Reklama

Kuřácká pleť

Vypadá často nezdravě a má šedožlutou barvu. Dříve se začínají tvořit vrásky a kůže ochabuje. Roli hraje mnoho faktorů.

Nikotin společně s alkoholem, kofeinem a tukem způsobují usazeniny v drobných vlásečnicích. To má za následek nedostatečné prokrvení pleti a ochuzení buněk kůže o potřebný kyslík a živiny.

Kysličník uhelnatý z cigaretového kouře se spojuje s krevním barvivem hemoglobinem a ještě více znemožňuje distribuci kyslíku.

Kvůli narušení látkové výměny buněk kůže dochází k zpomalení dělení zárodečných buněk pokožky. Dochází i k zbrzdění přirozeného odlučování vrchních zrohovatělých buněk. Hydratace pleti je snížená.

Nikotin a benzpyren ničí vitamín C, který je velmi důležitý pro tvorbu kolagenových vláken a udržování napětí a pružnosti pokožky. Kůže se stává ochablou a začínají se objevovat vrásky.

Reklama

Dehet je příčinou zvýšené tvorby volných kyslíkových radikálů, které narušují membrány buněk a významně přispívají k urychlenému stárnutí.

Specifická kuřácká mimika - špulení rtů a mhouření očí - prohlubuje škody způsobené cigaretovým kouřem, zejména v okolí rtů a očí.

Ženy kuřačky užívající hormonální antikoncepci jsou poškozením pleti více ohroženy. Mohou se objevit i pigmentové skvrny a rozšířené žilky.

Pokud člověk kouří, měl by zvýšit příjem vitamínu C, E a betakarotenu. Tyto vitamíny chrání buňky před vlivem volných radikálů a jsou důležité pro tkáňový metabolismus. Součástí stravy by se měla stát syrová zelenina a ovoce.

Největší pomocí pro vaši pleť je však přestat kouřit!

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Alenka (Ne, 30. 7. 2006 - 01:07)
Ano, souhlasím. Vidím tuto pleť u své o 3 roky mladší sestry. ( Je mi 23 let).
K jednomu typu antikoncepce určitě nekouřit. Účinek na cévy je pak opravdu nebezpečný. Křečové žíly,... ( jsem zdravotní sestra). A z vlastní zkušenosti : astma v dětství a křečáky teď, vím že stejně nebezpečné je být i pasivním kuřákem. Potíže, pak mizí po vynechání i tohoto kouření a užívání ascorutinu.
Protinikotinov… (Po, 22. 6. 2009 - 22:06)
Vyzkousejte metodu BIOREZONANCE a prestante kourit jednou pro vzdy! http://nekouritjenormalni.cz/
Iveta (Út, 18. 5. 2010 - 11:05)
Ahojte taky souhlasím přestala sem kouřit kvuli tomu,mám bledou let a v 15letech sem mněla ještě hnědou tak bych potebovala poradit nějaký krém na obnovení červených krvinek na plet.Kdo mi poradí tak temu budu opravdu moc vděčná.
starý krokodýl (Út, 4. 12. 2012 - 15:12)
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010120007
Petra (Čt, 21. 11. 2013 - 01:11)
Na vlastní oči jsem viděla, jak z hezké holky s jasnou pleti stává se zena z nevýraznou, unavenou pleti, Proces degradace pokožky trval asi tak 5 let, když se ona učila a bydlela na koleji a začala kouřit. Byli dny, co kouřila a i celou krabičku za den. Pak jsem ji neviděla tak 7 let, potkala jsem ji náhodou a byla jsem překvapená, jak hezky vypadá po těch letech. Ona pověděla že byla pracovat v USA, a tam používala séra s vitaminem C od značky E'shee Clinical Esthetic. Říkávala že výsledky nenechávali dlouho čekat, a teď používá séra značky E'shee na vrásky kolem oči a na strie po porodu.
ale jdi ty roz… (Čt, 21. 11. 2013 - 09:11)
Na vlastní oči jsem....
Markéta (St, 3. 5. 2017 - 15:05)
Jakékoli přípravky s vitaminem C pomáhají při problémech s pletí spojených s kouřením. Bojuje totiž proti volným radikálům. C je obsaženo v lepší lékařské kosmetice jako je Obagi, mesoestetic a další.
:)) (St, 3. 5. 2017 - 21:05)
Jakékoli přípravky s...já jen čekala, co vybliješ za reklamu. Ok, víme, co nekupovat.
kraska dokonala (So, 11. 2. 2017 - 21:02)
Cigarety rozhodně plet nekazi,naopak vylepsuji,jsem krasna,moje plet je chlouba
Reklama