Reklama

Candidózou trpí každý čtvrtý člověk

Jestliže trpíte rozličnými příznaky, jako jsou deprese, bolesti hlavy bez zjevného důvodu, senná rýma, těžké či dlouhotrvající akné, alergické reakce, bolesti v krku, afty, vaginální pálení a výtoky, časté záněty močového měchýře, opakované ušní infekce, zapomnětlivost, nadýmání žaludku, chronický průjem nebo zácpa, astma, výkyvy nálad, letargie nebo menstruační problémy, pak je pravděpodobné, že jste jedním z 25 % všech lidí, kteří mají v těle přemnožené kvasinky typu Candida albicans.

Candida albicans je přírodní kvasinka nebo houba, která by měla tvořit 10-15 % normální střevní flóry. Rovnováhu udržují přátelské baktérie ve střevním traktu (např. acidophilus a bifidobakterie), které drží candidu pod kontrolou. Jestliže jí lidské tělo poskytne potravu, kterou má ráda (především cukr a škroby), a dostatečný prostor k růstu (např. po potlačení užitečných bakterií antibiotickou léčbou), bude se rozmnožovat a bujet. Nejprve v trávicím traktu a přilehlém močopohlavním systému, postupně se může krví rozšířit do celého organismu.

Ve střevech je okolo 200 různých druhů užitečných baktérií. Jejich úkolem je pomáhat při rozpadu, zpracování a dopravě živin. Jakmile jsou živiny ve formě, se kterou může tělo zacházet, absorbují se pak střevní stěnou do krevního oběhu a lymfatického systému. Tomuto procesu pomáhají klky na střevní stěně. Tyto klky jsou výčnělky ze stěny do dutiny střeva; jsou jich milióny a jejich hlavní úkol je zvětšit rozsah povrchu pro absorbci živin.

Jestliže však dojde k přemnožení kvasinek ve střevech, mohou vznikat na střevní stěně lepkavá ložiska tvořená kvasinkami candida, mrtvými baktériemi, odpadními produkty jiných mikroorganismů, hlenem, lepkem aj. Tím se postupně redukuje absorpční střevní výstelka a množství vstřebávaných živin se velmi snižuje. Znamená to, že dieta dodržovaná člověkem s rozmnoženou candidou může být libovolně přísná a kvalitní, ale přesto se živiny nedostanou tam, kam mají.

Candida roste obyčejně jako forma podobná kvasinkám, ale v podmínkách přebujení si vypěstuje vlákna (mycelia - podhoubí), která se pevně zapouštějí do střevní stěny a prorážejí do ní dírky, kterými se dostávají do krve produkty vyměšované kvasinkami. Tyto látky jsou toxické a rakovinotvorné.

Reklama

Existují dokonce hypotézy, že degenerativní choroby jako např.roztroušená skleróza, revmatická artritida, schizofrenie, mukopolysacharidová nemoc, mozková obrna a rakovina vznikají proto, že se do krve dostanou toxiny v důsledku metabolické činnosti kvasinek a dalších přemnožených patogenních mikroorganismů.

Dále se proděravělou střevní stěnou do krevního oběhu dostávají velké molekuly nedostatečně natrávených cukrů, proteinů, tuků a chemické látky z potravy, které v těle způsobují alergické reakce.

Studie ukázaly značný pokles kvasinkových kolonií ve střevech po užívání kaprylové kyseliny. Tato mastná kyselina získávaná z tropických olejů (palmový, kokosový), má prokázané protiplísňové účinky proti candida albicans v trávicím traktu.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

HOMEr (Čt, 21. 7. 2005 - 08:07)
Prosím o radu. Byl jsem na této stránce asi před měsícem a přišel na to že mám přemnožené kvasinky v těle. Což mi potvrdil i lékař. Mám držet protikvasinkovou dietu. Jenže třeba sýry jsou uvedeny někde jako vhodné a někde ne. Můžete mi poradit co a jak pomáhá. Mám mnoho z uvedených příznaků a je to dost nepříjemné děkuji za odpověď.
lenka (Pá, 12. 8. 2005 - 12:08)
Uz od 18, ked som zacala chodit ku gynekologovi, pravidelne mi zistoval candidozu - zakazal mi sladke a dostala som nejake cipky a masti - na chvilu sa to stratilo a potom sa to opat vratilo. Teraz ma nic nesvrbi, ale mam silne bolesti hlavy, zacala som priberat a pravidelne mavam nejake kozne choroby - najnovsie som dostala nejaku plesen, ktorej sa nie a nie zbavit - kozna lekarka ma odbila s tym, ze to nic nie je a vypalila mi to tekutym dusikom. Lenze plesen sa ruzsiruje - najma po krku a pleciach - su to cervene pluzgieriky, ktore neskor na povrchu zhnednu osupia sa a zostane po nich biely flak. Nevedel by mi niekto poradit co s tym mam robit?
Olga (Út, 18. 9. 2001 - 13:09)
Muzete mi doporucit nejakeou lecbu teto choroby (nazvy leku, diety). Da se tato nemoc vylecit naporad, a jak dlouho trva lecba?
Doktorka (Út, 18. 9. 2001 - 13:09)
Zákonitosti léčby si můžete přečíst na http://www.doktorka.cz/run/nemoci/ a dále pak v příslušném diskuzním tématu. Léčba trvá zhruba 3 měsíce až 6 měsíců.
Radka (Pá, 16. 2. 2001 - 14:02)
Neznáte nějaký kontakt, kde je možné nechat se vyšetřit a následně se léčit?
Adela (Út, 6. 2. 2001 - 17:02)
Trpim vetsinou priznaku, o kterych clanek hovori. Zajimalo by me, jestli je mozne nejakym zpusobem se premnozeni teto kvasinky zbavit.
Tomáš (Út, 6. 2. 2001 - 21:02)
Je to možné, přečtěte si o candidóze (kvasinkách) v databázi nemocí - viz. horní lišta této stránky. Též je podnětné si přečíst příspěvky v diskuzním fóru, na které je odkaz pod článkem. nejlepší je však konzultovat to se "zasvěceným" lékařem. Znám lidi, co drželi protikvasinkovou dietu, brali Korolen a Lactobacillus a výsledek byl ten, že zmizlo nadýmání, migrény, akné i bolest páteře. No též jim dočasně ubylo pár kil, což však nebylo pro ně zrovna cílem...kalhoty padaly:-)))
Radka (Po, 19. 2. 2001 - 14:02)
Slyšela jsem, že při léčbě kvysinek se dotyčný musí vyvarovat hlavně kravskému mléku a výrobkům z kravského mléka. To si, vzhledem k zde uveřejněné dietě dost odporuje. Nevíte, jak to je doopravdy?
Stejný roblém (Čt, 29. 3. 2001 - 19:03)
Prosím Vás pokud Vám byl sdělen nějaký kontakt, zda by bylo možné ho poslat na můj e-mail. Děkuji
Zdena (Po, 8. 11. 2004 - 23:11)
Mykoza:
Tímto onemocněním jsem trpěla již od r.1990. Měla jsem strach i z početí našeho dítěte. Při těhotenství jsem se léčila zaváděcími prášky(Clion)a pudrem, protože se mi udělaly bílé skvrny(plíseň) na zádech. Bohužel mykózy jsem se nezbavila. Největší problémy nastaly po operaci krční páteře v r.1995 (velké množství různých prášků včetně kortyzonů). Můj imunitní sytém byl tak narušen, že moje další diagnoza po operaci byla
Danka (Ne, 29. 8. 2004 - 15:08)
Bohuzel jo. Lecit se musi oba, jinak z toho bude pink pong. Chlap to tak snadno nezaregistruje, pro zenu je to velice neprijemne...
Monika (Po, 30. 8. 2004 - 22:08)
Tiež patrím k tým "šťastným", ktoré o mykóze vedia svoje. Už desať rokov je mojou spoločníčkou. Absolvovala som glukotolerančný test, kompletné imunoalergologické vyšetrenia, epikutánne testy, manžel absolvoval vyšetrenia ejakulátu a výsledok: nič. jednoducho mám predispozíciu. Dlhodobo užívam lieky / a dokonca som aj vďaka nim potratila/. Všetky prípravky spomínané v poradni/tee tree, femigel, tantum rosa, laktobacilus, .../ poznám a skúšala som ich - len olej ALBISAN mi nič nehovorí. Môže mi niekto o ňom napísať viac? Ďakujem!
Martina Nedělníková (Ne, 5. 9. 2004 - 23:09)
Já i moje 2 dcery máme podobné potíže, které popisujete ve svém komentáří-zduření lmfatických uzlin, bolesti břicha, průjem, bolesti kloubů-především kyčlí a kolen, častější močení, na ploskách nohou jen malé projevY mykosy, občasné bolesti hlavy a v krku. Také již víme, že podobné problémy nastanou vždy, pokud strávíme např. 2 hodiny v prostředí, ve kterém jsou plísně- což se týká starších domů se sklepi špatně nebo vůbec nezaizolovanými. Nacházíme se v záplavové oblasti, a nejsme sami s podobnými projevy. Bohužel se na tyto problémy často nemyslí, a tak spousta lidí trpí zdravotními problémy jen proto, že žijí v nevyhovujícím prostředí. Takže-nemáte ve vašem domě plísně-stačí i stěna ve sklepě. Toxiny, které plísně , ale i mikroskopické houby ve vlhkých zdech uvolnují, jsou skutečně velmi toxické.
Lucie (Po, 6. 9. 2004 - 08:09)
Chtěla bych všechny poprosit o radu,jinak už nevím,trpím touto nemocí už docela dlouho a už mi to vadí i hodně pychicky..prosím pomozte.Děkuji...
Lucie (Po, 6. 9. 2004 - 08:09)
Kdo bude chtít pomost..pište prosím na můj email,budu moc ráda.
Agatha (Út, 1. 2. 2005 - 22:02)
Ahoj všem! Zde: http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-komentar.asp?id=635 jsem napsala velmi dlouhý příspěvek který může pomoci a věřím že pomůže všem bezradným. Moc držím palce Agatha
Lucie (Út, 25. 1. 2005 - 12:01)
Trpím tím několik roků,ale lékař mi nepomohl..pomůžete???Dík
Lenka (St, 23. 3. 2005 - 10:03)
Chtěla bych poradit všem ženám, které dlouhodobě trpí kandidozou. Znam to, pronásledovalo mě to 10 let, začalo to bez důvodu, žádné jiné zdravotní potíže jsem neměla. Prošla jsem snad všemi druhy léčby -mastičky, čípky, půl roku užívání perorálních antimykotik Mykomax, , pak změna gynekologa, každý byl spočátku moudrý, ale jenom zopakoval standartní postup léčení. Lékaři nade mnou pak zlomily hůl. Prý můžu jít na nějaký laser nebo na nějakou operaci, účinost 20 procent. Uvědomila jsem si že mé tělo musí být úpně zblblé z té léčby, o rovnováze se nadalo mluvit. Řekla jsem si dost. Na doporučení jedné známé jsem skusila užívat LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS a ZABRAL DO DVOU TÝDNU!!!
Ovšem pozor, ne každý výrobce děla stejně kvalitní výrobky, Lactobacily obsažené sporadicky v některých tabletách jsou slabé, to co mě zabírá je výrobek od kanadské firmy Rosell, má 2 biliony aktivních buněk v každé tobolce, a má se držet v lednici, cena do 200 Kč, je tam 75 kapslí, žádný velký cenový třes. Jsem zvědavá jestli budete mít stejné výsledky jako já, jsem strašně šťastná že mám po letech úplný pokoj.
Lenka (St, 23. 3. 2005 - 10:03)
Přečetla jsem si rady a musím říct, že jakěkoliv výplachy či jiná topikální léčba je jen léčení následkú toho co se v organismu pokazilo a to je špatně už z principu. Správná lěčba odhalí příčinu a odsraní ji. Příčinou invaze kvasinek do těla je nerovnováha v celém organismu, i v trávícím traktu, nejen urogenitálnm. Žijeme vesměs nezdravě, ten Lactobacillus upravuje hlavně střevní mikrofloru a nedovolí Candidě aby sa tam přemnožila. Nechci zavrhovat dnešní metody léčby, ale ze své skušenosti všechno co se do mě aplikovalo "sespoda" nemělo žádný dlouhodobý efekt, protože problém byl primárně jinde. A užívání antimykotik perorálně - zabijete kvasinky, ale oni se vrátí, protože vaše prostředí jim vyhovuje.
Trochu mě překvapilo že lékaři nevědí nebo nechtějí vědět nic o integritě organismu - mne jako biochemika to docela mrzí a v praxi to leckdy může pacientovi i ublížit.
mili (St, 23. 3. 2005 - 15:03)
moje maminka mela na noze ekzém,na který vyzkoušelo několik kožařů různé masti a léky a nic nezabíralo,až při hospitalizaci na plicním odd. se zeptal chytrý lékař coto má na noze a nespokojil se s ekzémem.nechal udělat vyšetření z hlenu /plicního-odkašláním/ a diagnoza: kvasinky!! dostala tabletky a za 14 dnů bylo po ekzému. neobjevil se dodnes,tj.2roky
možná vede cesta k diagnoze přes plicní?
měl jsem výše … (St, 23. 3. 2005 - 16:03)
Dlouho nic nepomáhalo až na Epigen - ten je super na všechno výše zmiňované...

http://www.prozdravi.cz/epigen-intimo.html
jitka (Út, 8. 6. 2004 - 20:06)
Rada bych vedela, jak se projevuje mykoza u muzu. Jde o svedeni, vytok...? Dale take jak u nich probiha lecba? Staci mast, napr. Canesten? Diky moc
ravalah (Čt, 21. 10. 2004 - 23:10)
Moje pritelkyne trpi mykozou od minuleho roku
Za prvni pulrok ji gynekolog nedokazal pomoci.Vsechny testy negativni a presto se v noci kolikrat svijela bolestmi.Akutne pomahal bily jogurt jako forma obkladu.
Zacal jsem shanet informace jak to lecit.
Udelali jsme nasledujici:
1)Vyrazeni sladkych a plisnovych jidel,veproveho masa i sladkeho ovoce,bileho peciva a vseho kde je psenicna mouka
2)Kazdy den Actimel,probioticke bile jogurty,maximalne jeden celozrny rohlik na den(ze zacatku)
3)preventivni pouzivani Tantum Rosa
4)Pri sexu jedine s kondomem pouzivani Tea tree oil
5)Navsteva Homeopata(predepsal nejake prasky....nazvy si nepamatuju),EAV mereni...potvrzeni nekolika druhu candid,poruseni tlusteho streva

Zhruba po mesici se to zacalo vyrazneji zlepsovat.
Pred tremi mesici jsme spolu opet spali bez kondomu(vsechno v poradku) a to az do minuleho tydne,kdy u partnerky doslo k oslabeni imunity(prechody ze zimy do horka) a k naslednemu kasli a ryme.V pondeli a v utery minuly tyden si dala jakysi procistujici bylinkovy caj. Ve stredu dostala rymu a kasel a ve ctvrtek se mykoza vratila.
Pricina?
Bud caj nebo oslabeni imunity

Ale kazdopadne do ted nepotrebovala zadne vlozky.Mohla chodit klidne i naostro:)
Kazdopadne prestala nosit veskere kalhotky,ktere nebyly ze 100 procentni bavlny.

Tot asi vse dulezite...myslim ze by vam to mohlo...alespon docasne pomoct.Ale bez diety to opravdu nejde...
Dr.janina (Ne, 21. 11. 2004 - 15:11)
Vsechny tyto onemocneni, jak candidosa tak i jina plisnova onemocneni, ptyriasis versicolor - plisen ktera zpusobuje bile depigmentace, virova onemocneni jako herpes, bradavice, molusky, kondilomata atd. jsou vysoce nakazliva, bohuzel jak primym kontaktem, o to pak vice pohlavnim stykem!!!! Kdo se nakazil a stydi se jit k doktorovi, nebo to rict partnerovi je s prominutim idiot!!! Takovy clovek co se neleci je pricinou toho ze se tyto nemoci dale siri a pak se vrati znova k nemu. Proto si naopak vazim vsech co se leci a svemu partnerovi to oznami. Za nakazu nikdo nemuze, ale za jeji sireni a lhostejnost ano.
Tomáš Vognar (Čt, 3. 6. 2004 - 21:06)
A ještě jsem zapoměl na jeden zázrak - česnek. No a pokud jste ten příklad, který popisuji - že jste na sladké, a zkusíte totálně nesladkou dietu, tak poznáte jako já, že jste doopravdy závisláci... Ale musíte vydržať !!!!
&lt A
href="http://www.doktorka.cz/run/nemoci/nemoc.asp?id=8" &gt
anežka (Čt, 3. 6. 2004 - 22:06)
Přeléčit by se mněl i Váš přítel.
Tomáš Vognar (Čt, 3. 6. 2004 - 22:06)
Dále jsem zapoměl, že se nesmí jíst čerstvé pečivo !!nejlépe přešlé mrazem v mrazničce nebo chléb opečený v topinkovači. Vlastní zkušenost.
&ltA
href="http://www.doktorka.cz/run/nemoci/nemoc.asp?id=8"&gt
Eva (So, 22. 11. 2003 - 17:11)
Ano - muze zpusobovat svedeni po celem tele a mohou tim trpet i muzi.
martina (So, 31. 1. 2004 - 15:01)
mam vetsinu priznaku pro candidozu. Doposud jsem si myslela, ze muj problem je dlouhodobe -trilete akne, ktere lecim vsemi moznymi zpusoby a vzdy se vraci. Po precteni clanku jsem nabyla dojmu, ze pricinou akne ale i dalsich problemu / prevazne travicich, zaludek, streva, zanety moc. cest, apod. / bude cnadidoza. Poradi tedy nekdo, na ktereho lekare / typ / se obratit? Dale pak, je mozne, aby prenasecem infekce byl muz / pri pohlavnim styku? Jak dlouha doba je pak do propuknuti v pripade prenosu pohl. stykem. Dekuju za kazdou reakci.
monika (Pá, 2. 4. 2004 - 11:04)
Měla jsem ty samé problémy , chce to změnit stravu dostatek syrové zeleniny a čerstvého ovoce, hodně jogurtů obsahujících živé mléčné bakterie, žádné bublinkové nápoje jako je cola apod. v lékárně jsem si koupila lubrikační gel s tea tree oil ten používáme při styku a používala jsem femigel na zavádění do pochvy také obsahuje tea tree oil netvrdím , že je to zaručený způsob léčby ,ale mě pomohl. Dobré jsou také masti s fungicidním učinkem fungicidin ten je ale na předpis . Může to ale taky souviset s psychikou,lepší navštívit specialistu. Hodně zdaru at se to zlepši.
Klára (So, 24. 4. 2004 - 20:04)
Milá Blanko! Ráda bych se stebou kontaktovala. Máš-li zájem ozvi se mi. Klára
Eliška (Čt, 22. 7. 2004 - 11:07)
Na začátek bych si chtěla tak tochu povzdechnout, že závidím každé, která se s tím ještě nesetkala. Trpím mykozami, už sedm let a myslím, že zkušeností s léčbou mám víc než dost. Bohužel jsem se zatím nesetkal s ničím co by mi ony problémy odstranilo úplně. Pokud některá trpíte kvasinkamy pravidelně, ale zatím krátkou dobu můžu doporučit léčbu vakcínou, kterou vám ale musí nechta zpracovat váš lékař. Pozor není to 100% ale moje až 10x za rok opakující se mykozy přicházejí tak 3-5x do roka. No a v neposlední řadě již zminovaný roztok Tantum Rosa vcelku dobře zabírá, ale je potřba jej aplikovat za včasu nebo lépe, jako prevenci. Pokud máte někdo něco opravdu osvětčeného budu ráda, když mi napíšetě
Blanka (St, 24. 3. 2004 - 21:03)
Již několik let mě trápí neustále jeden a ten samý problém. Mám neustálé výtoky. Vždy když jdu na gynekologii odhcázím se stejnou odpovědí-MYKOZA!!!
Předepíší mi prášky, které si každý večer musím zavést do pochvy. Léčba obvykle trvá 10 dní. Asi tak týden, možná 14 dní je všechno v pohodě a pak jsou příznaky zpět. Jdu na gynekologii, tam mi řeknou jasná mykoza, předepíší mi prášky a takhle je to už několik let dokola. Léčba je čím dál delší (zpočátku to byly 3dny,dnes většinou 10-14...)a výsledek je vždy stejný. Žiju dost omezený život, s přítelem už skoro ani nespím, protože mám při styku bolesti a nepříjemné pocity. Sex se mi díky této nemoci začíná spíše protivit než aby byl příjemný. Přítel je z toho také zdrcen, neustále se to opakujeme a my už nevíme, co s tím máme dělat. Musím nosit neustále slipové vložky, kvůli silnému výtoku.Bez nich si život neumím ani představit a řeknu Vám, že to v létě v sukni neni nic moc!!! Kdo má stejné problémy mi asi dá za pravdu. Dnes se mi úplě náhodou podařilo objevit tyto stránky a tak PROSÍM všechny o jakoukoliv radu ohledně mykozy.Mů gynekolog mi za ty roky pomoci nedokázal. Léčitele, bylinky, prostě cokoliv by mi mohlo pomoci. Já a můj přítel jsme zoufalí, nevíme jak dál. Díííky za radu
Leon (Út, 20. 4. 2004 - 10:04)
Lze, treba z krve, urcit Candidozu s procentuelni presnosti ?
Ikdyz se mnoho z priznaku hodi na muj problem, je jich prilis a hodi se na prilis jinych nemoci.

diky Leon
doktorka (Út, 20. 4. 2004 - 10:04)
Bohužel vyšetření z krve, které je jediné velmi přesné se dělá pouze ve Švýcarsku a je dost drahé.
Tomáš Vognar (Čt, 3. 6. 2004 - 20:06)
Z přednášky lektorů z USA, kterou jsem absolvoval kdysi před 10 lety, vyplynulo, že nejsilnější projev Kandidózy je únava, a pak druhotně výskyt kožních či pohlavních mykóz. Dále, že nejčastější adepti na kvasinkovou infekci jsou lidé, kteří si dopřávají sladké. Já osobně moc nemlsám, ale sladká jídla mám rád, sladké a slanné denní pokrmy střídám tak 1:1. Tak se mi kvasinky také přemnožily, s mnoha příznaky. Když jsem se svěřil obvoďákovi, tak se jen divil, že Ti lidi fakt přečtou všechno, a "vegetariáne, začni jíst pořádně maso, a bude vše v normě". Správný MUDr považuje za pravdu jen to, co nastuduje sám...

Takže léčba, která mi pomohla, (vše si již nepamatuji) je omezit veškeré sladké. Pokud chcete ryché pokroky, tak na 7 - 14 dnů vynechat vše sladké včetně ovoce. (Jinak ale ovoce jezte - je to to nejzdravější, co můžete do sebe dát). Když to vydržíte, tak se potom budete divit, jak jsou všechna normální sladká jídla přeslazená a slazení omezíte. Další zásady jsou - nekonzumovat mléčné výrobky (jejich význam pro lidskou výživu je stejně nadhodnocen), dále jídla potenciálně obsahující plísně a kvasinky jako kakao, některé druhy ořechů (buráky...), plísňové sýry, jídla s prošlou zárukou atd. Hlavní složkou v té akutní fázi musí být zelenina, tu jezte i nadále denně. Také mě pomohl Tea Tree Oil, kterého jsem si dával asi dvě kapky do čaje. Bylo to ale strašné pití.... Dobré jsou snad i zeleninové šťávy. Zázrakem je aktivní uhlí (charcoal) - vytáhne z těla nejvíc nečistot. Je to něco jako živočišné uhlí, ale je ze dřeva. Hlavně něco aktivně dělejte, abyste nemysleli na to, že máte na něco chuť. Třeba sport. Nebo sex se zákonitou manželkou....

Až se trochu zmátoříte, nenavracejte se k nezdravé kuchyni. Snažte se, abyste denně jedli ovoce a zeleninu. Jezte pokrmy na bázi celozrnných obilnin, luštěnin, třeba i z ořechů a semen. Hledejte produkty ekologického zemědělství - BIO. Kdo je masák (jako většina lidí), co bych Vás přemlouval..., na kandidozu to asi vliv nemá (ale zase na spoustu jiných běžných chorob, pokud ho jíte denně). A mlsání omezit na celý život. Oslaďte si život ovocem, pohybem v přírodě, láskou (udělejte něco pěkného pro svého partnera, i když vás třeba štve...). Další tipy (třeba i na zdravou kuchyni v praxi) můžu poslat mailem. Hledejte na Google "candida albicans", nejvíce toho bude v angličtině.
Radka (Ne, 6. 6. 2004 - 17:06)
Již mnoho let mě trápí mykóza, chtěla bych se zeptat, jak se tato nemoc projevuje u mužů? Může to partnerovi způsobit natékaní penisu, resp. žaludu? Ovlivňuje tato nemoc plodnost?
dada (Út, 17. 8. 2004 - 11:08)
Poradim! Mam bohate skusenosti s chronickou mykozou.Vsetko, co som citala plati.Tantum rosa atd.Ale vyborny olej Albisan dost dobre pomaha, samozrejme v kombinacii s ostatnymi pripravkami, ako Laktacid, rozne cipky...Albisan nakvapkat na tampon a pouzivat na noc, na den, na kupanie a saunovanie, pred mesiacikmi.Hlavne vtedy, lebo mykozu spusta aj hormonalny vykyv.Drzim palce
Jana (Pá, 3. 2. 2006 - 12:02)
Před 4 měsíci jsem začala mít problémy jako pálení a hlavně časté nucení na močení. Nemohla jsem nikam chodit, protože jsem běhala na malou i každé 2 minuty. Gynekolog mi napsal antibiotika a pro jistotu mě poslal na urologii. Urolog mi dal další antibiotika a pak ještě jedny. Když to nezabralo, tak mě poslal na gynekologii. Gynekolog mě nevyšetřil a řekl, že problémy s močením jsou věcí urologa. Prostě si mě přehazovili jako horký brambor. Po antibiotikách se moje problémy zhoršily. Ze zoufalství jsem navštívila léčitele (zhruba před 20 dny), který řekl, že problémy s močením způsobují kvasinky a napsal homeopata. Gynekolog kvasinky potvrdil. Napsal mi Clotrimazol AL 200, který trochu pomohl, ale po pár dnech se problémy vrátily. Gynekolog mi znovu napsal Clotrimazol - AL 100. Objevil mi výtok hluboko v pochvě - já sama výtok nezpozorovala, protože ze mě nevychází. Ze zoufalství jsem si koupila D-Mannosu, Lactobacilly, Brusinky a dnes Tantum Rosa. Doufám, že mi Tantum Rosa pomůže ty "hnusný mrchy" dostat z pochvy. Už začínam být opravdu zoufalá a můj přítel taky. Poraďte mi někdo něco osvědčeného...prosím. Díky
radka buckley (Ne, 29. 9. 2002 - 22:09)
Pri lecbe akutni candidy albicans je lepsi se vyvarovat vsech mlecnych vyrobku, jelikoz mleko obsahuje mlecny cukr, ktery je potravou pro plisne. Mleko take casto obsahuje rustove hormony, ktere maji negativni vliv na celkovou imunitu. Se shora uvedeneho duvodu bych nedoporucovala pozivat jogurt s acidophillem ale zakoupit si v lekarne acidophillus v kapslich. Idealne kapsle by mely byt ze zvlastniho materialu "enterically coated" aby odolaly zaludecnim stavam. Je take nutne se vyvarovat syru, jelikoz obsahuji plisne.
Je dulezite si uvedomit, ze candida albicans muze byt zpusobena parazitni infekci (viz ceske salamy nebo cesty do zahranici). Pokud budete spechat si nechat udelat test na parazity, nebudte zklamana pokud vysledek bude negativni. Nejlepsi test (delan v USA) objevi pouze zlomek zatim znamych parazitu.

Radka Buckley
Velka Britanie
Olina (Pá, 21. 11. 2003 - 16:11)
muze candida albicans zpusobovat take svedeni po celem tele? a mohou ji mit i muzi?
Leon (Út, 20. 4. 2004 - 11:04)
Muze se clovek nakazit Candidozou od partnera/ky?
A jak se chranit?

diky Leon
Klára (So, 24. 4. 2004 - 20:04)
Na tuto adresu přijmu jakékoliv rady týkající léčby této nemoci. Můžete-li - pomozte. Děkuji Klára
Tomáš Vognar (Po, 7. 6. 2004 - 18:06)
Můžu psát jen za sebe. Projevuje se mi hlavně vnitřně - hlavně bezdůvodná únava, pálení žáhy, tvorba aftů, říhání, nadýmání, průjmy, zduření lymfatických uzlin. Vnější - akné, lupy, oční problémy, padání vlasů, kdysi trochu plíseň na nohách. Pak mám silné podezření na vliv na psychiku, přesně jak to zde píšou v sekci nemoci. Na Vaše další dotazy bych tipoval negativní odpověď (neslyšel jsem o tom), ale měl by zodpovědět odborník.
monika (Pá, 2. 4. 2004 - 11:04)
Měla jsem ty samé problémy , chce to změnit stravu dostatek syrové zeleniny a čerstvého ovoce, hodně jogurtů obsahujících živé mléčné bakterie, žádné bublinkové nápoje jako je cola apod. v lékárně jsem si koupila lubrikační gel s tea tree oil ten používáme při styku a používala jsem femigel na zavádění do pochvy také obsahuje tea tree oil netvrdím , že je to zaručený způsob léčby ,ale mě pomohl. Dobré jsou také masti s fungicidním učinkem fungicidin ten je ale na předpis . Může to ale taky souviset s psychikou,lepší navštívit specialistu. Hodně zdaru at se to zlepši.
monika (Pá, 2. 4. 2004 - 11:04)
Měla jsem ty samé problémy , chce to změnit stravu dostatek syrové zeleniny a čerstvého ovoce, hodně jogurtů obsahujících živé mléčné bakterie, žádné bublinkové nápoje jako je cola apod. v lékárně jsem si koupila lubrikační gel s tea tree oil ten používáme při styku a používala jsem femigel na zavádění do pochvy také obsahuje tea tree oil netvrdím , že je to zaručený způsob léčby ,ale mě pomohl. Dobré jsou také masti s fungicidním učinkem fungicidin ten je ale na předpis . Může to ale taky souviset s psychikou,lepší navštívit specialistu. Hodně zdaru at se to zlepši.
Katka (Út, 20. 7. 2004 - 11:07)
Zatím jsem se s tím potkala 3x, ani nevím jak, prý z přehnané hygieny, i ze vzduchu, no jo no, pokaždé pomohl Jenamazol, který se dá koupit bez předpisu a aplikuje se jen 3 dny.
Dále doktor radil, prý ze zkušenosti pacientek mýdlo Chilli intima a roztok 1x za měsíc Tantum Rosa, který působí protizánětlivě.
Zatím nemám ozkoušeno, ale věřím mu, je fakt dobrej.
Tak hodně zdaru
Vasek (St, 11. 1. 2006 - 17:01)
Dobry den,
mam male bile pupinky na jazyku a rtech, casto afty a stehovave bolesti kloubu, nadymani a rihani. Co zarucene zabere? Dekuji
Zuzana (Ne, 3. 4. 2005 - 21:04)
urcite je dulezita zivotosprava,ale mne taky moc pomohli cipky Kitovuli a Tial Igiene z Perfarmy.sk.Objednavam si je pul roku na doporuceni moji pritelkyne a jsem spokojena.
hanka (St, 25. 1. 2006 - 23:01)
Ahoj, čípky Kitovuli seženeš jedině na dobírku přímo od slovenské firmy Perfarma (www.perfarma.sk) nebo tam rovnou napiš mail: perfarma"perfarma.sk. Je tam moc hodná slečna/paní Jediníková, která všechno zařídí a pošle na Česka na dobírku za české koruny. Jinak na Slovensku se dají Kitovuli i mycí gel Tial Igiene koupit v každé lékárně a nechápu proč u nás ne. Na Slovensku prý ale zase třeba nemají kapsle na zavádění s acidofilem Fermalac, na který nedám dopustit.
Reklama