Reklama

bušení srdce

Eduša (Pá, 13. 1. 2006 - 09:01)

ahoj Simonko, děkuji ti za vyčerpávající odpověď. Já o tom bušení mluvím se všemi doktory. Gynekolog mi na to řekl jen to, že těhotenství je zátěž na organismus a poslal mi na kardiologii. Tam mi udělali EKG a echo srdce, to bylo v pořádku, tak už mě nepozvali ani na kontrolu. Šla jsem ještě k jedné známé internistce, ta udělala zase EKG, řekla, že je v pořádku a že to bude těhotenstvím. Praktická doktorka mi řekla, že mi zatím nikam posílat dál nebude a prášky taky zatím žádné, ale kdybych s tím měla pořád velké problémy, tak mám přijít, ale že to bude určitě od psychiky. Bohužel mi tedy nikdo nic neřekl, Holtera mi taky nikdo nenabídl, takže vážně nevím. Asi bych musela chodit pořád donekonečna po doktorech a prosit o pomoc. Zatím to nechám být a uvidím, nejhorší je pro mě to přeskakování (extrasystoly), ale to mi řekli, že má každý druhý člověk a pokud to není pořád, tak se to ani neléčí, takže vážně nevím. O té katetrizaci jsem taky už slyšela, ale to se stejně asi v těhotenství nedá dělat. Trochu bych se toho i bála. Můžu vědět, odkud jsi?Měj se hezky a ještě jednou díky.'

Simona (Čt, 12. 1. 2006 - 13:01)

Chtěla jsem se tě ještě zeptat co řekl doktor tobě jak ti to vysvětlil co ti vlastně je a co na tvoje bušení v těhotenství řekl tvůj gynekolog.'

Simona (Čt, 12. 1. 2006 - 11:01)

ahoj,v těhotenství mi dali na jeden den holter, kde něco zachytili, kardiolog ze začátku konstatoval že to nic nebude že přeskakování má skoro každý 3 člověk a bušení se mi upravilo samo do 10vt.tak že není potřeba s tím nic dělat.Vím co to je protože mě to taky dost obtěžovalo hlavně na konci těhotenství,kdy jsem sotva funěla.Musím říct, že jsem měla strach docela z porodu ne z bolestí ale jak to bude snášet srdce, ale bylo to v pohodě.Jestli jsi to nenahlásila svýmu gynekologovi tak mu to pro jistotu řekni,kdyby jsi měla nějaké komplikace u porodu aby s tím počítali.Je to lepší.Po porodu semnou nic nedělali protože jsem kojila a poté co jsem přestala kojit mě poslali do Prahy na vyšetření katetrizací kde zjistili příčinu.Vysvětlili mi to tak, že na srdci jsou dráhy kudy dalo by se říct teče proud no a mě se občas stane,že se mi spojí dvě dráhy na srdci a tím vznikne bušení.Chci ti jenom říct, že můj kardiolog mi jednou chce dát prášky, když tam přijdu na kontrolu tak zase že to není potřeba.Jednou mi řeknou že je to vrozená vada podruhé že není.Zvláštní je že se mi to projevilo asi před 5lety předtím jsem žádné problémy neměla.Někdy fakt nevím co si z toho mám vybrat.Navštívila jsem i jiného kardiologa s výsledky a ten řekl že tam nic není nebo aspoň nic co by mě mělo znepokojovat.Konzultovala jsem s ním a s gynekologem i další dítě což není prý problém a ujišťovali mě že kdybych měla náhodou větší problémy v těhotenství že jsou na to nějaké prášky.Každopadně jsem i navštívila homeopatku a ta nakonec řekla že ta příčina je stres a že všechno se odvíjí v hlavě.... Bušení mám dál někdy více někdy méně snažím se na to nemyslet.Závisí to hodně na tom jak se cítím, jestli jsem hodně unavená nebo citím že na mě něco leze. Mají mi dát znovu holtra a pak se uvidí... takže zase budu čekat co dál.. Jediný co mi doktor poradil bylo, že když mě bušení přepadne mám sklonit hlavu na hruď a zatlačit jako když jdeš na velkou. Ale neboj určitě to nic závažného není a doufám že ti všechno dobře dopadne. Až budu mít další zprávy po holteru tak ti napíšu co mi řekli - trochu už to beru s rezervou jinak bych se z toho občas taky zbláznila.'

Eduša (St, 11. 1. 2006 - 18:01)

Simono, jak ti to tvoje bušení srdce vysvětlili? Řekli ti příčinu? Bereš nějaké léky? Já jsem v 16.tt a docela mě to obtěžuje.'

Simona (St, 11. 1. 2006 - 12:01)

Ahoj všem,mám bušení srdce asi 5let lékař to nazval srdeční arytmií.V příspěvkách jsem četla o holkách co chtějí mít mimčo a bojí se.Chtěla bych Vám všem říct, že já jsem odnosila už s arytmií aniž bych věděla že ji mám jedno mimčo.Na arytmii mi přišli v polovině těhotenství když jsem si stěžovala na bušení nebo zrychlení srdce.Problémy jsem měla již před otěhotněním, ale nic jsem s tím do té doby nedělala. Možná to bylo lepší nevědět co to je, teď když vím co se zatím skrývá je to horší na psychiku člověk na to pořád myslí, což je nejhorší.Je lepší předtím konzultovat stav s gynekoložkou. chtěla bych ještě jedno dítě, což mě ubezpečili že není problém (gynekoložka i kardiolog) ale musím se přiznat že mám taky trochu strach jak to budu zvládat podruhé.Tak všem holkám kdo chtějí mimčo nebojte se dá se to zvládnout.'

webmaster (Út, 10. 1. 2006 - 19:01)

Předmět: Bušení srdce Autor: lu Datum: 20.12. 2005 19:42:53 Já mám humor také ráda,ale určitě vím kdy ho použít,a hlavně kde. Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 21.12. 2005 12:02:13 Jinak jsem si koupila Koenzym Q10 a uvidím co bude nebo nebude, třeba to zabere. Předmět: Bušení srdce Autor: Mravní hlídka Datum: 21.12. 2005 12:15:42 Mě to pomohlo, výsledky jsem poznal za cca 3 týdny.Snad pomůže K-Q10 i Tobě. Předmět: Bušení srdce Autor: lucík Datum: 21.12. 2005 13:56:47 nemusíš cítit že páteř je špatná já si myslela že ji mám taky dobrou ale až rehab.zjistil že ne. po masážích jsem si myslela že budu mít infarkt co dělalo ono zmíněné srdce. ale nakonec jsem zjistila že to byli jen svaly kolem něho a bušilo mi zas a zas jen když jsem byla pěkně ve stresu.tak jsem začala chodit k psycholog.a dobrý já to měla i hoooodně ze stresu a ktomu mě bolela i děsně hlava. zkus si sní zajít s páteří. Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 22.12. 2005 9:26:57 Možná má stres na to taky vliv, řekla bych, že se mě to ale stává až když ve stresu už nejsem, ale taky si myslím, že to má spojitost s páteří a taky se zažíváním! '

webmaster (Út, 10. 1. 2006 - 19:01)

Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 19.12. 2005 10:44:56 Ahojky, nemáte někdo podobný problém jako já? Už od 18ti ( což je už 11 let) mám někdy pocit, že se špatně nadechnu a najednou mě začně bušit srdce jako o závod. Stává se mě to nepravidelně ráno, v poledne nebo večer při jakékoliv činnosti a hrozně mě to vždycky vyčerpá. Nemám ale při tom jiné problémy, dýchám normálně a netočí se mě hlava prostě nic jen cítím, že mě vyskočí srdce z krku. Protože bych chtěla mít taky v brzké době děti nevím jestli s tím nebudou nějaké problémy, protože to mívám třeba jednou za 2 měsíce a někdy taky za jednou za rok. Předmět: Bušení srdce Autor: Mravní hlídka Datum: 19.12. 2005 11:16:55 Ahojky! Mě na tenhle problém pomohl KOENZYM Q-10 , je to volně prodejné v lékárně, většinou je v tom K Q-10 + vitamín E.Vyrábí to mj. firma Müller Pharma, balení 30 tabletek stojí cca 170,- kč, 60 tabletek něco přes 300,- kč. Beru to asi měsíc - a mám klid. Měl jsem ten problém s bušením srdce ale častěji, párkrát v týdnu. Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 19.12. 2005 13:28:51 Diky za radu. Jdu hned do lékárny a koupím si Koenzym Q10. Doufám, že zabere, protože mě to vážně otravuje život. Předmět: Bušení srdce Autor: Jana Datum: 19.12. 2005 17:49:25 ...dobrý den moje tchýně má stejný problém jak se zdá a byla u doktora a má aritmiji Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 20.12. 2005 12:18:33 a jak to řeší nebo co jí doporučil lékař, ono to hrozně otravuje, zvlášť když to přijde v tu nejnevhodnější dobu? Předmět: Bušení srdce Autor: lucík Datum: 20.12. 2005 13:34:24 ahoj kláro a co páteř?? máš v pořádku? a štítnou žlázu?? pokud ti produkuje moc hormonů bude se ti zdát že ti srdce vyskočí z těla znám to. měla jsem moc hormonů v těle nech si vzít na š.ž. krev na rozbor.nebo to můžeš mít ze stresu pokud jsi vněm často. Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 20.12. 2005 13:43:36 krev kvůli štítné žláze mě brali a prý v pohodě, ta páteř je možná, ale nic mě nebolí tak nevím. Nejhorší, že to otravuje život a celou mě to rozhodí a pak jen čekám kdy mě zase začně bušit. Možná už si to i vsugeruju. Předmět: Bušení srdce Autor: Gypsi Datum: 20.12. 2005 14:42:55 S tím bušením je to hrozný. Stává se mi to v tramvaji, když někomu sahám do kapsy pro peněženku a nebo, když si přistoupí revizor. To mám srdce až v krku. Předmět: Bušení srdce Autor: klára Datum: 20.12. 2005 15:07:06 Dobrý pokus o vtip :-) Předmět: Bušení srdce Autor: Jana Datum: 20.12. 2005 18:54:00 Gypsi,máš špatný humor.Proč si nejdeš psát jinam.Jen počkej až budeš jednou potřebovat pomoc,a někdo si bude s tebe dělat dobrý den.Taky ti to nebude příjemné. Předmět: Bušení srdce Autor: Gypsi Datum: 20.12. 2005 19:21:45 Co je špatného na mém humoru? Cožpak existuje oblast, která by byla pro humor tabu? Jde děda v nemocnici po chodbě a říká si, "pstruh ne, mlok taky ne" a kolemjdoucí sestra mu řekne RAKA máte dědo, RAKA!Nu - je to humor? Ovšemže, protože nikoho neuráží, nezesměšňuje, je jen černější. To jen vám chybí smysl pro humor. '

Matej (Ne, 21. 8. 2005 - 00:08)

Pisem opat ja - pisal som posledny prispevok....Uz par mesiacov preslo a preslo konecne aj to busenie srdca. Trvalo to az 5 mesiacov. Nedavno som si pisal s jednym clovekom cez internet a vyzera to tak ze to moje busenie srdca (silne udery ,,ale nie rychle ako pri tachykardii) sposobuje dost tazko diagnostikovatelne ochorenie PERIKARDITIDA - je to zapal (zanet) osrdcovnika. Mozu aj nemusia pri tom byt bolesti srdca, moze aj nemusi sa vyskytnut mierne zvysena teplota, nevolnosti, zvyseny tlak, arytmie, atd. Na EKG sa nic nezisti,, iba na ECHO (aj to iba skuseny kardiologovia) a naznaky mozu byt viditelne aj na RTG. Lieci sa to antibiotikami atd... prejde to po niekolkych mesiacoch aj same ale je tam riziko ze sa to rozvinie do tazsej formy kde bude treba operacia. Zatial to na 100% potvrdene nemam ze som to mal, to sa uvidi az ked pojdem najblizsie na riadne vysetrenie... Matej

Matej (Út, 14. 6. 2005 - 04:06)

Ahojte,, ja mam problemy s arytmiou, extra systolami,,,a s busenim srdca od 18 rokov (teraz mam 22). Myslim ze sa tu casto zamienaji pojmy o buseni srdca. Niekto pod busenim mysli rychli tep (viac ako 90-100/min) a niekto tym mysli zvysenu kontraktilitu srdca (zvyseny vydaj krvi pri kazdom udere). Arytmie mam takmer neustale,, ale obcas sa mi stane - zatial sa mi to stalo asi 3x za 4 roky... ze mi zacalo busit srdca (zvysena kontraktilita) a bolo to velmi velmi velmi velmi neprijemne - hlavne v noci ked som sa snazil zaspat. Cez den sa to dalo zvladat. Tento stav trval 2 krat asi 2 mesiace ,ale naposledy az 5 mesiacov. Moja nespavost bola taka velka ze mi nepomohlo ani predavkovanie liekmi na spanie (Stilnox). Upadol som do halucinacii, pocikal a takmer pozvracal som sa v posteli, ale nezaspal som. Znemoznovalo mi to srdce. Lekari ma poslali k psychiatrovi,,, ale to tiez nepomahalo. Chcem sa vas opytat ci mavate take busenie srdca ako ja ? Myslim zvysenu kontraktilitu. A kolko to trva kym to prejde. Mimochodom mne nepomahali ani betablokatory (Coronal),, Lieky proti uzkosti -anxiolitika (Spitomin),,a dost silne antidepresiva Citalec (Citalopram, Seropram),,cajiky na ukludnenie a na spanok...nadalej som povazovany za Neurotika s uzkostnou reakciou na stres a touto psychosomatickou poruchou.... Ak radi citate a chcete si precitat moj chorobopis za poslednych par mesiacov tak kliknite na www.manintherain.szm.sk Matej

santik (Po, 30. 5. 2005 - 22:05)

Bušení srdce mám také (občasné). Je mi 37 a poprvé mi to více postihlo před cca 10-ti lety, když jsem byl v práci ve velkém stresu. U mě se jedná o arytmii. Tenkrát mi srdce bušilo jinak a do normálního rytmu mi ho dali v narkóze elektrokardioverzí (to jsou takové elektrošoky se žehličkami). Od prvního případu jsem to měl ještě 3x. Průběh v podstatě vždy stejný. Myslím, že si to způsobuji sám. Jednou se mi to stalo při chřipce, v ostatních případech vždy ve stresu, či smutku. Všechna vyšetření mám jinak v pořádku a jsem dle lékařů zcela zdravý. Mám užívat také ty betablokátory, ale beru je jen po příhodě a postupně je vysazuji.'

gabika (Ne, 8. 5. 2005 - 15:05)

Ahojky vsetkym.Mavam tiez busenie srdca,ale vsetky vysetrenia su OK.Niekedy mam pocit akoby "preskocenie"alebo co a tazke dychanie a tlak od hrude az ku krku.Skusali ste uzTrimepranol?Je to velmi lacny liek,ale velmi dobry.Staci si dat stvrtku pri buseni.Srdiecko sa ukludni.A zvadsa su to problemy spojene s psychykou

Jíťa (Čt, 24. 3. 2005 - 08:03)

Myslím,že po chřipce je to normální,ale pokud by to přetrvávalo,chtělo by to navštívit lékaře.Platí,že po chřipce by všichni měli zůstat ješte nějaký den v klidu.U dětí je to těžké.'

m.kadlec (St, 23. 3. 2005 - 20:03)

můj 5-letý syn prodělal před týdnem chřipku, má v poslední době večer zvýšený tep asi 86-100 tepů. Nemáte někdo zkušenostmi s těmito příznaky u dětí stejně starých? díky'

Eleonora (So, 12. 3. 2005 - 15:03)

Mám presne tie isté problémy pri zaspávaní, už nieko?ko rokov.Hociberiem betablokátor-Betaloc ZOK -aj tak to pretrváva. Teraz posledné 2 týždne mám denne ve?ké množstvo ES, som z toho zdesená,lebo : som doma, vyspím sa, nenervujem sa,štítnu ž?azu mám pod kontrolou- lieky nemusím, K a Mg v norme. Chrbticuvyšetrenú, zažívanie v norme. Vie miniekto poradiť z čoho ešte tento stav môže vznikať ? Ďakujem .'

korálek (Čt, 10. 2. 2005 - 18:02)

Bušení srdce atd.je velmi často problém psychosomatický.Tzn.od nervů,oslabená psychika.Radila bych kineziologii.'

pepa (Čt, 10. 2. 2005 - 14:02)

Mám tento problém - neustále mi buší srdce, na krku jsou vidět zřetelně pulzující žíly a v nadbřišku je zase zřetelně vidět,jak mi tluče srdce.Jsem sice hubený, ale to s tím asi nesouvisí, protože dříve jsem takové věci nepozoroval. Mohl by mi někdo poradit, od čeho by to mohlo být?Děkuji.'

Pavla (Po, 31. 1. 2005 - 08:01)

Také se mi stává,že se mi rozbuší srdce.Hlavně v noci,když usínám se mi rozbuší,že mi projede chvění až mrazení až do rukou a to trvá celou noc.To vím,že už neusnu,a celou noc se mi to srdce takto bouří.Nevím čím to je,že by také nervy?????'

sára (Po, 31. 1. 2005 - 00:01)

Potíže s bušením a ES mám už 7 let.Beru betablokátory,ale můj stav je hodně závyslý od psychiky.Stres snáším špatně a vždy se mi přitíží.Ale ES se objevují náhle a nečekaně i v době,kdy je mi super a odpočívám.Nejhorší je to na jaře a podzim,takže i změna počasí na mne působí.První roky byli hrozné,teď je to lepší,ale jsou dny,kdy se mi ES objevují i několikkrát za den.Na ekg nic,i Holtra jsem měla-nic,pořád mně to vyplaší a bojím se,že to jednou zle dopadne!Snažím se na to nemyslet,žiju prací a rodinou,ale je to nepříjemné a musím s tím žít.Chtěla bych dítě,no mám strach!Betablokátory bych prí nesměla užívat-chci zdravé dítě,ale taky bych to chtěla ve zdraví přežít!Jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti-napište!Dík'

Lenka (Čt, 20. 1. 2005 - 20:01)

ahoj!potrebovala by som poradit.som studentkou a v poslednom case som bola dost v strese.uz par dni som sledovala ze obcas som musela nahle zalapat po dychu.nepripisovala som tomu velku dolezitost.no dnes sa mi stalo,ze som citila nahle zovretie hrude,zacalo mi velmi silno a rychlo bit srdce a tazko sa mi dychalo,trpli mi ruky a hlavne lava.asi tak po hodine sa to ukludnilo ale stale citim tlak pri srdci a tazko dycham.v cechach nie som poistena tak neviem ako by som to vyriesila s lekarom.viete mi poradit aspon nejaky liek na ukludnenenie?caka ma este jedna skuska a najblizsie 3 tyzdne sa na slovensko k svojmu lekarovi nedostanem.DAKUJEM

jarda (St, 29. 12. 2004 - 13:12)

vyzkoušejte také co jiným pomohlowww.webpark.cz/ddss/Dnes vím že výrobky nejsou drahé,pomohly mě odstranit spoustu mojích závažných problémů a ušetřily mě před operací'

Reklama

Přidat komentář