Reklama

Očista bytu vůní

Čich je náš nejprimitivnější smysl. Souvisí s tzv. plazím mozkem, mozkovým kmenem, nejinstinktivnější částí našeho mozku. Vůně má schopnost rychle a do hloubky změnit vědomí, neboť pracuje na rovině instinktů.

Každá bylina nebo květina vydává svou vlastní charak­teristickou vůni. Každé takové vůni připisuje tradice určitý význam a použití. Klidně se touto tradicí řiďte, ale současně vždy následujte své pocity, které vám řeknou, co je pro vás nejlepší.

Kadidlo

Je několik způsobů, jak získat vůni pro očistný rituál. Jedním z nich je užití kadidla, vyrobeného ze sušených rostlin. Jejich vůni lze zvýraznit, pokapeme-li je esenciálními oleji. Potřebujete k tomu kadidlo, kadidelnici a plochý kousek dřevěného uhlí. Vše lze běžně najít v orientálních nebo ezoterických obchodech. Podržte uhlí v kleštích a opalujte jednu stranu nad svíčkou, dokud nezačne žhnout. Uložte uhlí do kadidelnice a nasypte na plochu trochu kadidla - uhlí kadidlo zahřeje. Do vzduchu se vznese magická vůně a vy ji můžete nechat linout po příslušné oblasti.

Vonné tyčinky jsou formou pevného kadidla. Jsou velmi praktické, přestože se na jejich složení nelze vždy spolehnout a některé naopak příšerně páchnou!  

Reklama

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou jednoduchý a čistý způsob, jak lze v místnosti vytvořit působivou atmosféru.

Pálení kadidla je skvělé pro cílené rituály. Chceme-li však prostě vytvořit příjemnou atmosféru, představuje dobrou volbu esenciální olej, zahřátý v aromalampě. Tato lampa ohřívá vodu, do níž se přidá několik kapek esenciální­ho oleje, a po dlouhý čas tak uvolňuje příjemnou vůni. Esenciální oleje se získávají z rostlinných výtažků. Přestože většina olejů působí mírně, některé mohou účinkovat silně, a musíme s nimi nakládat opatrně. Dejte si pozor na alergie a buďte opatrní, aby vám oleje nepoškodily povrch nábytku a podlahy.
Zdroj: Teresa Mooreyová - Duševní ochrana, nakladfatelství Metafora
Reklama

Komentáře

dobrej obrazek, kdyz je obrazek malej, tak to vypada jako doutnajici hovno :)
Reklama