Reklama

Vysprchujte si své bolesti hlavy

Rychlou cestou, jak se zbavit bolesti hlavy z napětí, je tato metoda: stoupněte si pod teplou až horkou sprchu a nechte vodu padat na krk, ramena a záda nejméně 5 minut. Když se cítíte zcela zklidněni a uvolněni, přepněte na několik minut na prudkou studenou sprchu, ovšem jen do té míry, abyste si nezpůsobili otřes či nevolnost, a nechte téct vodu nanejvýš 4 minuty.

Tato metoda by měla uvolnit veškeré napětí z omezeného prostoru stlačených krčních a ramenních svalů. Když se ručníkem vytřete do sucha, bolest hlavy z napětí zcela zmizí. Ještě účinnější je, když můžete masírovat krční a ramenní svaly pod sprchou, buď sami, nebo někoho požádejte.
 

Někteří pacienti s migrénou tvrdí, že použití této metody může zastavit nastupující záchvat. Aby se to však podařilo, musíte se začít sprchovat při prvním signálu aury nebo na počátku běžné migrény. Pusťte si horkou vodu na temeno, čelo a krk. Při migréně není nutné se ochlazovat prudkou studenou sprchou. Pokud se migréna objeví během sprchy, zastavte ji a osušte se.

Zdroj: Osmnáct přirozených způsobů, jak se zbavit bolestí hlavy - Norman D. Ford


 

Reklama
Reklama

Komentáře

Karel (Pá, 15. 6. 2001 - 13:06)
Jsem na této adrese pouze náhodou, ale s touto technikou musím souhlasit, protože z vlastní zkušenosti vím, že se opravdu uleví. Studenou vodu jsem zatím nezkoušel.
Radka (St, 17. 1. 2007 - 20:01)
Trpím na migrény tak jednou týdně. Dnes jsem zcela náhodou vyzkoušela teplou sprchu. Opravdu to zabírá......
Milada 45 (Čt, 18. 1. 2007 - 15:01)
Sprchování možná zabere, ale na migrénu znám lepší lék. Chce to hezkýho, mladýho kluka, tak 25 let, a POŘÁDNĚ se pomilovat. A bolest hlavy zmizí úplně. Mám mladýho milence, on je to takovej trouba, prostě si neumí nabalit mladou holku. Tak spolu občas zajdem do divadla, na skleničku, uděláme si hezkej večer...... A fakt, sex na migrénu funguje.
Blanka (So, 29. 8. 2009 - 17:08)
Z vlastní zkušenosti to mohu jenom potvrdit,že to opravdu pomáhá.Teplá sprcha,promasírovat a hlavně do postele aspoň na hodinu.
Reklama