Reklama

Co prozradí telefonování

Gestikulací při telefonování o sobě mnohé vypovíte právě proto, že si jí nejste vědomi. Zkuste si podle nejčastějších postojů při držení telefonního sluchátka ověřit, k jakému typu patříte.

 • Držíte sluchátko v levé ruce?
  Dáváte-li přednost levé ruce a levému uchu i v případě, že si nemusíte nic zapisovat, jste kreativní typ člověka. Kladete větší důraz na psychologické nuance komunikace. V mezilidských vztazích postupujete tolerantně.
   
 • Držíte sluchátko v pravé ruce?
  Většinou vás řídí pravá polovina vašeho mozku, což vašemu chování dodává na pragmatičnosti. Upřednostňujete logickou inteligenci před vlastní fantazií. Pravděpodobně toužíte po kariéře a po úspěchu.
   
 • Držíte sluchátko ve výšce očí?
  Tento postoj je charakteristický pro kritického a angažovaného ducha. Přesvědčit vás o něčem bez pádných důkazů a jasných údajů je beznadějné. I při telefonování se kontrolujete - ústa sice hovoří, ale oči do jisté míry stále kontrolují vaše projevy.
   
 • Nakláníte se doleva?
  Jste mimořádně citlivý vůči jistým situačním náladám, jste neustále k dispozici, připraven konat. Jakoby sluchátko nahrazovalo vašeho partnera - od přírody totiž mimovolně nakláníme hlavu na stranu, když chceme někoho přesvědčit nebo svést.
   
 • Nakláníte se doprava?
  Jste orientován spíše analyticky, upřednostňujete kritický pohled před intuitivními vjemy. Jste však flexibilnější než většina "racionalistů".
   
 • Telefonujete s nataženým malíčkem?
  Držíte-li natažený malíček na pravé ruce, signalizujete svému okolí, že se považujete za úspěšného člověka. Malíček levé ruky symbolizuje elitářskou excentričnost, a to především v oblasti mezilidských vztahů. Je do jisté míry symbolem aristokratické důstojnosti.
   
 • Saháte si volnou rukou na krk?
  Pokud máte levou ruku položenou na krku za hlavou, pravděpodobně příliš nechápete, co vám chce váš partner na druhé straně linky říci. Většinou toto gesto slouží i jako výzva k co nejrychlejšímu ukončení nervózního telefonního rozhovoru. Naopak pravá ruka signalizuje maximální koncentraci na rozhovor, snahu rychle reagovat na jemné nuance v komunikaci, předejít případným nedorozuměním.
   
 • Dáváte si ruce do kapes u kalhot?
  Pokud je levá ruka pohodlně zasunuta do kapsy, jste uvolněný a celou svou inteligencí a senzitivitou se věnujete rozhovoru. Máte-li v kapse pravou ruku, zatímco levou držíte sluchátko, je sice atmosféra uvolněná, ale přece jen cítíte větší tlak, abyste byl neustále k dispozici.
   
 • Držíte sluchátko mezi bradou a ramenem?
  Nechcete-li právě něco zapsat a nebo jinak použít ruce, jste klasickým "svůdcem". Sluchátko do jisté míry ztělesňuje vámi do úzkých zahnaného partnera na druhém konci linky, kterého chcete všemi prostředky řečnického umění přesvědčit o své pravdě.
  Zdroj: Časopis Vital

Reklama
Reklama

Komentáře

Slíva (So, 11. 3. 2006 - 18:03)
To s drzenim sluchatka mezi bradou a ramenem - poslední bod, jsem vypozorovala na sobe taky a zjistila jsem, ze na tom neco bude! Taky jsem ale zjistila, ze tak telefonuji jenom v pripade, kdyz chci, aby si mého způsobu telefonování nekdo vsiml. Nechci tak svest partnera na druhem konci linky, ale toho, kdo se na me zrovna diva. Tak to je muj poznatek.
Pavel (Ne, 12. 3. 2006 - 09:03)
Pak Tě ale ten na druhém konci drátu velmi špatně slyší. Všechny nové telefony mají velmi směrový mikrofon, musíš mluvit přímo do něj. Stačí dát si ho pod bradu a druhá strana uslyší jen jakési "huhlání zdálky".
angela_z"centrum.cz (Út, 6. 6. 2006 - 21:06)
Přece když držím sluchátko v pravé ruce, používám levou polovinu mozku..
Mekulí (So, 15. 7. 2006 - 21:07)
Nevím jak bych držela sluchátko, když ne ve výšce očí:) to bych pak nic neslyšela
MArie (So, 15. 7. 2006 - 22:07)
Já si většinou při telefonování, zvlášt pokud je delší, něco čmárám na papír před sebou, většinou jen nějaké geometrické obrazce, spirály, nesmyslné tvary, po zavěšení se často divím, kolik jsem toho zase "nakreslila", asi je to tím, že jsem hyperaktivní, nedokážu udržet ruce v klidu, musím s nima pořád něco dělat. Nijak mi to nevadí, jen škoda toho počmáraného papíru. :-))
Jirka (Ne, 11. 2. 2007 - 20:02)
Ovšem v druhém bodě je chyba.Když pravá část těla,pak levá hemisféra a obráceně.
*** (So, 7. 7. 2007 - 20:07)
jo, co když je někdo levák??
Terezz (So, 9. 2. 2008 - 18:02)
to nemůže bejt 100%
Anna (So, 9. 2. 2008 - 19:02)
To sedí:-))pravá ruka,hlava na pravo a volnou rukou si sahám na krk,když fakt nemám ánung co po mně chtěj:-))
Petr (So, 9. 2. 2008 - 19:02)
Zajímalo by mě, kdy tyhlety blbiny vymýšlí.
honzík (Čt, 23. 10. 2008 - 20:10)
mobil je jak na tom co na to sluchátko?
Jirka (So, 30. 5. 2009 - 23:05)
Sluchátko ve výšce očí? Ono to jde i jinak?
Petr (Po, 3. 12. 2012 - 02:12)
Sedí to
hmmm (Po, 3. 12. 2012 - 11:12)
Prý psychologie a přitom tam chybí to nejdůležitější: pri telefonování se usmívejte. Zní to možná divně, ale ten druhý to pozná.
! (Po, 3. 12. 2012 - 16:12)
Nejlepší výsledky dává úsměv č. 3.
Reklama