Reklama

Hlavní zbraně v boji proti vráskám

Neexistuje jediný zázračný přípravek, který by zastavil stárnutí a odstranil vrásky nadobro. Chceme-li zpomalit stárnutí musíme k pleti přistupovat komplexně. Jsou tři hlavní zbraně v boji proti vráskám: hydratace pleti, výživa pleti a ochrana pleti před škodlivými vlivy.

Hydratace pleti
Dehydratovaná pleť má největší sklon k tvorbě vrásek. Hydratovat pleť můžeme jak zevnitř tím, že budeme pít dostatek tekutin, tak i zevně používáním kvalitního hydratačního prostředku. Pro hydrataci lze však udělat i další velmi důležitou věc a to používat šetrné mycí a odličovací prostředky, protože právě při odličování bývá nejčastěji narušen hydrolipidový plášť na povrchu kůže a než se stačí obnovit, tak se z nechráněné pokožky odpaří voda do okolního prostředí, zvlášť pokud se pohybujeme v suchém prostředí. A pak musíme používat čím dál tím silnější hydratační prostředky, protože pleť se již bez nich neobejde. Zejména si je třeba dát pozor na čistící prostředky s obsahem alkoholu a tenzidů (sulfáty).

Výživa pleti
Výživa pleti neznamená jen kvalitní výživné krémy, které jsou vhodné zejména pro starší pleť, ale i kvalitní stravu s obsahem všech živin a vitamínů důležitých pro zdravou kůži. Nízkobílkovinné či nízkotučné diety mohou výživu pleti narušit. Aby se všechny živiny k pleti dostaly je nutný též zdravý krevní a lymfatický oběh. Speciální obličejové masáže a prokrvující masky mohou podpořit krevní a lymfatický oběh v kůži. Důležitý je však i pohyb na čerstvém vzduchu. Dále si je třeba uvědomit, že aktivní či pasivní kouření silně narušuje krevní kapiláry v kůži a po čase se dostavuje typický šedavý vzhled pokožky.

Ochrana pleti před škodlivými vlivy
Na pleť útočí především volné kyslíkové radikály, nečisté ovzduší a sluneční záření. Toto jsou hlavní faktory, které narušují kolagenní vlákna, poškozují pleť a podporují vznik vrásek. Proti působení volných kyslíkových radikálů lze využít antioxidanty. V dnešní době je jich již objeveno velké množství - mezi nejúčinnější patří vitamín C, vitamín E, betakaroten, selen, pycnogenol, ALA. Ochranu před nečistotami z ovzduší poskytují tzv. ochranné krémy, které současně chrání jak před slunečními paprsky (obsahují  UV filtry), tak i před mrazem. Další výhodou ochranných krémů je, že zabraňují úniku tekutiny z pleti do okolního prostředí.
Autor: mk
 

Reklama
Reklama

Komentáře

Pája (Čt, 11. 11. 2004 - 14:11)
si připustit,že všichni stárnou,nikdo nezůstane uchráněný od vrásek.Dřív či později.Takové starosti mě tedy neberou!
moker (Pá, 21. 4. 2006 - 21:04)
Dneska jsem byl na střelnici a vrásky mi nezmizel anevím jakou ráži doporučujete v tomto fóru o zbraních,co máte za pistoli nebo raději pušku,v to případě i když máte titul jste správně poznala kam patříte,lovu zdaz a mrtvolám tuplem
Lola (Čt, 21. 11. 2013 - 01:11)
V boji proti stárnutí a vráskám doporučuji E'shee.
Mám 38 let, a moje pleť vypadá o 10 let mladší, žádné jizvy po akné, žádné jemné linky a vrásky, pleť kolem očí je jemná a hydratovaná. A to použivám séra jenom 2 měsíce!

Kosmetika E'shee Clinical Esthetic je korektivní kosmetika, která řeší různé estetické problémy pleti jako je akné, post-akné, suchá a mastná seborea, cévní defekty, hyperpigmentace, podrážděná a citlivá pleť, předčasné stárnutí pleti, vrásky. Díky vysoké účinnosti přípravků používají se i v dermatologických klinikách. Kosmetické přípravky jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin, bez obsahu alergenů, ingredience jsou pečlivě testované. Obsahují přírodní konzervační látky.
http : //esheeesthetic.cz
Borůvka (Út, 29. 7. 2014 - 16:07)
dobrý den, dámy :) já jsem po letošních Vánocích kompletně zanevřela na propagovanou kosmetiku s diamantama, zlatem a nevím čím :D snacha mi pod stromeček naježila baobabový olej a teď už si ho objednávám i sama :) moc fajn olejíček :) cítím se mnohem líp a tu haldu kosmetiky jsem vyhodila :D to je najednou místa ;-) mějte se krásně
Brusinko, Brusinko (Út, 29. 7. 2014 - 20:07)
dobrý den, dámy :) já jsem...ty se naotravuješ
Erika (Čt, 6. 8. 2020 - 22:08)
Zabira kosmetika? U me rozhodne ne a ze jsem toho vyzkousela uz dost.
Zuzana (Po, 10. 8. 2020 - 20:08)
Kosmetika nic moc :-/ chce to odbornejsi peci, nekde kde tomu opravdu rozumi, vim z vlastni zkusenosti.
Erika (So, 15. 8. 2020 - 11:08)
A tak byla jsi na necem? Jaky zakrok? Je toho pomerne dost.
Zuzana (St, 19. 8. 2020 - 13:08)
Byla jsem zde, amarylliscentrum.cz, a jaky zakrok? Helet to je asi jedno, kazdy ma ty vrasky jine, na jinych mistech, doporucuji ti si tam zavolat, domluvit si konzultaci, oni se na tebe podivaji a reknou ti co pro tebe bude nej!
Erika (So, 22. 8. 2020 - 12:08)
To mas pravdu! :-) kazdopadne moc dekuji za typ na misto kam si zajit
Reklama