Reklama

Hlubinná abreaktivní psychoterapie

Je založena na znalosti fungování lidské paměti, psychiky i těla. Mnohé psychické a psychosomatické problémy tkví v tom, že člověk prožil v minulosti (a je jedno, jak je ta minulost daleko) stresující situaci, kdy byl v tzv. stavu zúženého vědomí.

V takovém stavu se do paměti ukládá nejen situace sama, ale také všechny informace o stavu organismu. To může být bolest, třes, zima, bušení srdce atp. a z emocí strach, úlek, lítost a cokoliv dalšího. Kromě toho se ukládají i tzv. posthypnotické sugesce, tj. vše, co člověk v daném stavu slyšel, na co myslel, atd. Všechny tyto stavy se opětovně vybavují v KAŽDÉ situaci, která něčím připomíná původní událost. To je tzv. asociativní vlastnost paměti.

A zde je kámen úrazu - na původní událost si vědomě nemusíme pamatovat, ale pokud dojde k tzv. restimulaci, čili k probuzení vzpomínky na nějakou událost, mysl i tělo si ji stále přehrává. Z toho pak pramení nevysvětlitelné psychosomatické problémy, které se objevují zdánlivě bez příčiny. Bohužel samy už neustoupí, protože "anti-restimulace" bez projití hlubinnou terapií sama od sebe nenastane. Kromě toho se také výše uvedené sugesce promítají do celého života člověka, aniž by byl jasný jejich zdroj nebo důvod takových myšlenek. Příklad: "já to nezvládnu" nebo "teď je se mnou konec" atp.

Bohužel snaha racionalizovat problém tvrzeními typu "to už je dávno" nebo "to už přebolelo" se ukazuje jako zcela falešná a neúčinná. Bez důkladného zpracování minulých zážitků jsou všechny vzpomínky v podvědomí uloženy jako časovaná bomba a čekají na restimulaci. A síla restimulace a probuzeného problému není příliš závislá na tom, v jak vzdálené minulosti je příčina problému.

Při hlubinné terapii se zcela běžně pracuje s tzv. "minulými životy." Jedná se o vybavování zážitků, které se jeví jako z jiného života. Ať už je to pravdivé nebo jen symbolické vyjádření našeho problému, podstatné je praktické hledisko - opětovné prožití "minulého života" vede k tomu, že zmizí problém v přítomnosti. A to je hlavním kritériem úspěšnosti metody.

Reklama

HAP se neprovádí v hypnóze ani jiném změněném stavu vědomí. Je to "jen" dobře a odborně vedené vzpomínání na minulé zážitky a jejich vědomé zpracování. Nejedná se tedy ani o žádné "gumování" vzpomínek. Klient si po terapii vše pamatuje, ale tyto vzpomínky již nejsou zdrojem stresu, ale naopak prožitou zkušeností, která patří minulosti. A v tom je veliký praktický rozdíl. Nepoužíváme žádné léky ani psychofarmaka.

Občas narážíme na další jev, známý pod názvem "přivtělené duše." Opět to může být reálný problém nebo jen výtvor lidské mysli, ale zase platí to, že po odvedení "přivtělené duše" dojde k odstranění řady problémů, jako například stěhovavých bolestí neznámého původu, strachů, nespavosti, atd.

Některé příklady problémů, kdy HAP pomáhá: Partnerské vztahy; strachy; nespavost; dlouholeté migrény; vyléčení dětí přes matku (práce přes prostředníka); odstranění návyku na alkohol a na marihuanu; obsedantní myšlenky; závislosti na dětech, na partnerovi, na ...; alergie na psy; strach ze smrti; stresy, deprese, smutky; vnitřní napětí a pocit, že nemá cenu žít; neschopnost se učit; tréma před konkurzem a přijímacími zkouškami; bolesti zad; stres kolem rozvodu; dlouholeté deprese po úmrtí blízké osoby; strach z jízdy v autě; různé fobie; neustále se opakující sny po znásilnění v dětství (trvaly mnoho let); vztahy s rodiči; závislost na jídle, vyjídání ledničky; mentální anorexie; nikdo mě nemá rád; třes a nervozita z neznámých důvodů; nedostatek sebevědomí; neplodnost; problémy způsobené přivtělenými dušemi; vliv černé magie; prokletí domu a člověka...

O teorii hlubinné abreaktivní psychoterapie existuje málo literatury. Lze doporučit knihy Ing. Andreje Dragomireckého "Cesta do vlastní minulosti, cesta ke zdraví" nebo "Informační teorie psychiky." Obě knihy jsou ale těžšího kalibru a nejsou určeny pro laické zájemce. Těm bych spíše doporučil knihy PhDr. Marty Foučkové "Jsem" a "Já jsem," kde je řada praktických příběhů z terapií a z práce s minulými životy. O souvislosti metody Dr. Foučkové s metodou HAP je pojednáno na níže uvedené webové stránce.

Téma HAP je podstatně zajímavější a rozsáhlejší a vyžadovalo by více prostoru. Máte-li zájem zabývat se opravdu vážně hlubinnou abreaktivní psychoterapií, potřebujete projít patřičným kvalitním výcvikem. Další informace a týdenní kurzy hlubinné abreaktivní psychoterapie ve dvou stupních Vám nabízí Ing. Pavel Kutička. Více najdete na http://www.volny.cz/kuticka.

Reklama

Komentáře

Ing. Andrej Dr… (Čt, 11. 10. 2001 - 22:10)
Hlubinnou abreaktivní psychoterapií se zabývám už více než dvacet let. Jsou miznámy i jiné psychoterapie. Velice rád bych věděl, o jaké své znalosti a zkušenosti opírá svá tvrzení pan Kulhánek ve svém komentáři. O jaké
Petra (Ne, 24. 6. 2001 - 22:06)
Pro vsechny zajemce: Kdysi jsem se dostala do pece cloveku nabizejicimu podobne "zazracne" sluzby. Dokonale mi rozvratil zivot. Po jeho "zasazich" jsem musela dlouho navstevovat skutecneho psychoterapeuta, aby mne dostal alespon do puvodniho stavu. Od te doby vim, ze vydava-li se nekdo za PSYCHOTERAPEUTA (coz asi ano, nabizi-li psychoterapii), MUSI MIT CERTIFIKAT O ABSOLVOVANI DLOUHODOBEHO (MNOHOLETEHO) PSYCHOTERAPEUTICKEHO VYCVIKU, ktery je uznan Asociaci klinickych psychologu. Psychoterapie a ji podobne obory jsou casovanou bombou a dostane-li je do ruky neodbornik, muze vam vybuch zdemolovat vsechno. Petra.
Jan Kulhánek (So, 4. 8. 2001 - 20:08)
Můj názor je takový, že hlubinná abreaktivní psychoterapie ve skutečnosti není žádnou psychoterapií. Sama o sobě je technikou, opírající se o velmi povrchní (a oficiální psychologií nepodloženou a nepřijímanou) teorii v rukou neprofesionálů. Technik je v psychoterapii celá řada, hlavní je, kdo je používá! Za touto "terapií" stojí Dianetická společnost (scientologové), kterí rozhodně ve světě psychoterapie nemají co dělat. O této společnosti si může každý utvořit názor sám, dnes je spousta možností. NIKOMU HLUBINNĚ ABREAKTIVNí PSYCHOTERAPII NEDOPORUČUJU - je to hazadr s vlastním duševním zdravím. K podobným experimentům není ostatně žádný důvod - dobrých psychoterapeutů je u nás docela dost.
Ivana (Pá, 10. 11. 2006 - 22:11)
Terapie metodou abreaktivní psychologie sice, na první dojem, rozvrátila mé ustrnulé vnímání života, ale právě proto, abych vzápětí mohla začít vnímat celé spektrum pocitů a reakcí, které jsem nebyla před terapií schopna pojmout a vnímat život v plné kráse a hlavně zodpovědnosti za sebe. Doporučuji a nic nebezpečného v ní neshledávám.
Kesery (St, 28. 5. 2008 - 11:05)
Pokud někdo budete chtít zavítat k panu Dragomireckému, tak předem vám říkám, že je to ztráta času a peněz. A pokud nemáte dost velkou fantazii, protože tu na jeho sezení potřebujete nutně,tak tam ani nechoďte, protože jeho dotěrné, neustále se opakující otázky, vám polezou na nervy, stejně tak, jako sám paj Dragomirecký. Jak jsem to vnímal já, když jsem se jednou účastnil jeho sezení, byl jsem znechucen tím, jak tetno člověk může v této sféře vůbec podnikat a že se za to nestydí. Je to člověk, který využívá naivity lidí nebo opravdu věří tomu,co říka tak pevně,že mu to nepřijde ani divné, co povídá. Pokud chcete k někomu na regresi, tak si nejdříve zajděte na přednášku toho člověka, pokud je pořádá nebo na doporučení. Jaá jsem hledal naslepo a už vím, že to nikdy neudělám. Navíc už předem jsem z toho neměl dobrý pocit a proot další rada, dejte i na svou intuici.
Ing. Andrej Dr… (So, 25. 10. 2008 - 02:10)
Nedá mi, abych se nepozastavil nad příspěvkem, který je tu uveden pod jménem Kesery. Důvodů k údivu mám několik. Proč se pan "Kesery" neuvede pod svým pravým jménem? S žádným pánem tohoto jména jsem nikdy nepracoval. Navíc je tam podivné ještě jedno. I kdyby u mne pod nějakým jiným jménem byl a sezení z nějakého důvodu dost dobře nešlo, což se někdy může stát, protože přijde třeba člověk, který je pod silným vlivem psychofarmak a s tím pak pracovat není možné, tak bych na něm nechtěl ani korunu. Takže závěry, které činí jsou mi z tohoto hlediska poněkud podivné. A to, že terapeut v rámci terapie nakteré otázky opakuje, má svůj teoretický důvod. Panu "Kesery" bych doporučil, aby si prostudoval teorii (může si přečíst mou Teorii osobnosti). Při jeho inteligenci mu to jistě nebude dělat problém a pak by mohl zkusit argumentovat trochu na odbornější úrovni. Situace v rámci psychologie se pomalu mění a dnes je již řada skutečně kvalifikovaných odborníků v této oblasti (páni profesoři, docenti apod.), kteří mou teorii vítají jako dlouho očekávaný krok vpřed, protože umožňuje poradit si tam, kde jsou všechny dosavadní teorie bezmocné. Závěrem bych rád vyslovil svůj podiv, komu to tak vadím a proč, že se uchyluje pod pseudonymy a píše to, co je napsáno pod heslem Kesery.
A.Dragomirecký
Natura (So, 25. 10. 2008 - 09:10)
Pane Drgagomirecký,
pod pseudonymy se tu uchylujeme všichni, protože je hodně nebezpečné na diskusích sdělovat své osobní záležitosti pod svým pravým jménem.
To je běžná praxe v diskusích podobného typu. Soukromí si každý chrání a nemohl by tu napsat tolik intimních věcí, které se tu kolikrát řeší.

Bylo by dobře, kdybyste napsal, jak probíhá Vaše metoda, a co vše může přinést klientovi. Ať si to běžní diskutéři dokážou představit.
Děkuji.
Jarda (So, 25. 10. 2008 - 10:10)
V každý oblasti lidskýho konání jsou diletanti i odborníci, pravda. Dále : diskuse tady na doktorce jsou spíše jakási vypovídávání se, nic konstruktivního. A přijdete-li, pane Dragomirecký, s logikou a věcnou argumentací, převaha nelogiků a jenžvatlalů vás vyštípe.
To jako terapeut pusťte k vodě.Tohle není prostor, kde byste měl či mohl obhajovat svý učení. Já ho považuji za dost dobrý, dost účinný. Mám základní kurs z této oblasti u jednoho z vašich žáků a jsem tomu rád.I mně se podařilo "sestoupit" k problémům, traumatům, něco se odpálilo, ale ještě nějaký sondy potřebuju. Hledám pro to ale zase jiný techniky - Rodinné konstelace a nyní, nově,uvidím , co exorcismus a jeho varianty....
Eva (St, 11. 2. 2009 - 11:02)
Dobrý den, po přečtení těchto řádků bych se také ráda dozvěděla, jakým způsobem funguje HAP.
Dragomirecký (So, 25. 4. 2009 - 18:04)
Vážená (Eva),
chcete-li vědět, jak funguje HAP, tak si přečtěte mou Psychoterapii I.a II. Když Vás bude zajímat podrobně teorie, tak mou Teorii osobnosti. Tam to máte všechno podrobně popsané.
Zdravím.
Dagmar (Ne, 26. 4. 2009 - 10:04)
Pane Dragomirecký.
Ta Vaše díla, to najdeme na netu, nebo vyšla knižně? Je někde popsáno, jak probíhá taková terapie? Možná od ní lidé příliš očekávají, a proto jsou pak zklamáni.
Sama jsem podstoupila regresní terapii (je to něco jiného?), hned dvakrát. Vůbec se to nevedlo. Měla jsem pocit, že bych měla něco vidět, ale nic. Prostě nic. Ani se mi nechce věřit, že by to u někoho mohlo být jinak. To bych si ty vize fakt musela vymýšlet. Zavřít oči nestačí k tomu, aby se člověk dostal do stavu, kdy je schopen si něco vybavovat.
To přece nejde jen zavřít oči a hned něco vidět, dostat se do svých traumat z dětství, mysl se brání tam dostat, protože je to nepříjemné, nechce to zažívat znova. Proto se s tou chvílí úplně neztotožní, a může jen popisovat události z pohledu třetí osoby. Ikdyž říká "já", necítí se v tom těle tam v té době.
Pavel T (So, 2. 5. 2009 - 05:05)
Tak upřímně, tzv. Abreaktivní terapie je zpotvořená Dianetika. Tečka. Dianetika je natolik funkční, že i ve své panem Dragomireckým zpotvořené formě má šanci ještě jakžtakž fungovat. Pan Dragomirecký není autor ale pouze člověk, který převzal metodu někoho jiného, kterou přejmenoval a "přepracoval" = zpotvořil, aby ji mohl vydávat za vlastní. Ničím ji nezdokonalil ani nevylepšil. Pouze naopak. Vím, že ho asi řada lidí má ráda, protože ho znají osobně a mohli mít pozitivní zkušenosti - já osobně k němu nemám žádnou nenávist - pouze sděluji fakta. To, co funguje, je Dianetika od L. Rona Hubbarda. Já doporučuji originál.
Dragomirecký (Čt, 4. 6. 2009 - 18:06)
Vážení čtenáři zdejších příspěvků. K tomu so píše Pavel T: Je pravda, že z L.R.Hubbarda jem vyšel, nikde to nepopírám, ve svých knížkách ho cituji. Jiná věc je, že Hubbardova Dianetika je sice funkční, ale teoreticky nedodělaná. Hubbard uvělal velký kus práce, ale žádný vědec, nemůže udělat "včechno". Prostudujte si mou Teorii osobnosti a pak teprve posuzujte. Jinak mé knížky je možné si objednat přes mou internetovou stránku www.dragomirecky.cz . Teď ale e momentálně v přestavbě, takže i o knížky můžete napsat přímo mě. Má adresa je na stránce uvedená.
Lída (Čt, 18. 6. 2009 - 15:06)
Vážení ti, kteří tak haní hlubinnou abreaktivní psychoterapii...je vždy jednoduché cokoliv zavrhnout, než se na to podívat blíže a pak teprve vyřknout ortel. Tak to aspon· dělám já. Tuto metodu jsem si nejen vyzkoušela a tím se zbavila spousty svých potíží. Pokud se někdo otírá o Ing. Dragomireckého, je mi tohoto člověka líto, protože pan Dragomirecký je u nás právě ten, který o této formě psychoterapie může nejen učit ostatní, ale i ostatním pomáhat. Pokud jde o Hubbarda a Dianetiku, jsou tam skutečně položeny "jen" základy, ne postup dobré psychoterapie, která by měla na sezeních probíhat. Ovšem, existuje spousta těch, kteří jedou na jeden seminář a jsou z nich terapeuti. Je však na každém, kam jde, komu věří a jestli naletí, nebo ne. Najít si dobrého psychoterapeuta je těžké, ale nejsme ovce jdoucí na porážku, ale lidé, kteří by měli, nebo alespon· mohli přemýšlet. Knížky pana Dragomireckého mohu jen doporučit. Ten, kdo si je přečte, bude mu ihned jasné, jak má takové sezení vypadat a co je jeho účelem. Jedná se především o Psychoterapii 1 a 2. Pro Pavla - Dianetika bohužel, tak jak je psaná nefunguje, kdo ji používá hazarduje!!! Přeji dobrý výběr terapeuta a hlavně zbavení se svých potíží a pokud možno co nejrychleji.
Dragomirecký (Po, 13. 7. 2009 - 10:07)
Vážení. Mnoho zdejších přispěvatelů se domnívá, že má Hlibinná abreaktivní psychoterapie je jen "zpotvořená Dianetika". Ti co toto píší jen dokazují, že moc nemyslí a že nečtou to, o čem píší. Pokud si prostudujete mou Teorii osobnosti, tak uvidíte, že nejen exaktně popisuje co se v psychice děje (mnohem exaktněji než původně Hubbard), ale např.l poprvé ve světové psychologické literatuře ukazuje, jak funguje hypnóza a abreakce.
K tomu, co zde píše např. Dagmar: moje knížky si můžete objednat přes mou internetovou stránku (nebo mi přímo napsat na dragomirecky"seznam.cz). K tomu, že někdo byl na terapii a hned se to
RM (Po, 28. 9. 2009 - 16:09)
Tak upřímně, tzv. Abreaktivní...a) Dianetiku jsem nestudoval. Stačí mi ale chybné postuláty , ze kterých vychází, abych jí nemohl věřit.
Rozvíjením omylů se pravda objeví zřídkakdy.

b) Panu D. jsem oponoval už před 15 lety. Jenže oponentura byla z jiného soudku než postoj k dianetice. Ikdyž Dragomirecký má ve své práci mnoho chyb z hlediska teoretického základu, jsou to chyby nepodstatné pro vlastní průběh terapie a jsou i nepodstatné pro účinnost této metody. Je to jako když máte velice zkreslené názory na používání počítače a přesto vám to nebrání v jeho efektivním využívání.
Dragomirecký určitě dianetiku nekopíruje, protože jeho představa fungování mysli byla před 15 odlišná a daleko racionálnější než u dianetiky. Doufám, že těch 15 let nepromarnil a teoretické nedostatky dopracoval. Dragomirecký navrhl novou hypotezu a je vinou ostatních vědců, že na ní nereagovali racinálně. Bez racinálního dialogu ze strany jiných vědců se metoda nemůže stát součástí oficiální vědy, ikdyby by byla sebegeniálnější. Rozhodně ho považuji za vědce jdoucího po správné stopě, ikdyž se tam objevuje fenomén tzv. minulých životů. Tento fenomén je regulérní z hlediska terapeutického bez ohledu na jeho teoretickou prokazatelnost.
RM (Ne, 4. 10. 2009 - 21:10)
a) Dianetiku jsem nestudoval....Projel jsem IT teorii osobnosti a jsem silně zklamán. Je to sice milý pokus o analogii s počítačem. Bohužel je úplně mimo. To jsem byl před 35 lety mnohem dále.
Psychika je vytvořena na úplně jiných principech, než je uváděný konečný automat i než skalární superpočítače. U D. je patrný výchozí bod z Dianetiky , doplněný pouze o symbolické vyjádření nepřesných představ.
Mnohem produktivnější pro vyjádření IT charakteru psychiky by bylo použití matematických transformací.
Furierovi transformace s využitím řídkých matic těchto transformací by vyžadovaly zavést podobný matematický aparát jako řešení samoopravitelných přenosových funkcí víceparametrové regulace složitých soustav pomocí Jakobiánů. Znal jsem pouze jednoho člověka, který takový aparát byl schopen vytvořit. Bohužel mě přecenil, když mi problém nechal řešit jako původce myšlenky. Za 30 let se mi to stále nedaří vyřešit a ani dalších 30 let asi nepomůže.
Marcela (St, 28. 10. 2009 - 22:10)
Hlubinnou abreaktivní...Byla jsem u p. Dragomireckého již před 8mi lety a moc mi pomohl. Před tím jsem se několik let léčila klasickou medicínou, ta mi nabídla jen léky utlumující potíže. Zde jsem se vyléčila bez vedlejších účinků léků. Jsem velmi spokojena dodnes. Děkuji touto cestou ještě jednou jemu, i za to že takoví lidé jako on mezi námi jsou. Každý ať jde tam, kde mu to vyhovuje, ne??
26.4.2009 10:1… (Pá, 2. 4. 2010 - 22:04)
Pane Dragomirecký.
Ta...Vážená,
podívejte se na mou internetovou stránku www.dragomirecky.cz - tam najdete odpovědi na některé své otázky. Máte pravdu, že nestačí jen zavřít oči a... Důležitá je tu také mentální pomoc terapeuta! A to mnozí z nich nezvládají.
Dragomirecký (Pá, 2. 4. 2010 - 22:04)
Projel jsem IT teorii...Pana4.RM, který dal příspěvek dne 4.10.2009 21:55 bych se velice rád zeptal, na jakých principech je psychika založena - když to tak dobře ví! Možná by pomohl lidstvu, kdyby napsal svou Teorii osobnosti. Co Vy na to pane RM?
Josef (Po, 7. 2. 2011 - 16:02)
Pane Drgagomirecký,
Propásl jste s… (St, 10. 10. 2012 - 23:10)
Pana4.RM, který dal...Nechal jsem vás pozvat přes manželku na přednášku do kulturáku CORSO. Neměl jste na mne tenkrát čas (1994).
Počítačový pohled je v zásadě správný, jen nefunguje na principu konečných automatů.
Má své vlastní principy fungování.

Mám nyní důležitější věci na zveřejnění, takže snad někdy později...
(Čt, 11. 10. 2012 - 20:10)
Pane Dragomirecký, před časem jsem pročítala Vaše stránky, ale nenašla jsem tam, zda se k Vám mohou lidé objednávat na terapie. Až tady jsem si dodala odvahy Vás oslovit. Podstoupila jsem v září hlubinnou regresi, kam mne uvedla jedna kinezioložka v rámci celého sezení a byla jsem nejprve naprosto šokovaná a zničená (tím, co jsem znova musela prořít), ale dost mi to pomohlo v pochopení určitých mých problémů a fóbií. Problém, ten hlavní a zásadní problém, však není zdaleka vyřešený, kinezioložka, která se zabývá i hlubinnou regresí, mi pořád píše, že to teď zvládnu sama a píše v jinotajích a květnatých slovech, ale hlavní problém jaksi přetrvává a pochopení jsem pro něj nenašla ani při regresi u ní, ani později a nevím, co teď. Navíc jsem byla po regresi dost "rozhozená" a cítím se vlivem toho, co jsem viděla, dost zle, nemám zpracováno, proč se to, co se stalo, stalo a dost mne to zasáhlo, jakoby to nebylo uzavřené.
Simona (So, 22. 11. 2014 - 13:11)
U pana Dragomireckýho jsem byla třikrát a velmi mi pomohl. Pomohl i mé mamince po úmrtí našeho otce. jednou jsem ho doporučila kamarádce a jim se sezení nepovedlo a nechtěl po ní žádné peníze. je výborný, doporučuji ho.
Lucka (Čt, 4. 12. 2014 - 10:12)
Já teda za sebe jsem narazila na různé terapeuty, kouče, kineziologi (ta mě na sezení dost vydusila)a jsou to hrozný ignoranti a manipulují s lidma.Pak jsem potakala takovou šmrcovní usmívající se holku z aura -somy (to se nedá zmanipulovat) a teda jsem svůj problém vyřešila,víc se usmívám, mám práci co mě baví(aura-soma.cz/zážitky),je to práce taky na sobě a jako víc si život uživám.
A.Dragomirecký (So, 27. 12. 2014 - 11:12)
Vážená, sama píšete, že by to chtělo dodělat. Tak to nenechávejte jen ve stádiu úvah a opravdu do dodělejte. Pak teprve se můžete dočkat pozitivního výsledku.
S pozdravem
(So, 27. 12. 2014 - 14:12)
Vážená, sama píšete, že...Dobrý den,
děkuji Vám za vzkaz. Před časem jsem Vás kontaktovala, ale pořád jsem čekala, že to snad přejde nějak samo, takže termín jsme si pak již nedomluvili. Samo nic do dnešních dní nepřešlo, takže Vám dnes napíši na email. Potřebovala jsem nakopnout, abych se konečně rozhoupala a výmluvy na spoustu práce a povinností zahodila za hlavu.
Lara (Pá, 5. 8. 2016 - 06:08)
Dobry den, i ja bych chtela zareagovat na tuto diskuzi. Regresi delaji lide i v zahranici. V usa Brian Weiss(velka kapacita) i hypnozu myslim dela.tak jak muze nekdo zpochybnit nekoho kdo ma vysledky.Mozna existuji opravdu sarlatani kteri si jen na to hraji a chteji vydelat a nekdo jim skocil na spek,ale kvuli tomu nemuze nekdo hazet do pytle vsechny. Sama se chystam na regresi. Mam trochu strach,doufam ze se povede a verim ze me ti pomuze. A v reinkarnaci verim. A primitivni lidi co veri jen vystudovanym medikum a lekum na tlumeni problemu v zivote nic nevyresi proto to budou resit v tom dalsim. Pekny den
dobrý den (Pá, 5. 8. 2016 - 11:08)
Dobry den, i ja bych chtela...Mohla byste napsat kam jdete ? Taky jsem chtěla jít, ale po hledání kam si nebyla jistá. Překvapilo mne že někteří terapeuti se navzájem pomlouvají že ten druhý to dělá špatně apod.
prosím o zkušenosti (Pá, 5. 8. 2016 - 14:08)
Byl jste někdo na terapii u Štefana Kafana a Evy Eliášové z Prahy? Prý jsou to žáci ing. Dragomireckého, co říkáte na jejich způsob vedení terapií a pomohly vám?
? (Pá, 5. 8. 2016 - 17:08)
Byl jste někdo na terapii u...Mají aspoň web ? Nikde o nich nic nepíšou, jen že byli na Minervě tj.vše. Takže žádné recenze.
prosím o zkušenosti (Pá, 5. 8. 2016 - 19:08)
Mají aspoň web ? Nikde o...Děkuju. Na internetu jsem o nich nic nenašla, znám je právě z toho veletrhu zdraví, který Minerva pořádala.
? (Pá, 5. 8. 2016 - 21:08)
Děkuju. Na internetu jsem o...No tak tj.těžký, Minerva nemusí být záruka. Je to citlivá věc a rozhodně se vyplatí si být jistá ke komu jdu.
prosím o zkušenosti (Pá, 5. 8. 2016 - 21:08)
No tak tj.těžký, Minerva...No právě. Chtěla jsem předtím k Dragomireckému, ale několikrát zmínili, že ten už terapie nedělá a že oni jsou jeho žáci. koukala jsem na stránky jiných D. žáků, ale někteří jsou docela hanění. Tito 2 na Minervě jsem ještě neznala, pár lidí co tam bylo z nich byli na větvi, tak jsem si říkala, že to zkusím. Ale nevím. Máte vy na někoho opravdu dobrého tip? Uvítám každou radu, nejlépe z Prahy, ale dojedu prakticky kamkoliv, pokud to bude stát za to.
Daniel Stangar (Ne, 7. 8. 2016 - 11:08)
No právě. Chtěla jsem...Pokud chcete opravdu solidní výsledky, pak vám terapii pana Dragomireckého a jeho žáků nemohu doporučit. Metoda, kterou vyučují je neúplná a nepřesná kopie Dianetiky.
Mám zkušenosti s oběma způsoby a originální Dianetika je mnohem bezpečnější a účinnější a je poskztovaná lidmi, kteří jsou v tom důkladně vyškolení a mají dlouholeté zkušenosti. Doporučuji navštívit Dianetické Centrum Praha, případně další existují v Plzni, Brně, Českých Budějovicích.
prosím o zkušenosti (Ne, 7. 8. 2016 - 12:08)
Pokud chcete opravdu solidní...Děkuji za zprávu. Já jsem zase slyšela od několika různých zdrojů, že právě ing. Dragomirecký tuto metodu posunul dál a je ještě lepší, než dianetika, ze které jak píšete, prý vychází. Osobní zkušenost nemám ale ani s jednou z nich, protože nechci naletět, takže zatím zjišťuji informace. Každopádně dianetické centrum navštívím, chtěla bych ale i srovnání právě s někým, kdo prošel školou Dragomireckého. Uvítám další rady a zkušenosti, budu moc vděčná.
dobrý den (Ne, 7. 8. 2016 - 16:08)
No tak tj.těžký, Minerva...Možná by bylo dobrý jít k někomu kdo je zároveň vystudovaný psycholog, přece jen je to práce s podvědomím. Zkusím najít jednu takovou pani teď si nevzpomenu na jméno, ale byla v Praze.
Kamarádka byla párkrát u různých lidí a " někde se viděla " ovšem že by si uvědomila příčinu problému na to nedošlo. Vůbec to prý byly spíš zmatené útržky. Takže jí to vůbec nepomohlo. Nemám nic proti kurzúm ale né každý to ovládá.
? (Ne, 7. 8. 2016 - 18:08)
No někteří lidé umí dobře mluvit musíte dát na zkušenost přímo s regresí, já tyhle neznám tak nevím. Taky hledám recenze ale přímo se nikdo moc nevyjadřuje že by řekl co viděl zažil s jak mu to pomohlo
Jde určitě i o sympatie je to citlivá oblast.
? (Ne, 7. 8. 2016 - 21:08)
No právě. Chtěla jsem...Zkuste si najít recenze, co jsem četla jsou tito...paní Hanzalová www.psychoterapeutické-sluzby.cz, Boris Jaroš ( přispívá do časopisu Médium, myslím že na you tube je i video), v časopisuMeduňka zas chválili Janu Synkovou tel.byl 605711617 ale nevím zda platí ), bezva je stránka www.tetekaterina.cz pani Pokorná ...myslím že dělá i regrese, jezdí i do Prahy. Ale i jinak je to dobrý web můžete se tam i poptat , je tam plno informací. Taky jsem z Prahy a stále přemýšlím kam na to zajít. :-)
? (Ne, 7. 8. 2016 - 21:08)
Pardon www.tetakaterina.cz
Michaela H. (Ne, 14. 3. 2021 - 14:03)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze někde sehnat knihu Psychoterapie I.? Sháním ji asi měsíc a zatím beznadějně všude nedostupná. Moc děkuji.
Reklama