Reklama

Boreliózu je třeba umět správně diagnostikovat

Mladí praktičtí lékaři se v tento pátek sjedou do Brna na V. praktickou konferenci pro praktické lékaře. Na konferenci také mladí lékaři proberou, jak správně diagnostikovat a kdy léčit lymeskou borreliózu. Jak říká jeden z přednášejících – infektolog MUDr. Milan Trojánek, Ph.D. – v praxi se často setkává s tím, že značná část pacientů, kteří mají „pozitivní protilátky na borreliózu“ a jsou třeba i opakovaně léčeni antibiotiky, tuto nemoc vůbec nemají.

Problém totiž představuje častá falešná pozitivita protilátek.

Mladé praktiky tento infektolog seznámí s tím, jak správně „přečíst“ test na borrelie a jak zjistit, že pacient infekci opravdu prodělává či prodělal. „Správně určit diagnózu je velmi důležité, protože jinak řada lidí zcela zbytečně užívá antibiotika, což vede k významnému ovlivnění mikroflóry celého lidského těla a šíření rezistentních bakterií. Když sérologický test ukáže přítomnost protilátek, neznamená to automaticky, že má pacient borreliózu, může se jednat o falešně pozitivní výsledek, ale třeba také jen o to, že se s bakterií setkal a jeho imunitní systém se s ní již vypořádal,“ vysvětluje MUDr. Trojánek.

„Jako lékař, který pracuje v nemocnici, obdobné akce velmi vítám a podporuji, protože nám pomáhají navázat optimální spolupráci s kolegy z ambulantní sféry. Zjistit, s jakými obtížemi se potýkají a čím jim jako specialisté můžeme pomoci. Zároveň samotnou přednášku považuji za formu investice do našeho zdravotnického systému, neboť zkušený a šikovný praktický lékař dokáže vyřešit řadu stavů, které by jinak skončily v odborných ambulancích přetížených nemocnic.“ Jak dále říká, mezi lidmi panuje o borreliích řada mýtů – například že infekci přenáší hmyz, přitom původcem jsou pouze a jenom klíšťata, kterých je v České republice extrémně velké množství.

 

Reklama

Tisková zpráva

Reklama

Komentáře

jana (Čt, 6. 2. 2020 - 13:02)
To jsou ale kecy a lži.Tu konferenci zřejmě platí pojišťovna.Škoda,že mladí lékaři nebyli na konferenci v říjnu,kde se obšírně hovořilo o výskytu a přenosu infekcí a o způsobu léčby,včetně diagnostiky.Doufám,že jednou nastane doba,kdy budou lékaři,za tento zmiňovaný postup a diagnostiku souzeni za poškození zdraví !!!!
M. (Čt, 6. 2. 2020 - 14:02)
Můžete místo rozčilování se říct, co jsou lži? -Že nemůže být pacient falešně pozitivně otestován na boreliózu? Falešně pozitivní či negativní výsledky přece bývají při různých testech, stejně jako existuje možnost, že pacient sice má zvýšené protilátky, ale nemusí vykazovat nemoc.
jana (Čt, 6. 2. 2020 - 15:02)
Víte,ráda bych Vám přiložila výsledek svého testu LTT,z Nového Jičína,ale není kam vložit příloha,přsto,že je velmi primitivní a má zřejmě menší ref.meze,než např.v Německu,tak vyšel POZITIVNÍ a POZITIVNÍ.Představte si,že můj obvodní doktor zřejmě něco takového viděl poprvé a na žádanku na imunologii do Ikemu napsal únavový syndrom.Taky jsem si nechala na doporučení testovat specifický antigen,číslo z hlavy si nepamatuji,pletu si to P 38,mým oblíbeným Walterem.Je to k smíchu,že ?No,pak máme testy WB a ELISU,které jsou založeny na protilátkách a tam jsem taky,dokonce stále v IGM pozitivní,často se veselím ,když slyším o tezích falešné pozitivity,vždyť lékaři neovládají ani základy čtení,natož logiky a matematických výroků.No,díky,už se léčím a lepší se to,krom toho mám další infekce,včetně EBV,narušené imunity,mám plicní chamydie,anaplasmu,bartonellu,ureaplasmu a mykoplasmu.Daří se mi báječně.Za tu dobu,co jsem si zažila s lékaři,jsem se náramně zocelila.Ten pan doktor,vůbec neví,co říká a má to naučené,postrádá vlastní myšlení a domnívám se,že na konferenci nepozvali oponenturu a doufám,že se tam bude dávit chlebíčkama.
Anna (Pá, 14. 2. 2020 - 08:02)
Myslím, že jde především o to, že je tu celá řada pacientů, kteří přišli do ordinace s popisem neuro-psych. - kloubních potíží, jejich testy byly zadány v nedostatečném rozsahu (např. pouze ELISA), v nevhodnou dobu (příliš brzo či příliš pozdě vzhledem k rozsahu zadaných parametrů) nebo nedostatečně erudovaně vyhodnocené. Představte si situaci, že přijdete k doktoru a jste žlutá/žlutý. Lékař udělá testy na ledviny a přidá třeba AST (namísto kompletního jaterního profilu, krevního obrazu a dalších vyšetření), vyjde mu to v normě, sdělí Vám: testy máte v pořádku, zajděte si na psychiatrii. Mezi chronickými boreliky je navíc celá řada takových, kteří mají ty správné testy pozitivní od začátku. Když mají štěstí, dostanou atb na dva týdny. Ovšem ne na dýl a už vůbec ne kombinaci nebo dokonce i.v. podání. Protože to v Čechách není zvykem, protože hrozí odsouzení lékařskou komunitou, konec smlouvy s pojišťovnou. A za to tento druh pacientů nikomu nestojí.
Nepochybně jsou lidé, kteří mají testy hraniční či pozitivní a nikdy nepocítí zmiňované potíže. To ale není důvod bagatelizovat situaci jako takovou a ignorovat ty nemocné.
jana (Čt, 6. 2. 2020 - 13:02)
Tak,ještě jednou,až potkám Trojánka,dostane po tlamě !!

https://doktorka.cz/node/93407?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
Helena (Čt, 6. 2. 2020 - 14:02)
Slova pana doktora Trojánka potvrzují i další odborníci - vitz. článek ve Zdravotnických novinách - "Pozitivní test nemusí nutně znamenat boreliózu

Pozitivita protilátkového testu ale automaticky nemusí znamenat nemoc. Může za ní stát paměťová protilátková odpověď, tedy že se člověk s infekcí již dříve setkal a imunitní systém nákazu bez rozvoje onemocnění zlikvidoval (stejně tak po léčbě tyto protilátky nezmizí). Protilátky tak ve finále najdeme u 10 až 20 procent populace.

„Pokud na podzim přijde rodina, že chce odebrat protilátky proti borelióze, protože měli v létě klíště, ale nic jim není, tak to nemá žádný smysl. Je to irelevantní. Dojde pak jen k tomu, že v okamžiku, kdy někdo řekne: vy asi máte infekci, protože máte protilátky, tak si člověk pomyslí, že nakažený bude, protože ho včera trochu bolel kloub a předevčírem hlava. Psychosomatika hraje u většiny lidí velikou roli. Proto se snažíme mluvit s lidmi pozitivně a ne je uvrhnout do toho, že mají nějakou ošklivou nebo dokonce neléčitelnou chorobu,“ vysvětluje primářka Roháčová.

„Pokud lidé chtějí získat informace o této infekci, důrazně doporučujeme obrátit se na kvalifikované odborníky. Rozhodně nedoporučujeme řídit se informacemi poskytovanými neověřenými zdroji, které mohou být velmi zavádějící a mohou vést k psychické traumatizaci pacienta,“ apeluje ČLS JEP.

Pozitivní test na protilátky ovšem může znamenat i jinou věc – totiž projev nespecifické reakce organizmu na odlišné onemocnění. „Někteří pacienti mají Western blotting pozitivní a myslí si, že mají boreliózu, ale ona to borelióza není. Je celá řada autoimunitních neurologických onemocnění, jako je roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc či epileptické syndromy, ale pacienti si takovou závažnou diagnózu nechtějí přiznat a chtějí mít jen boreliózu, která by se léčila antibiotiky,“ popisuje Lenka Krbková, přednostka Kliniky dětských infekčních nemocí LF MU."
AnnaMarie (Pá, 7. 2. 2020 - 02:02)
Že se nepropadnou do pekla, baby prolhané! Která z nich má LB a následky v chronicitě? Žádná, jinak by takové sra&ky nemohly napsat! Stydět by se měly! At něco načtou jiného než v češtině! To je jejich ostuda, že o LB nic neví! či vědět nechtějí . Ale ony ví........jen je nejde usvědčit .....
Ondra (Čt, 6. 2. 2020 - 15:02)
Věřím, že je spousta lidí s pozitivními výsledky a nic je netrápí, v tu chvíli léčba není potřeba, tělo si poradí samo. Pokud ale mám pozitivní výsledky a jasné příznaky, tak je přeci potřeba léčit. To se však bohužel v mnoha případech neděje. Bohužel osobní zkušenost, né jenom moje. Drtivá většina lékařů boreliózu léčit neumí, tak raději odesílají dál...to je realita.
Loutocký (Čt, 6. 2. 2020 - 16:02)
Mám také zážitky s (ne)léčené boreliozy. Jsou z PV a z OL. Už tenkrát se řídili těmito mýlnými pohledy, jak (ne)léčit LB. Otálením s ATB mě dostali do ČID. Jen brali krev jako upíři a vždy pozitivita, 4x lumbální punkce (jako by ten mok na něco potřebovali). Kdybych se nezačal sám léčit, tak už tady nejsem nebo byl ,ale tak někde na psychiatrii jako dement s parkinsonem. Jak vypadala má léčba ? 4 roky na trojkombinaci ATB ! Kdo chce o LB vědět víc, tak na internetu jde stáhnout film Under our skin (i s čs titulky). Lituji dnešní pacienty, co je čeká za peklo v ordinacích. Jak budou Mudři léčit sebe nebo členy své rodiny ? Také tak, jak přednáší na konferenci ?
Anna (Čt, 6. 2. 2020 - 18:02)
Vývojový cyklus borelie je 48 dní, není možné ji vymýtit z organismu za 3 týdny léčby. Umí přežít i v cystické formě několik měsíců. Jsou na to zahraniční studie, naši lékaři jsou s diagnostikou v pravěku. Lépe je na tom veterinární péče, psi s borelií jsou léčeni i několik měsíců do vymizení příznaků. U pacienta, kterému přetrvávají bolesti a příznaky jsou nabízena antidepresiva a je vše svalováno na psychosomatiku. U psů nikoho ani nenapadne, že by např. kulhání bylo psychosomatické. To jen takový povzdech pacienta s lymskou borélií. Apeluji na lékaře, aby si studovali i zahraniční materiály a "nevyráběli" z lidí chronicky nemocné.
Hanka (Čt, 6. 2. 2020 - 19:02)
Nezlobte se, ale tohle už není normální. Je tok 2020 a naši lékaři se drží postupů léčby boreliózy starých desítky let. Mluvím z vlastní zkušenosti. I mě bylo totiž stále opakováno, že můj test na boreliózu je falešně pozitivní a revmatolog mi nasadil kortikoidy s tím, že mám asi revmatoidní artritidu a nebo systémový lupus. Po této "léčbě" jsem během tří měsíců přestávala chodit, zapomínala kde jsem, nepoznávala známá místa, třásla se mi silně ruka, měla jsem silné migrény několikrát týdně, záškuby ve svalech atd.. Šla jsem na pohotovost a tam jsem dostala antidepresiva, léky na bolest a hořčík. Nikdo boreliózu řešit nechtěl. Jsem vděčná, že existuje lékař, který se zajímá o nové poznatky v léčbě boreliózy a dalších infekcí (a že jich v sobě za dobu neléčení mám hodně) a nedrží se těchto zastaralých postupů, protože jinak už bych teď byla zřejmě na vozíčku s nějakou pro doktory přijatelnější diagnózou (jako třeba systémový lupus, roztroušená skleróza,...). Často přemýšlím, kam to naše lékařství asi tak tímto způsobem neléčení a dělání z lidí blázny spěje? Je to opravdu smutné.
Iva (Pá, 7. 2. 2020 - 21:02)
Omlouvam se,jsem tady první den,kvůli dceři, ma příznaky boreliozy,pozitivní test a ještě se na jeden čeká..
Nemáte typ na lékaře,který se LB zabývá a pomůže...zde na Kladné, OL odmítá i nabrat krev...dcera je totálně zlomena,moc dekuji
karina (Ne, 9. 8. 2020 - 16:08)
Dobrý den,
Můžu Vás poprosit o kontakt na dobrho lůkaře přes boreliózu? Zoufale hledám, můj partner měl klíště před sedmy týdny, flek a 3 týdny antibiotik, od té doby mu je zle ale žádný lékař to neřeší. Už trpí roztroušenou sklerózou, a mám strach aby se u něj nevyvynula ještě tato vážná nemoc navíc. Zatím jsme nenašli, jaké dělat testy, u koho, ke komu jít... Budu vděčná za každou informaci!!
Dík, K.
L. Mrázek (Čt, 6. 2. 2020 - 19:02)
Vážení MUDři,

vystrčte ty Vaše hlavy ze zadků svých nevzdělaných kolegů a nastudujte si LYME problematiku v zahraničí! Studujte, bádejte, buďte empatičtí a ptejte se na problémy, příznaky a poznatky přímo LYME pacientů! Jak je možné, že si tu úzká skupina nevzdělanců prosazuje nějaké své názory navzdory miliónúm trpících LYME pacientů po celém světě? Snad přijde doba, kdy za své nepochopitelné jednání budete spravedlivě potrestáni!

Je mi z Vás a Vám podobným zle!!!

Dovzdělejte se a začněte pacientům pomáhat!!!
Jar (Čt, 6. 2. 2020 - 21:02)
Další z líhně Roháčů
Pro vás nikdo (Čt, 6. 2. 2020 - 22:02)
Přála bych MUDr Trojánkovi aby se touto nemocí nakazil a pak se léčil podle svých rad.
Teprve potom až poleze po čtyřech(protože nohy ho neunesou) a bude mlátit hlavou o zem bolestí možná pochopí, že něco je špatně.
To už bude chronic a bude hledat léčbu jinde. A pozdě pochopí svůj velký omyl.
Kdo to nezažil, nepochopí
Loutocký (Čt, 6. 2. 2020 - 23:02)
""infektolog MUDr. Milan Trojánek, Ph.D. – v praxi se často setkává s tím, že značná část pacientů, kteří mají „pozitivní protilátky na borreliózu“ a jsou třeba i opakovaně léčeni antibiotiky, tuto nemoc vůbec nemají.""otázka zní : jak zjistil, že LB nemají ? ..a byli opakovaně léčení ATB ? Odpověd zní : mají LB,protože se nedá vyléčit za 14 dní . U některých ta doba na ATB je v řádu několika roků a ve filmu Under our skin je tvrzeno, že budou muset být někteří i do konce života na ATB. Zapomente, že vyléčíte LB za pár dní a už vůbec ji nevyléčíte antidepresivama na psychiatrii, kam nás tak rádi odesíláte,když jste odléčili dle tabulky. A to jste tak drzí, že 14 dní chcete ještě zkrátit ? A ještě jedna drzost, když tvrdíte, že jen klíště přenáší LB...co tak muška nebo komár ? (jsem jen člověk, co ležel s chronickou únavou na posteli 5r a 4r polykal trojkombinaci ATB,protože mě kousla muška a Mudři odmítali léčit a antidepresiva mě doslova zabíjela ! )
sprinter08 (Pá, 7. 2. 2020 - 01:02)
Jak říká Doc.MUDr.Bojar CSc veřejně na konferencích, všem, kteří nevěří na Lymeskou boreliozu je třeba ji takovým naočkovat a neléčit! Jinak by skučeli a rychle léčili. Jinak by léčili rodinné příslušníky! I syfilis má cenu léčit v jakémkoliv stadiu a o LB budou nevzdělaní doktoři tvrdit, že neexistuje, není chronická ? A co jsou demence, revma, cysty v mozku, artrozy, prakticky u žádné nemoci neznáte původ! Jsou za tím většinou neléčené záněty, které se stanou chronické. Doktoři neumí LB otestovat, ani léčit. Není ani snaha nemocným pomoci. Z doktorů se staly bezcitní roboti, toužící jen po penězích a stát to podporuje. S tím asi nemocní nic neudělají. Každý nemocný by si měl vytipovat svého doktora a jak mu řekne, že je to psychosomatické, tak mu to z pozice psychicky narušeného jedince řádně vysvětlit, aby to nerozchodil už ! Tím by jsme se jich postupně zbavili. Doktoři si snad myslí, že jsou pacienti úplně blbí! Takže, páni doktoři, číst, studovat, pomáhat nemocným! Už je to venku, jak moc je LB vážná a multisystémová nemoc! Tak přestat ze sebe dělat idioty a začít léčit! Testy si strčte za klobouk, léčit se mají lidi podle toho, jaké mají problémy, ne papíry! Proč je tedy poslední stadium LB diseminované = rozeseté? A kde asi? V těle, všech orgánech! Takže to, jak moc je nemoc pro pacienty strašná, víte, tak přestat konečně lhát, nesedět a nelelkovat v ordinacích za velké peníze. V montovnách je život těžší! Nebrat nic ani od pacientů, ani od farma firem a začít léčit! Hodně nám kazíte životy, mnoho bolestí díky vám prožíváme !
Jana (Pá, 7. 2. 2020 - 11:02)
Vážně to říká prof.Bojar ??Chodím k němu na testy.A píše mi Magnosolf.Jo,je to tak ,doktoři nechtějí léčit,chtějí si užívat benefitů,za to,jak ušetřili a zřejmě nejezdí na dovolenou do míst s výskytem klíšťat,asi je tipuju na nějakej resort v Egyptě.Jo,ti,jako Trojánek a Roháčová,ti by zasloužili boreliózu a další infekce a stejné zacházení,jako sami doporučují,když jsem byla podruhé na Bulovce,to mně tak mrzí,že jsem Roháčovou nenahrála,jak mi vyvracela příznaky,pak jsem se divila,že mně nemají v databázi,ta prskala,jak starej tchoř,to byla prča.
AnnaMarie (Pá, 7. 2. 2020 - 02:02)
V USA i jinde ve světě se Lymeská borelioza léčí. V ČR se bude nemocným lhát a přesvědčovat je, že jsou zdraví i když mají pozitivní laboratorní výsledky i subjektivní potíže ! Pak to lze považovat za záměrnou likvidaci obyvatelstva. Pokud ale pojišťovny podporují neekonomické jednání nezodpovědných lékařů, nejedná se o péči řádného hospodáře! Pojišťovny zbytečně proplácí miliardy za něco, co by se vůbec proplácet nemuselo, kdyby byli lékaři odměňováni od vyléčených pacientů a ne za to, že lékaři pojištovny tunelují, bohatnou a pacienti bez léčby chřadnou !
Petr (Pá, 7. 2. 2020 - 08:02)
A kolik taková kolečka, kdy doktoři neví co s vámi (pozitivní je jen test na LB a jinak nic jiného nenajdou, a pacientovi není dobře) po našem zdravotním systému stojí raději nedomýšlet. Nejhorří je léčit to krátce a slabou dávkou, tím se vyrobí spousty chroniků, kteří pak pravidelně atakují infekční oddělení. A to nemluvím o koinfekcích jako bartonella, ehrlichie, anaplasma, babesie, nemalarická plasmodia, které může člověk z klíštěte chytit, ale které nikdo nehledá.
Petr (Pá, 7. 2. 2020 - 08:02)
P.S.
Přečte si někdo z infektologů vůbec tuto diskusi a mají vůbec nějakou sebereflexi? Proč se chovají jako pštrosi s hlavou v písku?
M. (Pá, 7. 2. 2020 - 09:02)
Pro vsechny, kdo zde obhajuji dlouhodobou lecbu antibiotiky doporucuji: https://www.cdc.gov/lyme/postlds/index.html
"Although short-term antibiotic treatment is a proven treatment for early Lyme disease, studiesexternal icon funded by the National Institutes of Health (NIH) have found that long-term outcomes are no better for patients who received additional prolonged antibiotic treatment than for patients who received placebo. Long-term antibiotic treatment for Lyme disease has been associated with serious, sometimes deadly complications, as described in the links below." - ......"Přestože je krátkodobá antibiotická léčba osvědčenou léčbou časné Lymské choroby, studie podle externí studie financované Národními ústavy zdravotnictví (NIH) zjistily, že dlouhodobé výsledky nejsou o nic lepší pro pacienty, kteří dostávali další dlouhodobou antibiotickou léčbu, než pro pacienty, kteří dostávali další antibiotickou léčbu placebo. Dlouhodobá antibiotická léčba lymské choroby byla spojena se závažnými, někdy smrtícími komplikacemi, jak je popsáno v níže uvedených odkazech.".........Kazdy lekar by mel jiz dnes znat, jake obrovske skody v organismu dlouhodobe uzivani antibiotik pacha. A bohuzel tyto skody nepacha pouze na samotnem pacientovi, ale i celkove se podili na vzrustu rezistence bakterii. Clanek vyse nerika nic o tom, ze by lide, kteri skutecne maji boreliozu, nemeli byt vubec leceni antibiotiky. Jen upozornuje na moznost, ze ne vzdy vsechny pozitivni testy na boreliozu, znamenaji boreliozu. A toto plati obecne pro vsechny testy - vzdy je treba brat v potaz i celkovy zdravotni stav pacienta, popr. potvrdit vysledek dalsimi testy a vysetrenimi.
Maruška (Pá, 7. 2. 2020 - 17:02)
Pacientům je úplně jedno, jaké jim doktor testy udělá! Pokud mají zdravotní potíže a doktoři jim nepomůžou, tak jsou doktoři pro nemocné k ničemu! A že je tolik mrzáků, je víc, než jasné. Kdyby doktoři uměli léčit, nebylo by ani této debaty. Neměl by šanci ani Augsburg, ani ojedinělí jedinci, kteří se snaží nemocným pomoci. Ani Hnízdil by nemusel udávat a nahánět si ovečky nemocné.. Neměli by žně ani takové Podhorné, Joalis, MMS, DMSO, CDS, KS, byliny a desítky dalších podpůrných preparátů, různí léčitelé, ranhojiči, alternativci a pod. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Co píšete, je ptákovina! Pokud má pacient koinfekce LB, jako je anaplasma, riketsie, bartonela a další, které neumí doktoři ani testovat, ani neví, jaké dělají potíže, zase jsou nám doktoři k ničemu! Únavový syndrom neuznáváte jako nemoc i když je to stav zoufalství. Léčit ho neumíte, na příčinu nikdo nechce přijít! Takže zase k ničemu. Na co my vůbec ty doktory máme? Zbytečně drahý přepych pro nemocného, zbytečnost! Měli by být odměnováni za vyléčení, ne za neléčení. Zlé věci se přát nemají, ale já bych z celého srdce přála naprosto všem doktorům, aby si prošli peklem - neléčení bakterií, virů, parazitů i plísněmi! Aby je sežrali zaživa!
Pacient (Pá, 7. 2. 2020 - 09:02)
Na vše jsou protistudie, jen hledat a číst. Ale znám desítky lidí, co se z Lb díky kombinování antibiotik dostali. V Us znamá brala rok antibiotika do žíli. To si zde infektologové neumí představit. Raději nás tráví antidepresivy, kortikoidy a nakonec skončíme v ordinacích pro chronickou bolest a na opioidech. A co se testů týká. V chronickém stavu jsou protilátkové totálně nespolehlivé. Kdysi se konfirmovaly nejen Blotem, ale i PCR. Tam je někdy záchyt i bez jakýchkoli protilátek. Jsou mezi nemocnými totiž i seronegativní pacienti. Kdyby to v článku zaznělo, bylo by to fér. Takto je to zase jednostranné a zavádějící. A tito lidé jsou vyřazeni z jakékoli léčby- chudáci. Lékaři otevřou oči jedině když to potká někoho v rodině. Pojďme vést dialog.
M. (Pá, 7. 2. 2020 - 14:02)
I u nás se léčí LB aplikací ATB do žíly - viz. https://www.uvn.cz/cs/stacionar-pro-atb-lecbu-opat . Ne všude je však možné ambulantní podávání ATB do žíly. A dlouhodobé orální podávání ATB úplně zničí střevní mikroflóru, která je stěžejní pro imunitní systém. Pak člověka netrápí pouze borelie, ale i další bakterie, viry, plísně, kvasinky. Dlouhodobé a časté podávání antibibiotik z různých příčin málokdy zanechá člověka bez zdravotních následků..... To, že existují falešně pozitivní i falešně negativní výsledky laboratorních testů je známá věc.
Chronik (So, 8. 2. 2020 - 00:02)
Pane Bože a proč by měla dlouhodobá kombinovaná léčba orálně úplně zničit střevní mikrofloru? Buď změň doktora nebo léky! Pacienti ví, že je stěžejní pro IS. To může napsat jen blbec! Inteligentní nemocní, kteří se kombinovanou léčbou léčí ví, že mají detoxikovat i brát probiotika. Takže se NIC nestane. Kecy a lži tohoto typu si nechej pro doktory, nemocní ti neuvěří. Nemocným nejvíce škodí doktoři, kteří léčit neumí či nechtějí, ne bakterie, viry, plísně ani kvasinky! S těmi si poradíme. Smutné je, že celý život ze zákona musíme platit zdravotní pojištění a když pak potřebujeme pomoc, dostane se nám prd! A ještě hloupé
kecy, jak doktorům záleží na tom, aby nás nezabila antibiotika. Něco tak hloupého napsat by měl být trestný čin.
Pro pana M (Pá, 7. 2. 2020 - 09:02)
Chcete vidět můj negativní nález na Western Blotu a silně pozitivní reakci v PCR genomu i plasmidu. Máte relevantní odpověď, nebo je dle Vás vše pozitivní- možná falešně pozitivní, ale falešnou negativitu vůbec nepřipouštíte.
Měl jsem rozsáhlé EM po 24 hodinovém zákusu klíštěte. I tak to může být víte?Nejsme stroje a tabulky, imunitní systémy máme rozdílné.
Loutocký (Pá, 7. 2. 2020 - 10:02)
ze vzpomínek : 14dní ATB v Pv ,potom každé 4měs.KO(poz.),za dva roky opakování a za dva roky opět opakování a já nechtěl umřít, tak jsem otravoval až jsem se náhodou dostal do OL. Tam jsem prošel celým arealem ,možná i kotelnou a světe div se : v propouštěcí zpr. : nemám LB a šup na psychiatrii. Štěstí v neštěstí bylo, že mok poslali pod ELM a tam objevili spirochety. Zavolali mě zpět a dali 31 dní ATB. A tím to pro ně zkončilo,ale spirochety si žili v mém těle dál. Třes,záškuby a mozek chtěl v hlavě explodovat. Jak jsem už psal, nechtěl jsem umřít,tak jsem svůj život svěřil do svých rukou. 4 roky na trojkombinaci ATB, vyzkoušel jsem i 4 druhy antiparazitik, chemii na čištění bazénu a z nejhoršího jsem venku,ale o vyléčení se nedá mluvit. Jen se už Mudrům vyhýbám,stačilo, že mi zkazili 20 roků života. Zdejší příspěvky i příspěvky na B.cz ukazují, že nejsem sám co nebojují jen s LB, ale i s Mudry. https://www.youtube.com/watch?v=5zTvsay-740 https://www.youtube.com/watch?v=Xta3H7l55DU .....ten kdo vás otravuje je hypochondr ?Vaše tabulky si strčte víte kam !
Ty jo, to je děs (Pá, 7. 2. 2020 - 11:02)
Tak jsem ráda, že pozitivní těhotenský test není vlastně pozitivní! Ti doktoři musí jet na špatném fetu snad, co oni to berou? Jinak by takové s@ačky nevypouštěli do eteru a dali si pár facek hned, jak ráno vstanou, než jdou do ordinací! Jistěže je každý pacient jiný, ke každému by se mělo přistupovat dle jeho potíží. Pokud ale nikdo z takto chytrých a studovaných /jak říkají s oblibou/doktorů neumí vysvětlit bolesti očí, uší, stavy angíny, chřipky, brnění, únavu svalů bez zátěže, nález na mozku, ochrnutou tvář, poruchy spánku, výpadky paměti, bolest na hrudníku, bolest srdce, návaly, pocení z neznámé příčiny, bolesti malých i velkých kloubů, bolesti-výhřezy páteře, nezvladatelná únava, bolesti ledvin, žaludku a dalších 100 potíží ze všech oborů, z toho pak jasně i potíže psychické, měli by se chovat k nemocným aspoň slušně, když už se jim nechce studovat nové vědecké poznatky. Raději ani nepíši, jak stoupá agresivita u desítky let nemocných lidí, když námi doktoři pohrdají a neléčí! Jsou nemocné celé 2-3 generace a pořád lžou, že LB není přenosná z matky na dítě! Jistěže je! Když doktor řekne, svaly vás nemůžou bolet, ani kosti, klouby, ani páteř, nemáte brnění svalů, těla, nemáte neklidné nohy, v noci spíte, vy povídáte nesmysly, já vím, co vás může a nemůže bolet. To je na zabití doktora na místě samém! Navíc se nám snaží vysvětlit a namluvit lži, že tím, že nám nedají kombinovanou léčbu ATB, nám vlastně pomáhají! Tady chrání svoje zadky, aby si všichni vydělali a dobře se měli. Kdyby to šlo, o@ebávali by pojištovny i bez pacientů. Raději umřu na ATB, než na neléčení. Kdo LB v chronicitě má, nevěří tomu, že kombinovaná léčba zabíjí. My bereme probiotika, ale to asi oni neví :-)))))) Proč tedy dokolečka dokola poléčují známé z LB? Protože si s ní neví rady a dle doporučených postupů, ty nic neřeší! Zacystované spirochety vylezou, v krvi se pomnoží a řádí dál.....toš tak, páni doktoři!
David (Pá, 7. 2. 2020 - 11:02)
Jsem na kombinované léčbě ATB a po několika měsících cítím velké zlepšení. Věřím, že se zcela uzdravím. Poděkovat můžu pouze Klinice v Augsburgu, MUDr Durovské na Slovebnsku i MUDr.Klubalovi, že mě nenechali umřít. Roky ze mě dělali doktoři blbce, prohnali mě celým zdravotním systémem. Všemi ordinacemi, aby se zjistilo, že ty nálezy nejsou až tak strašné na to, jak jsem mladý. Mnou udávané potíže bagatelizovali., mnohdy zlehčovali. Takže na veškerý zdravotnický nevzdělaný materiál v podobě doktorů kašlu, léčím se sám. Bohužel nemoci jsou pro všechny, ale ne každý má to štěstí dostupných financí. Proto apeluji na ty, jimiž já pohrdám, pomožte aspoň těm nemocným, co na privátní léčbu nemají, je to vaše morální povinnost! Ze zdravotnictví jste udělali byznys. To nemá nic společného s uzdravováním a pomocí nemocným!
Aneri (Pá, 7. 2. 2020 - 12:02)
Mám velmi nepříjemné zkušenosti s poléčováním LB a doktory vůbec! LB máme 3 generace. Maminka bez léčby zemřela dementní na rakovinu. Z neznámého důvodu. Borelie, chlamydie a další bakterie, viry, paraziti, plísně pomnožené, neléčené přece nic nedělají. Měla je. Já bych tady bez kombinované léčby už díky doktorům nebyla. Možná na plenkách v psychiatrické léčebně. Takových neléčených případů znám mnoho. Syn ve 40ti na umřití, neboť věří takovým doktorům, kteří dnes rozhodují o naší budoucnosti - o tom, že pozitivní testy nejsou pozitivní a o neléčení LB. O maminku jsem přišla díky neléčení LB, o syna také asi přijdu díky neléčení LB. Tak běžte do pr....yč s takovýma kravinama, co vymýšlíte! Já tu po kombinované léčbě ATB asi zůstanu na vzorek jako důkaz, že ti studovaní doktoři nám zase lžou! Testy jsou k ničemu, nevypovídají o stavu pacienta a jeho nemoci !
Pro pana M. (Pá, 7. 2. 2020 - 14:02)
To je dobrá informace o takovém centru, ale jen pro pražské:-(. A s posvědcením několika doktorů a u Lb nejlépe z lumbální punkce. Od pana primáře z jedné infektologie( raději ho nebudu kompromitovat) tristní že!
:,, v mozkomíšním moku prokážeme LB u chronických boreliotiků pouze 10%,, on to chudák ale potřebuje pro to, aby mu přiznali alespoň Čid, tak mu mok odebíráme každý rok a i když víme, že on tu Lb má, pouze záchyt v moku je měřítko pro uznání neuroboreliozy a možnosti podat mu přeléčení nitrožilně,,!
Takže z 10 chroniků usvědčí Lp jen jednoho možná dva případy. Takže takové centrum pro chronické připady je jen výsměchem. To si nadále budou lidi raději platit a jezdit za hranice, pokud seženou prachy. Přitom pŕeléčení v řádu měsíce stojí zhr do 6000kč( Ceftriaxon). A s názory o zničení mikrobiomu jste také na špatné adrese. V porovnání s tím co dokáže chronická Lb je to k pousmání. Dieta, kvalitní laktobacily, absence cukru a další opatření .Mám poloochrnuté nohy( hole), těžké bolesti ale díky pŕeléčení na soukromé klinice mě ustaly ukrutné bolesti a motání hlavy. Leč funkce mozku utrpěly. Pravda v případě LB chodí o slepecké holi.
To je pravda a vy se jí vyhýbáte.
Trezalka (Pá, 7. 2. 2020 - 19:02)
Mám stejnou zkušenost s českou léčbou boreliózy, typický czechstyle.Neodbornost, bezcitnost, arogance.Jsem na dlouhodobé ATB kombinaci a bez toho už bych tady nebyla.Způsoby, jakým se pacient diagnostikuje a následně léčí/neléčí je velkou ostudou samotných lékařů.S prezentací výše bych se styděla někde vystoupit!!! Jsou, bohužel, zoufale zaostalí. V záp. Evropě a USA se léčí jinak a nikdo by si nedovolil pacienta hypochondrizovat.
Pane M (Pá, 7. 2. 2020 - 19:02)
Kdyby jste navštěvoval Lyme konference, ne ty našich SIL. Dověděl byste se důležitější info, než stále omílaný Postlyme sy. Např. Persistent formy Lyme.
To jsou velmi impozantní vědecké práce a podílejí a podíleli se na nich i naši výborní vědečtí pracovníci. Znáte je? Též mikrobiom střev může být bakterií borelie poškozen, nebo např. nervová střevní zakončení, výstelka atd..Takže není vše zlo při Lymské nemoci vašimi zmiňovanými antibiotikami!
Aneri (Pá, 7. 2. 2020 - 20:02)
Celý svět ví, jak moc nebezpečná, záludná a chytrá LB je, řeší se to už i na půdě Evropského parlamentu. A naší zaostalí "lékaři" budou tvrdit, že pozitivní test není pozitivní a nemusí to znamenat nemoc :-))))). Tak k čemu testy jsou? K určení těhotenství nebo čemu? Pro nevzdělané, neslyšící, pro ty, kdo neumí číst ani studovat. https://www.youtube.com/watch?v=kFn4eIzwHzk
Trezalka (Pá, 7. 2. 2020 - 22:02)
Rychle zaléčit, jinak lékaři Klubal-Praha, Ďurovská-Bratislava.
Petr (Pá, 7. 2. 2020 - 23:02)
Co je to za lékaře ? Jaké má výsledky ? Co už dokázal v oblasti výzkumu a léčby boreliózy, že chce ostatní školit ? V životě jsem o něm neslyšel. Tento pan doktor zřejmě vůbec nesleduje světové trendy a je pravděpodobně zcela mimo realitu, když může psát takové zavádějící a polopravdivé články. Ty byly moderní tak před 10 lety, ale dnes jsou poznatky v této oblasti mnohem dále. Diagnostika a léčba boreliózy je ve světě už úplně jinde.
sprinter08 (So, 8. 2. 2020 - 00:02)
Doktoři zaspali. Asi něco jako Greta! Číst, psát moc neumí, do školy nechodí, chuderka nemocná, nic nedokázala, prý je jí líp jako aktivistce. Ta by potřebovala řádné vyšetření na bakterie! Psychopotíže je jen následek něčeho neléčeného. Zakládá neziskovku místo vzdělání :-), není blbá, aby makala. Vládne celým světem! Nová doba! Mě by se také líbilo za něčí peníze zhlédnout celý svět a nechodit do továrny. Toto neskončí dobře. Možná nám ani ta samoléčba k ničemu nebude.
Jana (Ne, 9. 2. 2020 - 10:02)
Ale bude,jsme tak odolní a zocelení životem,že umíme docela dobře předvídat a nedáme kůži lacino a nenecháme se udolat,takže Gretu a další blby a destrukci všeho defektního přežijem,já si říkám,jen houšť a větší kapky,matička příroda je moudrá,ta nedopustí,aby to,co se vyvíjelo tvrdou selekcí,aby bylo zničeno hloupými a sebestřednými pitomci,ti se zničí sami navzájem.
Borelioza (So, 8. 2. 2020 - 19:02)
To co rikala dnes na CT24 ta mlada prakticka lekarka je dost mimo misu. Tyhle proplachy infektologu zapricini jeste vyssi vyskyt chroniku a jejich utrapy. Jak tristni.

je to na stopaži 1:50 čas 8 55 h - Mudr. Marketa Pfeiferova
Předmět: Studio 6 Víkend — iVysílání — Česká televize

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/220411010120208
Petr (So, 8. 2. 2020 - 20:02)
Neco ke studiu pro nase mlade prakticke lekare:
Dobry odkaz o Americke novinarce, ktera se epidemii LB zabyva je zde:

https://www.lymedisease.org/mn-med-board-pfeiffer/

A clanek o pacientce, ktera po cca 15 ti letech peripetii s LB zemrela a nasli spirochety - borrelie prakticky vsude, jako u posledniho stadia syfilis.... Studujte cysty i biofilmy borrelii mladi lekari!

https://www.mdpi.com/2079-6382/8/4/183/htm?fbclid=IwAR2qRNzskzhXKqQPslg9Dh7OAe2KNC-JgYDKdyKRAkQKYiCCD21x8NoWki8
Loutocký (So, 8. 2. 2020 - 22:02)
Mám takovou jednoduchou ot. Za ta léta s boreliozou jsem byl nesčetněkrát na KO, kde mi brali krev (párkrát i mok). Výsledky krve byly vždy pozitivní ! Další odběr po 4 měs. opět poz....atd.
Nikdy (až na vyjímky) jsem ATB nedostal. Proč mi neustále brali krev !?! Když byl výsledek poz. ,tak to označili,jako stav, kdy v krvi budou protilátky dlouho ,nebo-li jsem z LB vyléčen a kdyby byl výsledek neg., tak by to opět znamenalo, že jsem vyléčen. Nechápu tedy ten odběr krve. Závěr byl vždy stejný : bez ATB. To, že se pletli 10 r., prokázal až ELM, který mi ATB zajistil,bohužel jen na pár dní.
Pamatuji se na jednu stařenku s titulem Prof. jak se na mě rozkřičela a tvrdila, že jsem přeléčen a nic víc už nedostanu. Spirocheta je mrcha, která se jen tak zabít nenechá. ATB i IS jsou na ni krátcí. Ukryje se v těle v biofilmu, nebo hluboko v kloubech,popř. za HLB a tam čeká na vhodný čas,kdy opět zautočí. Čas může být i v řádech roků. U mě to bylo pět roků, kdy se opět ozvala.(velký stres a fyz.vypětí). Nikdy se ji nepodaří z těla úplně eliminovat.Vždy přežije a proto je potřeba ATB opakovat.
A na závěr se ptám Mudrů : myslíte, že k vám chodí pacienti z dlouhé chvíle otravovat nebo u vás hledají pomoc ? Zkuste se jim podívat do očí a řekněte si, že se díváte do svých očí a jednejte tak, jak byste léčili sami sebe...děkuji V.L.
Pacient (So, 8. 2. 2020 - 23:02)
Na nejmenované konferenci se při dokumentaci cystickych forem infektoložka rozkřikla, že - toto se nesmí lidé dovědět. Sami se léčí při podezření půl roku a víc a o tom se ale ,, venku ,, také nesmí mluvit. To je ta jejich pravda. Ta kazuistika zemřelé pacientky prolezlé spirochetou je děsivá. Měli by si ji opravdu všichni přečíst. Díky pane P.
Lymská borelioza (Ne, 9. 2. 2020 - 11:02)
„Můžete krátkou dobu lhát všem lidem a trvale lhát některým lidem, ale nemůžete trvale lhát všem lidem.“
Abraham Lincoln.
Taky pacient (Ne, 9. 2. 2020 - 13:02)
Ano oni si infektologové myslí, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou, ale jsou už s tím trapní a směšní, např. na TV Nova ve Střepinách v r. 2018. Teď tou lží chtějí manipulovat mladé praktické lékaře, což je ostudné.
Morgellons (Ne, 9. 2. 2020 - 20:02)
Zdravím zdejší diskutující. Chci se jen zeptat mladých doktorů , kteří doufám tady studují na nemoc morgellons. Co byste udělali, kdyby do Vaší ordinace přišel člověk a řekl, že tuto nemoc má ? Začali pátrat a pomáhat ? Nebo byste mu vysvětlili, že takovou nemoc nemůže mít, protože taková nemoc neexistuje ? Zažil jsem druhou volbu, tj. bylo mi řečeno, že neexistuje,tak ji nemohu mít. A poslali mě na psychiatrii. Ale ona existuje. Dnes 9.2.2020 ve 23.00 hod. na Discovery Channel bude poprve(?) v TV o této nemoci zmínka. Má někdo nějaké poznatky ,jak ji léčit ? A co ji způsobuje ? Dříve byla spojována s boreliozou. Myslím , že se pojmenovala už v r. 2002. Hodně štěstí s nemocí ,at už se jmenuje jakkoliv přeji všem na této planetě.
Boreliotici (Po, 10. 2. 2020 - 11:02)
Největši manipulace na Čt 24. Borelioza je spojována s červeným flekem- Em.
Přitom mnoho zdojů a hlavně realita je, že flek se objeví asi v 60%. Tohle je televize, která má za úkol být nestranná a kvalitativně informativní. Ten pocit tedy nemám, ztrácí tak na svém kreditu. Těmito hrubě zkreslenými informacemi bude v Česku nemocných přibývat. Přihrávat budou mírné zimy a přemnožení hraboši. Výborné:-(
V.L. (Po, 10. 2. 2020 - 23:02)
Tragédie je , že i když člověk flek doktorovi ukazuje, tak on odpoví : počkáme a dál léčí chřipku, po té anginu u člověka, který nikdy tyto nemoce neměl. A samozřejmě se flek ztratil a na mé naléhání krev sice odebral, ale dle sedimentace jsem zdráv a ukončil neschopenku i když jsem mu říkal : umírám !
Tento doktor přesluhoval a o LB neměl ani páru...budiž mu země lehká. A i když se říká, že o mrtvých jen dobré, tak tento doktor byl na začátku všeho. Omluvou mu je jen, že ho následovali jemu podobní. Nesetkal jsem se za 20 r. s LB s doktorem ,který ví co znamená LB ! A doktor co se tvářil, že o LB něco ví, tak věděl velký kulový.
V.L. (Út, 11. 2. 2020 - 15:02)
abych nekřivdil všem mudrům, tak jednoho jsem potkal ,co něco o LB věděl .Na svého obvodáka jsem si stěžoval na ministerstvu a v odpovědi mi bylo sděleno, že nepochybil. Tak jsem hledal jiného ve Šternberku a po vyčerpání skoro všech možností jsem jednoho mladého našel. Musel jsem ale klečet a prosit a nakonec svolil, že si mě pod křídla vezme. První otázka byla : s čím se léčíte a já mu odpověděl , že s LB. Jak tuto odpověd uslyšel, tak mi ukázal dveře, že by to byla pro něj sebevražda. Nakonec se mi podařilo najít jiného obvodáka, ale bylo to jako "z bláta do louže".
Ze zdejších příspěvků už chápete, co je LB ? !
Reklama