Reklama

Překyselení organismu může být příčinou zdravotních problémů

Mezi příznaky související s překyselením organismu (acidózou) patří nespavost, únava, zadržování vody v organismu, migrény, kožní onemocnění, zažívací problémy, záněty kloubů, osteoporóza. Příčinami překyselení je kromě některých metabolických onemocnění kyselinotvorná strava, nadměrná fyzická námaha, drastické hubnutí, sedavý způsob života či negativní emoce.

Onemocnění způsobující překyselení:
Onemocnění ledvin, jater a nadledvinek. Cukrovka. Mentální anorexie. Horečnatá onemocnění. Otravy.

Kyselinotvorné potraviny:
Maso, mléčné výrobky, vejce, cukr, sůl, ocet, zavařeniny, instantní výrobky, limonády, džusy, káva, kakao, alkohol, kečup, obilniny, čočka, růžičková kapusta, chřest.

Nadměrná svalová námaha vytváří kyselinu mléčnou v takovém množství, že ji organismus nestačí odbourávat. Smrt maratonského běžce může nastat následkem překyselení.

Při sedavém zaměstnání v uzavřené místnosti se tělo okyseluje. To je důvodem, proč začneme pociťovat únavu a bolest hlavy. Pohybem na čerstvém vzduchu se krev okysličí a některé kyseliny se přemění na kysličník uhličitý, který se vydýchá.

Reklama

Rychlé hubnutí:
Při rychlém odbourávání tuků, dochází k tvorbě tzv. ketolátek, které způsobují překyselení organismu.

Kyselinotvorné emoce:

Hněv, závist, zloba, obavy, nenávist, panika a strach.

Reklama

Komentáře

Petr (Ne, 25. 3. 2001 - 16:03)
Mimo správný výběr potravin má na překyselení organizmu velmi příznivý účinek i správná technika dýchání a dechová cvičení. Tím se organizmus přirozeně zbavuje kyselých látek z krve. Bohužel většina lidí a zejména pak žen špatně dýchá. Dýchání je povrchní, málo hluboké a tím je omezena výměna vzduchu v plicích.
Bohdana (Pá, 6. 4. 2001 - 14:04)
Ahoj Petře,

jen taková poznámka - nesmíš se nám ženám divit, že většinou neumíme dýchat. Vždyť vy muži přece obdivujete ženy s vyvinutou hrudí (proto napouštíme vzduch pouze do hrudního koše) a se štíhlým pasem (což se zase neslučuje s nádechem do břicha....).
Jirka (Po, 20. 4. 2009 - 14:04)
džusy - pokud jsou z ovoce, které je zásadotvorné, jak může být džus kyselinotvorný ? O jaký džus se zde jedná ?
petra (Út, 30. 3. 2010 - 09:03)
Problematikou zásaditosti v těle jsem se zabývala z důvodu nemoci docela dlouho. Navštívila jsem spoustu doktorů jak alternativní, tak klasické medicíny. Byly mi doporučovány různé zásadotvorné diety a vymezovány potraviny, které jsou kyselé a zásadité. Z hlediska nemoci mi ale tyto diety moc nepomáhaly. Odpověď jsem pak dostala u jednoho nejmenovaného pana doktora, který mi řekl, že téměř všechny potraviny jsou dnes kyselé. Plodiny vypěstované na polích jsou překyselovány kyselými dešti, ryby umírají díky překyselené vodě atd... no a my na tom nejsme jinak. Zkoušela jsem proto na jeho doporučení různé přírodní preparáty, které pomáhají vytvořit a udržovat v těle zásaditost. Nejvíce mi pomohl a doposud pomáhá produkt dovezený z ameriky - X2o. Je čistě přírodní( z korálu z japonského ostrova obsahujícího 70 důležitých prvků, vitamínu C a 2mg stříbra).Je zformován do malých sáčků(připomínajících čajové pytlíčky), které se vloží do čisté vody a takto pak pijí. Účinky tohoto produktu je možné si ověřit přeměřením pH vody před a po vhození sáčku. Pokud by někdo měl zájem, napište sms na 605247006 nebo mail na [email protected], ráda se podělím o zkušenosti mé i mých známých a případně dovezu balení i pro vás.
Monika (Čt, 1. 2. 2018 - 17:02)
Prekyseleni ne "muze", ale JE pricinou vetsiny nemoci.. Proto jsem sepsala uzitecny seznam vhodnych potravin a jidelnicku pro odkyseleni, Davete na sebe pozor a nechte si poradit. Clanek zde - https://www.detoxikujeme.cz/odkyseleni-organismu/
? (Pá, 2. 2. 2018 - 10:02)
Co si představujete pod pojmem "překyselení organismu"? V lidském těle existuje spousta homeostatických mechanismů, které udržují pH na správné hodnotě, jinak by chemické reakce nemohly probíhat. "Překyselený" nebo "přezásadovatělý" organismus by okamžitě zanikl.
Kromě toho součástí organismu jsou i pevné hmoty (kosti, nehty atd.) a mluvit o jejich pH je čirý nesmysl.
Hanka (Pá, 2. 2. 2018 - 11:02)
Co si představujete pod...Jedná se o takzvanou latentní acidózu, kdy se do těla dostávají v nadměrném množství překyselující látky a organismus, aby udržel homeostatickou rovnováhu musí nadměrně využívat pufry - neutralizační látky - např. vápník, který pak chybí třeba v kostech. Nejedná se o skutečnou medicínkou acidózu či alkalózu, která bezprostředně ohrožuje život.

Možná správný název by byl překyselování organismu, ale všude je zažito překyselení organismu.
Lubor Anglie (Pá, 2. 2. 2018 - 13:02)
PH krve je 7.45. Při přijmu PRŮMYSLOVĚ VYRÁBĚNÝCH POTRAVIN obsahujících velké množství kyselin dochází k překyselování organismu. Tělo kompenzačními mechanismy vytahuje vápník z kostí a kompenzuje s ním PH krve, takže dochází k řídnutí kostí a v krvi koluje kaše z vápníku, která přispívá k arterioskleroze. Při rozboru krve je nález vápníku výrazně nadlimitní, takže ti lékaři, kteří nechápou příčiny a souvislosti pacientům medikují chemické prostředky na snížení množství vápniku v krvi, tedy další kyseliny.Venku to lékaři chápou, v Čechách mi nikdo za deset let praxe tekovéhle informace neposkytl.
Taky pěkná (Pá, 2. 2. 2018 - 14:02)
PH krve je 7.45. Při přijmu...ptákoviba :-)
:-) (Pá, 2. 2. 2018 - 14:02)
ptákoviba :-)...ptákovina...
Hanka (Pá, 2. 2. 2018 - 16:02)
http://pfyziolklin.upol.cz/?p=3941

viz. ůčinky acidózy na hospodaření s ionty Ca 2+

"vápník společně s HCO3 se vyplavuje z kostí - při chronické acidóze vzniká deficit vápníku a osteoporóźa"

toť citace z lékařských materiálů pro lékařskou fakultu v Olomouci


Jinak acidóza, kdy je kyselin v organismu přebytek může být kompenzovaná (latentní) - pH krve není ovlivněno, protože nárazníkový systém, ledviny a plíce ho stíhají vyrovnat,
Leopardo di Cardio (Pá, 2. 2. 2018 - 17:02)
A to při zásadité stravě zmizí arterioskleroza?
Kdy a jak?
Kate Winslet (Pá, 2. 2. 2018 - 17:02)
Ach Leo, neříkej, že máš arteriosklerozu?
no... (Pá, 2. 2. 2018 - 18:02)
http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekyslenia-organizmu/
https://invivomagazin.sk/new/prekyslenie-organizmu,-zasadita-strava-a-choroby-je-to-vlastne-naopak,-ako-tvrdia-sarlatani-_563.html
! (So, 3. 2. 2018 - 11:02)
nevím mě na překyselení...Tak člověk dopadne, když poslechne výmysly samozvaných "odborníků" na "překyselení" organismu a další neexistující choroby.
Reklama