Reklama

Jaké projevy může mít detoxikace

Půst, detoxikace zeleninovými či ovocnými šťávami, užívání přípravků s detoxikačními vlastnostmi, přechod na zdravou stravu, přestěhování se do hor či k moři - to vše může způsobit vyplavování škodlivých látek z vašeho organismu. V případě, že vyplavování toxínů z tkání je příliš intenzivní, vaše primární detoxikační orgány (játra, ledviny) nestíhají tyto toxíny odvádět z těla a do detoxikace se zapojují další orgány - dýchací ústrojí, kůže, sliznice. Jaké příznaky se mohou objevit a co vše můžete udělat pro lehký průběh detoxikace?

Nejvhodnější je si dát ještě před intenzivní pročišťující kúrou do pořádku játra a ledviny. Zimní měsíce jsou ideální pro posilnění ledvin (bylinky: zlatobýl celík, petržel, kopřiva, teplá jídla, luštěniny zejména pak fazole adzuki) a začátek jara pak pro posilnění jater (bylinky: ostropestřec mariánský, pampeliška). Dalším důležitým opatřením při jakémkoliv způsobu detoxikace je pití dostatečného množství čisté vody. Není však žádoucí prolévat se 3 a více litry vody za den (pokud nevykonáváte fyzickou námahu v extrémních teplotách a nemáte nadměrné ztráty tekutin potem). Nedostatečný příjem tekutin během detoxikace se většinou projeví bolestí hlavy.

Další možné projevy detoxikace:
Vyrážka - není nutno zasahovat, v případě svědění je vhodné potřít kůži jablečným octem. Ulevit může též přírodní kosmetika s aloe vera či ovesné koupele.
Nepříjemný zápach potu - používejte přírodní deokrystaly, které zabraňují bakteriím rozkládat pot a způsobovat zápach
Nepříjemný zápach z úst - může pomoci škrabka na jazyk či vyplachování úst zubním olejem či mlgání kokosového oleje
Kašel - není potřeba tlumit, je třeba pamatovat, že koření jako zázvor či curry podporuje vykašlávání hlenů
Rýma - vhodné průplachy nosu slanou vodou - je možno využít konvičku Rhinohorn na výplach nosu
Průjem - většinou trvá jen jeden den a není silný
Výtok  - pomáhají přírodní přípravky na intimní hygienu s bylinkami a éterickými oleji, nepoužívejte syntetické sprachové gely ani mýdla, výtok během několika dní sám vymizí
Bolesti kloubů, svalů - teplá koupel, lehká masáž bolest uvolní
Únava - může pomoci procházka na čerstvém vzduchu

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama