Reklama

Vitamín D3 jako supervitamín

Odborníci vydali tisíce studií o pozitivním vlivu vitamínu D na náš organismus. Déčko podle nich pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti, snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění až o 60 %. Přesto většina populace trpí jeho nedostatkem a problém přehlíží.

Podle výzkumu, jenž byl zveřejněný v odborném časopise European Journal of Clinical Nutrition, může nedostatek vitamínu D stát za více než polovinou úmrtí ve světě. Lékaři poukazují, že tento supervitamín totiž ovlivňuje celou řadu závažných nemocí, kterým dokáže předcházet či alespoň snižuje riziko jejich vzniku. Mezi takové patří kardiovaskulární onemocnění i rakovina. Přesto srdeční a cévní příhody jsou příčinnou 44,8 % úmrtí u mužů a 48,7 % u žen v Česku. Co se týká rakoviny, tak je každoročně v Česku diagnostikováno přes 80 tisíc nádorů a téměř 30 tisíc lidí na ni zemře. To není ani zdaleka vše. Déčko pomáhá předcházet i roztroušené skleróze a diabetu.

Nedostatek je označován za novodobou epidemii
Světová zdravotnické organizaci, která vydala varování, že svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D a je potřeba situaci řešit. Jelikož už dávno nestačí se jen slunit a chytat bronz. Vitamín D, neboli sluneční vitamín, sice vzniká s pomocí ultrafialového záření a přeměnou v pokožce, jenže takto se ho v současnosti dostane do organismu jen minimum. Brání tomu nedostatek slunečního svitu i ochranné opalovací krémy, které většina z nás používá, aby se nespálila a předešla rakovině kůže.

Hledá se zdroj supervitamínu
Strava je další možností, na kterou lidé sází. Déčko se nachází v mléku, vaječných žloutcích a rybách. Jenže málokdo těchto potravin konzumuje takové množství, aby to stačilo. Proto je nedostatek vitamínu D v současnosti takový problém.
Odborníci proto vidí řešení v doplňcích stravy, které dokážou bezpečně pokrýt doporučenou denní dávku vitamínu D.

První známky, že se to týká i vás
Pokud si právě říkáte, že se vás nedostatek vitamínu D netýká, tak se nejspíše pořádně pletete. I banální chřipka totiž může být signálem, že vám tento supervitamín chybí. Není úplně náhoda, že chřipkové epidemie nejvíce řádí na konci zimy, kdy je organismus po zimě vyčerpaný a oslabený. Podle výzkumů nedostatek „déčka“ vede k respiračním onemocněním. Takže až vás postihne infekce dýchacích cest, vzpomeňte si na experty a v lékárně si k přípravkům na kašel a rýmu kupte i déčko.

Reklama

Reklama

Komentáře

RE (Po, 7. 3. 2016 - 11:03)
Napsali jste že nám chybí v d3. Ano a néé jenom v zimě, také v létě když, neni tolik slůníčka. Ale nezapomněli jste hned přihodit jaké vitamíny si, koupit. Dá se koupit i levněji. Co mne mrzí že, lidi strašíte stále RAKOVINOU, A DALŠÍMI NEMOCI. jE TO HNUS. ZA PĚT LET UŽ LÉKAŘE KTEŘÍ NEUMĚJÍ VŮBEC NIC SKONČÍ!!!!!! Lidstvo se bude léčit samo a lekaři??? At jdou dělat něco užitečnější věci. Třeba zametat. Protože budou k ničemu. Ony jsou k ničemu už ted.
Marie (Út, 8. 3. 2016 - 08:03)
Napsali jste že nám chybí...Rakoviny pribyva to je nezvratitelny fakt, na druhou stranu lide mohou sami delat hodne pro prevenci. Strava a dostatek vitaminu a mineralu je zaklad, pak tez dbat na svou pszchiku, hlavne v sobe nic nedusit , nepotlacovat. Myslim, ze je dulezite informovat o tom, co muze lidem pomoci posilnit psychiku i imunitu, protoze to je v boji s touto nemoci nejdulezitejsi.
alenka (Út, 8. 3. 2016 - 10:03)
Napsali jste že nám chybí...Vy jste Čech ? Co gramatika ? A méně emocí radím.
Angie (Ne, 24. 4. 2016 - 12:04)
Není vitamín D3 vhodný hlavně pro těhotné maminky? Skrz kosti a zuby sebe i miminka?
Markéta (Čt, 28. 4. 2016 - 20:04)
Ano je, někdy si totiž dítě může brát od maminky. Ale jde ho doplňovat třeba doplňky stravy. Viděla jsem od www.femibion.cz doplněk s vitaminem D3 přímo :)
Angie (So, 30. 4. 2016 - 11:04)
Já jsem si právě říkala, že má dost maminek problémy se zuby v těhotenství.
Markéta (Ne, 1. 5. 2016 - 10:05)
To je pravda, ale tomu se dá předejít naštěstí, že člověk zvýší přísun.
Zuzka (Ne, 1. 5. 2016 - 21:05)
Sestře byl od doktora doporučen zvýšit dávky pro tělo vápníku a vitaminu D, protože měla prý nedostatek. Hlavně když byla těhotná.
Petra (Út, 30. 8. 2016 - 13:08)
Ja jsem brala ten femibion a take vse ok mam se zuby problemy jiz dlouhodobe i pred tim nez jsem otehotnela a tohle mi pomaha
Jana (St, 24. 4. 2019 - 09:04)
Já beru vitamin D3 od doby, co jsem byla těhotná na doporučení své lékařky.Mám i jiné zdravotní problémy, takže užívání něčeho navíc byla nutnost.Už kvůli miminku.Nakonec jsem u něj zůstala i v době kojení a beru stále.Nejdříve jsem měla D3 Extra, ted to mám v kombinaci s K2, ten totiž směřuje vápník do kostí a brání jeho ukládání do měkkých tkání a cév.Oboje mám od Biominu a jsem velmi spokojená.Je to výrobce léčiv, takže kvalita je v tomto směru zaručena.
Slovan (St, 24. 4. 2019 - 10:04)
V mlieku a vajickach sa nachadza D3 vzdy alebo iba ak sa dane zvierata pohybovali vonku na slnku?
LussyB (Út, 26. 11. 2019 - 18:11)
My dáváme D3 už od miminka na doporučení doktorky.
Pudrito (Čt, 16. 8. 2018 - 18:08)
pokud budeš brát třeba tohle http://www.femibion.cz/produkty/ tak tam už všechno co těhotná potřebuje je a nic víc brát nemusíš
Damoša (Pá, 1. 6. 2018 - 23:06)
taky jsem užívala Femibion, přestala sjem ho brát 3 dny před termínem porodu. Dcerka se mi narodila týden po termínu
Reklama