Reklama

SABAT - sexuální rituál

Čarodějnice není žena oplývající nadpřirozenými schopnostmi, ale žena, která v sobě probudila svou ženskou přirozenost. Staré pohanské slavnosti uctívající Velkou matku byly vlastně ženské svátky. S velkou pravděpodobností měly čistě sexuální charakter, přičemž dlouhotrvající vzrušení probouzelo spící hadí sílu. Aby mohla být využita pro zdraví, musela být sexuální extáze udržována po dobu několika hodin.

Moudré ženy, vědmy, které tyto tradice udržovaly, byly absolutně nadčasové, protože reprezentovaly nejpřirozenější a nejpozoruhodnější životní filosofii. V sexualitě, extázi a orgasmu viděly jedinečný prostředek ke spojení s bohem (nebo bohyní či přírodou, každý ať si dosadí podle svého). Život byl pro ně totéž co sexualita. Věděly, že ten, kdo se dokáže silně pohlavně vzrušit, může ve svém těle uvolnit zásoby životní energie, které by jinak zůstaly naprosto nevyužity. Věděly, že člověk má svou životní, hadí sílu zapadlou kdesi ve spodní části trupu, kde se nachází onen pověstný grál, kalich, kotlík, tyglík, košík, miska, prostě symbol věčného života.

Díky souhře mezi sexuálním vzrušením a naprosto svobodnými názory se každý mohl dostat do stavu extáze, aniž by se musel asketicky postit, užívat drogy či násilně ovlivňovat svůj dech. Pohanské sexuální rituály se nápadně podobaly staré dobré tantře. I zde to byla žena, kdo zasvěcoval do tajemství sexuality, nikoliv muž. Dnes se úlohy paradoxně obrátily a jako pohlavní zasvěcovatelé se prosazují především ambiciózní muži. Najdeme je ve funkcích sexuologů, porodníků, gynekologů, píší o tantře, taojóze, mysteriích sexu a tajemství rozkoše. Často žijí osamělí, bez partnerek, o nichž celý život pouze sní, ale o to více se snaží osadit v rolích odborníků na sex nebo léčitelů uzdravujících tajuplnou pohlavní silou.

Myslíme si, že v dnešní době, kdy je sexualita chápána spíš jako průmyslové odvětví než jako vrozený základ přirozené víry, není dost dobře možné konat jakékoliv hromadné sexuální rituály. Mužská motivace většinou vyrůstá z touhy po snadném pohlavním vybití, zatímco sexuální harmonie hezkých žen je narušována myšlenkou: "Proč bych měla zadarmo poskytovat něco, za co bych si mohla nechat dobře zaplatit?" Což je bohužel pravda. Silikonové supermodelky, královny krásy, erotické tanečnice nebo úspěšné pornohvězdy obyčejně nenavštěvují veřejné nuda pláže.

Zdroj: Magie sexu - Ariana a Raven Argoni

Reklama

Reklama

Komentáře

Baraka (Ne, 12. 12. 2004 - 14:12)
Článku není v podstate co vytknout,i to může být úhel pohledu na dávné pohanské oslavy a svátky,jen bych si vyprošovala užívat název Sabat jako označení pro sexuální rituál,jak může z tohoto článku vyplynout.
Sabat je především pohanský svátek,oslavují Kolo roku a to 8 setkánímí. V žádném případě nejde pouze o sexuální akt a rituální orgie. Samozřejmě že v závěru se slaví, hoduje a v nekterém případě může dojít i k sexuálnímu spojení,ale není to pravý smysl sabatu jako takového. Sex v tomto tématu hraje ¨individuální roli.
Reklama