Reklama

Suché oči

Nedostatečné zvlhčení očí a abnormální nedostatek tekutiny v oční spojivce. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním si často stěžují na pálení a svědění očí. Suché oči jsou časté u lidí, kteří nosí kontaktní čočky a též se objevuje u onemocnění, které způsobují zjizvení rohovky, u Sjogrenova syndomu, hepatitidy (infekčního zánětu jater) apři užívání určitých léků.

Stimulace produkce  slz  užíváním určitých živin může pomoci oči zvlhčit. Vhodné jsou karotenoidy, vitamíny C a E, které chrání čočku a sítnici před oxidativním poškozením, vitamín B6 a hořčík, lactoferin (důležitá složka slz) a kurkumin. Omega -6 mastné kyseliny jako gama-linolenová kyseliny (GLA) se ukázaly jako užitečné pro suché oči při Sjogrenově syndromu.
Zdroj: Vitamin Research Products

Reklama
Reklama

Komentáře

sex-town (Čt, 31. 8. 2006 - 05:08)
http://www.sex-town.info/
M. (Čt, 31. 8. 2006 - 09:08)
Mně na suché oči jako alergikovi pomohla výtečně schizandra /klanopraška/ čínská ve formě tablet či tinktury.
Karla03 (Út, 12. 3. 2013 - 12:03)
Ahoj, mám podobný problém a celkově začínám mít problém s očima. Ale nemám vůbec šajn kam k očařce/ovi. Jsem kousek od VYškova a nevím kam zajít. Nikdo z rodiny problémy s očima nemá. Máte někdo radu kam zajít? Nebo jezdíte za očaři třeba někam daleko?
Dalibor (Út, 12. 3. 2013 - 16:03)
Na suché oči je skvělí světlik lékařský,který koupíte jako bylinku v lékárně,uvaříte dle návodu a pár dní budete 2x deně kapat do očí.
Dalibor (Út, 19. 4. 2016 - 12:04)
Zas jen trapná reklama.
Reklama