Reklama

Schizandra čínská - stimuluje a zvyšuje zrakovou ostrost

Schizandra čínská, někdy zvaná též klanopraška či magnolka, případně čínský citrónovník, se používá v Číně jako léčivka či harmonizér již od pradávna.

POUŽITÍ V TRADIČNÍ MEDICÍNĚ
Plody schizandry byly v léčitelství národů Dálného východu známy jako tonikum a stimulans působící především proti únavě a vysílení. Hrst sušených plodů umožňuje Nanajcům dosáhnout skvělých výkonů při lovu. Podobné zkušenosti mají i ruští lovci s účinky čaje připraveného z listů, plodů nebo i z kořenů schizandry.

Možné vedlejší účinky se mohou projevit jenom při pravidelné konzumaci velkého množství plodů jako u jiných léčivých rostlin. Doporučuje se proto po 2 měsících podávání přerušit.

POUŽITÍ V MODERNÍ MEDICÍNĚ
Zajímavý vliv vykazuje schizandra na zrak. Po konzumaci nálevu z plodů se zvýšila zraková ostrost u pacientů trpících krátkozrakostí, i v případech astigmatismu.

U zdravých osob je po aplikaci pozorována větší fyzická odolnost. Při jednorázovém pracovním výkonu dochází k menšímu úbytku sil. Výrazně posílí řidiče při dlouhotrvající, zejména noční jízdě.

Reklama

Zdroj: Rostliny pro posílení organismu a zdraví, nakladatelství Grada

Reklama

Komentáře

Jarda (Čt, 30. 6. 2011 - 23:06)
Ahojky našla jsem dobré...A nedostanu z toho schizofrenii?
x (So, 4. 2. 2012 - 14:02)
A nedostanu z toho...to rozhodně nedostaneš.
Pavlína Němcová (Pá, 16. 11. 2012 - 10:11)
Zdravím. na té schizandře opravdu něco je, i když o ní slyším poprvé jako o stimulantu zrakové ostrosti... my ji kupujeme ve formě sirupu stopbacil. teda je tam i ženšen, ale ta schizandra taky. s tou schizofrenií jste mě fakt dostali :o)
Eliška (Út, 13. 7. 2010 - 09:07)
schizandru jsem brala hlavne u zkoušek, je to dobrá věc na koncentraci a energii, taky mě párkrát vytáhla z chřipky a teplot. A výborná kombinace na učení je s čajem z Gotu Koly
Reklama