Reklama

Do ordinace s chytrým telefonem

Uživatelé Elektronické zdravotní knížky se nyní dostanou ke svým zdravotním záznamům i přes svůj iPhone, iPad nebo iPod Touch. Mobilní aplikace zaručí pohodlný přístup ke zdravotním informacím kdykoliv a kdekoliv, mohou je například ukázat lékařům v ordinaci. Pro všechny držitele Elektronické zdravotní knížky je tato služba zdarma.

V nové aplikaci lze snadno získat přístup k informacím o vyšetřeních, předepsaných lécích, stavu zdravotního pojištění, ale i k vyúčtování služeb za provedené zdravotní výkony. Své zdravotní záznamy tak každý může mít vždy u sebe. Také ovládání je velmi jednoduché a plně intuitivní,“ vysvětluje výhody nové aplikace Jiří Pašek, generální ředitel společnosti IZIP, která Elektronické zdravotní knížky provozuje. Chytré telefony u nás podle odborných odhadů používá více než 1,5 milionu lidí. „I mezi uživateli Elektronické zdravotní knížky, kteří nyní tvoří čtvrtinu české populace, jich je několik stovek tisíc. Zaznamenali jsme o tuto novou službu od počátku enormní zájem,“ dodává Pašek.

Nová aplikace byla spuštěna 19. února a jen během prvních dvou dnů si ji stáhlo více než 1500 lidí. Tím se dostala na druhé místo v TOP FREE na App Store, kde je ke stažení. O velkém zájmu o aplikaci svědčí i to, že od jejího spuštění došlo k desetinásobnému nárůstu on-line registrací klientů do systému IZIP. 

Po instalaci si uživatel pomocí několika snadných kroků zvolí zabezpečení aplikace. Pokud již má Elektronickou zdravotní knížku zřízenou, zadá do přihlašovacího formuláře své identifikační číslo klienta a osobní heslo. „Během okamžiku tak majitel aplikace získá online přístup k nejdůležitějším informacím obsaženým ve standardní Elektronické zdravotní knížce. Aplikace umožňuje práci s více účty současně, takže například rodiče mohou sledovat zdravotní záznamy svých dětí - vše na jednom místě z jednoho telefonu,“ uzavírá Pašek. 

Více informací a aplikaci ke stažení lze najít na: http://itunes.apple.com/cz/app/izip-elektronicka-zdravotni/id487273389?mt=8 

Reklama

V případě, že uživatel dosud nemá zřízenu Elektronickou zdravotní knížku a je klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, může se jednoduše zaregistrovat na adrese https://reg.izip.cz/clientapplication/step1 

Přehled funkcí mobilní aplikace Elektronická zdravotní knížka:

  • Záznamy - přehled a podrobné informace o provedených zdravotních vyšetřeních
  • Zdraví - základní přehled o zdravotním stavu (alergie, očkování apod.) včetně emergentních údajů
  • Léky - přehled všech léků včetně podrobného popisu
  • Lékaři - seznam zdravotnických pracovníků, kteří zapisují do Elektronické zdravotní knížky uživatele
  • Stav pojištění - aktuální stav zdravotního pojištění včetně případných nedoplatků a penále
  • Vyúčtování - kompletní přehled uhrazené zdravotní péče ze zdravotního pojištění

 

Reklama

Komentáře

! (Čt, 19. 4. 2012 - 13:04)
Jestliže se do elektronické zdravotní knížky dostanou libovolní lékaři, může se tam dostat i kdokoliv jiný, kdo zná přístupové heslo. Třeba zaměstnavatel a může tím zaměstnance znevýhodnit. Získat heslo není problém, za úplatu nebo od nějakého hackera. Je to největší nesmysl, který kdy postihl naše zdravotnictví. Bodejť by nebylo pro pacienty málo peněz, když je papaláši vyhazují za takovéhle podivné zakázky svým spřáteleným firmám.
Reklama