Reklama

Není zácpa jako zácpa

V podstatě rozlišujeme dva druhy zácpy. Jedná se o tzv. zácpu atonickou s ochablou střevní svalovinou a zácpu spastickou, kdy se střevo nachází v křeči. Oba typy zácpy způsobují chronickou otravu organismu a jsou příčinou vzniku dalších zdravotních potíží a onemocnění.

Zácpa atonická je stav střeva, kdy je jeho svalovina ochablá, střevo se pohybuje málo, je na několika místech pytlovitě rozšířené a jakoby prověšené. V konečné části střeva se u této forma velmi často nacházejí tzv. střevní výchlipky, což jsou vakovité slepé váčky tvořené balonkovitě vydutou střevní stěnou.

Ve výchlipkách se nacházejí zbytky stravy, které zde mohou setrvávat velmi dlouho - až roky - a vést i ke tvorbě tzv. střevních kamenů (koprolithů) a doslova jedovatých hnilobných produktů. Je to obraz nezávislý na faktu, že potrava se v celém trávicím kanálu zdržuje i tak nadměrně dlouho. Je to vystupňování tohoto jevu ve výchlipkách.

Výskyt tohoto typu zácpy je o něco častější u lidí, kteří nikdy nesportovali. Ti mají pak nejen "ochablé svaly a prověšené břicho", ale jejich vazivo a svalstvo je i uvnitř těla ochablé.

Při atonické zácpě navíc dochází i ke zvýšené spotřebě některých vitaminů, jichž má organismus přes jejich jinak normální přívod málo pod obrazem tzv. hypovitaminosy.

Reklama

Zácpa spastická má za příčinu střevo v křeči, někdy s tendencí ke stažení po celé délce. V některých případech jsou výrazně zúženy úseky střeva, mezi nimiž se mohou nacházet ochablé a pytlovitě rozšířené úseky.

U obou popsaných typů dochází k prodloužení pobytu potravy ve střevě a k jejímu rozkládání kvasnými a hnilobnými procesy pomocí bakterií a kvasinek. Rozpadové produkty se vstřebávají někdy v měřitelné míře do organismu a postižený se pak diví, že na migrénu, depresi, bolesti hlavy či bušení srdce, že "nic nezabírá", že je unavený, spavý a že "vyrážka" na obličeji nebo na zádech na nic nereaguje.

V případě vyčištění střev a po delší skutečné normalizaci stolice je výrazná úleva až vymizení potíží pro pacienta a někdy i pro okolí skutečností skoro šokující.

Autor: MUDr. Rudolf Zemek

Reklama

Komentáře

kastanka (Po, 12. 3. 2007 - 23:03)
Vyzkoušejte Colonix..,je opravdu skvělý!!!
JanaL (Út, 13. 3. 2007 - 00:03)
staci si udelat 1x tydne klystyr a uvidis jak to pak pujde ...!!!
H (Út, 13. 3. 2007 - 15:03)
Kastanko možná je skvělý, ale nechutně drahý! To už jsem odzkoušela věcí proti zácpě a nic nepomohlo, takže ani ten tvůj colonix nepomůže.
H+ (Út, 13. 3. 2007 - 17:03)
Zkoušelas Hemoval Plus ? Já jsem do něho šla, protože jsem díky zácpě měla pěkný hemeroidy a po něm mám po zácpě a po hemeroidech. Je v každý lékárně, stojí sice 180,-, ale vydrží tak nejmíň na 3 měsíce (2xdenně 15 kapek)
H (Út, 13. 3. 2007 - 19:03)
H+ zkoušela, ale bez úspěšně, cpu se nativní stravou, psylliem a jinýma blbostma, ale přece jenom nakonec pomůže projímadlo z lékárny. Hemoroidy zatím nemám.
Návštěvník (St, 14. 3. 2007 - 06:03)
se zácpou se na ně můžeš těšit, prostě si je vytlačíš
H (St, 14. 3. 2007 - 09:03)
po 13 letech tlačení se zácpou je fakt nemám, netlačím prostě si vezmu projímadlo jednou týdně a stolice je měkčí. nedělám nic násilím, já vím, že je to blbost, ale bohužel.
kastanka (Po, 19. 3. 2007 - 21:03)
Tak nevím..,tvrdit ,že mi nic nepomůže,to je už problém psychiky..,jak si může být někdo jistý,že mi nic nepomůže?... Škodíte si sama sobě ,svým přístupem..,chce to v prvé řadě myslet pozitivně..a výsledek se určitě dostaví...Jak známo,problémy z astrální oblasti se projevují v našem hmotném těle..Přeji vše nej... :o)
Hanka (Út, 20. 3. 2007 - 08:03)
No to je fakt,když si někdo myslí,že mu už nic nepomůže,tak to je jeho problem,ale v myšlení ,Kaštanka má pravdu.To je blbost,vzát se ještě před něčím.
Lida (Čt, 3. 6. 2021 - 09:06)
Mě pomohlo jíst ráno k snídani chleba s máslem a medem.Babka kořenářka říká že může pomoct pravidelny sex.
! (Čt, 3. 6. 2021 - 18:06)
Babka kořenářka s tím má zřejmě rozsáhlé zkušenosti.
H (Út, 20. 3. 2007 - 19:03)
Já, ale naegativně nemyslím, já jsem docela optimista, ale opravdu jsem toho dost použila na pročištění střev, konkrétně na zácpu a nic nezabralo. Takže asi tak. A v psychice to určitě není, spíš v páteři od míchy po autonehodě.
Colonix.. (Út, 20. 3. 2007 - 20:03)
Pro H:Tak prosím odpusťte mou poznámku.,...to Vám věřím s tou páteří..Jistě na tom je něco pravdy..,před lety jsem si naštípla kostrč..a tím se mé problémy rapidně zhoršily..,jednoduše ta neuralgická bolest.a po všelijakých vyšetřeních jsem se dostala k jedné staré paní primářce,která mě překvapila otázkou,jestli nemám zácpu..No..,to teda uhodila na hřebíček..,já si jen pomyslela,jak ji to napadlo..,do té doby se mě na to nikdo neptal..
m&m (Út, 24. 4. 2007 - 21:04)
Jednoduše a stručně
Majka (St, 25. 4. 2007 - 07:04)
Colonix je podvod na lidech za nekřesťanský peníze.Sousedka do toho šla,stálo ji to pět tisíc,je to pár obyčených bylinek,které máte v každé lékárně za pár kaček.Vůbec jí to nepomohlo.Jen to schytala od manžela,že naletí na takovej podfuk
Ucho (St, 25. 4. 2007 - 21:04)
Byl jsem svědkem rozhovoru na toto téma. Paní si naříkala,
co všechno vyzkoušela a nic nezabralo. Tak šla za nějakým
léčitelem a ten se prý smál a říkal, že její problém není ani tak
ve střevech, jako spíš v hlavě. Přesněji ve způsobu myšlení.
Nechápala, tak jí řekl : " Cokoliv dáte do úst, cokoliv sníte nebo
vypijete, všechno musí napřed schválit hlava, mozek.
Tak si to promyslete - potraviny můžeme rozdělit podle
působení ve střevech na tak zvané klouzavé, to jsou ty, které
projdou snadno a druhou skupinou jsou tak zvané ucpávkové.
Takže, když máte zácpu, jezte výhradně potraviny klouzavé.
Vždycky to samozřejmě nejde, v takovém případě kombinujte
ty ucpávkové s klouzavými ".
Nepamatuji si to přesně, ale tak nějak komentovala
slova toho léčitele. Nevím jestli jí to pomohlo,
ale rozhodně je to zajímavý podnět, aspoň já to tak vidím.
Třeba se najde některá z vás, která to vyzkouší.
Tak Vám přeji hladké klouzání.
Návštěvník (Čt, 26. 4. 2007 - 09:04)
na zácpu je dobré pít denně kefír a sušené švestky,pak se nebudete stačit divit kolikrát pudete na záchod,ale nic se nemá přehánět,přeji pohdlné kakání
anna (Po, 28. 3. 2022 - 16:03)
PŘIPOJUJI SE K Vám. Kdysi jsem trpěla velkou zácpou, nyní po letech se mi vrátila a již nevím ,co dělat. Dnes jsem byla u lékaře,naznačil mi ,že to může být špatný průchod střev.Pila jsem senný list čaj, 3o kapek Gutalaxu další den ,nic ,glycerinový čípek nic , duolaxový čípek trochu stolice.2 dny za sebou ráno na lačno vlažnou vodu ,to mi taky trochu pomohlo .Dnes jsem koupila Laktozu v lékarně,tak jsem zvědavá .BOlí mě již žlučník a strana od slinivky. Lékař řekl, když mě to nepřejde mám jít na příjem na chirurgii.Mám se z čeho radovat, narodil se mi pravnuk,ale můj stav mě netěší.Myslím si ,že mě chybí pohyb ,ale mám obě kolena na výměnu ,čekám na pořadí,tak se mi těžce šlape.Trochu dám na kole v obýváku. Tak jsem toho napsala dost ,doufám ,že mi ještě poradíte. Zdravím
Hančí (Ne, 29. 4. 2007 - 23:04)
Proč by měl být ten Colonix podvod?Mě kupodivu skvěle pomohl.¨Každý máme jiný organismus a jiný styl stravování,můžu říct,že mě dělalo největší problém hodně pít,to bylo fakt to,co jsem musela změnit,protože v tom denním shonu vypiju tak kafe a to je všechno.A Colonix si koupím příští rok zas.
Hančí (Ne, 29. 4. 2007 - 23:04)
Proč by měl být ten Colonix podvod?Mě kupodivu skvěle pomohl.¨Každý máme jiný organismus a jiný styl stravování,můžu říct,že mě dělalo největší problém hodně pít,to bylo fakt to,co jsem musela změnit,protože v tom denním shonu vypiju tak kafe a to je všechno.A Colonix si koupím příští rok zas.
Iva (Po, 30. 4. 2007 - 12:04)
Chci taky vyzkoušet Colonix. Ztratili jste po používání i nějaké kilo? Ale vím, že hlavní je pročištění organismu.
Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 12:04)
Co to je ten Colonix, nějaká strava semínek?
Liduš (St, 2. 5. 2007 - 16:05)
Ahoj.mně na zácpu nepomáhají ani švestky ani kefír přitom jím denně jogurty,kukuřičné lupínky a vypiju asi 2litry tekutin.Mohl by my někdo poradit co jinýho pomáha od zácpy?Díky.
Zdena (Čt, 3. 5. 2007 - 09:05)
Liduš zkusila jsi psyllium?Je to gel,který rozustíš ve vodě,odn 30 x zvětší svůj objem a perfektně čistí střeva. Všechny nečistoty vytlačí před sebou ven. Zlepšilo se mi všechno,mám teď pravidelnou nebolestivou stolici,zmizely eksémy,zmizly další alergie.Přestal bolet dráždivý tračník.
Nevím jak pro koho,ale pro mě je to malý zázrak.Stojí pár kaček a je mi dobře.
Colonix jsem měla,jednak mě po něm bolel žaludek,což by se dalo vydržet,ale efekt vůbec žádný.Ale nehodnotím,možná jinému nevadí,ale mě nejenže nepomohl,ale uškodil.
Libor (Čt, 3. 5. 2007 - 10:05)
Nabizim pomoc s touto nemoci pomoci pripravku Aloe-vera od firmy Forever Living Products. Jedna se o 100% prirodni vyrobky, ktere pomahaji s ruznymi zdravotnimi problemy. V pripade zajmu piste na e-mail: libor.ucen"centrum.cz
Libor (Čt, 3. 5. 2007 - 10:05)
Nabizim pomoc s touto nemoci pomoci pripravku Aloe-vera od firmy Forever Living Products. Jedna se o 100% prirodni vyrobky, ktere pomahaji s ruznymi zdravotnimi problemy. V pripade zajmu piste na e-mail: libor.ucen"centrum.cz
Liduš (Ne, 6. 5. 2007 - 14:05)
Pro Zdenu: Děkuju za tip psylium sem neskoušela ale určo vyskouším.Krásný den.
Hanka (Ne, 23. 8. 2020 - 22:08)
Jen na okraj bych chtěla dodat k psyliu to,že při jeho používání je velmi nutné dodržovat pití !!! Jinak se celá ozdravná kůra otočí v opak.
marča (Po, 21. 5. 2007 - 22:05)
Já jsem vyzkoušela Colonix a má zkušenost je taková,že je to fain,ta očista,cítím se bezva a čistě.A jsem pevně rozhodnutá,koupit si ho příští rok opět.
Petra (Út, 22. 5. 2007 - 06:05)
mně colonix vůbec nepomohl,je to vytahování peněz...stejnou kombinaci bylinek dostaneš za desetikoruny a oni ho prodávají za tisíce !
marča (Čt, 24. 5. 2007 - 22:05)
S tím Colonixem ..,mně pomohl 100%.Jsem tomu ráda,jelikož těch přípravků jsem vystřídala a bylinkových čajů vypila,no kvantum-a nic-žádný účinek.Až Colonix zabral.Je to jen má osobní zkušenost,nehádám se,že u každého funguje stejně.Já měla to štěstí.
Iva (Pá, 25. 5. 2007 - 09:05)
Užívám Colonix 1. měsíc. Koupila jsem si jenom 1 dávku, protože jsem to neměla vyzkoušené. Myslíte, že stačí měsíc, nebo raději přikoupit. Jak dlouhou užíváte vy?
Zdenina (Ne, 27. 5. 2007 - 14:05)
Já jsem Colonix vyzkoušela v únoru a následně užívala 2 měsíce nonstop.Velice mi pomohl,je to jistě výborný prostředek,jak pročistit své tělo.Jednoduše doporučuji,liší se od mnoha dalších přípravků tím,že doopravdy účinkuje.
Mija (Ne, 27. 5. 2007 - 16:05)
Kolik stojí, jak často a v jakém množství se užívá, kde ho koupím, musí se měnit stravování? Kdy to na sobě poznám, že ho užívám po dnu, po dvou dnech, nebo je to individuální? Děkuji za odpovědi.
Kamča (Po, 28. 5. 2007 - 07:05)
Mijo nepoznáš nic ... je to podvod na lidech. Na Colonix jsem taky naletěla, je to směs bylinek, který dostaneš v každý lékárně za pár kaček, tady vyhodíš za to stejný tisíce.
Nepomohlo to vůbec, ty příspěvky - že to jako někomu pomohlo je trapná strategie prodeje.
Mija (Po, 28. 5. 2007 - 11:05)
Kamčo dík, mám stéjný názor jako ty, předražené. A hlavně každému pomůže něco jiného, ale já osobně tolik tisíc nedám za něco co se dá koupit levněji.
Pavla (Út, 29. 5. 2007 - 06:05)
taky muzu prispet se svou zkusenosti..colonix vubec nepomaha..je to podobny blud jako driv Herbalife,proste vyhozene penize...streva si vyborne procistite treba psylliem (70 Kc) a ostatni organy treba Denoxinalem (nevim kolik stoji, ale asi do stovky)
je to odporne jak nekteri vydelavaji na nevedomosti ostatnich....
zdenina (St, 30. 5. 2007 - 13:05)
Kdo z vás Colonix užíval?Píšete,že je předražený,ale chci vědět,jakými bylinkami jste ho nahradily?Mě totiž pomohl na 100%.A ani na chvíli jsem se nepozastavila nad cenou,když jsem si totiž vypočítala ,kolik druhů bylinek bych musela koupit+psylium ,tak mi vyšla částka o hodně vyšší..Tak nevím,ale proti gustu žádný dišputát,říkávala moje babička.
Hana (St, 30. 5. 2007 - 13:05)
Zdenino a jak konkrétně ti pomohl?
Zdenina (St, 30. 5. 2007 - 14:05)
Já se s Colonixem zbavila zácpy..,někomu je to možná směšné..,ale já jsem nešla na záchod někdy i 14 dní a to jsem mohla jíst a pít i modré z nebe a nic mi nepomohlo.Člověk,který tím neprojde,nepochopí.Uznávám,že každý máme jiný metabolismus a na každého to účinkuje jinak,je zcela možné,že někomu vyhovovat nebude,ale myslím že je to málo pravděpodobné,že by neúčinkoval ,při tom jeho složení.
Hana (St, 30. 5. 2007 - 14:05)
Zdenino s tou zácpou to znám taky tím trpím, normálně nejdu na wc i déle. je to trápení a to jsem vyzkoušela kde co a nic npomohlo.
Jana (St, 30. 5. 2007 - 14:05)
Hana proč trpíš?? Zbytečně?? Také trpím zácpou, ale když tři dny nic, tak si udělám klystýr a je to ne??
Praktikuji to řadu let, jinak to prostě nejde.
Na dovolené taky nejdu vůbec, tak si vezmu nářadíčko sebou ne??

Mě by zajímalo složení kolonixu, může to sem někdo napsat??,
Stejně to je podvod, ptala jsem se svého lékaře, jako na poslední záchranu.
Hana (St, 30. 5. 2007 - 17:05)
Jani je fakt, že jsem zkoušela klystýr asi 3x, ale nemělo to ten efekt, vůbec jsem se nevyprázdnila, jako by tam něco brzdilo, vyšla zas jen voda. Možná dělám chybu, tak radši šáhnu po projímadle (vím, že je návykové, ale nějak není zbytí)
Jana (Čt, 31. 5. 2007 - 11:05)
Klystýr se musíš naučit používat, mě to taky trvalo, prostě to každej ráno vyzkoušej, neboj přijdeš na to.
Je to skvělý pocit když máš bříško prázdné a nenafouklé.
projímadla už dávno nepoužívám, stejně jsem si na ně zvykla, že dát si celej gutalax tak stejně nic,
zdenina (Čt, 31. 5. 2007 - 20:05)
Složení Colonixu je na www.drnatura.cz
Jsou to ale fakt obsáhlé stránky,ale celkem dost podrobně popsané složení.Zkuste ne to juknout.
Honza (So, 2. 6. 2007 - 01:06)
Někdy je účinné udělat inventuru stravy a zařadit více léčivých potravin. Někdy pomůže více konzumovat před jídlem zeleniny. To znamená sníst celý talíř zeleniny před jídlem.
Mnohé zkušenosti najdete na webu Poradny zdraví a životního stylu www.aloe-gel.cz
Honza (So, 2. 6. 2007 - 01:06)
Ještě ke Kolonixu, na webu je sice napsáno co to obsahuje, ale že by tam bylo nějaké složení kolik čeho tam je, tak to jsem nenašel. Na příklad je tam napsáno že obsahuje aloe vera, ale kolik je toho ve váhovém množství, to již tam není. Pokud by tam bylo více než 30 % váhového množství, tak by to bylo možná zajímavé. Ale pokud je tam jen 2 % jako u některých produktů, tak je to bezvýznamné a jen obchodní trik.
Pokud někdo našel skutečné objemové, anebo procentní složení, prosím o zaslání nebo zveřejnění.
dealer (Po, 4. 6. 2007 - 22:06)
Zas aloe vera?Ty Honzo,jsi dealerem?Natrefil jsem na více Tvých příspěvků o aloe.Ani aloe není zdaleka tak levnou záležitostí,že?Pokud mám užívat až 1,5 až 2 Dcl denně (kvůli adekvátnímu výsledku),tak mě týden této očisty vyjde dle mých výpočtů ještě dráž,než u Colonixu.
Aňule (St, 6. 6. 2007 - 15:06)
Zas Honza a aloe?To už poznám :o)
jindra (So, 9. 6. 2007 - 22:06)
o colonixu jsem si precetl celou tu obsahlou stranku a vypada to zajimave,vazne uvazuji o koupi pro sebe i svou manzelku.
JSME ZASTANCI ZDRAVE VYZIVY I HODNE SPORTUJEME ,ALE PROBLEM SE ZACPOU JE U NAS NA DENNIM PORADKU:(
Reklama