Reklama

SMS škodí mozku víc než hašiš

Intenzivní zasílání zpráv prostřednictvím e-mailů nebo SMS může podle odborníků z londýnské univerzity napáchat v lidském mozku větší škody než vykouření jointu. Způsobuje totiž krátkodobé a dočasné snížení inteligenčního kvocientu.

Pokusů se pod vedením univerzitních lékařů zúčastnilo osmdesát dobrovolníků, kteří se nejprve podrobili testům na stanovení výše IQ. Poté, co určitou dobu během jiné činnosti intenzivně "mailovali" a "esemeskovali", došlo k dalšímu měření. Ukázalo se, že se v průměru jejich IQ snížilo až o deset bodů, zatímco po zkonzumování jedné dávky hašiše kleslo o pouhé čtyři. 


Vědci tento znepokojivý jev vysvětlují tím, že pro mozek je nesmírně obtížné zvládat více úloh zároveň. Kdo neustále přerušuje práci, aby kontroloval elektronická poselství a hned na ně odpovídal, uvádí nejdůležitější orgán myšlení do trvalého stavu pohotovosti a připravenosti. Tím ho však připravuje o potřebnou schopnost koncentrace. Jak k závěrům studie podotkl britský list The Times, denně proběhne celosvětovou internetovou sítí více než 50 miliard e-mailů. 


Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

pavel b (Po, 23. 5. 2005 - 05:05)
co je to za ptakovinu, nevidim duvod,psani emailu ze je skodlive?
chuck (St, 17. 8. 2005 - 15:08)
:-Dja se jenom smeju tomu jak nekdo mohl napsat "jedné dávce hašiše"....jak jako dávce?já to nechápu..ja sem mel vzdycky za to ze jsou to individuani drogy a ze na kazdeho pusobi jinak...vy dávky...no jinak zkuste hulit hash treba mesic v kuse kazdy den a myslim ze to bude ten nejvetsi vymaz ve vasem mozku od doby co ste prisli na svet..hoa
Miloš Stašink (Po, 9. 5. 2005 - 20:05)
V poslední době se domnívám, že tento server upadá, dnes mezi novinkami reklama na tarify Telecomu a vzápětí článek o škodlivosti SMS - bláboly rovnající se senzacím Blesku. Jsem schopen vyjmenovat stovky "intenzivních" činností jako je posílání SMS - stejně mohu tvrdit, že řízení vozidla je na mozek ještě náročnější a snižuje IQ. Myslím si, že jediné co nám IQ může snižovat je čtení takovýchto rádoby odborných článků. Byl bych proto rád o větší čitelnost autorů a zdrojů.
Miloš
benzen (So, 2. 7. 2005 - 22:07)
Hm..tak to bychom meli asi misto psani SMS a Imailu vydechovat hasisove kourove signaly.No treba si lide potom budou lepe rozumet.
HaHa (Čt, 20. 4. 2006 - 09:04)
No to je síla, kdo přišel na toto porovnávání, určitě by mohl strávit čas mnohem užitečněji,z vlastní zkušenosti vím, že čím více činností člověk zvládá a trénuje mozek, tím má širší rozhled, vyšší sebevědomí a inteligenci to jenom prospívá. Je to skoro jako reklama na drogy!!!!!
Jitka (St, 24. 5. 2006 - 09:05)
Lidi to stejne neodradi kdyz si budou chtit smskovat tak nebudou davat na nejaky clanky o vedcich ale myslim si ze maji pravdu protoze tam musi probihat hodne skodlivych vln ale spis by meli radit co proto udelat aby to tolik neskodilo.
fakta o marihuaně (Po, 7. 2. 2011 - 01:02)
fakta o marihuaně

http://www.marihuana.cz/
R. (Po, 7. 2. 2011 - 01:02)
Já to vidim opačně.kdo hodně píše sms nebo mail tak právě ten mozek pořád procvičuje.
wtf (Út, 29. 3. 2011 - 11:03)
:-Dja se jenom smeju tomu jak...asi jsi to nikdy dlouhodobě nehulil.. je to tu snúška nesmyslú ve snaze dezinformovat a vyděsit spoluobčany. To je na žalobu za šíření poplašné zprávy.. bacha na to Vy pisálci.
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
Reklama