Reklama

Těžké kovy a chronická onemocnění

V pozdní fázi římské říše bylo výsadou vládnoucí aristokracie pití z olověných pohárů, a zavádění olověných vodovodních potrubí do svých paláců. Trvalo však několik století než lékaři začali spojovat duševní onemocnění - vyskytující se převážně mezi šlechtou - a znečištění pitné vody olovem.

V 17. století bylo používání rtuti při léčbě akutních, ale i chronických onemocněních, běžnou a upřednostňovanou metodou. A opět trvalo několik desetiletí, než byly odbornou veřejností dostatečně zdokumentovány všechny neurotoxické a imunosupresivní vlivy rtuti na lidský organismus. Za časů W.A.Mozarta, který podlehl otravě rtutí při léčbě syfilisu, byl každý patolog ve Vídni obeznámen s charakteristickým, do šeda zbarvením orgánů mrtvol, které zemřely při otravě rtutí, a na jiné destruktivní změny orgánů způsobené týmž kovem.

V případě rtuti je terapeutické dilema naprosto jasné: rtuť může být použita při léčbě infekčních onemocněních, způsobuje však sama - podobně jako chemoterapie - jiný druh nemoci, která může pacienta usmrtit. To samé platí pro většinu kovů: menší dávky mohou krátkodobě dosáhnout určitého terapeutického, život udržujícího efektu, ale mohou zároveň vyvolat nové vlastní onemocnění. Většina kovů se vyznačuje velmi omezenými léčebnými možnostmi, přičemž jejich neurotoxický, v některých případech karcinogenní účinek, převýší jeho léčebné účinky.

Toxické kovy mohou být fungicidy, baktericidy, ale i virocidy, avšak mnoho vetřelců má tu vlastnost, přizpůsobit se postupem času prostředí vytvořenému toxickými kovy. Nejen tento proces uvádí vědce v úžas, ale i schopnost buněk vyšších organismů, jako je tomu např. u buněk lidského organismu, se přizpůsobit.

Situace tedy vypadá dlouhodobě jinak: buňky lidského těla jsou poškozovány toxickými kovy, do nichž zároveň vnikají mikroorganismy, kterým toto prostředí prospívá. Ludwigovy, Vollovy a výzkumy mnoha jiných německých vědců, dále pak výzkumy Omurovy a mé vlastní v USA ukázaly, že mikroorganismy okupují převážně taková místa v těle, která se vyznačují nejvyšší koncentrací toxických kovů. Buňky imunitního systému jsou v těchto oblastech oslabené a mikroorganismy se dále nerušeně rozmnožují. Zuby, čelisti, Peyerovy plaky - lymfatická tkáň ve střevní stěně, vazivu a autonomní ganglie jsou obvyklá místa, kde se kovy ukládají - kde se mikroorganismy úspěšně rozmnožují. Kromě toho se tato místa vyznačují zúžením cév, a jsou proto nedostatečně zásobena krví, živinami a kyslíkem, což dále prospívá růstu anaerobních zárodků, plísní a virů.

Reklama

Už sám seznam symptomů při otravě rtutí uveřejněných DAMS (dental amalgam support group) zahrnuje prakticky každé známé onemocnění: z těch nejznámějších - chronická únava, deprese, ale i bolesti kloubů. Krátce řečeno: sama rtuť může každou dosud známou chorobu předstírat, ji způsobit - nebo k ní přispívat.

Moderní medicína udělala v posledních letech, díky objevení PCR-Testu (PCR=Polymerase Chain Reaction), velký skok kupředu. Prakticky každá nemoc, která byla blíže prozkoumána, je zřejmě kompletně nebo částečně způsobena chronickou infekcí. Studie (uveřejněná v JADA, duben 1998) na 10.000 amerických veteránech zadaná správou VA?? prokázala, že většina koronárních srdečních onemocnění začala jako infekce endotelu, která byla ve většině případů způsobena ústními mikroorganismy. Další studie ukázala, že téměř 70% všech stomatologických potíží u žen jsou způsobeny Clamydia trachomatis. Diabetes mellitus Typ I je často vyvolán buďto cytomegalovým virem, nebo chřipkovou infekcí. A tak dále?.

Neobjevil již před 60. lety Günter Enderlein stejnou pravdu? Proč to vše trvalo tak dlouho? Stejně jako Bechamp a jiní zjistil, že se infekce v lidském těle nemohou rozšiřovat, pokud se ovšem nejdříve nezměnilo prostředí. Místo vyhodnocování hodnot pH, osmolality a dalších faktorů, navrhuji diagnostikovat uložené toxické kovy v těle současně s vhodnou léčbou mikroorganismů. Dokud se v těle nacházejí těžké kovy, mají mikroorganismy jakousi pevnost uvnitř našeho těla, která nemůže být rozbořena antibiotiky, ozonovou terapií, UV terapií ani žádným jiným druhem léčby.

Zdroj: Dietrich Klinghardt, MD, Ph.D., Seattle, Washington, USA - Z "Hier & Jetzt" č. 2/2000 časopis Institutu neurobiologie podle Dr. Klinghardta

Reklama

Komentáře

Kluk (Čt, 5. 6. 2014 - 18:06)
Zdravim,jak se da urcit,zda mam otravu tezkymi kovy? Od narozeni az do cca 26 let jsem nemel s ocima jakekoli problemy. Ve 24 letech jsem zacal uzivat antidepresiva a po 2 letech uzivani jsem mel zanet dohuvky (na pravem oku vetsi zanet nez na levem). Ten me vylecili a za 1/2 roku jsem ho dostal znovu ale jen prave oko,ten se opet vylecil,ale od te doby mam na pravem oku snizenou tvorbu slz. Po nejake dobe jsem dokonce uplne vysadil anitdepresiva,ale slzetvornout uz se neobnovila do puvodniho stavu. Dle Schomerova testu mam na pravem oku cca polovicni tvorku slz nez na levem. Diagnostikovali mi pozitivni antigen HLA 27 B (vetsi pravdepodobnost zanetu dohovky)., ale zanet dohovky se mu opet uz nekolikrat vratil hlavne na pravem oku,ikdyz uz antidepresiva neberu. HLA 27 B je geneticka vada od narozeni,takze nechapu,jak je mozne,ze se mi zanet dohovky neprojevil uz v detstvi,ale az po x letech uzivani antidepresiv a i po jejich vysazeni se zanet opet vraci. Slzetvornost taky neni zadna lava,piju 4 az 5 litru ciste vody denne a kapu si asi jedny z nejlepsich umelych slz na trvu Hylo gel a prave oko mam stale suche.
Navic zanet duhovky se se vratil treba po vypiti jednoho hrnku trezalkoveho caje. Take kdyz si vezmu treba jednu tabletu Energit nebo nejaky energeticky napoj,Coca Colu,perlivou mineralku,tak hned to na tom oku pocitit. Vral jsem si behem lecby zanetu duhovky pro podporu imunity a proti zanetum hlivu ustrickou a,ktera by me teoreticky mela pomoci,ale vyvolalo to tak silenou reakci,ze me museli podpichovat oko injekci,ale mi vubec sel zanet vylecit. Je mozne,ze mam otravu tezkymi kovy,ktera se projevy na nejcitlivejsim ogranu na tele,coz jsou pro me asi oci,kdyz mam genetickou vadu HLA 27B a na jakykoli pokus o zvyseni imunity telo reaguje zanetem dohovky? Delali mi krevni testy,testy moci a take me poslali na usni,nosni,krcni a nasli pouze HLA 27B,ktere ale mam od narozeni a v detstvi jsem zadne podobne problemy nemel,az ted. Na jake testy bych mel jit,abych 100% vyloucit otravu tezkymi kovy?
! (Čt, 5. 6. 2014 - 19:06)
"Otrava" těžkými kovy je velmi relativní pojem. Záleží na druhu, množství, může být akutní nebo chronická atd. Od toho se pak odvíjí diagnostika. Z čeho usuzuješ, že tvoje problémy jsou způsobeny těžkými kovy? Přišel jsi s nimi do styku?
Kluk (Čt, 5. 6. 2014 - 22:06)
"Otrava" těžkými...Pri jizde na kole u Litvinova me pak nekolik dni palily oci i divne se mi dychalo,muze to byta tak 5 az 8 let zpatky nebo pri natyrani podvozku gumoasfaltem se mi z toho zatocila hlava.Mohlo se mi neco usadit trvale na plicich? Nebo pri strikani barvami.V praci pouzivane cistici pripravek keton a isopropil alkohol a to taky docela smrdi. Take jsem jedl ovoce nasbirane u silnice. Co tak ctu na internetu,tak v dnesni dobe je podstatne vice tezkych kovu i v potravinach,tak chci mit jistotu a vyloucit pripadnou otravu tezkymi kovy. Pokud budu mit v tele tezke kovy,tak bych se mel asi detoxikovat,ale pri detoxikaci se mi pravdepodobne vyvola zanet duhovky. Pokud tezke kovy mit nebudu, tak budu hledat dal,cim to muze byt a pokud se na nic neprijde, tak budu resit jen posileni imun?ty proti HLA 27B a pitny rezim+kapky a minimalizovat praci na PC a sledovani TV. Cetl jsem,ze pri poruse tvorby slin,slz to muze byt nejaka autoimunitni reakce,co si mam pod tim predstavit?
Diky!
Chemik (Pá, 6. 6. 2014 - 11:06)
Mohu tě ujistit, že ketony ani izopropylalkohol těžké kovy neobsahují. Dráždit oči neby vyvolávat alergie samozřejmě mohou.
Kluk (Pá, 6. 6. 2014 - 15:06)
Je horsi nadychat se tezkych kovu nebo je snist?
Kluku, (Pá, 6. 6. 2014 - 16:06)
co si představuješ pod pojmem "nadýchat se těžkých kovů"? Přicházejí v úvahu pouze rtuťové páry, ostatní kovy a jejich sloučeniny jsou pevné látky a tudíž se nevypařují.
Kluk (Pá, 6. 6. 2014 - 18:06)
Je mi divne,ze hliva ustricka,ktera by me mela posilit imunitu a byt proti zanetu duhovky me ten zanet naopak podstatne zhorsila.
! (Pá, 6. 6. 2014 - 20:06)
Kdyby hlíva ústřičná k něčemu byla, už by se toho chopily farmaceutické koncerny. Jelikož je to placebo, může tento "potravinářský doplněk" vyrábět kdokoli někde v garáži.
Kluk (Pá, 6. 6. 2014 - 22:06)
Kdyby hlíva ústřičná k...No ja mel primo houbu jako takovou pestovanou,nemel jsem vyrabenej nejakej preparat v tabletce plny dalsich chemikaliich. Vzal jsem si najednou cca 150 g tech hub,takze docela dost a udelalo to strasnou paseku,ze by predavkovani?
Ale kazdopadne mam u sebe podezreni na nejakou otravu ne treba zrovna tezkymi kovy,ale chtel bych vyloucit uplne vse,co pripada v uvahu. Kamarad mel pod autem flek,namocil jsem do toho prst a oliznul,abych vedel,co ze mu z auta tece a byla to pravdepodobne chladici kapalina,protoze to bylo pomerne agresivni. Nic jsem nepolikal,poradne jsem si umyl jazyk a utrel do rucniku. Pozna se z beznych testu krve a moci nejake intoxikace organismu nebo je zapotrebi nejaky dukladny test nebo test stolice a podobne? K jakemu doktorovi bych mel zajit? Nechci nic podcenit,aby se z toho za 10 let nevyvinulo jeste neco daleko horsiho,nez jen zanet duhovky. Otcovi vyoperovali jednu ledvinu,protoze mel rakovinu.
Diky za odpovedi!
Emilim (Pá, 6. 6. 2014 - 22:06)
ja beriem ADuz 14-rok a teraz mi zistili, ze mi zacina glaukom, zistili mi to vlani na jesen, ale mala som to uz dlhsie, lebo som videla na pravom oku cierne bodky, mam to aj doteraz, dr. mi povedala, ze mam glaukom, dala mi kvapky hypromeloza na slzy, lebo mam suche oci, ale psychiatricka mi vysadila AD A dala mi uzivat trittico, ze je to dobryliek pri glaukome, ale teraz som bola na kontrole u ocnej, ale po tritticu sa mi zrak velmi zhorsil, tie zrakovenervy mam velmi zle, ale horsie vidim uz aj na lave oko, myslim si, ze mi to sposobil noveril, ktory som brala 6 rokov. Citila som po nom, ze nemozem zatvorit pri spani dobre viecka, ale psych. mi povedala, ze noveril neni na spanie, ked som sa stazovala u nej na oci. Ja si myslim, ze ADsu velmi skodlive, tak teraz chodim ku ocnej a sleduje mi tie oci, ale po tritticu su horsie a horsie.
Kluk (So, 7. 6. 2014 - 16:06)
Proboha jak muze psychiatr rozhodovat o tom,co je dobre proti glaukomu o tom by snad mela rozhodovat ocni doktorka ne? Navic pokud psychiatr vi,ze ma pacient diky lekum nejake jine problemy,tak by mel zvazit,jake brat jine leky nebo pripadne uzivat prirodni antidepresiva nebo treba jen medonkovy nebo trezalkovy caj anebo vse postupne vysadit a smirit se s tim,ze sice budu mit deprese,ale budu mit alespn zdrave oci. Deprese se daji resit i jinak,pohytem v prirode nebo s prateli nebo mit nejake domaci zvire,coz bohuzel ani ten muj psycholog nepochopil. Nekolikrat jsem se ho ptal,jestli mi ty leky nemuzou zpusobovat potize s ocima a pokazde me chladnokrevne ujistil,ze to tim neni,zatimco oci doktorka me hned pri prvnim zanetu rekla,at ty leky neberu,kdybych ji tenkrat poslech,tak bych mel oci v poradku a depresema bych uz se nejak popral,kdezto ted mam po x letech uzivani AD znicene oci mozna uz trvale,nakonec jsem ty AD vysadil,ale uz to bylo prilis pozde,oci mam znicene a deprese mam taky. Zajimalo by me,jak psycholok skladal Hippokratovu prisahu,kdyz diky jeho lekum mam znicene oci na cely zivot.
Emilim (So, 7. 6. 2014 - 21:06)
Proboha jak muze psychiatr...Ved aj mne mohla psychiatricka vysadit tie AD pomaly a postupne. Nechapem naco som brala AD, ved su to lieky na nervy, tak preco mi poskodili ocne nervy. Ale psychiater povie berte lieky a viac s vami nediskutuje, hlavne, ze jemu idu peniaze za kazdeho pacienta do vrecka, ale za aku cenu. Tie AD nemozem prestat brat zrazu zo dna na den, lebo mi je velmi zle, ten mozog si zvykol na tu chemiu a nesmie sa to vysadit nahle, ale pomaly to trittico vysadzam. Uvidim ako mi bude.
Kluk (So, 7. 6. 2014 - 22:06)
Presne tak,chce to vysazovat postupne. Postupne snizovat davku. Nebo je taky moznost vzdy vynechat jeden den v tydnu davku,takhle to delat treba mesic. A pak zase dalsi mecis uz vynechat 2 dny v tydnu davku,treba si nevzit v pondeli a ve ctvrtek. A dalsi meci uz pak vynechat 3 dny v tydnu,treba pondeli,streda,patek a takhle postupne to uplne vysadit. Pokud nastane okamzit,kdy se bude zdat,ze je to pro telo velky sok,tak se zase na chvili vratit o krok zpet a mirne zvysit davku. Takhle to vysazovat postupne treba pul roku,aby to nebyl takovej sok.
Kluk (Čt, 12. 6. 2014 - 20:06)
Je zde mezi vami nejaky odbornik,specialista,co by mi dokazal rict,zda je mozne,ze i po vysazeni antidepresiv pred rokem a pul me stale jeste v tele zustal nejaky pozustatek po tech lecich. Bral jsem ruzne antidepresiva,ale problemy me zacali po uzivani Olwexye. Po postupnem vysazovani bylo znat postpne zlepsovani oci,ale v urcitou dobu to stagnovalo a do 100% se to nedostalo. Zitra zavolam do VFN v Praze na imunologickou kliniky a biochemii,jestli by mi nejak pomohli. Diky!
Tereza (Út, 1. 7. 2014 - 13:07)
Ahoj pred asi 10-ti lety jsem pozila rtut z teplomeru kadmium z baterie a dalsi ruzne chemikalie v malem mnozstvi vodicku na rozmrazovani zamku,redidlo,lepidlo atd. V posledni dobe jsem zacla na sobe pocitovat jako bych mela zaseky na chvilku. Muze to byt od toho? Jak poznam jestli je se mnou neco v neporadku? Krevni testy mam v poradku. Mam zkusit vlasovy test?
Terezo, (Út, 1. 7. 2014 - 13:07)
jsi tak malá nebo už senilní?
Tereza (Út, 1. 7. 2014 - 13:07)
Myslite ze je to hodne velky problem?
Terezo, (St, 2. 7. 2014 - 11:07)
podle popisu tvých aktivit asi ano. Konzumovat rtuť z teploměru, kadmium z baterie, rozmrazovací látky, ředidla, lepidla atd. může jen malé dítě, senilák nebo debil.
Osobně si myslím, že autorem příspěvku je nějaký srandista, který se baví reakcemi okolí.
Tereza (Po, 3. 11. 2014 - 20:11)
Pokus o vtip to rozhodne neni.Ted uz take vim,ze jsem krava a ze jsem nemela resit sve psychicke problemy takto,ale zajit si radsi k doktoru. Na vlasovem testu se nastesti nepotvrdila otrava rtuti ani kadmiem. Ale Mam prekyseleni organismu kys. mlecnou,coz muze znamenat poruchy funkce ledvin. Dale mam dle testu zvysene riziko vzniku osteoporozy II. typu, moznost vyskytu poruchy bunecne imunity, moznost vyskytu precitlivelosti nervoveho systemu v podobe precitlivelosti na hluk, neklid a poruchy usinani. Moznost vyskytu poruchy negetativniho nervoveho systemu,zejmena v podobe funkcni prevahy sympatiku a moznosti vyskytu neurastenickeho syndromu. Moznost poruchy jaternich poruch, moznost vyskytu nervove svalovych poruch,moznost vyskytu poruch slinivky a sleziny,coz muze souviset s nestabilni koncentraci glukozi v krvy,snizeni tvorby slinivkovych enzymu a take muze vest k poruse vstrebavani bilkovin a tuku. Zvysene riziko vzniku asterosklerozy. Sklon s porucham spravne syntezy kolagenu,coz muze mit vliv na zvysene riziko vzniku onemocneni kostniho a kloubniho aparatu. Poruchy vegetativniho systemu. Obcas mam bolesti v oblasti bricha,zelenou nebo cernou stolici,paleni zahy,krece v nohou,chronickou unavu,po ranu silny zapach z ust,zaseky mysleni,poruchy soustredeni,kdyz se i hodne najim a napiju,tak jsem stejne unavena a po kratke dobe jdu vykonat potrebu. Z krve me take zjistili zvysene mnozsti vyseliny mlecne. Jinak ostatni testy krve jaterni nic neprokazali ani testy moci. Ale nechci prijit k doktoru a narovinu mu rict,jake jsem hloupa,co vsechno jsem snedla,takze bych chtela poradit,jaka vysetreni mi pomuzou k zjisteni meho stavu a ja bych pak doktora nejak zkusila nasmerovat,aby me dal doporuceni na ta konkretni vysetreni. Jestli me nekdo muzete poradit? Mam jit na magnetickou rezonanci treba? A opravdu se nejedna o vtip,mam strach ze do 5-ti let umru kdyz s tim nezacnu nic delat. Diky!
antiageing (Po, 3. 11. 2014 - 20:11)
Terezo - ty jsi především jak se tak pročítám tvými řádky sebeničitel. No je potřeba asi začít urychleně vyživovat tělo na buněčné úrovni a to aktivně,tak aby se většina těch tebou popisovaných rizik eliminovalo.Tohle je vážný problém,který musíš řešit.
Napiš mě do mailu [email protected]
Skeptik (Út, 11. 11. 2014 - 19:11)
Podle mého laického názoru může mít Tereza poškozené vnitřnosti natolik,že ji nemusí nějaké výzivové doplňky pomoci. Podle mě by se neměla bát řici doktorům,co vše snědla a řešit to přes doktory a ne zde přes internet. Nevím,jestli magnetická rezonance může něco odhalit,nejsem odborník.Ale určitě zde na foru nějaký odborník bude,kdo by mohl poradit.
Doplnění Skeptika (Čt, 13. 11. 2014 - 20:11)
Nejlepší bude, když to nahlásí na psychiatrii.
Tereza (Pá, 14. 11. 2014 - 17:11)
Bojim se to rict takhle na rovinu nejakemu doktoru. Muzete mi vazne doporucit nejake lekarske vysetreni (krome toho psychiatrickeho) ,ktere by mohlo odhalit nejaky muj problem.
Skeptik (Ne, 30. 11. 2014 - 15:11)
Zkuste C.I.C metodu detoxikace
http://www.joalis.cz/cs-CZ/uvod.html
Reklama