Reklama

Proč nekouřit v kancelářích a obytných prostorech?

Kouření přispívá k hromadění škodlivých látek v prostoru. Tyto škodliviny ohrožují jak kuřáka samotného, tak i lidi, kteří s ním sdílejí danou místnost. Obzvlášť nebezpečné jsou sloučeniny, které vznikají při doutnání cigarety.

Při nižších teplotách spalování na konci doutnající cigarety vzniká větší množství substancí ohrožujících naše zdraví než při úplném spalování tabáku. Uvolňují se polycyklické aromatické uhlovodíky, které vyvolávají alergické reakce a zvyšují riziko rakoviny. Ve vzduchu místnosti se dále vznáší nebezpečný formaldahyd, nikotin, dehet, benzol a další 4 tisíce látek.

Znečištěné ovzduší může způsobovat bolesti a motání hlavy, pálení očí a bolesti v krku.

Při dlouhodobém pobytu v zakouřených prostorech se mohou u aktivních i pasivních kuřáků rozvinout dýchací potíže, kašel, záněty průdušek, onemocnění srdce, kornatění cév či rakovina plic a hrtanu.


Autor: mk

Reklama
Reklama

Komentáře

honza (Út, 13. 3. 2007 - 10:03)
mužetemy říct duvody proč nekouřit
Králík (Út, 13. 3. 2007 - 10:03)
Protože nekuřáci nejsou na ten smrad zvědaví.
Lucina (Út, 13. 3. 2007 - 11:03)
v praci kourime vsichni a hlavne tam kde se da kourime i chlapy.muzu doporucit.NEVAZ SE-ODVAZ SE.a je to bez smradu.
Victoria (Út, 13. 3. 2007 - 12:03)
Protože není důvod, proč by si měl nekuřák zadělávat na rakovinu plic a také mít neustále načichlé vlasy, oblečení apod. jen proto, že se jeho kolegové nebo spolubydlící neumějí ovládat. Možná to bude znít trochu moc drsně, ale nebraní ohledů na nekuřáky je v podstatě pokus o vraždu nebo ublížení na zdraví.
pro honzu (Po, 2. 3. 2009 - 17:03)
jo je to hnusny smrdi to ublizuje to ostatnim a je to zdravotne nebezbecny! a jen tak ptas se jako mentalni idiot!
winstr (Ne, 5. 5. 2013 - 22:05)
vykurte si navzajem
Petr (Ne, 5. 5. 2013 - 22:05)
Nevím, proč by měli nekuřáci mít kvůli kuřákům načíchlé oblečení a smrdět jako oni.Nechápu sobeckost kuřáků, kteří tvrdí, že jsou naopak obtěžováni nekuřáky, když si chtějí zapálit a někomu to vadí. Prosím. Pokud jste vy kuřáci takoví slaboši, že se nedokážete ovládnout a trochu brát ohled na lidi, tak je to váš problém, ale neobtěžujte s tím smradem ostatní.
Reklama