Reklama

Praha je páté nejlepší město na světě pro práci z domova

Praha je páté nejlepší město na světě pro práci z domova. Uvádí to žebříček společnosti WorkMotion, která se specializuje na vyhledávání pracovních pozic v zahraničí. V čele žebříčku je australské město Melbourne, druhý je kanadský Montreal, třetí Sydney.

Praha získala body za dostupnost pronájmů, kvalitní dopravu, kvalitu veřejného školství nebo rovnost pohlaví či menšin. Naopak mezi hůře hodnocené kategorie v Praze patří právní požadavky nezbytné pro pobyt, ale také míra zdanění.

"Pandemie urychlila trend práce na dálku mnohem více, než jsme předpokládali. Technologie nezbytné pro práci na dálku tu byly samozřejmě už před pandemií. Co se ovšem změnilo, je postoj firem k práci z domova (...), přijetí možnosti, že nejlepší kandidát na danou pozici může žít v jiné zemi," sdělil listu La Libre spoluzakladatel a výkonný ředitel WorkMotion Carsten Lebtig.

Velké evropské metropole v žebříčku nedopadly příliš lichotivě. Brusel je 52., zejména kvůli vysoké míře zdanění. Ze stejného důvodu spolu s cenami bydlení je Paříž 62. Berlín je jedenáctý. Londýn obsadil 36. místo, zejména kvůli cenám a dostupnosti bydlení.

Lidé mají při výběru místa pro život, a tedy i pro práci z domova, různé priority a podle nich mohou vybírat i destinace, konstatuje La Libre. Nejvýhodnější daně jsou podle žebříčku v Istanbulu, hned na druhém místě je Lisabon. Nejnižší náklady na život najdou digitální nomádi v Béngalúru nebo na Bali. Dánská metropole Kodaň zase může nabídnout nejšťastnější obyvatele.

Reklama

Žebříček bral v potaz celkem 17 kategorií, v každé z nich bylo možné získat až 100 bodů. Údaje pro jednotlivé kategorie čerpal z již existujících a dostupných údajů, včetně například údajů Světové banky, Evropské komise (EK) nebo Světové zdravotnické organizace (WHO). WorkMotion hodnotil celkem 80 měst.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Marek (Po, 22. 11. 2021 - 07:11)
Souhlas . Home office
Qau (Út, 30. 11. 2021 - 06:11)
Prahu nemusím
Jakub (Út, 30. 11. 2021 - 10:11)
Je opravdu krásná a magická
Elis (Út, 28. 6. 2022 - 21:06)
Hodně zajímavé. To bych nečekala. Musím říct, že já jsem si na home office celkem zvykla. Vlastně mi to vyhovuje. Všimla jsem si taky, že za ty poslední dva roky se hodně rozjelo vzdělávání online. Například různé kurzy, semináře atd ani jinak probíhat nemohly. Sama jsem jich pár přes https://vox.cz/kategorie/kurzy-a-seminare/ absolvovala.
Jitka (Čt, 15. 6. 2023 - 03:06)
Kdyby jste někdo hledal náhodou ubytování v Praze někde v historickém centru, tak já můžu doporučit se podívat na stránky hotelu hotel-upava.cz Já jsem tam byla s celou rodinou a musím konstatovat, že teda luxusní ubytování. I díky personálu jsem se tam cítila neskutečně dobře.
Reklama