Reklama

Aloe vera gel jako komplexní pomocník na cestě ke zdraví

Aloe vera gel se získává z dužiny listu. Neobsahuje tudíž látky obsažené ve slupce, které působí projímavě. Právě tyto látky s projímavým účinkem (např. aloin) jsou důvodem, proč někteří odborníci varují před předávkováním aloe. Čistý gel projímavě nepůsobí a jeho užívání má pro organismus mnoho pozitivních účinků.

Aloe vera gel obsahuje 9 z 10 esenciálních aminokyselin (které si organismus nedovede sám vytvořit), betacaroten, vitamín C a vitamíny skupiny B včetně malého množství vitamínu B12, sacharidy, enzymy, organické kyseliny a minerály (zejména draslík, vápník a hořčík).

Aloe vera gel zvyšuje vstřebatelnost všech současně přijímaných potravinových doplňků. Výživné látky jsou lépe absorbovány, protože aloe zlepšuje stav i funkce buněčných membrán.

Aloe vera gel přispívá k detoxikaci organismu a chrání hlavní detoxikační orgán - játra před poškozením.

Jeho detoxikační vliv lze s úspěchem využít při zotavování z kocoviny.

Reklama

Pití aloe vera gelu je prospěšné při překyselení žaludku a pálení žáhy. Aloe reguluje činnost žaludečních buněk produkujících kyselinu chlorovodíkovou a zvyšuje činnost buněk vytvářejících ochranný sliz, který brání poškození sliznice.

Složky aloe vera gelu obnovují rovnováhu mezi kyselinami a zásadami v organismu (tzv. acidobazickou rovnováhu).

Pravidelné pití gelu z aloe výrazně zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Lidé, kteří však již mají rozsáhlé ledvinné kameny, musí začínat s pitím velmi opatrně, protože ledvinové kameny by mohly začít příliš rychle opouštět ledviny, což by vyvolalo koliku.

Gel z aloe se stará o správné zvlhčování stolice, má schopnost regenerovat zdravou střevní mikroflóru a potlačovat nežádoucí mikroorganismy. Pití tohoto gelu je i prevencí tzv. letních průjmů.

Složení dužiny listu aloe funguje komplexně ve snaze udržovat přirozenou rovnováhu celého organismu.

Regulační schopnosti na úrovni buněk činí z aloe gelu účinného pomocníka v boji proti poruchám látkové přeměny (cukrovka, dna, porucha metabolismu tuků, obezita).

Pít aloe vera gel je velmi vhodné, pokud trpíte stavy hypoglykémie (snížení hladiny cukru v těle, projevující se únavou, bolestí hlavy, chvěním víček, poruchou koncentrace, studeným potem, nutností jíst, třesem rukou, hyperaktivitou u dětí?).

Složky dužiny aloe povzbuzují aktivitu makrofágů, kteří ničí organismus ohrožující vetřelce. Aloe funguje jako imunostimulátor.

Aloe vera gel zmírňuje uvolňování histaminu ze žírných buněk. Antihistaminický účinek aloe se může uplatnit při první pomoci u popálenin, opaření či při alergických reakcích.

Povzbuzující účinek aloe na odolnost organismu má význam v prevenci nádorových onemocnění i jako doplněk léčby.

Aloe vera gel ochraňuje kůži před ionizačním zářením, což zmírňuje negativní následky ozařování na kůži při léčbě nádorů.

Aloe vera gel je spojencem v boji o krásnou kůži a zdravé vlasy.

Aloe vera gel lze účinně kombinovat s dalšími bylinnými prostředky proti celulitidě.

  •  

Reklama

Komentáře

Petra (St, 14. 12. 2011 - 11:12)
Dobře vám poradí v poradně Harmonii, Info.Harmonie(a)volny.cz. Aloe je tam poměrně levná a přitom podle dostupných srovnání jedna z nejkvalitnějších
Martin (So, 30. 7. 2016 - 16:07)
Ahoj. V článku je zmíněný pozitivní vliv aloe very při cukrovce. Nevím, jestli je to mezi diabetiky všeobecně známo, ale kdysi provedl Dr. Agarwal rozsáhlou studii na zhruba 3000 diabeticích. Podával jim větší dávky aloe vera gelu společně s vlákninou a výsledkem bylo snížení cukrovky u 94% z nich. Podrobněji je to popsáno třeba tady:

http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0002.html

Třeba ta informace někomu pomůže.

Martin
Jarka (Ne, 31. 1. 2021 - 21:01)
Aloe vera mám skoro na vše, piji gel, mažu se a ještě jím kapsle. Je důležité i detoxikovat tělo a to člověk dosáhne právě pomocí aloe.
Tomáš (So, 9. 4. 2022 - 10:04)
Aloe vera gel či šťáva mi pomůže kdykoliv udělám nějakou dietní chybu, přežeru se, přeženu to s alkoholem či na mne jde střevní chřipka. Prostě kdykoliv je mi blbě, tak si dám panáka aloe či dva panáky a je mi zas dobře.
Reklama