Reklama

Léčba bolesti zad v Praze

Léčbu dlouhodobé bolesti zad poskytuje EuroPainClinics(R) v Praze.

Specializované zdravotnické zařízení EuroPainClinics(R) v Praze je jedním z partnerských pracovišť sítě EuroPainClinics(R), které poskytuje léčbu chronické bolesti zad prostřednictvím širokého spektra diagnostických a miniinvazivních výkonů s cílem zlepšení zdravotního stavu pacientů úlevou od bolesti, snížením potřeby užívání léků a rychlého návratu do aktivního života. Základem léčby je precizní diagnostika páteře, která umožňuje identifikaci a lokalizaci místa, resp. zdroje bolesti zad.

Klinické pracoviště EuroPainClinics(R) v Praze poskytuje inovativní diagnostické a miniinvazivní výkony, které v současné době představují nejmodernější techniky a metody pro léčbu chronické bolesti zad. Léčba probíhá ambulantně a miniinvazivní zákroky jsou vykonávány v režimu jednodenní chirurgie, což znamená, že pacient se tentýž den po zákroku vrací do svého domova.

K nejčastějším příčinám chronické bolesti zad, které pracoviště indikuje, patří drážděné kořenové nervy, poškozené facetové (obratle spojující) klouby, sakroiliakální kloub a meziobratlové ploténky. MUDr. Róbert Tirpák, vedoucí lékař EuroPainClinics(R) v Praze, v této souvislosti uvádí: “Specializací našeho pracoviště je především léčba bolesti zad v oblasti bederní páteře a léčba spojená nejčastěji s výhřezy meziobratlových plotének či s přetrvávající nebo nově vzniklou bolestí po operaci páteře. Zaměřujeme se také na určité typy bolesti hrudní a krční páteře. Naší prioritou je poskytovat každému z pacientů nejefektivnější léčebnou metodu, která vede k účinnému odstranění bolesti či výraznému snížení vnímání její intenzity. Konkrétní léčba je vždy určena individuálně, na základě multidisciplinárního lékařského zhodnocení.“

Precizní diagnostické výkony, které umožňují identifikaci zdroje bolesti, mnohdy již samotné mohou přinášet úlevu od bolesti. V případě potřeby se přistupuje k trvalejšímu řešení v podobě miniinvazivních terapeutických výkonů. Tyto metody spočívají např. v aplikaci léčiva nebo využívají účinků elektrického proudu, laserového záření a radiofrekvence. Miniinvazivní charakter zákroků přináší pacientům řadu výhod, jako např. menší výskyt infekcí, nižší riziko poškození nervů, menší tvorbu epidurální fibrózy, nižší krvácivost, menší chirurgický řez a chirurgické trauma či případnou jednodušší chirurgickou revizi.

Reklama

Pro pacienta je v neposlední řadě výhodou rychlejší rekonvalescence a návrat ke každodenním činnostem a do zaměstnání. Pracoviště se nezaměřuje na bolesti zad spojené s onkologickými diagnózami a na běžné bolesti pohybového aparátu.

EuroPainClinics(R) v Praze zajišťuje ve spolupráci s dalšími partnerskými pracovišti sítě EuroPainClinics(R) léčbu prostřednictvím pokročilých endoskopických metod, zejména ve spojitosti s endoskopickým odstraněním vyhřezlých meziobratlových plotének, endoskopickými denervacemi facetových kloubů či mechanickým odstraněním epidurální fibrózy v míšním kanálu.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Reklama