsou sny vynikajícími pomocníky. Z nich se dozvíme, kam náš vnitřní vývoj směřuje a co musíme udělat, abychom se s tímto vnitřním proudem nedostali do konfliktu a abychom ho neblokovali. Sny do jisté míry nahrazují rituály a také je často předvádějí.

Stále ještě ale mezi námi lidmi panuje strach z vlastní duše, jako by z naší duše nemohlo přijít nic dobrého, poznamenal Jung. Nebojte se své vlastní duše, mějte k ní důvěru, mějte k ní úctu. Naslouchejte jí, chtějte ji pochopit. Je v ní ukryt nejvyšší Obraz, je v ní skryto moudré vedení, které dbá o vaše dobro fyzické, morální i duchovní, ale nejen vaše; i vašich bližních a celého lidstva.

Zdroj: Enzymy - Dr. Wilhelm Glenk, Dr. Sven Neu

Reklama
Reklama

Komentáře

Maruška (St, 25. 10. 2006 - 18:10)
Něco na tom opravdu bude,nevím proč lidi mají strach poznat sami sebe,jak pak chtějí poznat druhé,když ani neví co mohou čekat sami od sebe???Možná se bojí,že by našli něco co by se jim moc nelíbilo a tak se tím radši nebudou zabývat,prostě před tím utečou,ale co pak,to budou před sebou utíkat celý život??no jo a nebylo by lepší se tomu radši postavit čelem a začít s tím něco dělat??Abych se přiznala,taky jsem se sama sebou tolik nezabývala,ale potkala jsem někoho kdo mě upozornil na pár maličkostí.Ze začátku jsem si říkala co to semnou asi udělá,ale můžu říct,že člověk má pak trošku jiný pohled na svět,má odlišné názory na věci,o kterých by řekl,že má v sobě vyřešené.Ale tak samozdřejmě je to věc názoru a ten nemá cenu někomu vnucovat,násilím totiž nikdy nikdo nic nedosáhl.
MS (St, 22. 4. 2009 - 17:04)
Já ve snech dost cestuju v čase a potkávám lidi, které jsem neměla nebo nemám šanci v realitě vidět /potkat/. Buď proto, že už nejsou na tomto světě, nebo jsou hodně vzdálení - jak zeměpisně, tak myšlením a pod.
Lenka - lenkas… (Út, 20. 4. 2010 - 17:04)
Mě se ve snech zdají akční scény z filmů a hodně se mi také zdá o lidech, které nenávidím.
Reklama