Reklama

Co můžete očekávat od alternativní medicíny

Alternativní medicína si získává stále větší popularitu. V zahraničí existují lékařské fakulty a speciální školy, kde se dají tyto metody studovat a získat oprávnění k léčení. Též v některých státech zdravotní pojišťovny hradí určité alternativní způsoby léčby. I u nás vzrůstá zájem o alternativní a přírodní medicínu. Lidé však někdy mají nerealistická očekávání.

Existuje mnoho metod, které se řadí do alternativní medicíny - přes bylinky, čínskou medicínu, homeopatii, regresní terapii až po šamanské léčení a další metody. Většinou se uplatňují při léčbě chronických onemocnění. Ne každá metoda je však vhodná pro léčení určitého člověka s určitým konkrétním onemocněním.

V mnoha případech se na vyléčení musí podílet více metod. Například léčba výživou společně s bylinkami a určitou formou psychoterapie může někomu pomoci, pro jiného však bude nejvhodnější klasická medicína doplněná léčebnými dávkami vitamínů a pro třetího je například tou pravou cestou léčba konstituční homeopatií.

Pokud vašemu známému pomohl nějaký vitamín, bylinka, homeopatikum či léčebná metoda a vám ne, může to znamenat:
a) Přípravek či metoda není vhodný pro vaši osobu.
b) Přípravek či metoda není vhodný pro typ vašeho onemocnění.
c) Nebyl(a) jste u správného odborníka.
d) Nezapojil(a) jste se aktivně do léčby - většina metod alternativní medicíny totiž vyžaduje od pacienta změnu životního stylu, stravovacích návyků či změnu myšlení. Nemoc je totiž chápána jako odchýlení od přirozeného řádu.
e) Očekáváte vyléčení příliš brzy - léčba alternativními metodami je většinou dlouhodobá a často na začátku dochází k zhoršení příznaků. Někdy se udává orientační pravidlo, že léčení trvá tolik měsíců, kolik let daným onemocněním trpíte.
f) Váš zdravotní stav je natolik závažný, že pouze jedna určitá metoda či jeden přípravek nemůže nic změnit.

Při léčbě alternativní medicínou je třeba též pamatovat na to, že i jejími metodami se dá ublížit, pokud jsou aplikovány neodborně.

Reklama

Autor: mk

Reklama

Komentáře

jiří (So, 6. 6. 2009 - 05:06)
Opravdu hodnotný příspěvek.Já souhlasím.
Josef (Po, 12. 12. 2011 - 20:12)
Moc bych lidi nestrašil alternativní medicínou, lidé se na ni obrací, když lékaři selhali...
Mary (Po, 12. 12. 2011 - 20:12)
Pěkný článek. Problém je, že si lidi nechtějí nic odříct, mnohdy ani když je jim zle. Změna bolí a akutní pak přeroste v chronické.
Jindra (Út, 13. 12. 2011 - 08:12)
Hezký a pravdivý článek. Nikdy jsem bylinkám nevěřil, dnes je po výborných zkušenostech doporučuji. www.zdravi-a-uspech.cz
Opálková (Út, 13. 12. 2011 - 09:12)
Vážený pane Jando,
můžete nám po pravdě říct, od čeho vám Alveo pomohlo a kolik Vám to hodilo.
Jindra (St, 14. 12. 2011 - 08:12)
Vážená paní Opálková,
moji matku bodla vosa a dostala boreliozu. Doktor řekl, že je to nesmysl, dělal jí různá vyšetření na její obtíže, až díky zanedbání léčby zůstala na lůžku. Měla oteklé nohy a obrovské bolesti kloubů, nemohla chodit. Žádný lékař jí už nedokázal pomoci. Zkoušela vše možné. V rádiu slyšela reklamu na doplněk stravy na tuto nemoc od paní Podhorné, z pupenů stromů.Využívala mnoho lahviček tohoto produktu, ale nic to nepomohlo. Proto naše nedůvěra v bylinky. Když je člověk v takové situci zkouší opravdu vše, proto jsme přijali nabídku na užívání Alvea. Máti využívala 10 láhví a nic se nelepšilo. Paní, která mně Alveo nabídla, mně doporučila dále vytrvat, že to chce čas, že není možné aby pár flašek vyčistilo organismus od toxinů, které se v těle usazovaly desítky let. Skutečně po další láhvi došlo k mizení otoků, bolesti se mírnily. Abych to neprotahoval, dnes matka chodí.

Moje osobní zkušenost. Při operaci kýly jsem byl nějak nakažen a měl se velké potíže s onemocněním jater. Užíval jsem 6 léků. Udělal jsem to, co se nedoporučuje a veškeré léky jsem přestal užívat. Po dvou letech užívání Alvea jsem si nechal udělat jaterní testy a doktorka mně řekla, že mám játra jak kojenec.(ne tak malá). Další má zkušenost je s kloubama. Rád jezdím na kole, ale když jsem si po ujetí 30 km doma lehl, klouby mně tak ztuhly, že jsem se nemohl postavit. Dnes nemám problém ani po ujetí 50 km.

Poslední zkušenost, která mě ujistila, že mohu produkty bez obav doporučovat byla s dědečkem mé kamarádky. Tato kamarádka přijela na Štědrý den, že nemá dárek pro dědu, jestli ji nemůžu prodat to, co užívám. Její děda měl černou nohu s otevřenou hnisavou ránou. Doktoři mu chtěli nohu amputovat. Dopadlo to tak, že se kamarádka zaregistrovala, aby mohli Alveo nakupovat se slevou. Došlo k takovému zlepšení, že amputace nakonec nebyla nutná. Doktoři nevěřili vlastním očím.
To jsou myslím dostatečně pádné skutečnosti, abych Alveu věřil. I když je Alveo vedeno jako potravinový doplněk, studie prokázaly, že má léčivé účinky. Výborné výsledky jsou prokázány například i při onemocnění cukrovkou.

K Vaší druhé otázce.Nevím zda jste nechtěla vědět kolik mě to léčení stálo. Alveo užívám již pět let a každý měsíc to obnáší 1000 Kč. Myslím si, že doplatek za léky by byl v dnešní době stejný a ještě bych se trávil jedama.

Distributoři jsou zde napadáni, že okrádají lidi, nechápu proč, je to práce jako každá jiná. Nevím zda to je závist, ale uvědomte si, že i lékárny mají na lécích marži a hodně vysokou. I když připouštím, že jsou i mezi námi podvodníci.
Zajímá Vás výdělek. Každý má možnost se za 400 kč zaregistrovat a vybudovat si slevu od 10 % - 40 %. Vyděláno pak máte podle rozdílu slev. Například já mám maximální 40 % slevu, když si někdo koupí 4 láhve Alvea má nárok na 20 % slevu. Můj zisk je 1088 Kč. Jak jste na mém webu viděla je zde nová možnost zakoupit si Welcome Pack - uvítací balíček.Koupí tohoto balíčku získáte 4 Alvea s 20 % slevou, zdarma registraci, 2 pánské a 2 dámské šampony a dopravu. Můj zisk je v tomto případě 500 Kč, tedy podstatně menší, než když prodám 4 láhve klasickou cestou. Tento balíček Vám mohu, ale nemusím nabídnout. Záleží, zda jde distributorovi o dobro zákazníka, nebo jen o peníze. Jak vidíte na mém webu, já tu možnost nabízím. Doufám paní Opálková, že Vás moje odpověď uspokojila.
Jonathan (St, 14. 12. 2011 - 13:12)
Prvotní otázkou je, co kdo považuje za alternativní.
Každopádně je vhodné nějaké potravní doplňky užívat, protože naše strava obsahuje určitých stavebních a ochranných látek nedostatečné množství. Jinak bychom ntrpěli poruchami imunity, zažívacího traktu, kardiovaskulárními potížemi počínaje vysokým krevním tlakem a cévní nedostatečností, diabetem atd. atd. Kdo nechce dělat nic pro své zdraví, nemusí. Kdo chce, může a vyplácí se to.
V případě zájmu se můžete písemně obrátit na bezplatnou zdravotní poradnu, v jejichž týmu jsou lékaři různých specializací.
Můžete psát na info.harmonie,zavináč,volny.cz.
oharkova (St, 6. 2. 2013 - 14:02)
jsem vyzkoušela alveo a jsem spokojena
ach jo (Út, 22. 5. 2018 - 07:05)
očekávat lze jen fekálie. Tak kdo včera sledoval ČT 1 tak se snad už probere. Ale jsou lidi odborníci samo že v uvozovkách co nalejvaji a nalejvaji. Blbečci i když s titulem. Jen hlupák uvěří.
Simča (Út, 22. 5. 2018 - 08:05)
na tom je tohle pseudopodnikání postaveno. Když jsi hlupák tak věř a hlavně plať.
Petr (Út, 22. 5. 2018 - 12:05)
očekávat lze jen fekálie....ono se musí myslet,ne každý je odborník.To platí v každém oboru.Ale alternativní medicína,např.čínská,je perfektní.Ovšem pokud je třeba operovat,tak at se operuje...Jenže protože běžní lékaři neumí nic jiného,tak se operuje často zbytečně,a přitom to jde vyřešit často jinak.
dotaz (Út, 22. 5. 2018 - 18:05)
ono se musí myslet,ne...Jdu na operaci se slepákem, co mě už zlobí skoro 10 let, ale protože je špatně vidět, raději mi to chtějí odoperovat, než kdyby nastal těžký zánět a pak ho hledali.
Dále, jdu na operaci slzného kanálku, jelikož mě furt brečet už nebaví.

Jak mi s tím pomůže alternativní medicína?
Sama vždy dávám přednost bylinkám, dietám, klystýru, zdravé stravě....vše mne postupně naučil můj praktik.
Ale zajímá mne jak mi alternativa pomůže na chronický slepák a na překážku v slzném kanálku.
Lucie (Po, 28. 12. 2020 - 15:12)
To je hodně zajímavé. Také dávám přednost přírodním léčivům, bylinkám.. atd. Ale nevím, jestli by to zabralo no.
Karin (Čt, 17. 6. 2021 - 16:06)
Ją také, od té doby co jsem měla špatnou reakci na ATB se tomu vyhýbám obloukem!!! Ještě že tady máme i alternativní medicínu.
Míša (Pá, 8. 1. 2021 - 21:01)
Ono je fajn, že když zkusíš ty přírodní léky, tak se nic nestane, kdyby náhodou nezabraly. Většina z toho se dá brát i preventivně třeba.
Reklama