Reklama

Domácí recepty proti nespavosti

Dřív než do boje proti nespavosti vyrukujete s návykovými prášky na spaní nebo drahými přírodními preparáty, zkuste vyzkoušet nějaký domácí recept našich babiček.

Octová punčocha

Octovou punčochu doporučoval jako osvědčený prostředek proti nervozitě a poruchám spánku již páter Sebastian Kneipp.

Příprava: Do půl litru na pokojovou teplotu zahřáté vody přidáme tři lžíce octa.

Použití: Do této směsi vody a octa namočíme bavlněné podkolenky, pak je vyždímáme a oblékneme. Obě nohy pak dobře omotáme vlněnými šátky. Octové punčochy zase asi po hodině svlékneme.

Reklama

Šlapání vody

Šlapání vody nebo rosy či - v zimě - krátká chůze ve sněhu není jen osvěžující, ale pomáhá i při poruchách spánku, zejména při špatném usínání.

Použití: Chodíme 1 až 3 minuty (v žádném případě ne déle!) ve studené vodě, rose nebo sněhu. Pak si vytřeme nohy hrubým ručníkem až do zahřátí.

Pivo s medem  

Také pivo s medem jsou dobrými pomocníky při usínání.

Použití: Do půl litru vlažného piva zamícháme 1 lžíci medu a před spaním vše vypijeme.

Pozor: Pro diabetiky není tento domácí prostředek vhodný!

Zdroj: Franciska von Au - Domácí recepty proti nemocem

Reklama

Komentáře

Johny (Pá, 9. 9. 2011 - 11:09)
Žádné jídlo či pití mi nepomohalo usnout tak, jako lehnout si při puštěné televizi (kterou je možno nastavit na automatické vypnutí třeba za půl hodiny). Jde většinou o psychickou brzdu, pokud to není spojeno s nějakým obtěžujícím problémem. Takové zprávy z TV vás utlučou a do 10 minut tvrdě usnete. Když se to pak samo vypne, tak vás to v noci nebudí. Vyzkoušejte.
Petr (Pá, 9. 9. 2011 - 13:09)
Já používám poslech mluveného slova na sluchátka (hudba mě neuspí). Mám s tím zkušenosti už z přednášek na VŠ, kdy se mně často chtělo strašně spát.
Jinak souhlasím s Johnym, že jde o psychickou překážku a vnímaný zvuk od ní odvede pozornost.
Magda (St, 11. 4. 2018 - 11:04)
Zdravím, mně nejvíce proti nespavosti pomáhá cvičení jógy :) Nově jsem objevila kouzlo aroma jógy, doporučuji každému vyzkoušet, je to relax pro tělo i mysl. Připojuji i další tipy https://www.picaso-m.cz/zajimave-clanky/5-zpusobu-jak-se-prijemne-unavit/, co dělat proti nespavosti.
A (St, 11. 4. 2018 - 19:04)
Odpoledne fyzická aktivita a žádný alkohol!
NEJDRIVE NAJIT… (Út, 29. 5. 2018 - 11:05)
Zde prikladam clanek od nas z blogu, kde jsme sepsali i caste priciny nespavosti. Az pote hledejte moznosti zlepseni, pokud budete vedet, co je pricinou nespavosti.. Je blbost brat prasky, pokud celou noc steka pes nebo rve dite a je hloupost davat si do ucha spunty, pokud mate problem treba s hormony.. TO by nepomohlo. Vzdy musite nejdrive znat pricinu nespavosti, az pote resit. Podrobnosti a uzitecne rady zde -- https://www.slimming.cz/nespavost/
Reklama