Reklama

B vitamíny proti bolesti zad

Vitaminy B1, B6 a B12 mají vlastnosti, které tiší bolest. Jejich efekt spočívá v tom, že povzbuzují tvorbu právě těch mozkových transportérů, které odpovídají za blokování signálů bolesti. Ve vědeckých pokusech se kromě toho prokázalo, že dokonce mohou zvýšit účinnost léků proti bolestem, jako je paracetamol, metamizol a diclofenac, takže se pak může snížit dávkování léků, které mají jisté vedlejší účinky.

Zdá se, že při potížích se zády má rozhodující úlohu právě vitamin B12. V jedné italské studii bylo testováno 60 pacientů s lumbagem (ustřel, houser) a ukázalo se, že vitamin B12 je tak účinný lék, že se po jeho aplikaci pacienti mohli lépe pohybovat a měli menší bolesti. Přestavba jídelníčku za účelem zvýšení podílu vitaminů B v tomto případě příliš nepomůže. Při užívání vitaminů nejde jen o odstranění možného vitaminového nedostatku, ale o cílenou terapii. Právě u vitaminů B1 B6 a B12 se jedná o látky, které ve vysokých dávkách nefungují jen jako doplněk stravy, nýbrž působí jako léky. Tohoto dávkování nedosáhneme stravou, ale jen preparáty.

Zřekněte se čistého vitaminového produktu B12, i když má pověst "vitaminu na bolesti zad". Vitaminy řady B pracují vždycky jako tým, tudíž z užívání samotného vitaminu B12 máte prakticky jen velmi malý užitek. Obstarejte si tedy preparát, který obsahuje celou řadu vitaminů B.

Klid na lůžku je při akutních případech ischiasu nebo ústřelu špatné řešení. Šetření se totiž prodlužuje průběh nemoci. Je daleko lepší, pokud je možné zůstat aktivní, a tím podporovat proces uzdravování páteře. Jedna finská studie dokumentuje, že nejlepší průběh nemoci je u těch pacientů, kteří navzdory bolestem dělají dál všechny činnosti jako kdykoliv jindy. Nehůř se dařilo pacientům, kterým byl naordinován klid na lůžku.

Zdroj: J. Zittlau - Jak se léčit vhodnou stravou, nakladatelství Computer Press

Reklama

Reklama

Komentáře

anna (So, 6. 10. 2007 - 09:10)
Viem o čom hovorite.Trpím touto chorobou už takých 25 rokov.Rada si vyskušam všetko čo zmierni bolesti, hlavne bez chemických liekov.Ďakujem za všetky rady.
### (So, 28. 8. 2010 - 16:08)
Viem o čom hovorite.Trpím...óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóu
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
Reklama