Reklama

Kelp pro podporu funkce štítné žlázy

Kelp jsou mořské řasy. Jedná se o koncentrovaný zdroj minerálů včetně jódu, draslíku, hořčíku, vápníku a železa. Kelp jako zdroj jódu pomáhá při vytváření hormonů štítné žlázy, které jsou nezbytné pro uchování normálních funkcí metabolismu.

Vhodné aplikace:

Nedostatek jódu v organismu

Kdo je náchylný k nedostatku jódu:
Lidé, kteří nejedí mořské řasy, ryby, mléčné výrobky, sůl.

Nedostatek jódu může způsobit sníženou funkci štítné žlázy, strumu (goitre) a kretenismus.

Reklama

Běžné dávkování:
Od zavedení jodizované soli nejsou doplňkové zdroje jódu jako KELP pro většinu lidí nutné. Kelp může být však konzumován jako zdroj jiných minerálů.

Kontraindikace a lékové interakce:
Lidé s onemocněním štítné žlázy by se měli o používání KELPu poradit se svým lékařem. Interakce s jinými léky nejsou známy.

MK

 

Reklama

Komentáře

ivana (Pá, 18. 8. 2006 - 17:08)
V článku se píše: Od zavedení jodizované soli nejsou doplňkové zdroje jódu jako KELP pro většinu lidí nutné. Kelp může být však konzumován jako zdroj jiných minerálů.

To je naprostý nesmysl, protože aby došlo k optimálnímu využití určitých prvků nebo minerálů v těle, je ve většině případů nutné, aby šlo o jejich přírodní koncentraci společně s ostatními prvky a minerály, které teprve zaručí, že se požadovaný prvek dostane nerizikovou formou do těla.
Není to tak dávno, co se třeba v Německu nedoporučovala konzumace mořských řas právě pro vysoký obsah jódu.
Kontrastem k tomu byl pak trend cpaní jódu do všeho, kam to šlo, protože nedostatek jódu byl pro německé obyvatelstvo typický.
Erika (Pá, 8. 12. 2006 - 12:12)
je to velmi super
Návštěvník (St, 2. 4. 2008 - 22:04)
Dobrý den, můžu si nějak ublížit když začnu kelp používat jen tak, nemám žádnou nemoc a ryby jím, ale mám zpomalený metabolismus?? Děkuji
lenka (Po, 2. 5. 2016 - 19:05)
dobry den muzu uzívat kelp kdyz uzívam 1tab thyrozol denne
Věra (Čt, 19. 1. 2023 - 10:01)
Není známo, zda kelp může ovlivnit účinnost léku Thyrozol. Je však důležité informovat svého lékaře o všech doplňcích stravy, které užíváte, aby mohl zohlednit možná rizika nebo interakce a popřípadě upravit časem dávkování léku.
Reklama