Reklama

Kineziologie, systém Jednotného mozku (One brain)

Tato metoda byla původně vyvinuta k léčbě dyslexie, dysgrafie a podobných poruch, při praktickém používání však byla zjištěna účinnost i na takové problémy jako jsou alergie, bolesti, opakovaná onemocnění horních dýchacích cest, nadváha, psychické a psychosomatické nemoci obecně a mnoho dalších.

Na počátku většiny zdravotních i jiných problémů je nějaký nevyřešený, nezpracovaný negativní zážitek. Nejdříve vzniká nerovnováha emocionální, v jejím důsledku začne se tělo dostane do stresové reakce, došlo k bouřlivému vyplavení stresových hormonů a až později tělesné či psychosomatické onemocnění nebo komunikační či vztahový problém. Naše tělo reaguje na konflikt se šéfem nebo manželkou, na každé sebemenší ohrožení našeho světonázoru stejně jako jednalo tělo našich předků na setkání se lvem nebo mamutem. Reakcí Bojuj nebo uteč. V této situaci ztrácíme schopnost myslet a používáme jen velmi malou část mozku. Díky tomu ve stresu často volíme ta nejhloupější řešení. 


V důsledku nepříjemného zážitku se "zablokuje" určitá část našeho mozku. Výsledkem je, že ztrácíme naše přirozené schopnosti. Někdo má problémy s učením, jiný se nedokáže uzdravit z banální nemoci, další má problémy s komunikací. Přestáváme řídit náš život a stáváme se loutkou svých vlastních emocí nebo je potlačíme a pak z toho později onemocníme. 


Ale pokud vyřešíme původní stresující zážitek, dokáže si často tělo pomoci samo, bez dalších zásahů. Byl jsem svědkem případů, kdy během minut odezněly několik let trvající bolesti, stejně jako bolesti akutní, strach, nenávist a mnoho jiných fyzických i emocionálních problémů. Je to proto, že jednoduchými korekcemi jsme způsobili, že původně "zablokovaná" část našeho mozku začne znovu pracovat. A přirozená samoléčivá schopnost našeho těla se postará o zbytek.


Jednotný mozek pomáhá, abychom se dostali do stavu, kdy obě naše hemisféry a všechny části našeho mozku dokonale spolupracují. A pak si začneme uvědomovat, že přirozené je být zdravý nebo se aspoň rychle uzdravit, že normální je komunikovat jasně a bez neporozumění, že lze vyjádřit svou pravdu, aniž by to druhého ranilo. I to, že přirozené je nemít problémy s učením. A že můžeme ovládat bolest.
Sebelepší počítač se špatným programem dává nesprávné výsledky. Když program opravíme, výsledky budou správné, i když jsme fyzicky na počítači nic neměnili ani neopravovali.


Podobně kineziologie nepůsobí na chemické nebo chirurgické bázi, pouze se snaží jednoduchými cviky a korekcemi odstranit "informační šum" v řídící jednotce našeho těla.


Náš mozek používáme vědomě asi z 5%. Zbytek tvoří nevědomé a automatické procesy, nad kterými nemáme žádnou vládu. V těchto 95 procentech je velké množství informačního "šumu", který působí, že se často chováme nelogicky, zmatečně, poškozujeme naše zdraví, jednáme proti našim zásadám, působíme si problémy a bolest. Pomocí svalového testu jsme schopni tento "šum" identifikovat a odstranit způsobem, který je přísně individuální a díky tomu jemný. A pak můžeme zjistit, že můžeme být šéfy svých životů. Nikoliv jen nedobrovolnými diváky našich emocí a problémů.


Autor: MUDr. Martin Daniel - [email protected], www.mujweb.cz/zdravi/daniel

Reklama
Reklama

Komentáře

Mahtiel (St, 24. 2. 2010 - 14:02)
Má z vás někdo zkušenosti s kineziologií, potřebuji si zlepšit komunikaci s druhými lidmi. Nevíte o dobrém kineziologovi v Brně?
Fífa (Pá, 26. 3. 2010 - 15:03)
To opravdu nemá nikdo z vás zkušenosti s kineziologií?
Oujé! (Pá, 26. 3. 2010 - 19:03)
Ne, nikdo. Akorát je tu kupa chytrejch, co ti vysvětlí, co je to všechno za podvodníky...
Tomiq (Út, 26. 7. 2011 - 23:07)
Já mám zkušenost s kineziologií spíše negativní. Minulý týden v pondělí jsem byl u kinezioložky na druhém sezení a od té doby mám jaksi více "rozkolísanou" náladu - jeden den skoro euforie, druhý den podrážděnost. To se mi předtím nestávalo.

Nevím, jestli je to jen přechodné a má nálada se opět ustálí, ale přístí týden mám sezení u psycholožky a poradím se s ní, jestli to ukončit, či nikoli.

Můj názor na kineziologii je takový, že ty svalové testy mohou být velice dobrým doplňkem pro psychoterapii (při hledání příčin duševních potíží apod.), ale ty pozitivistické bludy kolem toho zavání laciným populismem a sektářstvím...
(St, 27. 7. 2011 - 17:07)
Já mám zkušenost s...byla jsem u kinezioložky ve svých 20ti letech, v Orlických horách. Mě kinezioložka nepomohla vůbec, působila na mě jako podivínka a ty kecy, co jsem měla opakovat pořád dokola, to byla síla, byla jsem tam trapná sama sobě. Samozřejmě, že mi nepomohla, akorát mi pomohla od pětistovky (a to jenoom proto, že se znala s mojí kamarádkou, jinak by to bylo daleko mastnější). No jo, byla jsem tenkrát blbá kráva a naivní holka.
Lucka (Út, 26. 3. 2013 - 18:03)
Já jsem byla taky u kinezioložky a fakt jsem odcházela dost rozladěná a lehčí o 1000Kč.Byla jsem z toho dost rozhozená a takový negativní prožitky co jsem potom zažila, fakt hrozný.Nikdy víc.Ona to dělá tak aby schrábla prachy a nikomu nepomohla.Vřele nedoporučuji.Prostě jsem byla blbá a naivní kráva.
petr (St, 27. 3. 2013 - 09:03)
kineziologie ano, ale ne v této republice.
já osobně jezdím s rodinou do SRN ke kinesiologovi (evropská špička- studoval tento obor několik let -v SRN musíte mít i zkoušky před komisí a ne jen nějaký certifikát vytištěný po jednodenním kurzu z laserové tiskárny jako je to u nás. Navíc netahal z nás nikdy peníze. Když jsem řekl nemáme - odpověděl - přivez domácí vejce, králíka atd.
nikdy také nesliboval nesplnitelné - dceři s diabetem řekl - neumím a kdybych uměl, tak mám Nobelovku.
Lucka (Út, 2. 4. 2013 - 14:04)
Já na kinezioložku moc nedám, ale co se mi osvěčilo tak Aura Soma a vyléčilo mi to ekzémy a alergii,bolestivou menstrulaci a migrény(po 12 velkých lahvičkách to přešlo)a kariéru mi to nastartovalo.Je tam lahvička Mistr léčitel a její silnější verze.Mám místo co mě baví a slušně mě to živí.Dřív jsem pracovala na jednodužších pozicích.A kdo trpí diabetem tam bych doporučila Energy + AS, ten zelený ječmen dělá zázraky.
Tak zase já (Út, 2. 4. 2013 - 14:04)
kinezích jsem byla ale 4...U toho si má člověk něco představovat- to jsem vůbec nevěděla. Jak to probíhalo u tebe? Ta paní, kde jsem byla já, mi jen párkrát sáhla na zápěstí a pak mi vyloženě poručila, ať opakuji nějaká slova pořád dokola, tak jsem je tam opakovala a ona pak spráskla ruce a řekla, že hotovo.
mys (Pá, 14. 3. 2014 - 13:03)
mi hned na začátku sáhla...U koho a kde jste byla, pokud se můžete podělit? Díky.
Saška (Čt, 3. 3. 2016 - 09:03)
Ahoj, mohu doporučit paní Věru z Prahy, šla jsem nejdřív na lymfatickou masáž, ale skončily jsme u Kineziologie a vůbec nelituji. Dřív jsem nevěděla co to kineziologie je a co vše se dá kineziologií léčit, je tovelmi zajímavá věda!
Paní Věrku najdete na Praze 1, tuším že má více info zde: http://www.verasirotkova.cz/moje-zamereni/kineziologie
Ivan (Čt, 3. 3. 2016 - 09:03)
Mě se líbí na tom všem, že všichni tvrdí že jak úžasné všechny tyto metody jsou. Přitom člověk co do toho opravdu dělá, ví že kvalitní metody trvají naučit léta, a i léčení není tak jednoduché, jak říkají. Většinou pak člověk potkává velkou spoustu pomatencu, jak mezi klienty, tak bohužel i mezi lektory.
Kateřina (St, 23. 3. 2016 - 14:03)
Já mám zkušenost s...Aby byl kineziolog kvalitní, tak k tomu potřebuje skutečně dlouhodobé a kvalitní studium studium, které se opravdu nedá zvládnout za týden (a nestojí malou částku).Skutečně dobrý kineziolog poskytuje své služby profesionálně bez balastu nějakého "abrakadabraka", který je u metody One Brain nadbytečný a zavádějící. Po přečtení všech možných recenzí jsem se rozhodla, že zkusím služby kineziologa - muže (co si budeme nalhávat, člověk jde řešit své "bolístky" a to mi původně přišlo nemístné řešit s mužem, ale byl mi doporučen). Pan Sapík mi při cca dvouhodinovém sezení pomohl najít problémy, které mi neumožňovaly se posunout dál (a o kterých jsem byla přesvědčená, že jsou "už zapomenuty"). Byl velmi ohleduplný, ale věcný a velmi jsem ocenila, že mne neodmítl, když jsem mu nejdříve zavolala (abych si domluvila termín) a zkusila naťuknout problém (a sama pro sebe se utvrdila v tom, že je to mé správné rozhodnutí jít právě za ním). Kontakt jsem našla na jeho stránkách www.kineziologie.eu (jen mu příště musím říct, že ty stránky ve mně vyvolaly chuť na čokoládu :-D )
Jana (St, 23. 3. 2016 - 15:03)
U toho si má člověk něco...Tak vidím,že u každého to probíhá jinak.Mě také na zápěstí,pak i masírování nohou,prstů u noh a sama věděla,co potřebuji aktivovat,co je potřeba řešit,i když jsem si sama myslela úplně něco jiného.Zajímavá zkušenost,jen jedno sezení určitě nestačí,změnu jsem registrovala asi po třetím sezení.
korenda (St, 12. 5. 2010 - 07:05)
S kineziologií mám osobně ty nejlepší zkušenosti.
Kromě toho, co je uvedené v článku, pomáhá např. i sólistce Státní opery před vystoupením .
Po osobních zkušenostech a absolvovaných kurzech nyní sama v této oblasti působím v Praze. [email protected]
korenda (St, 12. 5. 2010 - 08:05)
To opravdu nemá nikdo z vás...S kineziologií mám osobně ty nejlepší zkušenosti.
Kromě toho, co je uvedené v článku, pomáhá např. i sólistce Státní opery před vystoupením .
Po osobních zkušenostech a absolvovaných kurzech nyní sama v této oblasti působím v Praze. [email protected]
korenda (St, 12. 5. 2010 - 08:05)
Ne, nikdo. Akorát je tu...S kineziologií mám osobně ty nejlepší zkušenosti.
Kromě toho, co je uvedené v článku, pomáhá např. i sólistce Státní opery před vystoupením .
Po osobních zkušenostech a absolvovaných kurzech nyní sama v této oblasti působím v Praze. [email protected]
Reklama