Reklama

Detoxikace organismu vyžaduje čas

Mnoho reklam na detoxikační přípravky slibuje nesplnitelné: zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Pod pojmem detoxikace organismu se však skrývá mnohem víc, než jen občasné pití kopřivového čaje nebo zobání chlorelly. Detoxikace organismu vyžaduje čas a trpělivost. Tu především...

Detoxikace

Detoxikace může probíhat preventivně - v takovém případě změnu můžeme skutečně pocítit už za jeden, dva týdny - anebo z důvodu zdravotního problému. Zdravotní problém mívá hluboké kořeny a jeho propuknutí předchází dlouhé měsíce, ba dokonce roky ukládání a hromadění toxinů. V obou případech je však třeba se na detoxikaci připravit. Tomu, abychom se znovu cítili báječně, plni energie a naše problémy zmizely, předchází řada procesů - a některé z nich nemusí být zrovna příjemné...

 Základem je: nevzdat se. Uvědomit si, že tyto procesy jsou přirozené a jsou pouze projevem toho, že organismus začíná s toxiny svádět boj. Je třeba nepolevit a mít nablízku někoho, kdo pomůže: například terapeuta, který poradí, jak reagovat v případě silných detoxikačních projevů, jak upravit dávkování kúry, kdy jej naopak zesílit. Detoxikační projevypotkají téměř každého. Mohou být různé a mít různou intenzitu, protože každý z nás je originál a jeho tělo reaguje jinak. Žádný z těchto projevů však není nebezpečný.

 Nejčastější detoxikační projevy:

Reklama
  • Bolest hlavy, nevolnost - objevuje se nejčastěji v prvním týdnu detoxikace, člověk se může cítit unavený, schvácen. Je důležité dodržovat bezzátěžový režim a dát tělu, oč žádá: dostatek tekutin a klid.
  • Zhoršení pleti - je dočasné a objevuje se především zpočátku detoxikace. Kůže je největší lidský orgán a skrz ní odchází obrovské množství toxinů. Buďte trpěliví a naopak se radujte - přechodné zhoršení pleti je známkou, že to funguje!
  • Psychická nepohoda - může souviset jak s výše zmíněnými projevy, tak s detoxikací samotnou. Toxiny se nezřídkakdy usazují v mozku, například v amygdale, sídle našich emocí, a ty pak mohou být „rozházené“. I zde je třeba vytrvat a věřit, že vše je na správné cestě. Organismus získává zpět ztracenou rovnováhu. Tak ho nechte hledat... Vždyť přece: kdo hledá, najde!
  • Záněty močových cest, rýma, kašel, nárazově horečka - občas se mohou objevit projevy typické pro virová i bakteriální onemocnění. Většinou trvají pár hodin, maximálně dnů, a opět jsou důkazem toho, že detoxikační kúra je cílena přesně a právě svou silou udeřila do vosího hnízda.

 Jak si pomoci?

Nevzdávejte se! Detoxikace je dlouhodobý proces, jehož výsledky vám změní život -jak po stránce fyzické, tak po stránce duševní. Spíše nežli reklamám proto věřte sami sobě a tomu, co vám našeptává vaše vlastní tělo. To je totiž nejdůvěrnější přítel, který vás opravdu dokonale zná...

 Jak přežít detoxikační projevy?

  • Relaxujte! Naordinujte si odpočinek a čas pro sebe. Vzdělávejte se, provádějte duševní hygienu, začněte s jógou nebo večerními meditacemi.
  • Hodně pijte. Tekutiny pomáhají odplavit škodliviny z těla a mírní bolest.
  • Vsaďte na bylinky, které vás vrátí do pohody: meduňka, kozlík lékařský, chmel, levandule, citronová tráva, mučenka. A navrch lžičku dobrého medu!

 Veďte si detoxikační deník! A zapisujte do něj vše, co se týká vaší proměny. Pocity, projevy, úspěchy i neúspěchy... Zpětně uvidíte, jak jste silní, co všechno jste zvládli a budete mít nejen dobrý pocit, ale také motivaci k tomu pokračovat. Opravdu to funguje!

Reklama

Komentáře

Lenka (Ne, 6. 12. 2020 - 19:12)
Zkoušeli jste nějaké detoxikační pilule? Chtěla bych se nějak pravidelně detoxikovat, nejlépe nějakým přírodním produktem. Zkouším teď měnit svoje stravovací návyky a začít žít zdravěji, něco zhubnout... Nevíte někdo o něčem, co pomáhá?
Návštěvník (Ne, 6. 12. 2020 - 22:12)
Yucca pomáhá dostatečně,je ovšem potřeba ji užívat poctivě minimálně půl roku.
Reklama