Reklama

Manukový med zabíjí všechny bakterie, kterých se dotkne

Australští výzkumníci objevili bezvadný lék na bakteriální onemocnění, který, jak se zdá, existuje pouze na Novém Zélandu a v Austrálii: manukový med.

Manukový med je v těchto oblastech již nějaký čas ke koupi v prodejnách zdravé výživy, ale teprve v poslední době proniklo do popředí, jak je tento med efektivní v léčbě patogenů. Tento med byl používaný domorodými lidmi jako lék dlouho před tímto znovuobjevením.

Med od včel z jiných oblastí, je samozřejmě též léčivý, ale australští vědci nedávno zjistili, že tento konkrétní med je lepší než všechna známá antibiotika při léčbě bakteriálních infekcí. Doslova zabíjí všechny bakterie či patogeny, kterých se dotkne. Může být použit zevně v podstatě na kteroukoliv infekci.

Nejen to, bakterie si v průběhu času nezískaly žádnou imunitu vůči medu. To znamená, že “superbakterie“ vytvořené opakovaným používáním antibiotik, by mohly být zabity tímto zvláštním manukovým medem.

Včely produkující tento med se krmí pylem na stromech čajovníku (tee tree) v  Austrálii a na Novém Zélandu.

Reklama

Profesorka Dee Carter (The University of Sydney's School of Molecular and Microbial Biosciences) říká: “Med zní velmi prostě a nevědecky, což je důvod, proč jsme potřebovali vědu k ověření tvrzení“

“Většina bakterií způsobujích infekce v nemocnicích je odolná vůči alespoň jednomu antibiotiku a je proto naléhavě nutné, aby přišly nové způsoby léčby a kontroly povrchových infekcí,“

“Nová antibiotika mají tendenci mít krátkou dobu života, protože bakterie se rychle stanou rezistentní. Mnoho velkých farmaceutických společností opustilo produkci antibiotik vzhledem k obtížnosti pokrytí nákladů. Vývoj efektivní alternativy by proto mohl zachránit mnoho životů. “

Též říká “Sloučenina v medu nazývá methylglyoxal kombinovaná neznámým způsobem s jinými neidentifikovanými sloučeninami medu způsobuje selhání více systému v bakteriích.“

Úplná zpráva byla publikována v  časopise European Journal of Clinical Microbiology and Infectious Diseases.

Prosím, podělte se o této informaci s co nejvíce lidmi, protože jak profesorka říká, lidé potřebují slyšet vědu ověřující tvrzení o přírodních lécích. Toto je perfektní důkaz o účinnosti tohoto přírodního léku.
Zdroj: Massreport. com

Reklama

Komentáře

Sova (Pá, 28. 11. 2014 - 13:11)
Jak mohli domorodci konzumovat med, když na území Nového Zélandu a Austrálie včely nebyly a přivezli je tam až první osadníci. A ty včely tam byly přivezeny hlavně pro produkci vosku ne medu...
! (Čt, 5. 3. 2020 - 08:03)
Když nějaký hlupák je ochoten zaplatit 50x vyšší cenu, tak proč mu to neprodat?
Návštěvník (Pá, 19. 3. 2021 - 20:03)
Český včelař krmí včely hlavně cukrem,aby docílil max zisků z prodeje a ještě med naředí sirupem,z testů českých medů bylo 78 ze 100 testovaných falšovaných vším možným.Mám nedůvěru k českým medům,za podvádění mají být velmi tvrdé pokuty!!!
Matěj (Út, 13. 12. 2022 - 11:12)
Tak tento med prodražuje to, že je z květů keře manuka, který má speciální vlastnosti, že je certifikován, takže není možné prodávat obarvený cukr a též zřejmě doprava a propagace něco stojí. No každý si může vybrat a koupit si od místního včelaře, pokud ví, že jeho včely nelétají jen na chemií ošetřovanou řepku či si může koupit levný čínský med v supermarketu, který může obsahovat i nebezpečné látky. Manukový med není pro každého, ale pokud bych měl nějaký zdravotní problém, tak bych neváhal investovat do kvality.
děda75 (St, 4. 3. 2020 - 17:03)
Proč je 10x, 50x dražší? Australští včelaři do ceny medu přidali podíl na jeho společnou propagaci, naši nikoliv, časem to vedlo k tomuto nepoměru.
// Manukový med - je svými účinky srovnatelný s našimi lokálními medy? //
Na toto téma lze zjistit například:
"Účinky a antibakteriální vlastnosti nejrůznějších druhů medu zkoumal v Laboratoři molekulární apidologie a apiterapie Ústavu molekulární biologie Slovenské akademie věd Ing. Juraj Majtán, PhD. Z jeho studie vyšel z antibakteriálního hlediska vítězně jedlový medovicový med, který pocházel přímo ze Slovenska. Sterilní med medicínské kvality používal při testování k hojení chronických infekčních a jiných ran a výsledky jednotlivých medů porovnával. Jedlový medovicový med a manukový med dosahovali téměř totožných výsledků."
Takže, když je v oběhu peněz moc, tak co proboha s nimi? To ale můj problém není.
Reklama