Reklama

V zimě je potřeba chránit ledviny

Zimnímu období se přiřazuje podle čínské medicíny element vody. Jde o období relativního klidu a odpočinku, kdy se shromažďuje energie pro budoucí klíčení. Voda ztělesňuje princip plodnosti a představuje životní sílu v jejím prvotním stavu, ještě než bude usměrněna a použita. Hlavním orgánem vodního elementu jsou ledviny.Právě v zimě jsou ledviny nejvíce náchylné k onemocnění. Jejich energetické oslabení se může projevit různými symptomy.

Podle čínské medicíny ledviny souvisí s naší konstitucí a schopností odolávat nemocím. Problémy pocházející z oslabení funkčního okruhu ledvin zahrnují funkční a organická onemocnění ledvin, neplodnost a onemocnění pohlavních orgánů, sklon k potratům, alergiím, degeneraci kostí, metabolické poruchy, otoky zejména dolních končetin, váčky pod očima, křečové žíly, poruchy krevního tlaku a periferního prokrvení, kožní projevy v průběhu ledvinového meridiánu, vlhké a studené nohy a ruce, výpadky paměti a nedostatečnou imunitu.

V psychice se disharmonie ledvin projevuje buď nedostatečnou vůlí, apatií, nesmělostí, pocity bezmocnosti nebo naopak nespoutaností, netrpělivostí, hyperaktivitou, zbrklostí a neschopností zvládat své sklony a jednání.
V obou případech je základní emocí strach - v prvém případě strach ze síly okolí, ve druhém pak z neschopnosti a neúspěchu.

Hlavními příčinami oslabení funkčního okruhu vody jsou:

1) Chybějící minerály a vitamíny, nedostatečná strava
2) Nadměrný stres
3) Nedostatek lásky, problémy v partnerských vztazích
4) Časté pobývání v geopatogenních zónách
5) Genetické vlivy
6) Toxiny všech druhů (virové infekce, bakterie, plísně, léky) a ekologické škodliviny
7) Prochladnutí organismu, nohou a oblasti ledvin
 

Reklama

Prevence oslabení ledvin:

Jako prevence oslabení funkčního okruhu ledvin poslouží prohřívací koupele s éterickým jalovcovým olejem či vtírání mletého zázvoru do vlhké umyté plosky nohou.


Zázvor prohřívá a tak zajistí teplé nohy po celý den.

UT PLUS - močové cesty od G&G Vitamins- obsahuje čistě rostlinné složky pro podporu ledvin a močových cest

Pro zvýšenou aktivitu ledvin v zimním období je třeba dodat dostatek dobrých potravin přirozeně slané chuti a minerálů (neznamená to přesolená jídla). Do jídelníčku bychom měli zařadit mořské ryby, mořské řasy, kořenovou zeleninu, luštěniny, celozrnné obiloviny jako jsou pohanka, rýže natural a jáhly. K dochucení můžeme použít umírněné množství mořské soli a sójové omáčky.

Pokrmy více tepelně upravujeme a konzumujeme teplé.

Vyhýbáme se konzumaci jednoduchých cukrů, které mohou přispívat k opakujícím se infekcím močového ústrojí.

Též nadbytek bílkovin ve stravě zatěžuje ledviny.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Ashley (Ne, 8. 4. 2007 - 11:04)
Mohli byste sem dát i něco zajímavějšího,tohle všechno vím i bez vás!!
orlice (St, 30. 5. 2007 - 22:05)
Ale to nejsou stránky jen pro tebe, ostatní to třeba nevědí, tak si to mohou přečíst.
Hendy (So, 16. 5. 2009 - 18:05)
Ahoj holky, hodně trpím na záněty ledvin a močáku, no prostě močového ústrojí:( Nemáte nějaký tip na prevenci?
Návštěvník (So, 16. 5. 2009 - 22:05)
nechod v zimě v mini sukni , nechod s trikem do pasu
holá záda .
ani bosa po dlaždicích
v průvanu
brouček (Čt, 4. 6. 2009 - 17:06)
tak s tou solí a sojovkou nesouhlasím. všichni doktoři co se zabývají nemocemi ledvin a potkala jsem jich už hodně, protože se léčím už hezkou řádku let se shodují, že sůl NEEEEE, solit co nejméně protože je obsažena i v potravinách, ve kterých bychom ji nehledali. A sojovka jedině fakt ta pravá, ale i tak s ní opatrně a s mírou.
Michal (Po, 3. 8. 2009 - 22:08)
kup si kapky lichořeřišnici v lékarně a budeš mít klid jedná se o silně léčivou rostlinu na tyto problémy skutečně vznikající pro ženy i muže na záněty hlavně spodku
Ali (Čt, 18. 11. 2010 - 21:11)
Ahoj všichni.Já také hodně trpím na záněty močového měchýře,I když se snažím,abych nenastydla,tak mě přesto vždy ženský lékař řekne,že mám zánět.To ale asi říká každé ženě s kterýma mluvím.Tak nevím co si myslet.CHráním si záda,nosím košilku skoro pořád,ale marně.Každý měsíc,nebo ob měsíc ten zánět mám.Nevím už kudy kam a jak se ho zbavit,Poradíte někdo jak proti tomu bojovat a co by mě pomohlo?Díky všem.ahoj
Mary (Pá, 19. 11. 2010 - 00:11)
Ledviny dá do pořádku kordyceps. Ale spolehlivě!
Ali (So, 20. 11. 2010 - 17:11)
Dobrý den.Já ten Kordyceps neznám,ani nevím,jestli to jsou léky,nebo kapky.Můžete mě to lépe napsat.Děkuji
Mary (So, 20. 11. 2010 - 23:11)
Dobrý den.Já ten Kordyceps...Kordyceps je zajímavý jev- něco mezi houbou a živočichem. Sbírá se v Číně. Je to přírodní antibiotikum. Je to jediný známý přípravek (žádný lék to neumí), který regeneruje ledvinové glomeruly! Užívá se v kapslích. V Čechách považován či zařazen mezi potravinové doplňky. Nabízí se přes multi level marketing, není v lékárnách.
Cordyceps (So, 10. 12. 2011 - 18:12)
http://www.cinska-medicina.eu/nase-perly?tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=198&utm_source=Adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=perly
Návštěvník (Po, 17. 12. 2018 - 22:12)
Tento výrobek mi vždy pomohl na potíže s ledvinami
Reklama