Reklama

Karmické vztahy s dětmi

I děti fungují jako karmický "výchovný" prostředek k výchově vlastních rodičů. "Vychovávají" je svou povahou, zvyky, jednáním, postojem k životu atd. To znamená, že dítě se narodí s duší, která idelizuje hodnoty protikladné těm, jimž rodiče připisují příliš velký význam.

Destrukce rodičovské hierarchie hodnot se nejčastěji uskutečňuje prostřednictvím prvorozeného dítěte, jež je často obdařeno:
- vlastnostmi diametrálně odlišnými od těch, které idealizují jeho rodiče
- vlastnostmi, které jeho rodiče nesnášejí u jiných lidí. Hlavně tyto vlastnosti budou rodiče nejvíc rozčilovat a "vychovávat!".

Uvedeme modely destrukce rodičovských idealizací:
- Dítě, které užívá drogy, může působit destrukce idealizace disciplíny, pořádku, mravních norem, veřejného mínění.
- Dítě, které se špatně učí - rodičovskou idealizaci vědomostí, intelektu, plánování a usměrňování života.
- Dítě, které je členem nějaké výstřední mládežnické skupiny, jako jsou punkeři, rockeři, rapeři atd. - idealizaci veřejného mínění, norem společenského chování, mravních norem vlastních jeho rodičům.
- Dítě, které se začalo příliš brzy zajímat o sex - puritánské názory rodičů na pohlavní život, odsuzování a omezování sexuálních vztahů.
- Dítě, které je příliš tvrdé a cílevědomé - přílišnou měkkost a jemnost svých rodičů.
- Dítě, které ignoruje učení nebo práci - přílišnou zaujatost rodičů vlastní prací, byznysem, kariérou.
- Dítě, které má příliš rádo peníze a materiální hodnoty přílišnou duchovnost rodičů, jejich odpoutání od pozemských hodnot.
- Neiniciativní dítě slabé vůle - přílišnou panovačnost a energii rodičů a naopak.

Zdroj: A. Svitaš - Karma -život bez konfliktů, nakladatelství Eugenika

Reklama
Reklama

Komentáře

Jarka (St, 2. 10. 2002 - 17:10)
Nedávno se mi dostal do ruky 1. díl této knihy. V některých idealizacích jsem se poznala. A pochopila proč se mi děje to co se mi děje (karmická výchova). Teď pročítám druhý díl a snažím se o pochopení svého jednání a také o nápravu. Ulevilo se mi. Pracovat na sobě je dřina, ale stojí za to. Přeji všem ostatním hodně zdaru.
Monika (Po, 11. 2. 2002 - 22:02)
Ve světle tohoto článku si uvědomuji důkladněji svou odlišnou povahu i osobnost od mých rodičů. Jejich lpění na majetku mne dovedlo až k odchodu a k přerušení věškerých styků s nimi. Nespáchala jsem žádný těžký hřích - jen jsem jiná než oni a tím vyvolávám od narození jejich nenávist. V tomto životě se stali mými rodiči, aby se naučili milovat mne. Mým úkolem bylo naučit se odpouštět. Já svou lekci zvládla a proto odcházím, nechci a nemůžu s nimi sdílet osud, který si svou nenávistí připravili. Nejhorší nemocí je totiž lidská nevědomost.
Honza (Pá, 7. 9. 2001 - 14:09)
Na tom se mi líbí dvě věci - 1. že se od svých dětí učíme a dozvídáme něco o nás, 2. že problémy tu nejsou jen k zlosti, ale mají nějaký smysl.
Vilma (So, 8. 9. 2001 - 15:09)
Všechno má nějaký smysl, ať chceme nebo ne. O sobě toho víme velmi málo, jestli vůbec něco chceme vědět. Je jednodušší dávat vinu jiným, ale každý musí začít u sebe. Ale něco změnit u sebe je strašně těžké. Děti jsou naším obrazem. Rovnováha totiž musí být vždy zachována. To je zákon.
Pavel Novák (So, 8. 9. 2001 - 17:09)
Něco na tom bude. Již několik let mám problematický vztah ze synem. Dle mého osobního pohledu je jeho život příliš povrchní, zajímá se pouze o materiální statky... Problémy začaly po revoluci, kdy se syn začal dostávat do puberty a já začal číst knihy o psychologii, duchovnu atd, které se tady začly objevovat. Syn z těchto věcí má srandu. Nevěří ničemu. Pouze svým schopnostem. Studuje VŠ a já mám někdy strach, aby to jeho sebevědomí a pýcha nebyly jednou krutě sraženy. No možná, že mi opravdu nastavuje nějaké obrácené zrcadlo, možná, že jsem se dostal do fáze, kdy příliš opovrhuji materiálními věcmi. Dlouhou dobu jsem měl i negativní názor na internet. Dnes ho mám díky synovi doma a občas si za něj sednu a docela začínám přehodnocovat svůj postoj k němu. Možná, že syn má věk na to být lehkovážný a povrchní. Možná, že vše chce svůj čas a vývoj a já nemám právo jeho životní styl napadat a odsuzovat.
Tata (Ne, 20. 5. 2007 - 21:05)
No neviem, deti sú našim obrazom alebo opakom? Ja by som povedala, že skôr teda našim protikladom. Ja mám prvorodeného syna, ktorý má veµmi ťažkú povahu. Je veµmi tvrdohlavý, zanovitý, výbušný, je to taký najbarovanejší baran. A naozaj, je presným opakom mňa keď som bola dieťa. Ale na druhej strane, tým pádom je to u nás večný boj a chýba mi tá pohoda vo vzťahu, po akej túžim. A naozaj neviem, čo s tým mám robiť, lebo takto ma to veµmi unavujme, znervózňuje a jeho tiež. S ním sa nedá ani z voza, ani na voz. Jednoducho musí byť po ňom alebo nijak. ALe niekedy je zase veµmi jemný a nežný a milý. čo na toto poviete, čo mám robiť, ako sa zachovať, aby sme našli kompromis? Je ešte neplnoletý, má len 11 rokov.
Pytlík (Ne, 20. 5. 2007 - 21:05)
No, a jsme odsouzení. Mlátil tě fotr nebo mutra? Bylo to karmou a soud do toho neměl co kecat. Zase kreténi co si hrají na Boží proroky budou kecat a dělat bordel tam, kde to demokracie po komunistickým folklór konečně začala řešit. Lidi,jestli je nějaká karma, kromě junkera, tak je to právě ta DEBILNÍ víra v komunisty, papeže, indický knihy. Nemáte mozek? Nebo vás ho jenom menaučili používat? Nechápate, jaká se v karmické nauce skrývá nenávist, chlad a lhostejnost? Však Bůh to nějak povorá za nás:)
Hele, lidi, podívejte se na případ tý krakavčí rodiny z Kuřimi a pochopíte, k čemu vedou takový tisíc let starý nauky.
Návštěvník (Ne, 20. 5. 2007 - 21:05)
Pytlíku,jsi mimo mísu!!!!!
Honza (Ne, 20. 5. 2007 - 22:05)
Pytlík není mimo mísu až tak docela:(
Mě taky ty karmický čachrymachry dvakrát nevoní. Kdyby to bylo tak, tak není úniku:)
Prostě sudbu nezlomíš a když jsi v minulým životě v sebeobraně zabil cikána, narodíš se v příštím jako cikán a někdo tě zabije. Když jsi mlátil kluka, narodíš se jako jeho syn a bude tě mlátit zas on. Logika hovna, který taky jenom padá od zadku dolů a zasírá co potká, protože to mu jde nejlíp a jinak nic neumí. Nebo vy v tom vidíte pokrok? Taky vychovávejte děti třeba kladivem, stejně vám to vrátí, protože jiný účel v tom není. Ideální rovnováha = žádný pohyb. Jako v Hamburger Hillu ten blb, co stoupl na minu a věděl, že může chcípnout hladem, nebo na výbuch. Než ho zachránili vrtulníkem.
Mik (Ne, 20. 5. 2007 - 23:05)
No jasně, rovnováha musí zůstat zachována, když já se budu snažit bejt schopnej a nezávislej, tak budu mít syna neschopnýho závisláka. To chtěl básník říci?) Tak šupajdy zpátky do himalájský jeskyně, tam si ty moudra může řvát třeba do Nebe.
pokud to nikdo nepostřehl, tak máme dvacátý první století a transpersonální psychologii, která poněkud rozlišuje mezi člověkem a přehrávačem:)
Tommy (Po, 21. 5. 2007 - 00:05)
Poučení o karmě jako o Sudbě, něčeho co se podobá filmovému pásu který už je předtočený, a co zviditelníme použitím vhodné techniky je výmluva , nebo snad omluva vynalezená kněžími pro lidské nevědomosti a nepochopení. (Swami Vivékánanda).
Kuk (Po, 21. 5. 2007 - 00:05)
Víra v Karmakálu v podstatě vysvětluje pokračující bídu Indie a její neschopnost vyrovnat se s moderními poznatky lékařské vědy i její úpornou snahu oblažit Západ svojí duchovní misí (Zikmund a Hanzelka, přednáška z roku 1982, Kolbaba, přednáška z roku 2006)
Kenda (Po, 21. 5. 2007 - 00:05)
Že tyranský otec vychová submisivního syna, je víceméně pochopitelné a jasné. Ale kdyby fungovala ta vaše karma, proč by se potom dělo to, že až ten syn založí rodinu, nastane více variant? Může být tyranský po otcovi, nebo zůstane submisivní, nebo je rozumný a dětem nepřeje své dětství a tak je vychovává úměrně...
Nakonec, celý ten posvátný, slavný a tajemný zákon karmy je ve zjednodušení zákon schválnosti, který říká, že první zrazuje nejlepší kamarád, věrná žena je podvedena, snaživý nezíská na rozdíl od lempla odměnu, čím více sázíte, tím méně vyhrajete, pečlivá práce vede ke katastrofě, demokracie je horší než totalita:)
A tak dál.
Takový svět se vám líbí, no to jste pěkní magoři:)))
Koko (Po, 21. 5. 2007 - 00:05)
Karma a rovnováha nefunguje. Zkuste dítě vychovávat ke skromnosti třeba podle katolických zásad z Karafiátovy rodinné příručky a naučíte ho akorát krást, aby přežilo:)Je to životem ověřené, tak neotravujte s jednoduchými východními nesmysly.Kdyby to fungovalo, nemělo by vzdělání smysl. A tak je to právě v tý slavný Indii, kde se dodnes místy věří, že žena bez vzdělání je moudřejší, než žena s diplomem z Oxfordu:)
Tony (Po, 21. 5. 2007 - 01:05)
Takže...Když bych měl syna smažku, musím začít aspoň s trávou, aby na syna zůstalo trochu víc rozumu? No, hlavně aby to vaše věčný moudro fungovalo, vím jak dopadla věčnost se Sovětským Svazem:)
rytíř Nagual (Po, 21. 5. 2007 - 11:05)
VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALU

Svět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant.
Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě.
Jaroslav Polák

Síla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace.
K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční.
Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ?
Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova
mandelinka (St, 24. 6. 2009 - 09:06)


Ahojky pár mých zkušeností na klikačky.Účty mám na Paypal ale i na Alertpay.Některý klikačky na paypal vyplácí přes paypal a i jiné přes Arenpay.Jsou i jiné ,ale tyhle mi stačí.
Při registraci na internetovou peněženku:
Pokud jde o kreditku na Spočitelně
Návštěvník (St, 24. 6. 2009 - 11:06)
co to má společného s karmou? podvod?
Neta (Po, 11. 10. 2010 - 12:10)
Na tom se mi líbí dvě...A také,že za svůj život si musí vzít zodpovědnost každý sám.Neházet ji na to co bylo v dávné minulosti,protože i když žijeme v současnosti,tak tu minulost již neovlivníme.
Reklama