Reklama

Osobnost jako celek

Idea léčení osobnosti jako celku je základní součástí klasické homeopatie. Podstatou tohoto přístupu je myšlenka, že symptomy, nemoci či bolesti neexistují samy o sobě, ale odrážejí způsob, jakým se osobnost jako celek vyrovnává se stresem. Bere se v úvahu celá osobnost - ne pouze hmotné tělo, ale také "tělo" mentální a emocionální.

Homeopat musí proniknout hlouběji než pouze k nemoci, která se projevuje navenek, k chorobě označované jménem (například "angína", "migrény" nebo "otrava potravinami"). Musí vidět "totalitu symptomů" daného člověka.

 

Vždycky si kladu otázku: "Čím se tato osoba liší od jiných lidí, kteří mají stejné potíže?" Homeopat předepisuje pro každého člověka individuálně lék, který mu přesně "sedne" - podobně jako oblek šitý u krejčího. Přirovnejme celou osobnost k obrazu složenému z dílků. Pokud bychom předepisovali lék na jeden symptom, bylo by to, jako kdybychom ze skládanky viděli jenom jeden maličký dílek. Ten nám neposkytne dostatek informací k tomu, abychom se domysleli, jak vypadá celý obraz.

 

Předepsat na jeden symptom je možné pouze tehdy, pokud se jedná o předepsání v rámci první pomoci, například na omrzliny nebo vředy v ústech. V každém případě je však vhodnější najít lék, který pokrývá totalitu symptomů, vzít v úvahu maximálně možný počet dílků skládanky. Pokud jste schopni umístit a složit k sobě větší počet dílků.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama