Reklama

Co prozrazuje náš obličej o stavu vnitřních orgánů ?

Orientální diagnostikové dokáží určit stav organismu podle našich dlaní,plosek nohou, uší, očí, způsobu řeči, pohybů, písma či dokonce z našeho charakteru a povahy. Dle barvy pleti, pupínků, otoků, kožních nepravidelností a asymetrií v různých oblastech obličeje pozná zkušený pozorovatel v jakém stavu se nacházejí jednotlivé orgány v těle.

1. Plíce
Stav plic se ukazuje na lidských tvářích. Změny kondice plic způsobují odpovídající změny barvy tváři. Je známo, že v případě zápalu plic má pacient tváře červeně zbarvené. Pupínky na tvářích ukazují, že se v plicích nacházejí hlenové usazeniny (mucus) nebo mastné kyseliny. Bledé tváře prozrazují slabou kondici plic.

2. Srdce
Kondici srdce můžeme vyčíst z konce nosu. Do široka rozložený (naběhlý) nos je důkazem toho, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené. Červené zbarvení nosu je důkazem přetíženosti srdce. Rýha na konci nosu - v jeho středu - je znamením, že existuje šelest na srdci. Tato kondice je podobná kondici, při níž vzniká zaječí pysk. Při ní se pravá a levá strana úst během embryonálního vývoje dokonale nespojí. Příčina je ve špatném stravováni matky, především v nedostatku minerálních látek.
Nosní dírky nám ukazují kondici bronchů (průdušek).

4. Žaludek a slinivka břišní
Tyto orgány, které jsou umístěny spíše ve střední, centrální, části těla, zrcadlí svou kondici na střední a horní části nosu.

5. Ledviny
Ledviny jsou párovým orgánem. Jejich odpovídajícím párovým orgánem v obličeji - respektive v hlavě - jsou oči a uši. Uši také prozrazují celkovou konstituci člověka. Až do poměrně nedávné doby se většina lidí rodila s velkýma ušima. Dokonce ještě dnes má řada lidí, starších 45 let, velmi velké a dobře vyvinuté uši. Ty jsou známkou velmi dobré vrozené konstutice. Mnoho příslušníků mladé generace má naopak uši malé. Jsou důkazem, že nejen ledviny, ale i celková konstituce jsou oslabeny.

Reklama

V případech, kdy jsou ledviny stažené a křečovité v důsledku nadměrného množství soli v potravě, zabarví se oblast pod očima velmi často tmavě. Tento příznak se může objevit také v důsledku nepřiměřené sexuální aktivity. Když se naproti tomu pod očima objeví otoky nebo zduřeliny, když jsou pod očima znatelně viditelné váčky, je možné mít podezření, že ledviny již nejsou schopny zvládnout nadměrný příjem tekutin. Pupínky v oblasti oka ukazují na to, že se v ledvinách začíná usazovat tuk a hlen. Když tyto usazeniny začínají tvrdnout, dochází ke tvorbě ledvinových kamenů.

6. Játra a slezina
Játrům v obličeji odpovídá středová část obličeje bezprostředně nad nosem. Jedna nebo více svislých linek v této části obličeje nám nabízí závěr, že příslušná osoba má problémy s játry. Slezina má odraz své kondice na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Jestliže se v těchto partiích objevuje zabarvení, je na místě závěr, že slezina nepracuje korektně.

7. Střeva a močový měchýř
Jejich kondici můžeme číst především na čele. Když přijímáme nadměrné množství tekutin, musíme nadměrně močit a zároveň naše tělo začíná reagovat pocením na čele. Vrásky nebo prohloubené linky na čele prozrazují také funkční poruchu výše jmenovaných orgánů.

8. Reprodukční orgány
Jejich kondici a stav je možno číst podle vlasů. Když má někdo vlasy na konečcích rozštěpené, což znamená velmi jin kondici, pak nám to říká, že jeho nebo její sexuální funkce ochabují a pohlavní orgány jsou velmi slabé. Lidský vlas má být silný a odolný proti lomivosti. Každý pramen vlasů vypovídá o naší minulosti. Špička každého vlasu prozrazuje naši kondici ve vzdálenější minulosti, kořen vlasu naši kondici současnou. Podobným způsobem je možné přečíst stejný vývoj na našich nehtech.

9. Zažívací systém
Mnoho lidí má zduřelý nebo předsunutý spodní ret. To je důkazem, že střevo je značně uvolněné. To vede k jeho nepravidelné činnosti. Zduřelý, expandovaný vrchní ret prozrazuje, že nefunguje správně žaludek.

Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním.

Ústa a oblast kolem úst nám podávají svědectví i o reprodukčních orgánech. V oblasti úst nacházíme u mužů knír. Jestliže ho třeba i v náznaku nalézáme u žen, pak je známkou počínajících těžkostí a problémů s pohlavními orgány. Když má například některá žena silnější knírek na pravé straně než na levé, tak z toho můžeme usoudit, že její pravý vaječník má větší poruchy a pracuje hůře než levý.

Reklama

Komentáře

EVA (Pá, 13. 7. 2001 - 03:07)
DEKUJI,VAS CLANEK MNE VELMI ZAUJAL!
Radka (St, 23. 10. 2002 - 18:10)
Je stale neco noveho v oblasti lidskeho tela a ja timto dekuji za tento clanek ktery me moc zaujal a mam zase o cem premyslet.Jen tak dal.Dekuji Radka
SKALOVÁ (Út, 19. 4. 2005 - 12:04)
DĚKUJI ZA UVEŘEJNĚNÉ INFORMACE, POMOHLY MI ORIENTOVAT
SE V MÝCH ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH.
Gábina (Út, 9. 1. 2007 - 23:01)
Je to zajímavé, děkuji za uveřejnění. Přesto, když se nad tím zamýšlím, určité věci mi tam nesedí a přisuzuji to spíše jiným problémům. Ale je zajímavé se nad tím zamyslet.
Iva (St, 10. 1. 2007 - 00:01)
Hm,tak to mě velmi zaujalo,i články k tomu přidané,řelka bych,že to opravdu sedí.
david (Čt, 8. 3. 2007 - 14:03)
tak podle toho clanku mam vsechny nemoci a nic v tele mi nefunguje.....neco na tom bude ale moc bych to nebral v potaz
Petr (Pá, 9. 3. 2007 - 13:03)
Cituji: "Dokonce ještě dnes má řada lidí, starších 45 let, velmi velké a dobře vyvinuté uši. Ty jsou známkou velmi dobré vrozené konstutice. Mnoho příslušníků mladé generace má naopak uši malé. Jsou důkazem, že nejen ledviny, ale i celková konstituce jsou oslabeny."


Tak to je blábol. Ostattně celý článek působí dojmem, že vznikl někde v období středověku. Přece je známo, že ušní boltec roste celý život, proto mají starší lidé větší uši. Až budou mít dnešní 20-letí jednou 70 let, budou mít uši jako netopýr. Podle velikostí uší usuzovat na zdraví může jenom blb.
Pavla (Út, 27. 3. 2007 - 14:03)
Tak já si celou dobu myslela, že rýha na konci nosu je dědičná. Měla ji babička, má ji moje mamka, já, sestra i neteř. A teď jsem se dozvěděla, že je to šelest na srdci. Zbarvení nosu může být i namodralé - to je srdeční nedostatečnost, to vím, ale ta rýha mě fakt vzala.
Hanka (Čt, 29. 3. 2007 - 14:03)
Tak to se přidávám k Pavle. Rýhu měl můj dědeček, tatínek, mám ji já a má ji i moje dcera. Mají ji i moje setřenice a bratranci a jejich děti. Vždy jsme ji považovali za charakteristický prvek rodu a teď že prý jsme hin na srdce.
Dada (Pá, 22. 6. 2007 - 21:06)
Zajímavý článek, domnívám se, že někteří vzali článek z opačného konce. Každý z nás má jisté charakteristické znaky nejen v obličeji, které mu jsou dány a nemusí hned znamenat, že je nemocný. Orientální diagnostikové (zkušení pozorovatelé), jak je psáno hned v úvodu, to jistě rozeznají a Pavlu s Hankou by jistě k srdcaři neposlali ... :O)
Karla (St, 25. 7. 2007 - 20:07)
Řekla bych, že je to pěkná kravina. Například můj dědeček měl uši jak radary a ledviny opravdu zdravé neměl!!!! To by sme mohli i podle barvy auta rozeznat jakou má poruchu, když se něco posere!!!
Jana (Čt, 26. 7. 2007 - 18:07)
Uši v průběhu života rostou,ve stáří jsou velké,výchází se z toho kdy je měl normální.
Dáša (Pá, 15. 2. 2008 - 22:02)
Fakt dobrý vtipy v diskusi.
Petr (St, 28. 5. 2008 - 23:05)
Zabývám se těmito fyziognomickými jevy delší dobu a většinou to sedí. K příspěvku Karly:
Není pravda, že čím větší ledviny, tím lépe. Ledvina se dá přirovnat k sítu. Čím větší rastr v sítu, tím horší filtrace. Bohužel auto se neprojevuje barevnými skvrnami v případě poruchy, to bychom si ho mohli opravovat sami narozdíl od dokonalého lidského těla.
Milada (Pá, 20. 3. 2009 - 11:03)
Dovolila bych si malý popstřeh. Zajděte někdy třeba do kostela na pohřeb starého člověka a pozorujte ty zúčastněné. To jsou stařičcí lidé s velikými boltci. Ti s malými už jsou nejspíš na pravdě. Onlouvám se za ten pohřeb, ale v tom kostele při pohledu do lavic ze zadu je to zcela zřejmé.
Jmesser (Pá, 20. 3. 2009 - 11:03)
Tak tedy u nás je to tak, že já(45) mám malé uši, a i moji oba rodiče (79+80) mají poměrně malé uši. Takže tu už neměli být? To jim budu tuhle zvláštnost oznámit! Ti s velkými boltci neumírají? Ti chodí jen na pohřby těm s malými...
Annabelle (St, 8. 4. 2009 - 18:04)
Uz ve skole jsme se ucili ze chrupavky postupne jaksi vekem rostou.....proto maji vsichni stari lide velke usi a nosy....to neni nic divnyho ani generacniho...prijde mi to trochu k smichu:)))))
Jana (St, 8. 4. 2009 - 18:04)
Mě v článku chybí brada, neustále se mi dělá akne na bradě. Nevíte někdo s jakým orgánem souvisí?
Chytrolín (St, 8. 4. 2009 - 20:04)
Jano, někteří autoři to vidí jako
poruchy sliznic, výtoky a záněty
v pochvě. Určitě bys to nepřehlédla
Návštěvník (Ne, 26. 4. 2009 - 18:04)
brada=problemy s pohlavnimy organy
Monča (Út, 4. 8. 2009 - 16:08)
Mě se pořád drží akné na tvářích a tady jsem se dočetla že to má něco společného s plícemi a konkrétně s hlenovýmy usazeninami tak se chci zeptat jak se to dá léčit? předem děkuju
M (Pá, 14. 8. 2009 - 07:08)
Vůbec není zohledněn fakt, že uši nám rostou celý život, takže je logické, že starší lidé je mají větší než mladí (bod 5)!!! Také číslování 1-2 - 4-5 je zvláštní, kam se poděla trojka? Pár takovýchhle blbostí a věrohodnost celého textu je v háji.
ForBio (Pá, 14. 8. 2009 - 10:08)
Patříte také k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využít nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz
Návštěvník (Pá, 14. 8. 2009 - 11:08)
Hlavně oči - mají mít krásné bílé bělmo, pak i pleť na obličeji vypovídá o stavu vevnitř.
Markéta (St, 7. 10. 2009 - 08:10)
Vůbec není zohledněn fakt, že...Je třeba si uvědomit že se sice celý život tělo mění /uši/ takže určitý věk má i jiné onemocnění,nebo se průbeh stávajícího mění.V 60 LETECH UŽ PŘECE NEMÁTE DĚTSKÉ NEMOCI,ČI ANO?
mirka (St, 7. 10. 2009 - 08:10)
Cituji: "Dokonce ještě dnes...Jestli že vám tyto články nic neříkají a považujete je za hlouposti-¨nečtěte je.Já zas nečtu sportovní rubriky.Jak jednoduché.
Anna (So, 28. 9. 2019 - 10:09)
Súhlasím. Keď tomu niekto neverí, nech to nečíta!
Manka (Pá, 18. 12. 2009 - 20:12)
Souhlasím rozhodně s tím,že pleť a vlasy jsou ukázkou zdravotního stavu. Ostatní jako vrásky,rýhy skvrnky to jsou dohady a možnsotí proč vznikly je mnoho. Třeba mimika,že?
Hana Braunová (Pá, 15. 1. 2021 - 20:01)
děkuji za zajímavé čtení,je to velmi poučné!!!
Renata (Čt, 21. 1. 2021 - 15:01)
Mohu používat krém artrin pod oči? někde jsem četla, že souvisí s ledvinami a působí i proti otokům pod očima, které jsou ledvinného původu. je to pravda?
! (Čt, 21. 1. 2021 - 17:01)
Svého času byla v módě frenologie, podle které se dalo vše o člověku určit podle tvaru hlavy. Později to zneužili fašisti pro zkoumání čistoty rasy. Naštěstí frenologie skončila na smetišti dějin, kam patří i bláboly prezentované v tomto článku. Nebo snad budou lékaři diagnostikovat choroby podle xichtů pacientů?
Návštěvník (Čt, 21. 1. 2021 - 22:01)
Rozpoznáním inteligence pole tvaru lebky se zabýval též Jára Cimrman a objevil na lebce tzv. pahrbek geniality. Ten se zjistí nejlépe na obrysu profilu lebky metodou přítlačné tabulové kontury, která spočívá v obkreslení profilu hlavy ležící na stole. Nejlépe se k tomu hodí hostinec U Sirotků těsně před zavírací hodinou.
Petr (Pá, 22. 1. 2021 - 09:01)
Pohled, pohmat, poklep, poslech patri mezi zaklady fyzikalniho vysetreni lekarem. A ano - dobry lekar si vsima i zmen na kuzi a jejich lokalizaci. Neco jineho je akne na brade a neco jineho akne na zadech. Mozna dnes jiz tomu mladi lekari neprikladaji takovy vyznam, ale drive to byl zaklad vzdelani lekare - umet dobre pacienta fyzikalne vysetrit. Ne vzdy je mozne slozite pristrojove ci laboratorni vysetreni. Kdo nekdy pracoval ve stizenych podminkach na zahranicni misi, tak vi.
Reklama