Reklama

Šestá čakra

Šestá čakra je centrem lidského logického myšlení a intelektu. Mysl vždy před tím, než učiní opatření, vyhledává racionální či logické důvody. Při tom riskuje zanedbání všech důležitých království intuice.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Šestá čakra

Orgány: mozek, nervový systém, oči, uši, nos, epifýza, podvěsek mozkový. Mentální a emoční témata: sebeocenění, pravda, intelektuální schopnosti, pocity přiměřenosti, otevřenost myšlenkám ostatních, schopnost učit se ze zkušeností, emoční inteligence.

Když je mysl připoutaná nebo uzavřená iracionálnímu a nepochopitelnému, začínají být zázraky, andělské konverzace a další osvobozující vhledy, jež jsou nedílnou částí naší duchovní cesty, nedostupné. V nepřetržitém hledání racionálních příčin můžete ve skutečnosti opomenout ponaučení, jaké shody okolností mají význam, že existuje více než pět smyslů a že je mnoho cest k uzdravení.

Energii šesté čakry je schopno znečistit mimořádné množství strachů a negativních vzorců chování. Následující body jsou uvedeny pouze pro vytvoření představy. Strach z pohledu do svého nitra, ze sebezkoumání a z introspekce Strach ze svých vlastních intuitivních dovedností, jenž vede k blokování citlivosti na to, co se odehrává uvnitř.
Zneužití síly svého intelektu, jako je úmyslné klamání nebo účastnění se na čemkoliv, co škodí životu.
Použítí svých intelektuálních dovedností proti sobě, jako je rozvíjení psychologických a emočních mechanismů popření. Je to zvyk odmítat pravdu, což vede k neschopnosti rozeznat svou vlastní realitu s jakoukoliv mírou jasnosti. Strach, který vyplývá z víry, že jste rozumově neschopný. Žárlivost a nejistota z tvořivých schopností někoho jiného. Strach být otevřený myšlenkám a nápadům jiných lidí.
Neochota nebo odmítnutí učit se z vašich vlastních životních zkušeností. To často vede k nepřetržitému obviňování ostatních za všechno, co se ve vašem životě děje špatného a k nekonečnému vzorci opakování těch samých bolestivých a obtížných životních situací.
Paranoidní úzkost, která vzniká z pocitu, že se neznáte. Na následujících řádkách jsou některé z častějších dysfunkcí, které mají původ v blokování šesté čakry. Jsou to především nádory mozku, mozkové krvácení, výskyt krevních sraženin v mozku, neurologické poruchy, slepota, hluchota, potíže s celou páteří, migrénové a tlakové bolesti hlavy, úzkost či nervozita včetně nervových zhroucení, poruchy učení, kómata, deprese, schizofrenie, epilepsie a další podoby emočních a duševních poruch.

Reklama

Reklama

Komentáře

marcela (Čt, 31. 8. 2006 - 22:08)
jak očistit šestou čakru
Návštěvník (Ne, 11. 11. 2007 - 08:11)
je to celkom pravda z psychologickeho hladiska ale timto problemom asi trpi kazdi clovek v europskej spolocnosti co je duchom pritomny pri rozume lebo nas nato navadza konzumny dopyt spolocnosti v europe
ivka (Út, 15. 4. 2008 - 17:04)
Také by mi zajímalo jak chránit šestou čakru(třetí oko)jestli někdo víte prosím písněte na andriii"centrum.cz
Eva (Po, 10. 8. 2009 - 12:08)
MňA BY ZAUJíMALO AKO JU ZAVRIEť, TO OKO, OTVORILO SA MO A MáM PSYCHICKé PROBLéMY Z TOHO.
Reklama