Reklama

Bachovy esence - Léčení všech neduhů výtažky z květin

Po vlastním těžkém onemocnění v roce 1917 Bach zjistil, že má schopnost intuitivně určovat léčivé vlastnosti různých rostlin a nemoci, které dokáží léčit.

Tato řada 38 výtažků získávaných z divoce rostoucích květin a rostlin se jmenuje po svém tvůrci, anglickém lékaři dr. Edwardu Bachovi ( 1880-1936). Ten začal svou kariéru v Londýně roku 1915 jako lékař a bakteriolog. Kromě klasické medicíny provozoval také homeopatii a dospěl k názoru, že na každou zdravotní potíž existuje přírodní léčba.
Po vlastním těžkém onemocnění v roce 1917 Bach zjistil, že má schopnost intuitivně určovat léčivé vlastnosti různých rostlin a nemoci, které dokáží léčit. V roce 1930 opustil svou dobře zavedenou lékařskou praxi a usadil se ve Walesu, kde pokračoval v hledání léčivých rostlin.
Bach se domníval, že rosa na květinách je nějakým způsobem, nasycena jejich léčivými schopnostmi, a začal ji sbírat a podávat svým pacientům. Brzy zjistil, že jí nedokáže posbírat dost pro všechny, kdo se této léčby dožadovali. Začal tedy experimentovat a objevil, že když nechá ležet čerstvé natrhané květiny na hladině čisté pramenité vody na slunečním světle, bude výsledek stejný. To mu umožnilo rozlévat své léky do lahviček a prodávat a stejný způsob výroby je používán dodnes.

Esence jsou určeny k tomu, aby léčily celou osobnost, ne jenom příznaky choroby. Základním principem jejich užití je, že každá porucha - fyzická či psychická - vzniká z důvodu vnitřní nerovnováhy, na kterou příroda poskytuje léčbu ve formě léčivých rostlin, slunečního světla, pramenité vody a čerstvého vzduchu. Komu může tato metoda pomoci: Uživatelé těchto léčivých prostředků tvrdí, že prospět mohou každému. I když jsou vybírány podle psychologických a emočních příznaků, mohou také pomoci při fyzických potížích a jsou bezpečné. Svépomoc: Záměrem dr. Bacha bylo, aby užívání jeho léků bylo pro každého tak jednoduché, že není třeba radit se s profesionálním terapeutem. Když si vybíráte Bachovu esenci, pokuste se co nejupřímněji určit váš duševní a emoční stav, vaše zvyky, postoje a typické způsoby jednání a pak si vyberte esenci nebo esence, které se pro vás nejvíce hodí. Neužívejte jich více než pět najednou, obecné platí, čím méně, tím lépe. Dr. Bach věřil, že existuje typová esence, odpovídající povaze každého jednotlivce a jeho typu osobnosti, a že může být nutné užívat takovou esenci po dlouhá období, zatímco ostatní lze užívat na dočasné problémy. Určit tu pravou může být obtížné, terapeuti však doporučují uživatelům vybrat ty, které v nich budí zalíbení. a experimentovat.

Užívejte čtyři kapky rozředěné esence čtyřikrát denně jako první a poslední věc denního programu (ráno a večer). Kapky je také možné užívat s trochou vody, nebo je nakapat přímo na jazyk za předpokladu, že se jazyk nedotkne kapátka, mohlo by totiž dojit k přenosu bakterií do roztoku a tím k jeho zkažení. Dr. Bach doporučoval, aby si uživatel při každé dávce představoval, jak léčivé světlo proniká celou jeho bytostí.

Bachovy esence mají být bezpečné pro nemluvňata a děti a dokonce pro zvířata. 20 ml roztoku vystačí asi na deset dní, po kterých můžete vyzkoušet jinou kombinaci. Přestaňte esence užívat vždy, když cítíte, že už jich není třeba, a obnovte dávky, jestliže se problém objeví znovu. Jestliže příznaky přetrvávají, navštivte lékaře nebo psychoterapeuta a neodkládejte tuto návštěvu jen proto, že užíváte Bachův extrakt.

Reklama

Zásobní roztok uchovávaný na chladném, tmavém místě vydrží libovolně dlouho, rozředěný lék však jen asi tři týdny. Pro prodloužení životnosti k němu přidejte asi jednu třetinu alkoholu - tradičně se k tomu používá brandy. Za horkého počasí ponechávejte rozředěné léky v ledničce a přidejte k nim trochu brandy nebo jablečného octa, abyste zabránili jejich zkažení. Zbavte se jakýchkoli roztoků, u nichž se vyvine sediment nebo zatuchlý zápach. Prázdné lahvičky a skleněné části kapátek sterilizujte před dalším použitím několikaminutovým povařením ve vodě, do které přidáte lžičku jablečného octa.

Bachovy esence můžete zakoupit zde nebo přímo v obchodě Krakovská 22, Praha 1,  Po- Pá od 9 do 17 hod , tel 296230202, 777218816

Reklama

Komentáře

Linda (St, 31. 5. 2017 - 18:05)
Poradíte mi, na jakém principu léčí bachovy esence a na jaké neduhy je vhodné tuto alternativní medicínu využít?
Reklama